Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

darkonia pisze:...darmowy antywirus na "a"...
Ale który? Bo ja znam co najmniej 3 darmowe antywirusy na "a". :)
Nawet z jednego z nich korzystam i sobie chwalę (ale boję się powiedzieć nazwy, bo jeszcze się okaże, że to ten twój i dopiero będzie kłopot :)) ).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Zapomniałam, że to jedna z najpopularniejszych liter. :))
Z zasady nie robię reklam, czy antyreklam: 5 liter i czasami z wykrzyknikiem.

Od początku korzystania nie miałam problemów, ale z czasem zaczął mi spowalniać komputer. Nie będę kłamać, starość też swoje zrobiła. Być może zbyt długo korzystałam z tego jednego programu i po jakimś czasie się zepsuł, tak jak wszelkie sprzęty po okresie gwarancji. Może jakiś błąd w czasie automatycznego pobierania - wczoraj czy przedwczoraj wyskoczyło mi z informacją, że zainstalowało super-hiper-kosmiczną aplikację do (bezpiecznych) zakupów internetowych (bo raz do roku to przecież tak częste zakupy). A może chciało zachęcić do płatnej wersji. Nie wiem.
Nie twierdzę, że to zły antywirus, ale mój laptop przestał go tolerować. Lista programów wskazywała, że zainstalowano go wczoraj, na komputerze stacjonarnym natomiast widnieje 2016 rok.
Może to jakaś losowo machnięta dla niektórych użytkowników wersja do testów?
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Zaratul »

Avira jest chyba najlepszym darmowym antywirusem...ale polecam wydać te około 100 zł rocznie i mieć NOD32.Jest DUŻA różnica jakościowa pomiędzy darmowymi antywirusami.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Kiedyś w przyszłości, gdy ktoś zechce mnie zatrudnić, na pewno zainwestuję w porządny sprzęt i wtedy przyda się płatny antywirus, ale teraz zależy mi jedynie na bieżącej ochronie dla użytkownika poniżej przeciętnej i żeby mi nie zamulał przy starcie systemu. (Tak musiałam się wyżalić, mowa o pieniądzach ma na mnie zły wpływ.)
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Mam pytanie z zakresu hostingu. Czy znając pełne dane przedsiębiorcy korzystając jedynie z danych dostępnych w necie za pośrednictwem googli czy czegoś innego mogę ustalić na czyją rzecz taki przedsiębiorca wykonuje usługi z zakresu hostingu?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

eLPeeS pisze:mogę ustalić na czyją rzecz taki przedsiębiorca wykonuje usługi z zakresu hostingu?
Tzn. kto jest ich klientami? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Dobrze, dobrze. A dokładniej to szukam po prostu z kim się delikwent taki może rozliczać ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

Wątpię, czy jest to możliwe. Jedyna droga, to jeśli firma hostingowa sama umieści na swojej stronie bazę swoich klientów.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Ktoś z Was korzysta może z aplikacji f.lux?

W skrócie chodzi o dostosowanie temperatury kolorów wyświetlanych na monitorze do pory dnia. Podobno wtedy długotrwała praca przy komputerze mniej męczy oczy i ogólne samopoczucie ma być lepsze.

Chciałbym się wiedzieć, czy to rzeczywiście działa, czy też jest to zwykły efekt placebo. :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

Leming pisze: Ktoś z Was korzysta może z aplikacji f.lux?
Ja to kiedyś próbowałem, ale bardziej z ciekawości niż z potrzeby. Generalnie, mnie pasują standardowe ustawienia mojego monitora, więc nie muszę korzystać z tego bajeru. Czytałem jednak, że wielu programistów z tego korzysta, więc chyba sam musisz określić czy ten programik spełnia Twoje oczekiwania ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Kolejny problem kancelaryjny, że się tak wyrażę. Windows 7. Drukarka wirtualna drukująca do PDF. Nie drukuje. Kancelaryjny program obsługuje jedynie Sybase Datawindow PS. Dodałem takie cudo. Jako sterownik ustawiłem Ghostscript PDF (próbowałem też innych ale bez rezultatu - Foxit Reader PDF printer Driver, PDF Architekt 5 drive). Port domyślny LPT1 (zresztą próbowałem inne i tez nie działa). Wydruk strony testowej - jest wysyłany do drukarki ale w kolejce wydruku pojawia się błąd i nic nie drukuje. Próby wydruków z innych programów też dają rady. Co robić? Jak żyć. Coś ktoś?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

