[INNE] Cosplaye Thief

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

[INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Cześć Łachery,

Jakimś cudem jeszcze nikt nie założył wątku o cosplayach związanych z Thiefem, toteż czas najwyższy to uczynić :) Temat ten zakładam z przeznaczeniem ogólnym, tzn. nie jest on poświęcony wyłącznie mojemu cosplayowi, który będzie tu za chwilę opisany. Zachęcam do pisania i linkowania innych cosplayów – własnych, cudzych – tak długo, jak będą one związane z Thiefem. :bow:

Jestem właśnie w trakcie tworzenia własnego stroju na najbliższy Pyrkon 2020 - który notabene został przełożony z 8-10 czerwca na 10-12 lipca. I który, nawet jeśli miałby się nie odbyć z powodu koronawirusa, to i tak coś się wymyśli. Niniejszy cosplay tworzę niezależnie od rozwoju najbliższych wydarzeń.

Do napisania tego posta zachęcili mnie Adrian oraz Nira w tym wątku http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=4 ... 79#p153175

No dobrze, to jedziemy.


1. Założenia

Tworzę cosplay pierwszy raz. Ogólnie można powiedzieć, że na początku trzeba określić nie tylko to, kogo chce się cosplayować, ale też to, na ile jest to realne. W związku z tym ostatnim musisz więc określić dostępność 3 rzeczy:
- czasu,
- pieniędzy,
- materiałów i gotowych rekwizytów.

Mając to wszystko na uwadze, stworzyłem założenia, z jakich wyszedłem, tworząc swój własny cosplay:

#1 Mam zamiar stworzyć cosplay Garretta. Są różne postacie w Thiefie, myślę na przykład, że cosplay Opiekuna byłby też ciekawy w przyszłości, no ale wybór protagonisty nie powinien też nikogo specjalnie zastanawiać. Przy tym założeniu pojawia się też wybór: z której części Thiefa chcę wziąć wygląd Garretta?
Jeślibym miał na to odpowiedzieć, to powiedziałbym, że będzie to konkretnie Garrett z T1 – aczkolwiek też nie jest to takie dokładne, o czym niżej w #2.

#2 Nie tworzę cosplayu od zera, tzn. nie szyję sam ubrań z materiałów itp. Cały strój mam zamiar stworzyć z już gotowych komponentów, dostępnych do kupienia w różnych sklepach. Po prostu nie mam w życiu czasu na rękodzieło/handcrafting, a jednocześnie wiem, że pewnej kwoty pieniędzy na pewno nie byłoby mi na to wszystko szkoda.
Takie założenie implikuje na pewno to, że wygląd Garretta z dowolnej części nie będzie odtworzony w 100% dokładnie. Jednak w pewnym sensie powinno to być skompensowane przez #3, o czym za chwilę. Wspomnę tu jeszcze o tym, iż wyjątkiem od tego założenia będzie jedynie pałka do ogłuszania, która jest na tyle niespotykanym przedmiotem, a jednocześnie na tyle prostym i prymitywnym, że ten akurat rekwizyt prawdopodobnie stworzę samemu ;D

#3 Jako że interesuję się nie tylko fantastyką, ale również historią, chciałbym, aby mój cosplay opierał się w jak największej części na historycznie prawidłowych rekwizytach. Co jest trudne, ponieważ twórcy Thiefa nie wychodzili z podobnego założenia, a nawet gdyby chcieć stworzyć „historyczną rekonstrukcję średniowiecznego złodzieja”, to ten złodziej wyjdzie mi chyba na kogoś bardzo bogatego :D Niemniej chcę oprzeć się na realistycznych, a nie fantastycznych przedmiotach wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe. Jak to wyjdzie – zobaczymy.

#4 To mój pierwszy cosplay, a ponieważ z doświadczeń innych osób wiem, że „budowa” czegoś takiego i tak przychodzi raczej stopniowo niż na zasadzie „raz a dobrze”, część rekwizytów, bardzo się kojarzących z wizerunkiem Złodzieja, zostanie w tym roku celowo pominięta. Z tego powodu nie będzie uwzględniony np. cały „aspekt łuczniczy” Garretta (łuk, strzały, kołczan). Choć fajnie byłoby kiedyś do tego jeszcze wrócić, choćby ze względu na strzały żywiołów.


