Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: agnesejylenhulehen »

Witam Was jeszcze raz, miło mi, że tak ciepło zostałam przyjęta :) Mixthoo, dziękuję za rady, na pewno w jakiejkolwiek potrzebie przeglądnę odpowiednie tematy na forum! Ach ta Jelenia, ciekawe miasto, nieprawdaż? :) Keeper in Training, hah, Agnese nie jest złe, w końcu mój nick jest troszkę długi, ale idzie się przyzwyczaić :) Bardzo lubię poprzeglądać czy poczytać twórczość fanowską, zawsze zaskakuje mnie, ile taki rozum może wyprodukować alternatywnych czy dodatkowych historii! :) Poprzeglądałam już troszkę forum, ale na razie tylko pobieżnie, przez fakt, że w międzyczasie robię milion innych rzeczy, włączając w to pakowanie na wakacje :) Jak z nich wrócę, na pewno dokładniej poczytam wątki :) No cóż, Kleptomaniak to dla mnie zupełnie inna bajka, traktuję go jak coś oddzielnego i staram się nie porównywać ze starszymi częściami. Przeszłam całego i cóż, czuję niedosyt, może lekkie rozczarowanie w pewnych miejscach, niekiedy raziły mnie nawiązania do Dishonored (które uwielbiam). Nie mogę powiedzieć, że jest ona zła - to coś innego, próba odświeżenia tytułu. Czy słuszna? Hmmm...Jeżeli porównywać Thiefa 2014 z Klasyką to oczywiście nie ma co porównywać, wiadomo, kto zwycięży (dlatego nie lubię tak porównywać). Natomiast jako osobny tytuł, daje radę, aczkolwiek, moim zdaniem, wymagałoby jeszcze poprawek, dopracowania (np. ulepszenia dialogów, które czasami były dość no nie wiem, prymitywne? :P ) no i rozbudowania linii fabularnej, która nie była, niestety, zbyt skomplikowana i chwytająca za serce, przynajmniej mnie. Na szczęście nie zawiodłam się na panu Orzari/m (nie mam pojęcia, czy to się odmienia) - lubię jego głos i dał radę. Wiadomo, Stephen Russell to fucha sama w sobie, głos idealny, przywołujący najlepsze wspomnienia. Ale nie można mieć wszystkiego. Podsumowując mój przydługi wywód, cóż, nie spodziewałam się objawienia, ale szczerze w głębi serca liczyłam na huczny powrót. Troszeczkę się zawiodłam, może za bardzo chciałam mieć kolejną wspaniałą część, klimat rodem z pierwszego Thiefa. Jak już wspomniałam, nie lubię porównywać odświeżeń do oryginałów, dlatego nowy Thief teraz uważam za fajną odskocznie, gdy chcę pooglądać widoczki zmęczonego Miasta :)
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Hadrian »

Witam, witam, Agnieszko. Piękne imię :)

Chyba nie myślałaś, że możemy cię wygonić? Teraz, kiedy forum trochę umiera i panuje tu straszna posucha (wcześniej ekscytowaliśmy się THIAFEM, przez Keeper przezwany Kleptomaniakiem :-D ). Może uda ci się rozruszać nas trochę ;)
Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: agnesejylenhulehen »

Witam i dziękuję, chyba pierwszy raz słyszę, że mam piękne imię :D Ach, jak mi się miło zrobiło :) Co do rozruszania, będę robiła co w mojej mocy, mam nadzieję, że znajdę chociaż chwilkę codziennie, żeby tutaj zajrzeć i oczywiście będę wystarczająco obcykana w danym temacie, żeby prawić jakiekolwiek wywody :)
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Tharna »

agnesejylenhulehen pisze: No cóż, Kleptomaniak to dla mnie zupełnie inna bajka, traktuję go jak coś oddzielnego i staram się nie porównywać ze starszymi częściami.
Dokładnie tak samo oceniłam tę grę. również uważam, że jako osobny twór nie mający NIC wspólnego z poprzednimi częściami - jest to całkiem fajna gra na podobnych zasadach. Ale Thief to jednak Thief. Właśnie skończyłam sobie powtórkę z pierwszej części. I miło było wrócić do dobrej starej gry ;)

