Kłótnie o polityce czas zacząć...

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

1/ Strajk nie jest w jednej gminie tylko krajowy. Zawsze się mozna przyłaczyć. Zatem chyba jednak spełniasz kryterium łamistrajka.
2/ Świnie. A cóż mógłbym wyczytać pod nagłówkiem? Damy wam ochłapy tylko pozwólcie nam dalej rozkrada wszystko i wszystkich?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Ja strajk popieram, bo Polacy muszą zacząć się bardziej cenić, ale zgadzam się z Maveralem, że rozegrali to źle. Przede wszystkim trochę przeszarżowali z tym 1000 zł, nauczyciel nauczycielowi nierówny i nie wszyscy są znowu aż tacy biedni. Pensje w sektorze publicznym to jest w ogóle jakiś dramat, rozjazd między nim a sektorem prywatnym bywa kosmiczny, po takiej podwyżce niektórzy nauczyciele z dłuższym stażem zaczęliby zarabiać więcej niż pracownicy uczelni wyższych, którzy musieli w swoją edukację zainwestować więcej i powinni się cieszyć jeszcze większym prestiżem. Rząd doskonale wie, że jeśli da nauczycielom, to zaraz odezwą się inni opłacani z budżetu lub z samorządów, którzy mają jeszcze gorzej.

Niedługo w usługach publicznych już nikt nie będzie chciał pracować. Ja jestem kierownikiem biblioteki publicznej (taki Keeper trochę :)) ) i nie zarabiam dużo lepiej niż kasjer w Lidlu, wywalczyliśmy u prezydenta miasta podwyżkę od lipca i zaraz dodatek stażowy mi stuknie, ale szału i tak nie będzie, a wymaga się ode mnie zajebistej kreatywności, wymyślania zajęć dla dzieci, wykazywania się dobrymi statystykami czytelnictwa (bo pienionszki utną!), pracę też do domu zabieram, bo książek na klub dyskusyjny w pracy nie mam czasu czytać (i nie wszystkie mi się podobają :evil: ). Siedzę w tym jeszcze chyba tylko dlatego, że lubię swoją pracę i uważam ją za pożyteczną, no i może dlatego, że jestem mentalną stulejką i boję się zmian XD .

Można było poprawić sytuację sektora publicznego (służba zdrowia i edukacja first!) i chociaż trochę zbliżyć się do cywilizowanych standardów, ale PiS woli wydawać krocie na analizę różnych wykresów i dawać kasę na przejedzenie tam gdzie się to opłaca. Jednorazowa trzynasta emerytura przed wyborami, to już typowy ordynarny populizm, takie "macie, kupcie sobie coś fajnego i pamiętajcie kto wam dał". Żadnych pozytywnych zmian systemowych, beznadziejna polityka zagraniczna, tragiczna polityka historyczna (np. IPN i gwałt na Nałkowskiej!), ale poparcie mas sobie kupili...

Ale może tak gadam, bo ja nic od tej władzy nie dostaję i się w ogóle czuję zbędny w tym kraju: nie chodzę do kościoła, moją pracę mają w dupie, trzynastej emerytury nie dostanę (za młody), wszystkie podatki normalnie zapłacę (za stary) i 500+ nie dostanę (nie mam gówniaków). Do tego pewnie niedługo mi dołożą bykowe, rozstałem się niedawno z panną i pewnie nowej szybko nie znajdę (hehe wiadomo, przegryw ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Pożaliłem się.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Bogdantes »