2. Przygotowania

Kierując się powyższymi założeniami, ustaliłem, co następuje:

a) niemal całość ekwipunku kupię w sklepie https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ . Przejrzałem ich ofertę i jest tu niemal wszystko, co uważam za potrzebne na ten moment.
W załączniku zamieszczam mój osobisty wybór rekwizytów, które zamówiłem. Zamówienie to wyniosło mnie w sumie 800zł - z uwzględnieniem rabatu, który mi dali (miło).
5żywiołów.bmp
Zamówienie zrobiłem w połowie marca, jednak z powodu ograniczonej dostępności i dostarczania produktów na zamówienie, finalnie paczka może do mnie przyjść nawet w drugiej połowie kwietnia. Na planowaną od początku datę Pyrkonu i tak bym zdążył :-D
W ramach ciekawostki podaję też linki do zagranicznych sklepów, jakie znalazłem, w których w razie czego też można nabyć ciekawe fanty:
https://www.medievalcollectibles.com/
https://www.medieval-shop.co.uk/

b) w cosplayu będzie obecny również miecz Konstantyna z T1. Głównie za sprawą tego, że z kolei w tym sklepie https://www.goods.pl/product/descriptio ... P504N.html natrafiłem na ten oto miecz. Nie wiem jak wam, ale mi on cholernie przypomina czarny miecz Konstantyna. Tak więc kupiłem go – cena: 100zł

c) pałka do ogłuszania: broń chyba najbardziej charakterystyczna dla Garretta - bardziej niż miecz, sztylet czy łuk. :bj: Nie natrafiłem jednak w internecie na nic, co mogłoby ją przypominać. Ale pomyślałem chwilę, co mogę łatwo dostać:
- krótki, gruby, drewniany kijek: CHECK
- czarna skarpeta: CHECK
- czarna gumka-recepturka: CHECK
- jakiś materiał, którym można by wypełnić wnętrze skarpety: chyba nie mam, ale coś na pewno da się wymyślić.
Oprócz tego jeszcze jakaś czarna farba do pomalowania drewnianego trzonka dla lepszego efektu, i w zasadzie projekt gotowy. :tar Zobaczymy, czy do czasu Pyrkonu uda się to ogarnąć.


3. Podsumowanie

Jeśli zatem podsumujemy wszystko, wychodzi na to, że taki niemal gotowy cosplay będzie mnie kosztować w sumie nie więcej niż 1000zł.

Na dobry początek chyba wystarczy. ;)

Miecz już do mnie dotarł. Póki co pozostaje mi czekać, aż całość przyjedzie do mnie i będę mógł zrobić zdjęcia czy to na Pyrkonie, czy też w jakimś innym, klimatycznym miejscu.

Na razie więc to tyle. Powtórzę jeszcze raz: zachęcam do pisania i linkowania innych cosplayów związanych z Thiefem w tym temacie – własnych, cudzych – którymi chcielibyście się podzielić, a także do komentowania mojego projektu. Niech Równowaga będzie z wami! :sword:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2020, 17:26 przez Hattori, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Maveral »

Mnie się zawsze podobał wizerunek złodzieja z trzeciej edycji Magii i Miecza.

https://scontent.fktw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E989916

Wprawdzie widać tylko tył, ale ubranko fajne i sztylecik przypasany :) Nawet ta poza jest spoko, jakby przed chwilą komuś podwędził ten mieszek, uciekł i teraz wygląda zza rogu budynku czy go szukają ;)

Podziel się fotkami jak już będzie po zabawie :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Naprawdę imponujący post! Będę czekał na foty :D
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: NiRa »

Kiedyś nabyłam taką niebieską szatę (załącznik).
Myślę, że czerwona po małych przeróbkach mogłaby wpasować się w klimat młotków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Dzięki, foty oczywiście będą :) Sesja jak nie na Pyrkonie, to np. w lasku niedaleko mnie, coś się na pewno wymyśli. Same foty zapewne umieszczę na swoim koncie na DeviantArt, a w tym temacie zapodam linka do nich.
Maveral pisze:Mnie się zawsze podobał wizerunek złodzieja z trzeciej edycji Magii i Miecza.

https://scontent.fktw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E989916

Wprawdzie widać tylko tył, ale ubranko fajne i sztylecik przypasany :) Nawet ta poza jest spoko, jakby przed chwilą komuś podwędził ten mieszek, uciekł i teraz wygląda zza rogu budynku czy go szukają ;)
To chyba najbardziej "historyczny" wizerunek średniowiecznego złodzieja, jaki kiedykolwiek widziałem. Najs. :-D
NiRa pisze:Kiedyś nabyłam taką niebieską szatę (załącznik).
Myślę, że czerwona po małych przeróbkach mogłaby wpasować się w klimat młotków.
Jeśliby się pokusić o zrobienie kapłanki Młotodzierżców, to tak :) W innym wariancie kolorystycznym mogłaby być bardziej klasyczna kapłanka Mechanistów.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hadrian »

Długo czekałem na ten wątek, ale warto było!