Witam Cię na forum.
.............
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Juliusz »

agnesejylenhulehen pisze:(...) Jak wspomniałam w świat gier, w tym również i Thiefa, wprowadził mnie mój ś.p tato. Początkowo, jako mała dziewczynka, tylko siedziałam koło niego i przyglądałam się z otwartą buzią jak gra - uwielbiałam to! Ten mrok, lekki niepokój, muzyka - po prostu cudo. Zawsze prosiłam tatę, żeby odpalił Thiefa i pograł chociaż chwilkę, bo ja muszę popatrzeć. Byłam cykorem, bo sama nie chciałam spróbować zagrać, nawet z pomocą i wskazówkami taty. Nie pamiętam dokładnie, ile miałam wtedy lat, ale odbierałam ten tytuł jak jakąś nagrodę i wyczekiwałam, jak tato wróci z pracy.(...)
Burzysz moje wyobrażenie o idealnych rodzicach. Zawsze myślałem, że jak ma się dzieci, to granie trzeba odstawić na bok i zajmować się nimi w realu. A tu proszę - mówisz, że Cię to fascynowało.
Kiedyś to pewnie sprawdzę, jak sam będę tatą. :)
Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: agnesejylenhulehen »

Witam witam wszystkich jeszcze raz :D Zgadzam się w pełni z Tobą, Tharna - jest to całkiem fajna gra na podobnych zasadach :) Juliusz - odstawianie grania na bok? Nigdy haha :D Naprawdę, jest to coś, co młodszych ciekawi, fascynuje w jakiś sposób - sprawdza się to też w przypadku mojej siostry - uwielbia np. Księcia Persji i mogłaby tą grę oglądać na okrągło. Polecam sprawdzić - może zapoczątkujesz kiedyś w małej istotce miłość do gier? :)
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Keeper in Training »

Hadrian pisze:Witam, witam, Agnieszko. Piękne imię :)

Chyba nie myślałaś, że możemy cię wygonić? Teraz, kiedy forum trochę umiera i panuje tu straszna posucha (wcześniej ekscytowaliśmy się THIAFEM, przez Keeper przezwany Kleptomaniakiem :-D ). Może uda ci się rozruszać nas trochę ;)
Hadrian, nie próbuj podpaść - nadal pamiętam, co wyrabialiście w shoutboxie tamtej pamiętnej nocy :twisted: . A z Kleptomaniakiem to fakt - używają go już łacherzy z Niemiec, Turcji, Norwegii i oczywiście krajów anglojęzycznych, także w wytykaniu błędów nowej gry Polacy mają znaczny dorobek.

Agnese, ciągnęło Cię kiedyś do pisania? Bo jeśli tak, to pochwal się, chętnie doradzimy, a może trafi do "Kronik...".
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Hadrian »

Keeper in Training pisze:
Hadrian pisze:Witam, witam, Agnieszko. Piękne imię :)

Chyba nie myślałaś, że możemy cię wygonić? Teraz, kiedy forum trochę umiera i panuje tu straszna posucha (wcześniej ekscytowaliśmy się THIAFEM, przez Keeper przezwany Kleptomaniakiem :-D ). Może uda ci się rozruszać nas trochę ;)
Hadrian, nie próbuj podpaść - nadal pamiętam, co wyrabialiście w shoutboxie tamtej pamiętnej nocy :twisted:
CZO? :shock: Co masz na myśli? Raz się spiłem i pisałem na SB, czy co? ;)
Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: agnesejylenhulehen »

