Kłótnie o polityce czas zacząć...

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Obrazek

Tak było.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

Z okazji wczorajszej rocznicy przypomniało mi się pewne idiotyczne zjawisko występujące w naszym kraju. Wycie syren alarmowych dla upamiętnienia czegoś. Czy takie postępowanie nie powinno być zabronione? Może jestem przewrażliwiona, ale przez parę lat ćwiczeń ewakuacyjnych w szkołach, ten dźwięk kojarzy mi się z niebezpieczeństwem i uważam za wielki przejaw głupoty używanie go w innych celach. Załóżmy, że za jakiś czas będzie to prawdziwy alarm, a nie jakaś rocznica - ludzie będą się właśnie zastanawiać, co to za rocznica, zamiast szukać schronu.
Czy tylko mnie to drażni?
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

darkonia pisze:parę lat ćwiczeń ewakuacyjnych w szkołach
To słabe efekty po tych "latach nauki". Wystarczy znać TO. Wycie syren nie oznacza od razu alarmu i nie jest powodem do ogólnej paniki. Trzeba tylko wiedzieć co dany sygnał przekazuje.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

Maveral pisze:Wystarczy znać TO. Wycie syren nie oznacza od razu alarmu i nie jest powodem do ogólnej paniki.
Może od upału nie ogarniam, ale tam są przedstawione właśnie sygnały alarmowe. Panika nie jest wskazana, to fakt. Ale wciąż uważam, że takie nadużywanie dźwięków o natężeniu i częstotliwościach alarmujących jest złym pomysłem. Nie bez powodu ludzie odbierają je jako informujące o zagrożeniu.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

darkonia pisze: Załóżmy, że za jakiś czas będzie to prawdziwy alarm, a nie jakaś rocznica - ludzie będą się właśnie zastanawiać, co to za rocznica, zamiast szukać schronu.
Czy tylko mnie to drażni?
Aż mi się ta pasta przypomniała.
1. Rok 2035
2. Korea Północna jest w posiadaniu rakiety z głowicą nuklearną o zasięgu 40 000 km.
3. 'Generale Ping Pong, cel nowy jork'
4. czerwonyguzik.gif
5. Umierający z niedożywienia naukowiec źle podłączył klona ardiuno.
6. Rakieta leci w drugą stronę.
7. Cel: Łódź Bałuty.
8. USA dalej nie dało tarczy.
9. Rakieta w zasięgu radarów.
10. Trzeba ostrzec mieszkańców.
11. syrena.wav
12. 'GRAZYNA WYŁONCZ FAMILJADE JAKIEŚ ŚWIENTO JEST STÓJ NA BACZNOŚĆ MINUTA CISZY'
13. mielone.jpg
14. Straty oszacowano na 32zł
Myślę, że każdy w miarę ogarnięty Polak wie co się wydarzyło 1 sierpnia 1944 r. i upamiętnienie w ten sposób tych, którzy wtedy zginęli jest ok. Mnie bardziej wkurza wykorzystywanie powstania w celach propagandowych, robienie z tego jakiegoś festynu, infantylizacja i bardzo prostackie podejście do historii. Przez to wszystko ludzie zapominają, że powstanie warszawskie było przede wszystkim totalną katastrofą zarówno militarną jak i humanitarną.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: eLPeeS »

A mnie najbardziej wkurwiają zamawiający pięć piw ONRowcy, którzy w taki dzień pałętają się po ulicach. No ale to wina wszystkich poprzednich rządów że nie doprowadziło do delegalizacji takich organizacji jak ONR właśnie, Młodzież Wszechpolska czy Kościół Katolicki który temu wszystkiemu radośnie zza ospermionej sutanny przyklaskuje.