Stwierdzenie, że strajk został ogłoszony w złym czasie, jest głównym zarzutem tych co to niby nie są za ani przeciw tylko obok. (Drugi zarzut to ten, że Broniarz to komuch i kryptoplatformers.) Chyba nie muszę dodawać, że jestem za strajkiem. Nie ma dobrego momentu dla nauczycieli. Lepszym byłby tylko dzień ogłoszenia reformy trzy lata temu, ale wtedy zabrakło solidarności wśród nauczycieli. (Mam na myśli tą zwykłą pisaną z małej litery, bo ta pisana z dużej to .. ale to już inny wątek). Szkoły nie będą strajkowały zbyt długo. Po prostu nauczyciele nie wytrzymują psychicznie siedzenia w pokoju naucz. i patrzenia na zegar. Wbrew obiegowej opinii większość z nich lubi to co robi i czuje się odpowiedzialna za swoich uczniów.Tylko moment przed jakim ważnym wydarzeniem (egzaminy, matura) dawał szansę na szybkie podjęcie rozmów przez Rząd. Ten Rząd się nie złamał pod taka presją więc myślicie , że ustąpiłby po tygodniu strajku np. we wrześniu? Każda grupa zawodowa przystępuje do strajku jak ma jakąś monetę przetargową. Lot strajkował jak było dużo lotów i Firma traciła dużo kasy, policjanci którzy nie mogą strajkować, szli masowo na zwolnienia przed szczytem NATO. Lekarze rodzinni parę lat temu strajkowali końcem roku kiedy rozstrzygały się kontrakty z NFZ i od stycznia nie otworzyli przychodni.
Druga sprawa z której zrobiono bicz na nauczycieli, to pieniądze. Po pierwsze, nie można strajkować z powodów innych, niż poprawa sytuacji grupy strajkującej, czy to finansowej, czy warunków pracy. Tak stanowi prawo. Wysokość podwyżek, sposób ich naliczania czy inne szczegóły są przedmiotem negocjacji i jako takie nigdy nie są ostateczne, co miedzy wierszami stale było podnoszone przez związki. Ale, żeby coś wynegocjować trzeba przystąpić do rozmów. Tych praktycznie nie było co przyzna każdy obiektywnie patrzący. Kończę , bo pewnie i tak już nikt nie czyta, ale jest jeszcze bardzo dużo do powiedzenia.Dodam jeszcze, że u nas na Podkarpaciu każdy dzień strajku to jak trzy dni po lewej stronie Wisły. Nie jestem nauczycielem. Mam syna w 8-mej klasie. Mam żonę nauczycielkę. Już nie strajkują.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ktoś kiedyś powiedział, że najgorzej być takim średniakiem, hehe :P Jest za bogatym, aby móc poprawić sobie los socjalem, a jest się za biednym, aby stanowi socjal dla samego siebie.


Zawsze jak słyszę argument, że "budżet nie jest z gumy i nie da się wygospodarować pieniędzy na jakiś cel" (chyba kiedyś Religa mocno to podkreślał, próbując tłumaczyć problemy służby zdrowia).
Zawsze mnie zastanawiało, jak to w 38 milionowym kraju nie ma na coś pieniędzy pomimo tak wysokich podatków.
Pieniądze są, tylko są marnowane. A to 3 miliony na reklamę z króliczkami, a to budowa jednostki morskiej zerowym potencjale bojowym (Gawron), a to reformy urzędu celnego i skarbowego, robione od dupy strony i pochłaniające wielką kasę bez realnego efektu.

@Jacek osobiście nie widzę powodu, aby Ciebie krytykować za brak chęci przystąpienia do strajku, gdyż to Twoja wolna wola, którą należy szanować. Bycie zmuszonym do strajku wydaje mi się równie okrutne, co zakaz walki o swoje. Jednakże nie do końca rozumiem argument, że skoro Twoi rodzice mieli gorzej, to Ty nie powinieneś walczyć o lepszy los. Wybacz, jeśli źle zrozumiałem).
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Dzięki SPIDI za wyrozumiałość i tolerancję, której tak brakuje ludziom o lewicowych poglądach (teoretycznie mega-tolerancyjnym, otwartym itd.) ;)
Owszem, mam prawo i powinienem walczyć o swoje ale tu wyjaśnienie jest proste: ta kasa idzie z tego samego budżetu. Moim rodzicom bardzo pomogła by podwyżka choćby o 500zł, dużo bardziej niż mi o 1000.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Jacek pisze:ta kasa idzie z tego samego budżetu
Jak to było ???? A już wiem "wystarczy nie kraść". To motto dedykuje europosłowi Karskiemu
Gdy przyjechał do Brukseli, miał: 300 tys. zł oszczędności w złotówkach, 6 tys. euro, 14,7 tys. dolarów, 13,5 tys. franków szwajcarskich. Zaś według najnowszego oświadczenia majątkowego pod koniec kadencji zgromadził 1,7 mln oszczędności w złotówkach oraz aż 5,63 mln zł w walutach, co daje razem 7,3 mln zł.
PS
Zawsze sądziłem że lewactwo to "dawanie innym nieswoich pieniędzy" (emeryturki socjalne , 500+,świnia+) a prawicowość to "uczciwe płacenie za zamówioną pracę" (np. nauczycielom), ale całe życie się człowiek uczy.
PS2
A może "pis_prawiciowość" to takie rozumowanie - Nie poprę pracujących kolegów aby rodzice dostali więcej.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