doPDF 8 próbowałeś? Ja zawsze korzystam tylko z tego i nigdy nie miałem problemów z wydrukiem PDF'ów.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Pytanko do tych co pstrykają, choć może nie tylko. Potrzebuje jakiś programik (free) co by mi szybko przekonwertował NEF na JPG i to hurtem. Możliwość wyboru jakości docelowej wskazana (bo taki bez już mam). Zapomniałem przestawić w aparacie z RAW na RAW+JPG i mam teraz masę surówki, a że to w większości pijackie luźne zdjęcia z wycieczki strzelane z biodra to nie potrzebują obróbki ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Juliusz »

Irfan View powinien mieć plugin. Jak już będziesz w stanie otworzyć NEFy w Irfanie, to przekonwertujesz je za pomocą Batch Mode do jpega.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: peter_spy »

Ma, ale często działa on dość dziwnie, przynajmniej u mnie. Zdjęcia wyglądają jak pocięte w paski. No ale zazwyczaj bez Lightrooma do rawów nie siadam ;)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Pobawię się Irfanem i zobaczę co z tego wyjdzie. Wcześniej dłubałem w Rawtherapy ale było to na tyle dawno a on sam jest na tyle mało przyjazny (a przynajmniej mniej przyjazny niż Lightroom) że jak siadłem kilka dni temu to nie ogarniam - potrzebuje coś prostego w obsłudze - for dummies ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Wysłałem do siebie samego załącznik (nagrania AMR z czerwca 2010 roku, w tym nagrana lekcja o seksualności) na skrzynkę pocztową (o2) kilka lat temu, wtedy dało się go pobrać. Teraz gdy próbuję pobrać załącznik to pojawia się komunikat "not_found, ContentId not found", to samo jest z innymi załącznikami dodanymi kilka miesięcy później. O co chodzi?
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Na serwerze nie. Na dysku twardym jeszcze jest to nagranie.

EDIT: Próbowałem pobrać załącznik przy użyciu netbooka i Windowsa 8.1 - nie dało się z powodu komunikatu. Przy użyciu smartfona i jego przeglądarki po zalogowaniu się na o2 portal udało się pobrać załącznik. Aż dziwne.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Wiele lat temu korzystałem z pendrive pod Windows 98 co miał jakiś dodatkowy Service Pack zainstalowany i jak skończyło się kopiowanie jakichś plików to odłączyłem pendrive z USB, chwilę później okazało się, że nie ma żadnych plików na nim. Nigdy u mnie tak nie było pod Windows XP żeby odłączenie pendrive w systemie zniszczyło dane. Jak to możliwe?
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Albo pendrive był uszkodzony, albo niepoprawne odłączenie spowodowało utratę zapisanych plików - starsze systemy miały bardzo słabą kontrolę błędów.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Użytkownicy pendrive'ów dzielą się na 2 typy ludzi:
- Ci, którzy odmontowują pendrive'y
- Ci, którzy będą* odmontowywać pendrive'y


*dopiero jak im pierwsze dane znikną, to się nauczą.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Jest jeszcze trzeci typ:
- Ci, którzy kopiują jedynie plik .exe programu.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Chyba się skuszę, żeby taki trik zrobić z nieistotnymi danymi bym wiedział, czy potem to jest możliwe do odzyskania poprzez odzyskiwanie danych.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Jak się nazywają programy komputerowe, którymi możliwe jest kopiowanie plików z porysowanych płyt CD/DVD na dysk twardy bez zatrzymywania kopiowania gdy wystąpi błąd? Nie chodzi mi o programy które gdy nie da się odczytać kawałka płyty wstawiają braki w danych. Ma kopiować nieskończenie długo aż skopiuje pliki.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Plik o wielkości kilku MB da się zamienić jak wiem na zera i jedynki, które można by zapisać do pliku tekstowego. Odwrócenie tego procesu da działający plik. Jakim programem to się robi?
ODPOWIEDZ