Zlot fanów złodzieja

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Zlot fanów złodzieja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

ZLOT ZŁODZIEI!


WSZYSTKIE INFORMACJE TUTAJ:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... =6#p152135


Chciałem zrobić oficjalne, duże spotkanie z okazji 15-lecia forum, ale trochę źle policzyłem, więc można uczcić 16 rocznicę!

W przyszłym roku bez żadnych problemów mógłbym zorganizować takie spotkanie. Wybralibyśmy miasto, a tam wynająłbym salę na jeden dzień. Można by się spotkać, zobaczyć na własne oczy, pozwiedzać miasto i wyjść na piwo.
Nie byłoby też problemów ze zorganizowaniem czegoś na kształt atrakcji. Przygotowałoby się plan i panele same w sobie.

W ten sposób od wielu lat tworzę zloty fanów kucyków. Zarówno takie na 10 osób, jak i 350 z gośćmi zagranicznymi.

Gdzie jest haczyk?
-wynajem sali kosztuje, więc ułożyłbym zapisy, a od chętnych pobrałoby się zrzutowe drobne, np 10-30 zł, płatne w procesie rezerwacji.
-nocleg warto by było załatwić we własnym zakresie, ew. mając odpowiednia liczbę chętnych mogę załatwić zniżkę w motelu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Mixthoor »

Jestem za. Dorzucę się i przyjadę (do 400km), jednak z organizacją zlotu - z racji braku czasu - niestety nie pomogę. Mogę podrzucić kilka pomysłów, jeśli będzie wiadomo, które to miasto.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Z miast to najkorzystniejsze wydają się Warszawa i Poznań, gdyż to miejsca dobrze skomunikowane z całą Polską. W Gdańsku (skąd pochodzę i gdzie mieszkam) posiadam najlepsze kontakty i rozeznanie, ale południe Polski miałoby daleko. Z kolei Kraków, Wrocław czy Katowice są dobre dla południa, ale dla mnie to pewien problem :P
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: NiRa »

Geograficzny środek Polski!
#bojowkapiatku
A tak na poważnie to miasto najlepiej dobrać w zależności od osób, które wyrażą zainteresowanie ;) Może się okazać, że Gdańsk wcale nie będzie taki zły.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Tharna »

Też tak myślę, też jestem z pomorskiego. Ale... dojadę jeśli trzeba :)
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Marzec »

Jestem za zlotem :) Jeśli w Krakowie lub blisko to wtedy na pewno wezmę udział :)
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Vrael »

Jak i ja! Dobry Boże, po tylu latach się ujawnić... Przed niektórymi wstyd :D Jakąś konkretną datę mamy na myśli? BTW, odnośnie miasta proponuję rozpisać głosowanie, i domknąć je do jakiejś odgórnie ustalonej daty.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Najpierw chciałbym po aktywności w temacie jako tako oszacować frekwencję ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Spidey »

Im bardziej na południe tym bardziej jestem zainteresowany! :zdr
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: NiRa »

Mi też najbardziej południe PL pasuje, ale wycieczka też nie brzmi źle.


Błagam, tylko nie Szczecin...

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: eLPeeS »

Ja się mogę wstawić... tzn stawić ;) Choć i tak wszystko zależy od tego kiedy i gdzie. Najlepiej wydaje mi się wpierw zrobić listę wstępnie zainteresowanych jak wcześniej wspomniała NiRa i pod większość ustalić miejsce zlotu (sam sobie kopię grób pewnie bo większość będzie chciała w Katowicach ;)) No i choć ustalmy też jakiś bardzo wstępny termin bo u mnie z powodów np. zawodowych są takie okresy w roku że szanse na mój przyjazd drastycznie spadają (np. cała "większa połowa" czerwca).
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Mixthoor »

W Q1 2018 przeprowadzę się bliżej granicy z Polską, na tereny wschodniej Saksonii. Poznań, Wrocław, Częstochowa, Kraków, Katowice - pasuje :)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Tharna »

Naszła mnie myśl to zaproponuję
Może ciekawą opcją byłoby spotkać się w maju na Pyrkonie w Poznaniu?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hmmm jest to opcja!
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Spidey »

Pamiętam, że przy ostatnim planowaniu zlotu padł pomysł, żeby jako znak rozpoznawczy narysować sobie klucz na dłoni. :luk
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: NiRa »

I mroczne płaszcze z kapturami rzucającymi złowieszczy cień na twarz!

