Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
steppenwolf
Akolita
Posty: 151
Rejestracja: 03 kwietnia 2005, 21:00
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: steppenwolf »

A kto ci powiedział, że my białogłowy takie głupie i w drzewa będziemy strzelać? :D Proponuję las, bo lepsze to niż środek Łodzi albo trasy ;) A polanka zawsze się znajdzie :)
It is no easy thing to see a Keeper. Especially one who does not wish to be seen.
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Agnar »

Poczulem sie urazony :> bo to wychodzi na to ze to ja jestem glupek :P no i w pewnym sensie masz racje :P ja do lucznictwa jestem jak woda do oleju... raczej sie nie zmiesza :P ale moze kiedys xD
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
gunman-hr2
Ożywieniec
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwietnia 2006, 15:46
Lokalizacja: Ja tu zadaje pytania!

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: gunman-hr2 »

Tak sobie kiedys myslalem jak postacia bym byl w sredniowieczu i wlasnie tak myslalem o luczniku, ale straaaaasznie to trudne jak probowalem (dziadek mi zrobil kiedys luk z drewna z pobliskiego lasu a cieciwe z ogona feniksa, tylko gdy strzelalem strzaly sie spalaly w locie)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Bandit »

Udostępniam wam urywek filmu z kanału Discovery, który jest poświęcony tematyce angielskiego długiego łuku. Polecam, bo warto to obejrzeć.

:arrow: »Długi łuk« (12 MB)

Film skompresowałem kodekiem Xvid. Jeśli ktoś będzie miał problem z odtworzeniem filmu to zalecam zainstalować paczkę »tych kodeków«, bo dokładnie tych samych użyłem przy kompresji.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Maveral »

Nie wiedziałem gdzie to wcisnąć, więc zdecydowalem, że tu ;)

Byłem dziś na zamku ogrodzienieckim, gdzie odbywa się turniej rycerski (finały jutro). Bardzo fajna impreza. Można było pozwiedzać zamek, popatrzeć jak rycerze tłuką się na miecze, uprawiają zapasy, strzelają z łuku itp. itd. Zjechały się bractwa z całej Polski. Był też konkurs tańca starodawnego (czy jakoś tak) oraz wyścigi panien w starodawnym stylu. Do tego oczywiście grill i piwko. Full wyposażenie.

Swoją drogą, niezły klimat mają te ruiny. Podejrzewam, że byłby o wiele lepszy, gdyby nie było dziś na zamku mnóstwa ludzi. Cóz mogę dodać... poniżej macie link do fotek (51MB, bo nie chcialo mi sie zmniejszac rozdzielczości). End of transmission.

FOTKI
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Agnar »

Super fotki :D szkoda ze ja nie jezdze na takie zloty... i chyba wiem dlaczego... nie mam odpowieniego ubioru ;/ oraz nie mam (raczej) mozliwosci zeby takowy skombinowac...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Maveral »

Tutaj macie jeszcze mały dodatek - filmik z walki rycerskiej. Szkoda, że nagrałem od razu pierwszą jaką widziałem, bo później były znacznie ciekawsze pojedynki ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Nivellen »

Fotki spoko-fajne, szkoda, że nie można z nich teksturek wyciągnąć. U mnie drugie tyle zdjęć byłoby właśnie z przeznaczeniem na tekstury. Szczególnie ciekawie wyglądają posadzki dziedzińca i komnaty na piętrze oraz "syfny" mur na fotce 182 i 184. Ościeża z piaskowca też są niczego sobie ;) Jak będziesz jeszcze w jakimś zamku, pamiętaj o gildii edytorów i tym temacie :oki
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Pigov »

Z łuku strzelałem parę razy, ale nie lubiałem za bardzo... Z kuszy jednak chętnie bym postrzelał :)
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: NiRa »

planuje jechac na Grunwald w 2010 :)) na chwile obecną mam ,,łuk" nie wiem nawet z jakiego drzewa :)) planuje kupić łuk sportowy albo kusze ale na kuszę podobno trzeba mieć zezwolenie bo to broń palna??

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Łucznik »

kusz to broń cięciwowa pod postacią broni(lol?)
http://www.policja.katowice.pl/rejon/ja ... a_bron.htm
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: NiRa »

Po chwili zabawy z ' poważnym ' łukiem po pierwsze szacun dla ludzi zaczynających od naciągów większych niż 15 kg :D
Jak poszłam postrzelać z randomami z neta to po godzinie myślałam że ręce i plecy mi odpadną :p Więc treningowe ramiona mam 22 lbs, może kiedyś znów założę 38.