Wow! Zaimponowałeś tą dokładną listą i wyliczeniem cen. Ogólnie muszę podziękować za link do stronki, nie wiedziałem o jej istnieniu. Jeśli zdecyduję się kiedyś zrobić cosplay (na ten Pyrkon chociażby) to będę już wiedział skąd zacząć ;)

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia!
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Bardzo się cieszę :oki

Już jakiś czas temu dostałem telefon ze sklepu, że mają skompletowane już wszystko… oprócz butelki na miksturę https://www.5zywiolow.com/shop/pl/sprze ... iem-100-ml

Dzwonili z zapytaniem, czy w związku z tym chciałbym zmodyfikować zamówienie (zrezygnować z butelki, wymienić na inną itp.). Ja jednak odmówiłem, ponieważ ta kanciastość mnie w niej urzeka :-D Po prostu wydaje mi się ona najlepiej odzwierciedlać widok health potiona z T1/T2. A skoro jest dostępna (bo sklep potwierdził, że do końca kwietnia zamówienie będą mogli wysłać w całości), to nic nie stoi na przeszkodzie, żebym wykazał się małą cierpliwością. Na Pyrkon już mi się nie spieszy xD Tak więc na razie sprawy tak wyglądają.

Skoro już o potionie mowa, to może nieco o nim opowiem. Zgodnie z jego wizerunkiem w T1/T2, ma on kolor zielony (dosyć oryginalnie, w stosunku do bardziej popularnego czerwonego, który zresztą ma już taki kolor w T3). Co za tym idzie, mamy dwie opcje. Albo to butelka powinna być zielona (wtf), albo sama mikstura. I wbrew pozorom ta druga opcja nie jest zbyt problematyczna, bowiem w tym celu zamierzam kupić coś, co jest dostępne w niemal każdej Żabce:


Obrazek

:rad

Ogółem mam jeszcze ochotę wypowiedzieć się na temat pewnego problematycznego aspektu tworzenia cosplayu – konkretnie cosplayu Garretta. Ale nie chcę poruszać zbyt wielu wątków naraz w jednym poście (już i tak kaktusowego Tymbarka wyjebało na pół strony, mniejszego się nie dało, sry :D). Dlatego dajcie proszę znać, czy pisać dalej, no i napiszcie coś ciekawego dotyczącego cosplayu ogółem – pamiętajcie, że ten temat na Forum nie jest zarezerwowany tylko dla mnie, możecie np. zamieszczać tu cosplaye Thiefa z neta które się wam podobają itd. Zapraszam i polecam, Piotr Fronczewski. :sword:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Od biedy można zwykle, przeźroczyste szkło pomalować transparentną farbą zieloną. Mam taką w swoim sklepie :)

http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=72621
Obrazek
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Marzec »

Im więcej o cosplayach z Thiefa tym lepiej.

Co do koloru... Znowu kłania się moje czepialstwo, ale myślę, że kolor napoju leczniczego jest daleki od zielonego. Gdy biorę pipetą ten kolor i sprawdzam jego szczegóły techniczne, nawet colohexa opisuje kolor jako "Very dark desaturated yellow":

https://www.colorhexa.com/423b22

i z takim opisem się zgodzę.

Oczywiście nie będzie to dokładnie ten kolor, ale któryś z monochromatycznych kolorów - sekcja "Color Schemes with #423b22", pasek "Monochromatic Color".

Myślę, że taki kolor już łatwiej znaleźć w płynach. To może być np jakieś górnej fermentacji piwko :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Nie chcę sprzeczać się z programem, ani tym bardziej z tobą Marzec, ale niezależnie od długości patrzenia w ten odcień, ja nie dostrzegam w nim żółtego. :zdz W tych jaśniejszych odcieniach - owszem, ale nie w tym. Możecie nazwać mnie daltonistą.

https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... egUIARDcAQ

Dla mnie różne odcienie, jakie się tu pojawiają, podpadają pod oliwkowozielony. I rzeczywiście jest to dosyć dalekie od kaktusowozielonego, :tar ale też osobiście nie kojarzę specjalnie płynów, które by przywodziły na myśl taką kolorystykę. A piwko jako takie obce mi nie jest :)
Podejrzewam, że mogłoby się tu sprawdzić jakieś smoothie na bazie brokuł: https://www.google.com/search?q=smoothi ... 2&dpr=1.25
Te tutaj wyglądają nadal na zbyt jasne, ale być może to kwestia proporcji między ilością mleka a brokułów właśnie. Ba - skoro smoothie są ponoć zdrowe, to jego właściwości zdrowotne by na swój sposób odpowiadały właściwościom leczniczym mikstury zdrowia :)) Niemniej osobiście nie próbowałem nigdy czegoś takiego i nie wiem, czy np. na Pyrkonie chciałoby mi się pić coś takiego, a smak "kaktusa" mam sprawdzony.
Normalnie powiedziałbym, że mogę się rozejrzeć jeszcze przy okazji po sklepach, ale w warunkach pandemii jest to trochę utrudnione. :roll: Więc zobaczymy.