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Hattori »

PYRKOOOOOON! Genialna myśl, Tharna! :sword:

Sprawy takie, jak sala czy nocleg, z miejsca by się wtedy uprościły. Spidi by nie musiał organizować wszystkiego od zera, nawet jak już wie co i jak. Osobiście musiałbym jakoś połączyć uczestnictwo w dwóch ekipach, ale nie jest to niemożliwe (Pyrkon trwa kilka dni, można rozłożyć). W każdym razie, dopóki w demokratycznych wyborach miejsce zlotu nie zostanie ustalone jako Ustrzyki Dolne w Sylwestra, to wstępnie również się na niego zgłaszam ;)

Mam też dwa pomysły.

1: Można ustalić wspólnie czas i miejsce spotkania za pomocą pliku w Google Docs. Na przykład takiego:

2: Wydaje mi się, że do identyfikacji będą potrzebne 2 znaki: czarny kaptur na głowie (wstępny) i znak ugrupowania z Thiefa (potwierdzający).
W takim tłumie czarodziejów, elfek i innych dziwaków, jakie są na konwentach fantastyki (i nie tylko, jak zlot zrobimy gdzieś indziej to również) przyda się właśnie coś do wstępnej identyfikacji - żeby już z daleka móc wypatrzeć innych złodziei. Czarny kaptur to chyba coś, co mamy wszyscy, a jak ktoś nie ma, to "proszę, niech nie nazywa siebie łacherem" ;) Jak już będziemy w pobliżu siebie, to wtedy można pokazać w sposób widoczny coś potwierdzającego, np. zaproponowaną przez Spideya dłoń ze znakiem (klucz/dziurka do klucza/młot/znak pogański - niepotrzebne skreślić, co kto lubi. Ktoś może, dla przykładu, bardzo lubić Pogan, a te znaki i tak są charakterystyczne dla serii. Ale można też ujednolicić, jeśli preferujemy porządek w zespole).

Ode mnie to tyle, dajcie znać co sądzicie. Tutaj jeszcze oficjalna strona Pyrkonu: https://pyrkon.pl/ (na razie chyba niewiele o edycji 2018, ale normalnie można tam znaleźć info o biletach, noclegach itp.)
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Daweon »

Ale jaja, jakoś odruchowo zawsze patrzę na tematy umieszczone niżej i dopiero teraz zauważyłem, że jest taka ciekawa inicjatywa. Potencjalnie jestem chętny, ale wiadomo, że dużo zależy od czasu i miejsca. Mieszkam na południu, więc tam mi jest wygodnie, ale jakby trzeba pojechać gdzieś dalej to może się i tak skuszę.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pod koniec miesiąca zbiorę do kupy wszystko, co tutaj powiedziano i postaram się wysmarować jakieś konkrety.
Obrazek
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: demonax »

Dopiero teraz zauważyłem ten temat (ale jestem spostrzegawczy :P ). Chętnie wybrałbym się na jakiś zlot w "łacherskim" towarzystwie . Tak jak Daweon jestem z południa Polski więc w tych rejonach pasowałoby mi najbardziej, aczkolwiek jestem skłonny wybrać się gdzieś dalej w głąb naszego pięknego kraju :-D. Co do terminu - wstępnie pasuje mi cały rok poza sierpniem/wrześniem, ale jest to też poniekąd zależne od pracy (bywają miesiące, że ciężko o dzień urlopu bo tyle roboty ;) ). W każdym bądź razie czekam na konkrety, wtedy będę mógł się w pełni określić czy jadę/nie jadę.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Marzec »

Czekam z niecierpliwością na sugestie :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: eLPeeS »

To może skoro chcemy łączyć nasz zlot z czymś innymi uderzyć od razu na jakieś beer festival ;)
24-26 maja 2018 r. Warszawski Festiwal Piwa, Stadion Miejski Legii Warszawa
18-19 maja 2018 r. Festiwal Piwa Beergoszcz, Hala Łuczniczka, Bydgoszcz
7 kwietnia 2018 r. Beer Geek Madness, Wrocław

:zdr
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Marzec »

Jeśli o mnie chodzi, wszystko można połączyć, pod warunkiem że będziemy trzymać się w grupie i drugie wydarzenie nas nie "zje" ;) Festiwal piwa dobry. Nie ma nic lepszego jak zwieńczenie zlotu dobrym trunkiem górnej fermentacji 8-) Ale jestem ciekaw co na to organizator.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: Mixthoor »

7 kwietnia 2018 we Wrocławiu pasuje! 8 mam zawody we Wro, więc mógłbym przyjechać na cały weekend.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Zlot fanów złodzieja

Post autor: page »

No ciekaw jestem jak się temat rozwinie, może też wpadnę :)
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
ODPOWIEDZ