Co dalej z Thiefem?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: peter_spy »

W obecnej formule też nie ma już za bardzo co robić, wszystkie frakcje zostały przerobione i wystawiły głównego „złego” do pokonania ;) Jeżeli reboot to albo w duchu pierwszych dwóch części, czyli misje, a nie city hub lub otwarte światy :spi. Hitman pokazał że można. A jak nie to, to jeszcze coś odważniejszego, złodziej w czasach współczesnych (ale realistycznych, bez SF pierdół i zbędnego gadżeciarstwa a la Splinter Cell).
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: TricksieThiefsie »

Marzec pisze:Rebooty mają się dobrze nawet po latach porzucenia przez autorów. Więc "na dobre" to moim skromnym zdaniem zbyt odważne określenie ;)

Według mnie, to tylko dobrze, gdy zespół który nie poradził sobie z rebootem tak jak by tego chcieli wielbiciele klasyki, odwraca się od kontynuacji.
To jest tylko i wyłącznie kwestia pieniędzy, Deus Ex został zawieszony przez słabą (słabszą niż oczekiwano?) sprzedaż, mimo tego, że był grą z rozmachem (przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem patrząc na grafikę), no i cała sprawa z "Deus Ex Universe" o tym też dobitnie świadczy. Planowali co najmniej trylogię z Jensenem, a zatrzymali się już na drugiej części. Square Enix nie wybacza, chociaż jest za to odpowiedzialne.

Tak jak powiedział Judith, misje ala klasyczne Thiefy nadal byłyby najlepsze, level design to była potęga tych gier i otwarty świat to rujnuje w tym przypadku.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Marzec »

Jeśli chodzi o fabułę, można zrobić dużo w tym samym uniwersum i wcale nie trzeba robić reboota. Moim skromnym zdaniem, retrospekcja do początków Garretta była by wyśmienita. Ale niestety nie nam wybierać.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Nivellen »

Co racja, to racja. Retrospekcja byłaby świetnym rozwiązaniem na nowego Thiefa. Zebrać wszystkie dotychczasowe wątki, wybrać najważniejsze, przełomowe i na ich podstawie zrobić solidną fabułę uzupełniającą początki historii. Brzmi rewelacyjnie, tylko co z tego :cry:
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Marzec »

Hehe zapewniam Cię Niv, że można znaleźć jeszcze sporo wątków które można by rozwinąć w ramach ewentualnej kontynuacji serii ;) To może mieć miejsce w przypadku gdy za kontynuację weźmie się ktoś kompetentny. A na to mamy nikły procent szansy, bazując na tym jaki był rezultat pomysłu "reaktywacji" w cz. 4.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Clive »

Podobno nie będą kontynuować ani Deus Exa ani Thiefa - Screw Enix czy tam Aids Montreal stwierdzili, że zajmą się tym czym potrafią się zajmować po tym jak ostatni Deus Ex się podobno słabo sprzedał. Nie wiem czy to legit informacje, ale tak słyszałem. Więc jest cień szansy jeśli to prawda, że Thief może i Deus dostaną się w ręce Paradoxowi, Obsidianowi czy takiemu NightDive (które to obecnie remaster System Shocka robi) gdzie będą umieli się wziąć za to jak trzeba.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zawsze prawa do tytułu może wykupić ktoś inny. Moda na reedycje wciąż trwa i niejedna marka najpierw dostała kopa (np. Wolfenstein), a potem odczuła renesans.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Marzec »

SPIDIvonMARDER pisze:Zawsze prawa do tytułu może wykupić ktoś inny. Moda na reedycje wciąż trwa i niejedna marka najpierw dostała kopa (np. Wolfenstein), a potem odczuła renesans.
I tego można się spodziewać w perspektywie czasu.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wręcz słyszy się od specjalistów i publicystów, że w dzisiejszych czasach nie opłaca się ryzykować i wprowadzać nowych marek na rynek. Lepiej zrobić kolejną reedycję, reset serii, sequel lu skorzystać z powszechnie znanego motywu (np. mitologia, biblia, klasyka literatury).
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Hattori »

Znalazłem coś, ale nie bardzo wiem, gdzie to zapodać. W razie znalezienia bardziej stosownego wątku poproszę o przeniesienie.

Dokument o Thiefie. :-D
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: TricksieThiefsie »

Hattori pisze:Znalazłem coś, ale nie bardzo wiem, gdzie to zapodać. W razie znalezienia bardziej stosownego wątku poproszę o przeniesienie.