Podejrzewam, że Jacek bardzo dobrze zna od środka ten system i swoich kolegów, dzięki czemu wie, iż NIE wszystkim nauczycielom należy się podwyżka. Prawda jest taka (mówię tu z perspektywy ucznia, który pięć lat temu pisał maturę), że spora część z nich może i miała jakieś tam powołanie, ale nie potrafi przekazać swojej (zapewne bogatej) wiedzy, czy chociaż zainteresować swoim przedmiotem dzieci/młodzieży. Sama pamiętam, jaką katorgą lub stratą czasu były niektóre lekcje.
Moje wspomnienia nie są istotne, więc nie będę tu się rozpisywać, ale fakty są takie, że dobrzy nauczyciele, w przeciwieństwie do tych marnych, bez problemu dorabiają sobie na korepetycjach, bo po prostu umieją nauczyć.
A chory system szkolnictwa dodatkowo dolewa oliwy do ognia.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: peter_spy »

Temat jest generalnie ciężki.

Gdyby żądania zostały spełnione to pokrzywdzeni będą np. wykładowcy akademiccy, którzy będą zarabiać podobnie albo mniej, stąd zaraz odezwie się kolejna grupa. Rodzice są oburzeni, bo w radiu trąbi się o tym, że nauczyciele chcieliby zarabiać 8k brutto. A ich doświadczenia z wywiadówek są takie, że nauczyciele ciągle zrzędzą, bo dzieci leniwe i się nie uczą, natomiast chętnie biorą taką grupkę na płatne korepetycje, co jest mega patologią (to ci sami nauczyciele, co prowadzą zajęcia z nimi w szkole). Koleżanka pracująca w liceum spytana o strajk a problem matur stwierdziła, że rok w plecy to nie tragedia, "dzieci sobie bez nas poradzą". Mam w rodzinie byłego nauczyciela, który słysząc to powiedział, że ktoś taki powinien się poważnie zastanowić nad zmianą zawodu (IMO słusznie).

Słysząc tak różne głosy z różnych stron, jednocześnie widząc, że nauczyciele (poza nielicznymi jednostkami "z duszą i powołaniem") mają naprawdę sporo za uszami, a chcieliby zarabiać jak sektor IT – z trudem znajduję uzasadnienie dla takich roszczeniowych postaw. Jeżeli podwyżki to owszem, ale nadawane merytorycznie, a nie za staż dla wygrzewających stołki (a takich jest masa). Pytanie kto i jak to będzie rozliczał.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: eLPeeS »

Jakby ktoś zdrowy na ciele i umyśle jeszcze wierzył w pisowską uczciwość to, abstrahując od ostatnich doniesień o Mateuszku i innych prominentnych politykierach tej cudownej, fantastycznej, przekurwajedwabistej partii, oto krótkie omówienie efektu ich walki z pedofilią dokonane w parciu o dokument Katedry Prawa Karnego UJ i Krakowski Instytut Prawa Karnego (czyli ludzi którzy wydawać by się mogą znają się na rzeczy):

Obrazek

Cały dokument tutaj. Jest tam więcej smaczków.

Co ważne opinia pojawia się w innych wypowiedziach ludzi, którzy w przeciwieństwie do Patryka Nijakiego, Ministra Wielkie Zero i ich specjalistów kodyfikatorów wygrzebanych gdzieś pod kamieniem w runiach starożytnego wychodka, znają się na rzeczy.