PS Sorry za może dosadny język ale powoli mam tego całego polskiego gówna dosyć...
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

Wczorajsza oprawa na meczu Legii -
KLIK.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Kłótnie i spory należny odłożyć na bok, ta akcja wymaga współpracy. Proponuje lokalizację, nie potrzeba dużych przeróbek, nawet dla kota coś się znajdzie.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

https://oko.press/bez-schulza-iwaszkiew ... alewskiej/

https://oko.press/z-lektur-szkolnych-wy ... olenskiej/

Mniej tekstów zachęcających do krytycznego myślenia, wincyj męczeństwa i narodowej mitologii. Wypadają Żeromski i Bułhakow, wpada Wojciech Wencel - mistrz "poezji smoleńskiej".
(…) ścieżka wiedzie przez grób Pański – nie ma innej drogi
trzeba się owinąć w całun biały i czerwony
gdy przestaną nas hartować strzałem w potylicę
samoloty będą spadać za lub przed lotniskiem
(…) a im bardziej bezsensowny twój zgon się wydaje
tym gorętsze składaj dzięki że jesteś Polakiem
naród tylko ten zwycięża razem ze swym Bogiem
który pocałunkiem śmierci ma znaczoną głowę
Widać do czego przygotowują przyszłe pokolenia, jeśli zamierzają dalej prowadzić taką politykę jaką prowadzą, to się nie dziwię. Współczuję nauczycielom, proponuję zarówno młodzieży i rodzicom bojkot tego gunwa, nie czytać tego, demonstracyjnie olewać, nie przychodzić do szkoły, kiedy to będzie omawiane.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: eLPeeS »

@Bodom
A może po prostu nie rozumiesz co autor miał na myśli bo nie dorosłeś do prawdziwej poezji? :))
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

Ja w takim razie też nie dorosłam do prawdziwej poezji. Zawsze myślałam, że liryka ma wywoływać emocje u czytającego, a to całe doszukiwanie się, co autor miał na myśli - wróć, co jakiś tam autor opracowania miał na myśli, że autor ma na myśli - wywołuje u mnie niemałą niechęć.
Jeżeli to jest autentyczny cytat z tego całego Wencela to współczuję nawet nauczycielom - ani rymów, ani rytmu, nawet słynny epitet ciężko znaleźć, nie mówiąc już o bardziej wyrafinowanych środkach stylistycznych. Z drugiej strony, internauci będą się mieli kim usprawiedliwiać z braku przecinków w wypowiedziach. Ja wiem, pewnie się nie znam, ale brak interpunkcji w tym konkretnym tworze wydaje mi się nieuzasadniony.
Podsumowując: grafomania. A na tym to się akurat bardzo dobrze znam :) .
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

eLPeeS pisze:A może po prostu nie rozumiesz co autor miał na myśli bo nie dorosłeś do prawdziwej poezji? :))
Ja akurat w ogóle nie dorosłem, więc mnie zostawmy na boku :) . Zresztą wydaje mi się, że doskonale wiem co autor miał na myśli i ta wiedza zarówno żenuje i przeraża.
darkonia pisze:Podsumowując: grafomania.
Akurat dobrze dzisiaj Manuela Gretkowska w "Tak jest" podsumowała współczesną prawicową sztukę, ona niczego nowego nie odkrywa, nie rodzi się z buntu i kontestacji jak dzieła artystów o światopoglądzie liberalnym lub lewicowym, ale odwołuje się do oczywistości, albo co gorsze, do archaicznych dogmatów i dlatego jest taka czerstwa.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

24.08.2017r. ten dzień przejdzie do historii, zostanie zapamiętany jako symbol przyśpieszenia dobrej zmiany. Od tego dnia dzienny limit wypadków BOR został podniesiony do 2. Żadna, powtarzam, żadna agencja ochrony Vipów nie może się pochwalić takim osiągnięciem. Wieczna chała bohatyrowiczom!!!!
żródełka
A co na to NATO?
a tu prezio, eks

Swoją drogą dziwny sposób odwracania uwagi plepsu od wpadki z autosanem.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

No siema :wes .

Obrazek
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Nie mam (aktualnie) pojęcia czy to prawda, więc proszę nauczycieli o komentarz - link
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

timon pisze:Nie mam (aktualnie) pojęcia czy to prawda, więc proszę nauczycieli o komentarz - link
Pytałem dwóch nauczycieli. Oboje byli zaskoczeni taką informacją i powiedzieli, że nic im o takim przepisie nie wiadomo.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Kabaret w Opolu A.D. 2017.

