Śnił się Wam kiedyś Thief?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Powiększone Life of the Party? A nie było takiej FMki? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: TricksieThiefsie »

Nie mam pojęcia, ale jak dzieje się w nocy, to chętnie ogarnę :) W ogóle będąc w temacie to nie lubię tej zmiany na mglisty dzień w pełnej wersji, ale też mam dużą słabość na punkcie rozgwieżdżonego nieba, więc robi to swoje. No i poza tym jakoś tak klimat jedynki mi się bardziej podobał niż dwójki, a teraz jak pomyślę to demo T2 było bliższe pierwszej części, bez robotów i takich tam. Coś tak czuję, że nie jestem sam w tym sentymencie.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Hadrian »

Winter Edition dodaje po prostu śnieg na mapie. Ale fakt, była misja będąca rozszerzeniem Life of the Party! Był tam nawet motyw ze sterowcem. Postaram się poszukać - jak znajdę to podeślę ;)
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Marzec »

Jest sporo misji z gatunku Thieves Highway, może to któraś z tych? Sam z chęcią zagrałbym w taką misję. Ostatnia rozgrywka w Feast of Pilgrims tylko przypomniała mi o smaczkach tego gatunku.

Zawsze jest szansa, że jakaś misja nie jest poprawnie otagowana w bazie - może w którejś brakuje poprawnego tagu. Zachęcam do ewentualnych poprawek po zalogowaniu :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Hadrian »

Być może chodziło o Complicated Cargo? Pamiętam, że ta misja wykorzystywała teren misji Life of the Party, mocno go poszerzając o nowe lokacje. Wydaje mi się, że była to nawet praca z któregoś konkursu...
Torquemada
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 14 czerwca 2020, 13:34

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Torquemada »

Może nie do końca na temat, ale żarówka w mojej lampie ma tendencję czasem bardzo lekko migać kiedy powinna być zgaszona (wiem, złe forum, powinnam napisać o tym na elektrodzie), w związku z czym, kładąc się kiedyś spać po grze w TDS, co chwila łapałam się na zerkaniu w sufit, żeby sprawdzić, co to za loot tam wisi. :-D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ale miałem pokopany sen. Śniło mi się, że pierwsza misja w TDP było... okradzenie Strazników i ucieczka. Dopiero wtedy przestawaliśmy być jednym z nich. Ukradłem trochę kosztowności i jakąś figurkę. Potem ścigany wbiegłem w portal, aby przenieść się... w przyszłość, w której figurka zmieniła się w moją córkę! Nie, nie była to Lauriel ani nikt znany z gier. Zwykła dziewczyna, bez imienia w tym śnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To było nieco dziwne.
Otóż śniło mi się, że byłem w Nawiedzonej Katedrze. Poziom rozpoczynał się na jednym pokoju na poddaszu, który miał niewielkie okrągłe okienko. Wpadało przez nie różowe światło, które rzucało piękną poświatę na podłogę.

W katedrze widziałem Haunty, które stały obok siebie i opowiadały sobie dowcipy, zanosząc się śmiechem.

Jednak ważniejsze było to, że mieszkali tu też ludzie. matka z małą córką, które były terroryzowane przez ojca... jakiegoś złego maga, być może nawet nekromantę i to nieumarłego.

Zauważyłem, że tak jak w grze, mogę wczytywać sejwa. Jak mnie przyłapał ten ojciec albo jakiś Haunt, to tylko wczytywałem grę i zaczynał poziom od początku z czystym kontem. Dzięki temu mogłem gromadzić informacje, niczym w Dniu Świstaka, a wszystko uchodziło mi na sucho.
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Okej, tym razem to nawet było sensowne:

Śniło mi się, że rabowałem jakąś wielką posiadłość, będącą kompleksem ogrodów. W jednym był basen. W chwili, w której zaliczyłem ostatni cel (zrabowałem artefakt), nagle wszyscy strażnicy, nawet Ci znokautowani, zmienili się w małe żabnice i zaczęli mnie atakować! Choć próbowałem się bronić strzałami, nie miałem szans. Uciekłem.

To chyba dobry pomysł do FMki.
Obrazek
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: darkonia »

Byłam w posiadłości jakiegoś mocno ekscentrycznego (?) wielmoża, światła i cienie w ogóle nie współgrały z kryształem widoczności. Kilka razy próbowałam przekraść się przez jakiś podziemny poziom, pełno ognisk i pochodni. Płynął tu swego rodzaju kanał, w jednej ścianie były wnęki - jakieś dawne lochy przekształcone w składowisko rupieci, był tu cień, ale za każdym razem zabójczo skuteczni strażnicy mnie widzieli i musiałam zaczynać etap od nowa. Nie był to początek misji. Później okazało się, że część łupów, jakieś naszyjniki, bransolety i kilka klejnotów trafiło oddzielnie do ekwipunku. Były przedmiotami do wielokrotnego użycia - któryś z nich powodował zalanie podziemi wodą z kanału, co dziwne, wszystkie ognie dalej płonęły pod wodą, a można było je zgasić innym ze skarbów. Nie wiem, czy moc przedmiotów działałaby w całym Mieście, czy jedynie były to jakieś czary pana tego przybytku, który zawzięcie mnie ścigał i najszybciej chciał zadźgać mieczem - był najniebezpieczniejszym przeciwnikiem, mimo że chodził bez jakiejkolwiek zbroi i wyglądał jak jakiś Ken ze świata Barbie. Mechanika takiego magicznego wpływania na środowisko w grze mogłaby być ciekawa w Thiefie - zamiast miecza, łuku i pałki, skradanie się, topienie przeciwników, którzy nie zapominają o poszukiwaniach po dziesięciu sekundach, gaszenie świateł z odległości, ale też należałoby odpowiednio celować spojrzeniem kamery, a przedmioty działałyby z opóźnieniem.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Purchawa
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 18 czerwca 2023, 19:38
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Płeć:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: Purchawa »

Wiele razy, głównie skradanie się w odjechanych wersjach ogrodów przed chałupą Konstantyna.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Śnił się Wam kiedyś Thief?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To było bardzo fajne.

Generalnie moim celem było dostanie się do czegoś w rodzaju Wieży Anioła i kradzież... czegoś. Nie wiem, czego. W każdym razie musiałem tam dostać się przez Zamurze, które jednak nie było opanowane przez zombie, a stanowiło nuklearne, toksyczne pustkowie pełne zatrutych kanałów i raczej jak zombie, to takie z Half-Life'a.
W środku czekali na mnie Młotodzierżcy, których głównym szefem był Putin. Choć kradzież szła mi całkiem dobrze, to w pewnym momencie (chyba nawet celowo) wszcząłem alarm. Wtedy na Lightningach P-38 miały przylecieć Ruskim posiłki, ale już byłem daleko...
Obrazek
ODPOWIEDZ