Aha warto też zauważyć, że w trakcie procedowania noweli, zupełnie oczywiście przypadkowo, do projektu wdarł się błąd (jak to w pisie) który, gdyby ustawę przepchnięto wraz z nim, znosiłby (całkowicie!) penalizację korzystania z prostytucji nieletnich. A czekajcie który to marszałek niedawno został oskarżony o stosunek z nastoletnią Ukrainką za pienionszki? Ah chyba ten co to za komuny w hipisowskich kręgach miał pseudonim Penelopa albo Członek?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
rafido
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2019, 11:03

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: rafido »

no ale co z tego? sytuacja się pogorszy tak czy siak jeszcze bo za 20 lat mają być jeszcze większe dysproporcje między starymi ludźmi a młodymi więc w ogóle nie będzie miejsca dla biedroniów i kukizów.
.......................................
[Spamlink – wycinam]
J.
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2019, 16:09 przez rafido, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

rafido pisze:no ale co z tego? sytuacja się pogorszy tak czy siak jeszcze bo za 20 lat mają być jeszcze większe dysproporcje między starymi ludźmi a młodymi więc w ogóle nie będzie miejsca dla biedroniów i kukizów
Do którego posta się odnosisz? Nie do końca mogę to odczytać, gdyż post powyższy dot. zmian prawnych nie ma wiele wspólnego ze strukturą wieku i płci. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Katolicy są jednak podatni na idiotyzmy. Najpierw jedni wierzą, że pismo do klech ze skargą na innego klechę coś pomoże a potem inni zgłaszają tych pierwszych do prokuratury. Sam nie wiem,którzy są bardzie porypani.
żródełko
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Pis minister edukacji pisze:może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą
Słowem jak ci się nie podoba to wy.....alaj. Klepać różaniec już umiesz. Cóż za cudowna reforma :-)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

Rosja jako europejski kraj okazała się być stanem umysłu, do tego Francja, przykład taki niech będzie, że eutanazja na niby Vincenta Lamberta. Może być też to, że nielegalne jest nazywanie świni imieniem Napoleon. Gustuję tylko we francuskiej musztardzie i ich języku co mimo ostrego brzmienia jest bardziej niż ładny.
Ostatnio zmieniony 07 października 2019, 08:54 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: eLPeeS »

Bardzo słuszna reakcja! "Kogut "po angielsku to "Cock" a to też jednocześnie określenie męskich narządów płciowych. Nie będą tu proboszczowi małolaty takie świństwa pokazywać! Same się do łóżka pchają! Bezczelne kaszjoady pozbawione miłości! Zapewne z lewackich, żydowskich i gejowskich rodzin. A w ogóle TVN to jaka telewizja proszę Pana? No wiadomo, że Niemie... tzn. Amerykańska. A kto żydzi... tzn. rządzi Ameryką?! NO! Prosta sprawa! Nie wie Pan!? To Pan w ogóle Polak jesteś!? Ja wiem, że przez osiem ostatnich lat polcy i polaki byli karmienie kłamstwami. Teraz nikt już nam nie wmówi jednak, że białe jest białe a czarne jest czarne! No chyba, że ksiundz... Dobrodziej ma się rozumieć!
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Takie czasy, facebook, YT i google masowo usuwają konta i reklamy zwolennikom pro-life, katolikom, osobom o poglądach prawicowych (tak, wiem przecież to faszyści), we Francji ruchy pro-life w ogóle dostały zakaz występowania w przestrzeni publicznej. Zagraniczne firmy jawnie angażują się we wspieranie ruchów LGBT. Kościół też się broni jak może, może to akurat nie najszczęśliwszy przypadek ale w wielu innych kościół po katolicku nadstawia drugi policzek.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