Dokument o Thiefie. :-D
O, warte obejrzenia! Osobiście nie wiedziałem, że LGS miało aż taki crunch co do Thiefa 2. W ogóle jeśli chodzi o Thiefa 1 i 2, to mnie osobiście znacznie zaskakuje jak oni mogli wydać coś tak dobrego mając różnorakie problemy z tworzeniem i finansami. Przecież jakościowo jak się popatrzy na te gry, to wydają się kompletne, nic nie ma na odpierdol. Za tym wszystkim musieli stać naprawdę utalentowani, może nawet i wybitni w swojej dziedzinie ludzie. Możliwe, że był to jeden z tych rzadkich przypadków, gdzie jak się zbierze odpowiednie jednostki w kupę, to wychodzi coś "cudownego". W dzisiejszych czasach coś podobnego to już chyba tylko mogą osiągnąć jakieś studia indie. Łamie to moje serce, że nie dostaliśmy trzeciego Thiefa ze stajni tego konkretnie studia, patrząc na to jak fajnie Thief 2 się rozwinął pod względem produkcyjnym, to trzecia część byłaby najpewniej magnum opus w trylogii. Ale przynajmniej zamierzone wątki fabularne pokryli w Deadly Shadows, chociaż tyle.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Hattori »

TricksieThiefsie pisze:O, warte obejrzenia! Osobiście nie wiedziałem, że LGS miało aż taki crunch co do Thiefa 2. W ogóle jeśli chodzi o Thiefa 1 i 2, to mnie osobiście znacznie zaskakuje jak oni mogli wydać coś tak dobrego mając różnorakie problemy z tworzeniem i finansami. Przecież jakościowo jak się popatrzy na te gry, to wydają się kompletne, nic nie ma na odpierdol.
Natrafiłem na to zupełnym przypadkiem :) Też nie wiedziałem. Generalnie zgadzam się, choć jeśli mowa konkretnie o T2, to raczej nie daje się tego wyczuć z wyjątkiem trzech momentów:
1) obie misje z maskami w posiadłości Gerwazjusza, zwłaszcza ta druga,
2) ostatnia misja - wielkie, niezagospodarowane przestrzenie i ogólnie, jak się zdaje, nie w pełni wykorzystane pomysły,
3) cutscenka kończąca grę. W porównaniu ze swego rodzaju epickością końcówki T1, scenariusz tej w T2 wydaje się być wręcz napisany na kolanie. Pamiętam moment, kiedy pierwszy raz przeszedłem grę - jej koniec tak mnie zaskoczył w treści, że aż zacząłem szukać, czy na pewno komputer mi dobrze filmy z Thiefa odtwarza - bo zakończenie wywołało u mnie coś na kształt wrażenia, że ta cutscenka jest ucięta w połowie. :P
TricksieThiefsie pisze:Łamie to moje serce, że nie dostaliśmy trzeciego Thiefa ze stajni tego konkretnie studia, patrząc na to jak fajnie Thief 2 się rozwinął pod względem produkcyjnym, to trzecia część byłaby najpewniej magnum opus w trylogii. Ale przynajmniej zamierzone wątki fabularne pokryli w Deadly Shadows, chociaż tyle.
Tak by mogło być, ale przy - moim skromnym zdaniem - dosyć chwiejnym założeniu, że T3 powstałby wtedy na tym samym silniku, co poprzednie części. Przy produkcji TDS zorientowano się, że technologia idzie naprawdę do przodu, i już wtedy silnik Thiefów zaczął wydawać się przestarzały. Wydaje mi się więc, że w alternatywnej rzeczywistości T3 byłby i tak niemalże tym samym, co otrzymaliśmy w Deadly Shadows, i jedynie pewne elementy mogłyby być inne czy bardziej dopracowane. Klimat, animacje postaci, walka, cutscenki, strzały linowe i/lub rękawice do wspinaczki, pływanie w wodzie... Kto wie? 8-)

Tak czy owak, bardzo doceniam archiwalne nagrania filmowe ze studia LGS, które w tym dokumencie zobaczyłem pierwszy raz. Widać po nich, że ekipa dzieliła się w połowie na kuców, a w połowie na stereotypowych informatyków z epoki, he he. :-D
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Hattori »

Sry że post pod postem. Natrafiłem na coś jeszcze.

Nagranie z Paulem Neurathem, założycielem LGS:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Być może wiele tłumaczy sposobność, że w tamtych czasach takie projekty mogły być o wiele mniejsze i mogła przy nich pracować mniejsza ekipa pasjonatów. W Mythie I ten sam koleś był głównym scenarzysta, programistą i liderem projektu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Marcin.B.Black »

Myślę, że stare Thiefy będa dalej funkcjonować dzięki aktywnej społeczności, nowych fanmisjach, patchach. Sam dostęp do kodu źródłowego Dark Engine dołożył tu sporą cegiełkę.

Jeśli chodzi o nowe części, to pewnie nic nowego się nie zdarzy przez jakiś czas, ale będziemy mogli liczyć na duchowych spadkobierców robionych przez mniejsze studia, jak np. Gloomwood spod stajni New Blood Interactive (nawet jeśli będzie się różnił od Thiefa dość mocno, to równie mocno czuć jego klimat).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
ODPOWIEDZ