Panie i panowie? Tak oto nasz poziom thiefowego geekostwa osiągnął moment, w którym rozkminiamy, który napój najlepiej nadawałby się na Garrettową miksturę leczenia. :tar

------------------------
Marzec pisze:Im więcej o cosplayach z Thiefa tym lepiej.
Dobrze. Zatem teraz słów parę o tworzeniu cosplayu Garretta. A konkretnie... o rozbieżnościach wizerunkowych, które towarzyszyły postaci Garretta od samego początku istnienia serii.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =238245601

Niech to zestawienie będzie rodzajem przypomnienia owych rozbieżności. To jednak, na czym tak naprawdę chcę się skupić, to nie wygląd twarzy, a ekwipunku. Jeśli przyjrzymy się np. temu, co Garrett nosi na przedramionach, to na okładce T1 jest to coś na kształt długich brązowych rękawic - ale już w samej grze, kiedy podczas przenoszenia ciała widać fragment prawej dłoni, widzimy, że jest to czarna rękawiczka bez palców (z prawdopodobnie brązowym karwaszem, częściowo chroniącym wierzch dłoni).

Dam jeszcze jeden przykład niespójności - jako że jest to rzeczywiście jeden z elementów mojego cosplayu. Poniżej zamieszczone są różne wizerunki miecza Konstantyna:

Obrazek

Obrazek
images.jpg
(btw: ten kadr z cutscenki jest też dowodem na to, że sztylet towarzyszył Złodziejowi nie tylko w T3. Zwróćcie uwagę, że nawet z jakiegoś powodu sięga właśnie po niego, a nie po w pełni funkcjonalny prezent od Konstantyna.
Uwagę zwraca również karwasz, wizerunkowo bardzo zbliżony do jego wyglądu podczas przenoszenia ciał w grze.)



I podobne rozbieżności, jak zaobserwowałem, odnoszą się do wielu innych elementów wyposażenia Garretta. Możecie sami sprawdzić - każde dokładne oko to wychwyci.

Mój wniosek jest następujący: skoro nawet oryginalne źródła są sprzeczne co do tego, jak powinna wyglądać jakaś postać, to cosplayerowi daje to bardzo dużą swobodę w doborze ekwipunku. Jeśli pojawiłby się ktoś, kto byłby bardzo dokładny i zadeklaruje się, że chce zrobić Garretta z T1, to w tym momencie musiałby doprecyzować - czy robi Garretta z okładki gry, Garretta z in-game'u itp. Osobiście nie uważam więc, że należałoby kogokolwiek winić za to, jakie ma podejście do swojego cosplayu, skoro już oryginalny Garry jest wizerunkowo niespójny!

No. Ode mnie na razie to tyle. :sword:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: darkonia »

Jakby się codziennie ubierał tak samo, to by był milionerem. :-D

A Picie Życia na tym konkretnym obrazku ma kolor oliwkowy.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Marzec »

Hattori pisze: Dla mnie różne odcienie, jakie się tu pojawiają, podpadają pod oliwkowozielony.
darkonia pisze:A Picie Życia na tym konkretnym obrazku ma kolor oliwkowy.
I tak niech zostanie :)

Sam oliwkowy bywa przedmiotem sporu - który z tych dwóch podstawowych kolorów jest mu bliższy. Ja myślę, że to zależy od gatunku czy gałęzi oliwki ;)

Nieścisłości wyglądu Garcia to chyba motyw przewodni całej serii. Tzn w każdej z części serii Garrett zmienia swój wygląd kilka razy. Na pewno strażnikom trudniej rozpoznać złodzieja z daleka, gdy ten zmienia ubiór często ;)

Co do wyglądu, dawno dawno temu, podczas pierwszej rozgrywki T1, bardzo ucieszyłem się na ten kadr z cutscenki

Obrazek

Widok może nie jest arcydokładny, ale pokazuje co mniej więcej mógł nosić Garrett. Ja widzę kamizelkę z kołnierzem, specyficznym paskiem, i jakby dwa guziki po lewej i prawej stronie kamizelki? Co ważne, dokładnie widać kolorystykę ubioru. Myślę, że pod popielatą kamizelką widać ciemniejsze rękawy. In-game te rękawy są czarne, tu trochę jaśniejszy kolor.