Druga sprawa to jeśli ktoś z okolic Śląska lub Małopolski też strzela to chętnie pogubię strzały z jakimś złodziejem :)

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Marzec »

Jedyne z czego strzelam to gitara basowa :) ale warto próbować nowych rzeczy - może człowiek odnajdzie nowe pasje. Czy początki są trudne?
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: NiRa »

W moim odczuciu trudniej niż z broni palnej, jeśli chodzi o trafienie tam gdzie chcesz.
Zaczęłam od zbyt mocnego łuku i zmasakrowałam sobie przedramię i palce ( karwasz i łatka to must have). Więc można się trochę zniechęcić.
Zaczęłam trafiać w cel lub jego okolice po trzech wyjściach ' postrzelać '. Ale poszłam na łatwiznę i mam celownik ;)

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: darkonia »

NiRa pisze: Ale poszłam na łatwiznę i mam celownik ;)
Garrett też miał :D
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Juliusz »

Kurcze, tak patrzę na mój post z 2004 i ze smutkiem stwierdzam, że tak jak łuku nie miałem wtedy, tak go nie nabyłem w międzyczasie.
Gdziekolwiek widzę łuk - na jakichś zamkach, grodach czy festiwalach, to nie omieszkam z przyjemnością obetrzeć sobie przedramienia cięciwą, tudzież pogonić za strzałami w polu (bo większość nie trafia do celu...). Nawet miałem w pracy aktywnego fascynata łucznictwa, który był chętny do dania mi pewnych porad, ale jest problem z miejscem na strzelanie. Bez ogrodu, to jest ciężko, a pozostałe opcje to tylko kluby łucznicze, które tutaj w Irlandii nie zawsze nawet robią nabór. O strzelaniu w przestrzeni publicznej nie ma mowy, bo można niezły mandat dostać i konfiskatę łuku (nie mam oczywiście ulicy na myśli - bardziej jakieś wyludnione przestrzenie).
No, ale nic - co się odwlecze, to nie uciecze.... (tak powiadają przynajmniej... ;) )
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To gdzie trenują te wszystkie elfy, jak w Irlandii nie ma naboru do klubów?
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Juliusz »

No, elfy właśnie siedzą w zarządach tych klubów i nie dopuszczają zwykłych śmiertelnikow....
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: NiRa »

Kluby nie mają otwartych torów/płatnych tylko za wejście?
Ogarnęłam sobie szkolenie, to koleś mówił, że latem otwierają (no ale tu jest ślunsk).

Jednak mam 18 lbs i... leworęczny majdan. Trochę koślawo szła mi nauka robienia wszystkiego odwrotnie niż wcześniej (no i sił nie miałam na mocniejsze ramiona), ale jednak celność od razu +50 :))

btw, tanio sprzedam praworęczny majdan z polarisa :P

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
IronLord23
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 20 grudnia 2019, 21:38

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: IronLord23 »

A ja muszę w końcu wziąść się i Kupić w miarę dobry łuk.
Cisza i Mrok jest naszym Najlepszym Sojusznikiem.
Siła idei jest zależna od Wiary jej wyznawców a nie ilości broni.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: NiRa »

Juliusz pisze: A to ciekawe! Polowanie na zwierzynę - niedługo może to być całkiem praktyczna umiejętność.
Mnie się zawsze marzyły cele ruchome - ot, choćby przesuwające się tarcze, tudzież sylwetki, ale nie wiem, czy takie coś się praktykuje - pewnie sporo zachodu w takiej bądź co bądź, low-tech dyscyplinie, jaką jest łucznictwo...