Jan Pietrzak mówi, że na wschodzie Rosja z Białorusią ćwiczą atak na Polskę, a z zachodu Polskę już ciągle atakują za jej umiłowanie wolności. Po tym wstępie bierze gitarę i śpiewa o parszywych "szkopach i kacapach". Na pasku lecą wpisy typu "dziękuję za pana patriotyzm panie Janie", tym razem nie doszukałem się przy tym nawoływania do płacenia abonamentu, co w telewizji publicznej jest ostatnio normą. Ubaw w chuj.

Tak przypadkowo przełączyłem, co tam zobaczyłem, to się już nie odzobaczy. Zawsze słusznie zarzucano, że TVP nigdy nie była naprawdę publiczna, więc teraz jest, jak publiczne WC, ta sama zawartość.

Aha, oprócz zawsze dyspozycyjnej Maryli Rodowicz, gwiazdy też specjalnie nie dopisały. Skawiński i Tkaczyk nie chcieli zagrać (zdradzieckie mordy!), to podobno odkopali Łosowskiego z jakimiś młodzikami jako jedyne słuszne, true KOMBI, co może i ma trochę sensu, ale i tak wydaje się dosyć żałosne i takie typowo w stylu "dobrej zmiany".

EDIT:

Widzę, że po "POTĘŻNYM GEJU" portal PIKIO nadal w formie :wes :

Awantura na próbie, Jan Pietrzak prawie pozabijał muzyków
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Tak, wiem że nie pisz się dwóch postów pod rząd ale... Stało się, piekło zamarzło, światło narodowe zgasło. Słowem bizantyjska tragedia.Pis chce swobodnego napływu islamistów , chce im przyznać prawo do osiedlania się na ziemi odwiecznie chrześcijańskiej, przesiąkniętej krwią męczenników za wiarę, krainie prawych chrześcijan. Albowiem jak mówi Najwyższy z podwładnych Jarosława
Duda pisze: Ja tylko cały czas podkreślam, mam nadzieję, że drogi Turcji i UE będą nadal podążały w tym samym kierunku i że efektem tego wspólnego podążania będzie w końcu członkostwo, pełne członkostwo Turcji w UE
To chyba odpowiedź Adiana na marzenie Erdogana aby
Erdogan pisze: turyści z Turcji swobodniej mogliby zwiedzać piękną Polskę.
A teraz oczekuję od prawdziwych Polków słów, które wyjaśnia ciemnemu lemingowi, że nie chodzi o islamistów tylko prawych ludzi, nie o Turcję a o Anatolię, nie o UE a o Miedzymordzie, nie o Polske tylko o Podlasie a zresztą to jestem patrz opis poniżej.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

A niech sobie gadają, co chcą. Najlepiej przyjąć założenie, że kłamią, i nie słuchać.
timon pisze:nie o Polske tylko o Podlasie
Dlaczego tak bardzo nienawidzisz Podlasia?
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Jak nie chcesz Podlasia niech będzie kociewie, zakaczawie, biskupizna lub inny obszar który można użyć w wyjaśnianiu jej wypowiedzi.
PS Podlasie tak mnie interesuje jak Anatolia, ale idąc za Światłą Myśłą Wodza Pispolaków organizuję dla JanczarTravel wycieczkę objazdową "Od Cecory do Podlasia, szlakiem przodków". Specjalne zniżki dla mułłów i potomków wojów spod Kamieńca Podolskiego. W programie wspólne modły i kamieniowanie lekarzy aborcjonistów.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Leming »

timon pisze:...ciemnemu lemingowi...
Nie no. Znowu się kolega na mnie uwziął? ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

Leming pisze:
timon pisze:...ciemnemu lemingowi...
Nie no. Znowu się kolega na mnie uwziął? ;)
Może chciał się tak nazwać, ale nick już był zajęty? 8-)
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Widzę, że musimy ustalić jakiego koloru jesteś lemng, Lemingu. Blond?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Mam coraz lepszy humor, opary absurdu (wywołane żądza pieniędzy za prace w komisjach i loty na spotkania w "zaprzyjażnionym" kraju) potrafią wywołać u takiej kanalii jak ja niepohamowane fale śmiechu. Jak to było ....chyba "widziały gały co brały"

Wymiana doświadczeń legislacyjnych z Arabią Saudyjską (...) utrwalanie tradycyjnych więzi przyjaźni Polski z Arabią Saudyjską
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
ODPOWIEDZ