Myślę, że taki Garrett zarzuca pelerynę z kapturem na to wszystko, no i mamy końcowy efekt postaci z okładki gry.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: NiRa »

Jeśli przyjrzymy się np. temu, co Garrett nosi na przedramionach, to na okładce T1 jest to coś na kształt długich brązowych rękawic - ale już w samej grze, kiedy podczas przenoszenia ciała widać fragment prawej dłoni, widzimy, że jest to czarna rękawiczka bez palców (z prawdopodobnie brązowym karwaszem, częściowo chroniącym wierzch dłoni).
Mógł mieć też takie 2w1:
Obrazek
oczywiście w odpowiedniej kolorystyce ;) I na ręce, którą naciąga cięciwę pełną lub 3 palcową rękawiczkę.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

@Marzec
Trafne spostrzeżenie z tą cutscenką z T1.

@NiRa
Ciekawy patent.

Może zapodam wspomniane okładki T1 dla porównania:

https://i.ytimg.com/vi/VTWZU-xsi_U/maxresdefault.jpg
https://cdn.gracza.pl/galeria/gry13/531191375.jpg
https://www.mobygames.com/images/covers ... -cover.jpg

I bądź tu łacherze mądry... :vguard:

-----------------

Mimo że 1. Transza cosplayu Garretta jeszcze nie dotarła, to ja już gdzieś tam myślę o kolejnych rekwizytach. :sword:
Poniżej lista tego, wokół czego krążą moje myśli:


Torba zwijana na wytrychy
+ wytrychy

Klejnot Światła

Pierścień Opiekunów

Worek-plecak na łupy

Łuk

Kołczan

Strzały:

Strzała ostra (niekoniecznie dosłownie...)
Strzały żywiołów
Strzała linowa



Jakbym chciał opowiedzieć o wszystkim naraz, to zajęłoby to zbyt dużo czasu i miejsca, więc myślę żeby opisywać stopniowo pojedyncze części ekwipunku, tak jak do tej pory.

Czy zastanawiało was kiedyś, gdzie Garrett przechowuje swoje znaleziska jeszcze w trakcie misji? W grach nie pojawiają się nigdy żadne torby ani nic takiego, a tymczasem przy ilościach łupów na poziomie kleptomatycznym obciążenie Garretta powinno przybrać na znaczeniu, już nie mówiąc o tym, jak on właściwie te znalezione dobra ze sobą nosi.

Ponieważ "kanon" nic nie mówi na ten temat, znów trzeba uznać pewną dowolność w temacie. Co prawda w 1. Transzy mojego cosplayu zamówiłem już torbę na ramię https://www.5zywiolow.com/shop/pl/sprze ... lor-czarny , jednak cały czas nie mam pewności, czy takie rozwiązanie będzie praktyczne. Mam w związku z tym jeszcze jeden pomysł...

Worek na plecy. Taki, jak często noszą gimbusy i nie tylko.
https://workinaplecy.pl/media/realizacj ... 1_copy.jpg

Osobiście w wyobraźni mam coś takiego, żeby taki worek założyć w sposób inny niż klasycznie. Byłby on przewieszony przez plecy ukośnie, w podobny sposób jak kołczan, ale w drugą stronę - tak, aby wejście tego worka znajdowało się w okolicy lewego ramienia. Sznurki od worka oraz pas od kołczanu (który na plecach też się pojawi) zapewne krzyżowałyby się na piersiach cosplayera.

Do tej pory nigdy nie nosiłem czegoś takiego, więc na razie ciężko mi się odnieść do tego pomysłu czy z nim eksperymentować. Nawet jeśli zaakceptujemy współczesność tego itemu (wykorzystując Prawo Niespójności Kanonu, :)) o czym wspomniałem nieco wyżej), to trzeba pamiętać, aby ostatecznie wybrane rozwiązanie korespondowało z innymi częściami ekwipunku: kołczanem, łukiem przewieszonym przez ramię/plecy, peleryną oraz kapturem.

Co sądzicie? Macie jakieś doświadczenie w noszeniu takich worków-plecaków? Piszcie. :bj:
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Marzec »

Pamiętam, że gdy szukałem po sklepach i po internetach obrączki na ślub, to natknąłem się na jeden, do złudzenia przypominający pierścień Opiekunów. Myślę, że możesz z powodzeniem znaleźć taki, wystarczy trochę poszukać. Jak się okazuje, to relatywnie popularny trend kupować sobie pierścionek lub obrączkę z "dziurką od klucza" - skojarzenia są tu oczywiste. Osobiście dziwi mnie noszenie tego zamiast zwykłej obrączki, ale jako pierścionek zaręczynowy już w miarę fajny pomysł.