Keeper in Training pisze: Agnese, ciągnęło Cię kiedyś do pisania? Bo jeśli tak, to pochwal się, chętnie doradzimy, a może trafi do "Kronik...".
Czy ja wiem, kiedyś myślałam nad tym, ale nie wiem, czy podołałabym, zwłaszcza biorąc po uwagę świetne prace innych osób, które zdążyłam przeczytać w Internecie ;)
Hadrian pisze: CZO? :shock: Co masz na myśli? Raz się spiłem i pisałem na SB, czy co? ;)
Widzę, że ciekawe rzeczy dzieją się na forum, na pewno z takimi ludźmi nie można narzekać na nudę ;)
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Hattori »

Albo się spiłeś tak, że nie pamiętasz, że byłeś na SB (mało prawdopodobne, nawet w liceum :P ), albo Keeper i spółka próbują cię wrobić. Uważaj Adi :-D
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Hadrian »

Jestem nie-dumnym abstynentem, więc chyba mnie wrabiają ;)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: BodomChild »

Hattori pisze:Albo się spiłeś tak, że nie pamiętasz, że byłeś na SB (mało prawdopodobne, nawet w liceum :P )
Raz się tak spiłem i zjarałem, że do tej pory nie wiem co robiłem, znajomi mi tylko mówili, że było niefajnie. Ocknąłem się dopiero w dyskotece :jez . Więc to jest prawdopodobne, chociaż wtedy byłem już na studiach, a nie w liceum (ale w liceum też prawdopodobne :) ).

Obecnie to jestem grzeczny, rzadko piję alkohol, tylko dobre piwko, winko i wódeczka kulturalnie na imprezach, a już na pewno nie palę żadnego syfu z podejrzanego źródła. Można powiedzieć, że okres młodzieńczego "wyszumienia się" mam już za sobą :wes .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Keeper in Training »

Hadrian pisze:
Keeper in Training pisze:
Hadrian pisze:Witam, witam, Agnieszko. Piękne imię :)

Chyba nie myślałaś, że możemy cię wygonić? Teraz, kiedy forum trochę umiera i panuje tu straszna posucha (wcześniej ekscytowaliśmy się THIAFEM, przez Keeper przezwany Kleptomaniakiem :-D ). Może uda ci się rozruszać nas trochę ;)
Hadrian, nie próbuj podpaść - nadal pamiętam, co wyrabialiście w shoutboxie tamtej pamiętnej nocy :twisted:
CZO? :shock: Co masz na myśli? Raz się spiłem i pisałem na SB, czy co? ;)
Na to za młody jesteś. Ale nieźle z paroma innymi osobnikami opisywałeś różne rzeczy, których przytaczać nie będę :twisted: . Śmiesznie było.
agnesejylenhulehen pisze:
Hadrian pisze: CZO? :shock: Co masz na myśli? Raz się spiłem i pisałem na SB, czy co? ;)
Widzę, że ciekawe rzeczy dzieją się na forum, na pewno z takimi ludźmi nie można narzekać na nudę ;)
Cóż... Sama się przekonasz.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mam wrażenie, że bardzo zeszliśmy z tematu :) Koniec offtopa.


Wpadłem na pomysł, aby przywitać się ponownie. Mój post jest pewnie gdzieś głęboko w temacie i jeśli chcę zapoznać się z nowymi userami, których ostatnio jest sporo, to muszę się powtórzyć.

IMIĘ: Jakub
WZROST: 173
WAGA: 70
STAN CYWILNY - brak xD Wieczny kawaler


Nazywam się Jakub, mam 23 lata i rozpocząłem ostatni, 5 rok studiów archeologicznych. Tematem mojej magisterki są nordyjskie ryty naskalne.

W Thiefa gram jakoś od 2000 roku i zawsze go się strasznie bałem. Miałem powód.

Prywatnie jestem prozaikiem, poetą, modelarzem i romantykiem. Tworzę bardzo dużo, można to znaleźć w różnorodnych miejscach internetowego półświatka.