I to Ci się kojarzy z kogutem? Nic dziwnego, że uważasz katoli za dyskryminowanych. Na szczęście bejsbolowe bojówki boga miłości na pewno Cię ochronią przed tęczowa zarazą, wolnością i tolerancją (no i przed konstytucją).
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Timon, odnieś się do tego co napisałem - o blokowaniu kont, nie wspomniałem nawet o kogucie. A tak w ogóle to wolę katoli niż lewacką zarazę.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Blokowanie itp. Dlaczego mam się odnosić do czegoś co mnie nie interesuje i nie dotyczy? Wydaj mi się, ale mogę się mylić, że powszechnie znana (i wielokrotnie odnotowana w historii) tolerancja religijna katolików ma coś z tym wspólnego. Jesteście znani z umiłowania bliźniego aż po ostatnią niepołamaną kość i wybity ząb poganina/heretyka/odstępcy/apostaty/"inne określenia ngodne drugiego policzka". Wasze uszanowanie miejsc kultu innych religii jest powszechnie naśladowane. Wasz język (zobacz mój podpis) aż ocieka miłością bliźniego i raduje każdego.
Nazwanie kogoś lewacką/tęczową zarazą, tłumaczenie, że komuś sie groźby należą (to nie ty dla jasności), w moim odczuciu, to kwintesencja bycia „katolem”.
Jacek pisze: nie wspomniałem nawet o kogucie.
A ja myślałem, że ci się to kojarzy z kogutem. Jeśli nie, to chyba patrzysz na ten występ kapłana z zażenowaniem i politowaniem tak jak ja. Mam nadzieję.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Twój podpis złożony jest w dużej części z manipulacji i słów wyjętych z kontekstu. "Lewackiej zarazy" użyłem w odpowiedzi na "katoli".

Co do księdza to napisałem przecież że to nie najszczęśliwszy przypadek ale Ty chyba nie czytasz, wystarczy że z grubsza znasz moje poglądy i z miejsca zioniesz słowami pełnymi "miłości i tolerancji" :)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Jacek pisze:Twój podpis złożony jest w dużej części z manipulacji i słów wyjętych z kontekstu.

To jest sama manipulacja wyjęta z manipulacji ... ale jest prawdziwa i dobrze o tym wiesz. Te słowa padły i padały wielokrotnie. Zmanipulowany jest tylko thefmaniak.
Jacek pisze:"Lewackiej zarazy" użyłem w odpowiedzi na "katoli".

A co powiesz jak zacznę pisać "czarnej pedofilskiej zarazie w koloratkach". Oczywiście w odpowiedzi na .... itd itp.
Jacek pisze:.... i z miejsca zioniesz słowami pełnymi "miłości i tolerancji" :).
Uczę się od pasterzy dusz.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: eLPeeS »

Jacek pisze:Takie czasy, facebook, YT i google masowo usuwają konta i reklamy zwolennikom pro-life, katolikom, osobom o poglądach prawicowych (tak, wiem przecież to faszyści), we Francji ruchy pro-life w ogóle dostały zakaz występowania w przestrzeni publicznej.
Faceboook, YT, Google i inne podobne podmioty są prywatne i na swoim podwórku mogą robić co im się podoba. Ty jak nie chcesz - nie korzystasz. Zakaz we Francji to zakaz wprowadzony przez rząd Francji (abstrahując od tego czy słuszny czy nie). W przypadku polskiej akcji kogucik mamy do czynienia zaś z sytuacją gdy reprezentant podmiotu kontrolowanego przez obce państwo - w tym przypadku Stolice Apostolską - wypowiada się co do polskiej przestrzeni publicznej.
Osobiście nie życzę sobie takiego zachowania. Tak samo jak nie życzyłbym sobie gdyby w podobnym tonie o "koguciku" wypowiadał się polski zarząd jakiejś rosyjskiej spółki mającej oddział w Polsce ale główne kierownictwo w Moskwie. Nic im do tego. Jak im się nie podoba nasza przestrzeń publiczna mogą nie prowadzić w Polsce swojej działalności.