Do dużej ilości loota, Garrett nie będzie używał worka, ale raczej schowka z przegródkami. W worku kosztowności będą tworzyć hałas. Prosty schowek z przegródkami, podobny do portfela czy przybornika (tu mi brakuje dobrej polszczyzny), powoduje, że zebrane itemy stabilnie trzymają się w inwentarzu i nie uderzają się o siebie. Każda wielkość itema będzie miałą swoją przegródkę.

Widzimy coś takiego na intro do T1 - choć tu akurat w przypadku przybornika, który Garrett przygotowuje przed wyruszeniem na misję - ale zasada jest podobna:

Obrazek
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Marzec pisze:Pamiętam, że gdy szukałem po sklepach i po internetach obrączki na ślub, to natknąłem się na jeden, do złudzenia przypominający pierścień Opiekunów. Myślę, że możesz z powodzeniem znaleźć taki, wystarczy trochę poszukać.
Wiem, bo samemu takie coś znalazłem jeszcze przed tym, jak wczoraj napisałem swojego posta. :-D Ten jest w miarę w porządku https://www.etsy.com/pl/listing/1639007 ... -na-brelok , w porównaniu z innymi aktualnymi propozycjami. A tak poza tym, Pierścień Opiekunów aż się prosi o poczynienie jakiegoś rękodzieła, bo jakiś mocno skomplikowany to on nie jest. Jakby ktoś z to czytających mógłby i chciałby, to zapraszam do kontaktu ;)
P.S. Chwilowo pomijamy fakt, iż formalnie pierścieniem takim nie dysponował Garrett, a prawie na 100% wyłącznie Artemus. Być może mieli go też jacyś inni Opiekunowie, ale zdaje się że nie ma na to dowodów. Niemniej nie zmienia to faktu, że gadżet i tak jest fajny, a i stroju Opiekuna też przecież nie wykluczam w przyszłości. :)
Marzec pisze: Jak się okazuje, to relatywnie popularny trend kupować sobie pierścionek lub obrączkę z "dziurką od klucza" - skojarzenia są tu oczywiste. Osobiście dziwi mnie noszenie tego zamiast zwykłej obrączki, ale jako pierścionek zaręczynowy już w miarę fajny pomysł.
Ależ co w tym dziwnego - żona zakłada taki i wyraźnie daje otoczeniu do zrozumienia, że próba złamania jej wierności będzie podobna do próby złamania pieczęci żywiołów na drzwiach Nawiedzonej Katedry. :hyh :tar
Marzec pisze:Do dużej ilości loota, Garrett nie będzie używał worka, ale raczej schowka z przegródkami. W worku kosztowności będą tworzyć hałas. Prosty schowek z przegródkami, podobny do portfela czy przybornika (tu mi brakuje dobrej polszczyzny), powoduje, że zebrane itemy stabilnie trzymają się w inwentarzu i nie uderzają się o siebie. Każda wielkość itema będzie miałą swoją przegródkę.
Pomysł bardzo dobry i ciekawy. Tylko zastanawiam się nad wykonaniem - jaki dokładnie byłby to przedmiot, który zawierałby takie przegródki? Czy byłby to jakiś rodzaj torby, która - w najlepszym razie, nie mówię że musi - mogłaby być zawieszona na pasie od tuniki, coś jak to https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ekspr ... um-brazowy ? Jakbyś to widział? Abstrahując, planuję rekwizyt podobny do tego, o którym powiedziałeś: https://www.5zywiolow.com/shop/pl/sprze ... or-kremowy , ale jego planuję raczej pod kątem wytrychów właśnie.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Marzec »