Oprócz archeologii, moją życiową pasją są kucyki My Little Pony. Jako brony organizuję zloty na północy Polski, tworzę sporo sztuki kucykowej, a także zajmuję się kucykową hiperanalizą serialu, szczególnie pod kątem bronioznawczym i historycznym.

W załączniku moja ponyfikacja, czyli ja jako kucyk. nazywa się Digter von Marder i jest poetą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Tharna »

SPIDI co spowodowało że kucyki stały się Twoją pasją? Tak z ciekawości pytam :)
.............
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Odbijałem się od nich przez wiele lat, aż w pewnym moemncie moja depresja sięgnęła dna i wtedy zaskoczyło. Zacząłem to oglądać, czuć się coraz lepiej, na nowo odkryłem w sobie wenę, która rosła wraz z każdym poznanym odcinkiem.

W serialu znalazłem postacie, z którymi mogłem się identyfikować, a w internecie innych ludzi, których te kucyki jarały. Dołączyłem do jednego z największych fandomów świata i znaalzłem w nim bardzo fajen miejsce. W lipcu organizujemy konwent w Warszawie, zapraszam!

http://www.vistulian.pl/
Obrazek
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Aen »

SPIDIvonMARDER pisze:http://www.vistulian.pl/
Chciałem o to otworzyć i... brak dostępu.
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Aurora
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 28 lutego 2017, 00:14

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Aurora »

null
Ostatnio zmieniony 03 grudnia 2020, 20:08 przez Aurora, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: BodomChild »

Cześć Aurora, forum jak widać powoli umiera, zbyt mało jest nowych fanów Thiefa, a nowy Thief okazał się niewypałem i prawie nikogo tu nie przyciągnął na stałe.
Aurora pisze:(żyję w izolacji, od 4-5 miesięcy nie widziałem się praktycznie z nikim)
Naprawdę? To smutne :( . Sam mieszkasz na tej wsi, czy co?
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Zaratul »

Cześć Aurora.Witamy na forum,pusto jest bo nikt nie pisze w tematach o Thiefie i fanmisjach.Zapraszam do zagrania w nie i napisania wrażeń o nich. :)
Aurora pisze:(żyję w izolacji, od 4-5 miesięcy nie widziałem się praktycznie z nikim
Zazdroszczę,gdybym miał środki żeby przeprowadzić się w ustronne miejsce i być sam to też bym tak zrobił.Chodzenie w całkowitej ciszy i spokoju po wiejskich lasach to jest to! :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Aurora
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 28 lutego 2017, 00:14

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Aurora »

null
Ostatnio zmieniony 03 grudnia 2020, 20:09 przez Aurora, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Kurhhan »

Aurora pisze:mam wiele tajemnic.
Obrazek
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Flavia »

Witamy na forum :-D Też zazdroszczę życia w dziczy, u mnie to najwyżej trawnik i trzy drzewka na krzyż, a i to wycinają. Pochlastać się idzie... :zak
BodomChild pisze:forum jak widać powoli umiera, zbyt mało jest nowych fanów Thiefa, a nowy Thief okazał się niewypałem i prawie nikogo tu nie przyciągnął na stałe.
Zaratul pisze:pusto jest bo nikt nie pisze w tematach o Thiefie i fanmisjach.
I nie słuchaj tych defetystów, forum żyje sobie spokojnie w swoim własnym, leniwym tempie i póki co nigdzie się nie wybiera :bj:
Kurhhan pisze:Obrazek
Czy bardzo źle o mnie świadczy to, że rozpoznałam gościa na pierwszy rzut oka?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: Maveral »

Taaaa forum umiera... Jak padło na 3 dni, to była panika i natychmiastowa zrzuta na serwer ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kim jesteś, złodzieju? czyli wychodzimy z cienia!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Witaj ponownie na forum :) Okazji do rozmawiania nie zabraknie. Lubisz kucyki?:P


PS: Vistulian był dwa lata temu. Nie opłacało się utrzymywać dalej strony.
Obrazek
ODPOWIEDZ