Tak przy okazji polecam znaleziony kiedyś na FB ciekawy tekst (autor mi nieznany - jak komuś znany to proszę o info celem adnotacji):

"WYOBRAŹCIE sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:
1. Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
2. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych, umundurowanych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo oraz tajnych agentów i agentów wpływu rekrutowanych i szkolonych od niemowlęctwa.
3. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, więzień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
4. Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu co najmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic.
5. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu.
6. Funkcjonariusze ci będą mogli na terenie swoich eksterytorialnych placówek codziennie (a minimum raz w roku) przesłuchiwać polskich obywateli bez świadków i przy zachowaniu tajemnicy, na okoliczność posłuszeństwa prawu i interesom Rosji.
7. Rosja zastrzega sobie prawo do organizowania, bez uzyskiwania stosownych zezwoleń, manifestacji ulicznych w święta państwowe Rosji we wszystkich miejscowościach w Polsce oraz okresowych przemarszów drogami publicznymi do wybranych placówek dyplomatycznych.
8. Ponadto, Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
9. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, w szczególności gwałcenia polskich dzieci, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych, etc.
10. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego.
11. Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne i będą ścigane przez polską policję, prokuraturę i sądy.
12. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
13. Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
14. Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce.
15. UMOWA GWARANTUJĄCA TE WSZYSTKIE PRZYWILEJE NIE PODLEGA WYPOWIEDZENIU !

PODOBA SIĘ ??? NIE ???
A co jeżeli to zamiast Rosji byłyby Niemcy?
TEŻ NIE?

Więc dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego SAMEGO w stosunku do WATYKANU (konkordat) - który zawsze trzymał z zaborcami i potępiał nasze powstania narodowe?"
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

timon pisze:Te słowa padły i padały wielokrotnie.

A może przytoczysz kontekst w którym padły np. "zdradzieckie mordy"?
timon pisze:A co powiesz jak zacznę pisać "czarnej pedofilskiej zarazie w koloratkach". Oczywiście w odpowiedzi na .... itd itp.

A nic, przyzwyczaiłem się już że obecny Timon taki jest i takie teksty z Twojej strony absolutnie mnie nie zdziwią...
eLPeeS pisze:Faceboook, YT, Google i inne podobne podmioty są prywatne i na swoim podwórku mogą robić co im się podoba.
Weź jednak pod uwagę że są to potężne podmioty, monopoliści na skalę światową, ciekawe czy byłoby Ci równie wszystko jedno gdyby banowali miliony ludzi o poglądach zgodnych z Twoimi?
eLPeeS pisze:Więc dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego SAMEGO w stosunku do WATYKANU
Może dlatego że zdecydowana większość społeczeństwa deklarowała i nadal deklaruje się jako katolicy i nie przeszkadza im to?
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Jacek pisze:
timon pisze:Te słowa padły i padały wielokrotnie.

A może przytoczysz kontekst w którym padły np. "zdradzieckie mordy"?
Proszę bardzo -Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go! Zabiliście go! Jesteście kanaliami.
Nie wiem tylko czy chodzi ci o przeciwstawianie się likwidacji SN czy o "obelżywe" wspomnienie brata tego faceta na mównicy przez posła PO. Jest to mniej ciekawe niż Twoje uzasadnienie, które mam nadzieję podasz, że "kontekst" może uzasadnić nazwanie kogoś zdradziecka mordą albo jakimkolwiek innym epitetem z mojego podpisu.
Jacek pisze:A nic, przyzwyczaiłem się już że obecny Timon taki jest i takie teksty z Twojej strony absolutnie mnie nie zdziwią...

Nawet czekacie aż padną. Bo wtedy wasze epitety i język staną się standardem. Ja jednak poczekam na spis moich inwektyw pod adresem ty wiesz kogo
Jacek pisze:Może dlatego że zdecydowana większość społeczeństwa deklarowała i nadal deklaruje się jako katolicy i nie przeszkadza im to?

I to jest najsmutniejsze, Takie "nie przeszkadza mi" to najgorsze co może spotkać jakiekolwiek społeczeństwo. Bierna akceptację nierówności.
Jakby na zamówienie wczoraj pojawił się taki filmik na monopoliście. Może przerobisz go z uczniami, bo jest wersja angielska, i wyjaśnisz im i nam jak bardzo się mylimy.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
ODPOWIEDZ