Hattori pisze: P.S. Chwilowo pomijamy fakt, iż formalnie pierścieniem takim nie dysponował Garrett, a prawie na 100% wyłącznie Artemus. Być może mieli go też jacyś inni Opiekunowie, ale zdaje się że nie ma na to dowodów. Niemniej nie zmienia to faktu, że gadżet i tak jest fajny, a i stroju Opiekuna też przecież nie wykluczam w przyszłości. :)
Oczywiście. Natomiast w Pamiętniku Artemusa z TDS czytamy:
Artemus pisze: There is indeed something amiss with Garrett, but I am not convinced of his guilt. The prophecies do not lie. The clocktower speaks ill of the future. First Keeper Orland acts hastily. The balance is no longer within him, and I fear for the future of our order. I could use my Keeper Ring to open the passages leading to his quarters, but suppose I found nothing to validate the intrusion? (...)
Czyli pierścień służył do otwierania przejść oznaczonych glifami Keeperów. Skoro Garrett również posiada taką umiejętność, może i sam jest właścicielem takiego pierścienia? :) Więcej researchu nie robiłem.
Hattori pisze: Pomysł bardzo dobry i ciekawy. Tylko zastanawiam się nad wykonaniem - jaki dokładnie byłby to przedmiot, który zawierałby takie przegródki?
Czy byłby to jakiś rodzaj torby, która - w najlepszym razie, nie mówię że musi - mogłaby być zawieszona na pasie od tuniki, coś jak to https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ekspr ... um-brazowy ? Jakbyś to widział? Abstrahując, planuję rekwizyt podobny do tego, o którym powiedziałeś: https://www.5zywiolow.com/shop/pl/sprze ... or-kremowy , ale jego planuję raczej pod kątem wytrychów właśnie.
Torba na wytrychy świetna, a pas z kieszeniami wyśmienity. Generalnie to jedyna realistyczna metoda każdego nocnego zwiadowcy. Mistrz złodziejskiego fachu na misji będzie wyposażony jak komandos czy ninja. Każdy mały frędzel ubioru musi być funkcjonalny, tu twórca cosplay'u może mieć pole do popisu :) Np. większe artefakty, ze względu na różnorodność gabarytów, nie będą miały specjalnego schowka, ale np zaczepiałbym je na paskach lub innych zapięciach zainstalowanych na plecach kamizelki, schowanych pod peleryną.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Maveral »

Marzec pisze:przybornika (tu mi brakuje dobrej polszczyzny), powoduje, że zebrane itemy
:))

Dzięki Marzec! Przez Ciebie humor mam na 200% :D
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Marzec pisze:
Artemus pisze: There is indeed something amiss with Garrett, but I am not convinced of his guilt. The prophecies do not lie. The clocktower speaks ill of the future. First Keeper Orland acts hastily. The balance is no longer within him, and I fear for the future of our order. I could use my Keeper Ring to open the passages leading to his quarters, but suppose I found nothing to validate the intrusion? (...)
Czyli pierścień służył do otwierania przejść oznaczonych glifami Keeperów. Skoro Garrett również posiada taką umiejętność, może i sam jest właścicielem takiego pierścienia? :) Więcej researchu nie robiłem.
Chyba musiałbym jeszcze raz sobie odświeżyć tą misję, bo już dawno w nią nie grałem. Co jednak mogę stwierdzić, to że gdyby Garrett posiadał taki pierścień, to nie musiałby go kraść. Z kolei druga moja myśl jest taka, że rzeczywiście takich pierścieni mogłoby być więcej... Ten Artemusowy nie został bowiem nazwany:
- Pierścień Artemusa;
- Pierścień tajnych drzwi (czy coś w ten deseń) - i następnie jasno przypisany do konkretnej osoby, chyba że jakieś źródło wskazywałoby na szczególną funkcję Artemusa;
- zamiast tego został określony jako Pierścień Opiekunów. I to przez jednego z samych Opiekunów, a nie tylko przez Garretta. Skoro Opiekunów, no to liczba mnoga, dalej nie muszę mówić :) I sam Artemus pisze zdanie: "Mógłbym użyć swojego Pierścienia Opiekunów i otworzyć przejście (...)", niczym Herr Flick wypowiadający się o swoich gestapowskich gadżetach. :-D
Fakty na pewno są takie, że Garrett takiego pierścienia nie posiadał. Być może związane jest to z tym, iż nie przeszedł w ogóle Rytuału Inicjacji (jeśli tak to się nazywało, na razie nie mogę bezpośrednio tego potwierdzić), choć ja raczej stawiałbym na to, że po prostu tak ważny przedmiot, jak klucz dostępu do osobistych komnat Pierwszego Opiekuna, raczej nie zostałby powierzony byle komu. Jeżeli było takich pierścieni więcej, to najwyżej kilka, i na pewno nie były w powszechnym użyciu. Tak ja to widzę :)
Marzec pisze:Torba na wytrychy świetna, a pas z kieszeniami wyśmienity. Generalnie to jedyna realistyczna metoda każdego nocnego zwiadowcy. Mistrz złodziejskiego fachu na misji będzie wyposażony jak komandos czy ninja. Każdy mały frędzel ubioru musi być funkcjonalny, tu twórca cosplay'u może mieć pole do popisu :) Np. większe artefakty, ze względu na różnorodność gabarytów, nie będą miały specjalnego schowka, ale np zaczepiałbym je na paskach lub innych zapięciach zainstalowanych na plecach kamizelki, schowanych pod peleryną.
Dzięki :) Rozumiem, co masz na myśli. Jak już dostanę te kieszonki i torbę, to sprawdzę, czy będzie się dało zrobić w nich przegródki. Nie powinno być to trudne, myślę że wystarczyłby karton czy twardy papier, to raczej kwestia miejsca dostępnego w środku.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: NiRa »