No, a poza tym, jak wspominałem wcześniej, ciężko mi wyjść poza sferę marzeń, w strzelaniu z łuku...
Chciałabym, żeby to było takie proste :D Niestety z obecnym naciągiem to mogę sobie co najwyżej na chomiki zapolować albo inne szczury. Zakładając, że trafię :))
Chociaż tak przyszłościowo to chętnie bym spróbowała. Ale to mając po pierwsze sprzęt do tego, po drugie wystarczające umiejętności.
► Pokaż Spoiler
Spotkałam się ze strzelaniem i do podrzuconego dysku - ale to zwykle na mały dystans i z krótkiego łuku. Fajny trick, ale podchodząc realistycznie do tematu - poza zasięgiem dla nowicjusza. Z resztą trafienie do nieruchomej figurki między np. drzewami bywało wyzwaniem dla ludzi siedzących w temacie nie kilka miesięcy, tylko kilka lat.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Maveral »

Do zwierząt strzelać dla sportu - a kysz, szatanie! :twisted: To już lepiej do tych puszek celuj ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: NiRa »

Nie dla sportu, w celach konsumpcyjnych :P

Jednak dla rozjaśnienia dodam, że w Polsce polowanie z łukiem jest nielegalne, jeśli kogoś by kusiło. Najbliżej można się tym zajmować na Słowacji, po ogarnięciu stosownej papierologii.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: Hattori »

Drogie łachery! Zwracam się z prośbą o poradę w kwestii łuku, a konkretnie - łuku do cosplayu głównego bohatera naszej ukochanej serii, no czyli Garretta. Jak część z was wie (o ile nie wszyscy), tworzę od niedawna cosplay Garretta http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=11&t=6496 Proces ten jest stopniowy, ale gdzieś tam już myślę o nabyciu łuku, strzał itp., może nawet jeszcze w tej połowie roku.

Łuk Garretta jest krótki, lekko zakrzywiony, przeznaczony na bardzo bliskie dystanse. Nie jest to broń jakoś wielce wyszukana. Ewentualny celownik mogę dorobić samemu (ale jeśli mielibyście wiedzę o tym, czy można kupić coś tego typu, to również byłbym zainteresowany). Jestem absolutnym laikiem w kwestii łucznictwa, więc myślę że jakaś prosta broń dla początkujących byłaby jak najbardziej na miejscu. Jednocześnie warto, aby łuk taki był w jakikolwiek sposób funkcjonalny (żeby dało się z niego wypuszczać takie czy inne strzały - nie chodzi więc o jakąś tandetną zabawkę dla dzieci czy coś w tym stylu).

To skoro już o zabawkach mowa :)) , przyznaję, że jak do tej pory skłaniam się nie tyle ku łukowi normalnemu, profesjonalnemu itp., co raczej ku łukowi larpowemu. W tej chwili na uwadze mam dwa poniższe:
https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ekwip ... -brazowy-s
https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ekwip ... -brazowy-m

Profesjonaliści mogą się śmiać, ale ja po prostu potrzebuję łuku do cosplayu, który jako tako będzie funkcjonalny. Nawet strzały larpowe są w tym momencie obiecujące, ponieważ ich specyficzne groty - jak się zdaje - będą bardzo dobrze się nadawać do późniejszych przeróbek na Garrettowe "strzały żywiołów", co też rozważam w przyszłości. Poniżej przykłady:
https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ekwip ... brazczarny
https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ekwip ... night-glow

Tak wygląda mój wstępny risercz i przemyślenia. Proszę więc o opinię, co sądzicie na ten temat i o poradę. Niech Równowaga będzie z wami! :bow:
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Łuk i łucznictwo -)))-------------------->

Post autor: NiRa »

darkonia pisze:
NiRa pisze: Ale poszłam na łatwiznę i mam celownik ;)
Garrett też miał :D
Już nie mam :D
Obecnie startuję w kategorii barebow + stringwalking, czyli łuk bez oprzyrządowania. Docelowo zamiast obecnego sportowego chcę sobie poszukać znacznie krótszego huntera - jakieś 58-62 cali (obecny ma 68). I naciąg w okolicach 30lbs, co powinno mi pozwolić na strzał na 30-40 m bez facewalkingu. Oczywiście z obecnych 22lbs też się da, tylko muszę schodzić po twarzy, a idzie mi to słabo. Lenistwo silniejsze ;p

I edit, po zawodach z ruchomymi celami itp.
Cienszko :D Ale też przy okazji dużo zabawy, im szybszy łuk tym mniej trzeba kombinować, ja do sarny muszę strzelać ponad 0,5m zanim 'nadbiegnie' (a raczej nadjedzie).
To były moje pierwsze na takim parkourze, ale chętnie tam wrócę 8-)
@Juliusz ^

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
ODPOWIEDZ