Sprawnośc fizyczna.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: Ezet »

Oj tam oj tam . W każdym wieku trzeba mieć coś z dziecka :-D
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: demonax »

Jako, że nie znalazłem na forum żadnego tematu o sportach ekstremalnych filmik wrzucam tutaj:)
Jeśli istnieje jakiś temat i go jakimś cudem przeoczyłem :D proszę o przeniesienie posta :)
http://www.youtube.com/watch?v=Zl-eBCUb ... Ug&index=1

To musi być niesamowite uczucie, masakra :D
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: NiRa »

Chadzam sobie na ju-jitsu/samoobronę z ludźmi z jednostki strzeleckiej, wszystko byłoby spoko, gdyby nie to, że zawsze 'źle' stoję :))
W sensie jak osoba leworęczna, kiedy większość ćwiczących jest prawo.

Co do uwalniania się z dźwigni na kark to żadne dźganie w dołki pod kolanami czy gdzieś indziej nie daje tak dobrego efektu jak skręcenie wora 8-)
Ale szyja i tak boli 4 dni.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: NiRa »

@Mav - ćwiczenia nie są mi obce, w końcu musiałam się trochę wyrobić, żeby wyciągać motur z kałuży ilekroć tam wyląduje :P
Pewnie po dłuższym czasie się wyćwiczę, od kiedy zmieniłam rękę to strzelałam może kilkanaście razy. Jeśli możesz polecić konkretne ćwiczenia to chętnie przetestuję :D

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: Maveral »

NiRa pisze:Jeśli możesz polecić konkretne ćwiczenia to chętnie przetestuję :D
No wiesz, nigdy nie robiłem rozpiski pod łucznika. Dość nietypowa sprawa. Stawiam, że tam najbardziej pracuje triceps i barki. Pewnie ścięgna w rękach też są dość mocno obciążane. Ćwiczeń na te partie ciała jest wiele, więc nie będę tutaj wyważał otwartych drzwi, tylko odsyłam do "Wujka Googla" z zapytaniem "ćwiczenia na barki/triceps" ;)

Jedno co na czas kwarantanny mogę zalecić, to super ćwiczenie, czyli... pompki. Ludzie często myślą, że najskuteczniejsze są treningi na maszynach, albo jakieś hantle, czy sztangi, a prawda jest taka, że zwykłe pompki, to jedno z najlepszych ćwiczeń w ogóle. Angażują naprawdę spore partie mięśni i można je wykonywać w sumie wszędzie. Tobie polecam zwłaszcza pompki w podporze tyłem. Super trening na triceps :) Ale rób sobie także zwykłe pompki, bo one znowu bardziej działają na obręcz barkową. W łucznictwie ci się na pewno przyda :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: eLPeeS »

Ja bym powiedział że z podporą z tyłu to najbardziej dają na górną część mięśni klatki piersiowej i przednie aktony naramiennych. Na tricka lepsze diamond push-ups a dla łucznika chyba najlepsze tzw. archer push-ups jak sama nazwa wskazuje tylko do tego trzeba mieć dobrą technikę ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: NiRa »

Właśnie najbardziej plecy u mnie cierpią, próbuję z gumą do ćwiczeń (no i z łukiem też, ale w mieszkaniu to nie chcę naciągać ze strzałą, a bez strzały to tym bardziej, żeby na sucho niechcący nie strzelić).


Odnośnie rozgrzewek:

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: Maveral »

eLPeeS pisze:Ja bym powiedział że z podporą z tyłu to najbardziej dają na górną część mięśni klatki piersiowej i przednie aktony naramiennych.
Podpór z tyłu - tricepsy :) Podpór z przodu - klata :) Oczywiście działają wtedy też inne partie mięśni (naprawdę sporo, jak na jedno ćwiczenie!). Warto pamiętać o trzymaniu napiętego brzucha podczas pompowania. Zwłaszcza nowicjusze się zapominają i wtedy zamiast pompek wychodzi "niewiadomoco" :)

Taka uwaga - nie róbcie pompek w podporze tyłem z nogami na podwyższeniu. To błąd, często kosztowny. Jest to prosta droga do rozwalenia sobie barków. Nogi powinny być na podłodze, a ręce na podwyższeniu.

Pompki, zwłaszcza przodem, bardzo dobrze wpływają na poprawę stabilizacji ciała. Dla bardziej zaawansowanych, ale to już kiedy będzie można wrócić na siłownie, polecam pompki na kółkach gimnastycznych. To jest taki trochę sprawdzian co mamy jeszcze do poprawy i kapitalne ćwiczenie na poprawę stabilizacji. Łucznikowi na pewno się przyda :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: Hattori »

Jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne pod kątem strzelania z łuku, obejrzałem kiedyś ten film:

11:38
compelling
Bełkotliwiec
Posty: 9
Rejestracja: 04 lipca 2019, 12:06

Re: Sprawnośc fizyczna.

Post autor: compelling »

Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic
ODPOWIEDZ