Profesjonaliści mogą się śmiać, ale ja po prostu potrzebuję łuku do cosplayu, który jako tako będzie funkcjonalny.
Jeśli chodzi o ceny to te larpowe są kosztowo podobne jak tanie sportowe ;)
Do cosplay złodzieja brałabym coś krótszego, w końcu z tym łukiem wędrował po katakumbach czy innych zakamarkach, a kij na plecach tylko przeszkadza. Chodzenie z łukiem w dłoni po korytarzach też do wygodnego nie należy.*


#dzieckosportowegokijkacontent
Z krótkich nie strzelałam (mój jest wyższy ode mnie ;p ) więc co do konkretnych sztuk się nie wypowiem. Ale nie mają nawiertów na zamocowanie celownika, więc będziesz musiał sam coś wykombinować. Łuk po wystrzale wibruje, więc może Ci się rozkręcać/luzować, warto wziąć na to poprawkę.
Naciąg jest wystarczający, żeby sobie jakąś tarczę pomasakrować, strzała bez problemu powinna przelecieć kilkanaście metrów.



* z okazji wirusowego pierdolnika strzelam w piwnicy. Więc mogę poczuć się jak Garrett - ciemno, ciasno i pająki :P

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

A polecasz od siebie jakiś konkretny sklep z łukami sportowymi? ;)
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: NiRa »

Wszystko kupowałam tu: https://www.centrum-lucznicze.pl/
głównie dlatego, że mogłam podjechać i na miejscu ogarnąć co potrzeba ;)

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Thx Nira. Sprawdziłem i porównałem ich ofertę z dotychczasową.
Poniżej małe zestawienie wraz z zaletami:

Łuk larpowy:
https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ekwip ... -brazowy-s
https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ekwip ... -brazowy-m

+ wymiarowo najmniejsze
+ bezpieczniejsze w użytkowaniu strzały
+ minimalnie tańsze

Łuk tradycyjny:
https://www.centrum-lucznicze.pl/tradyc ... tional-bow
https://www.centrum-lucznicze.pl/tradyc ... k-robin-52

+ większa historyczność w przypadku łuków tradycyjnych (a więc spełnione jedno z założeń, jakie przyjąłem na samym początku tworzenia cosplayu)


Przyznaję, że na chwilę obecną skłaniałbym się najbardziej ku ostatniemu z łuków tradycyjnych https://www.centrum-lucznicze.pl/tradyc ... k-robin-52 - jednak cały czas nie mam pewności co do rozmiaru, jaki powinien mieć ten łuk. Uwzględniając Nira twoją wcześniejszą wskazówkę, łuk powinien być mały (jak najmniejszy?), tak by odtwarzany Garrett miał jak najwygodniej. Tu jednak rodzi się pytanie, czy założenie o wygodzie w złodziejskim fachu będzie spełnione już przy wymiarze łuku 52 albo 48 cali (odpowiednio 132 i 122cm)? Czy może jednak powinniśmy uznać przewagę pod tym względem łuków 118 i 96 cm, czyli tych larpowych?
Teraz widzę, że łuki 122 i 118cm praktycznie nie różnią się rozmiarami - nadal jednak różnią się "fasonem" i paroma innymi cechami.

W tym kontekście wypada też postawić pytanie, w jaki w ogóle sposób Garrett mógł przenosić swój łuk. Różne gry fantasy (chociażby stary dobry Gothic) pokazują nam łuk przewieszony ukośnie przez plecy bohatera, ale osobiście nie kojarzę, aby istniał jakikolwiek historyczny wizerunek przedstawiający to w ten sposób. Czy poza walką łucznik nosił swoją broń po prostu w ręku? Z kolei konkretnie wśród łuczników wschodnich - nawet tych pieszych, jak się zdaje - występował tzw. sajdak, czyli futerał na łuk. Być może tego typu rozwiązanie okazałoby się najbardziej użyteczne dla złodzieja?

Obrazek

Sorry za ilość pytań, ale nigdy nie miałem takich łuków w łapach, więc ciężko mi się odnieść. Oryginalny łuk Garretta wygląda tak jak poniżej:

https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... Q..i&w=250
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... egUIARDaAQ
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... egUIARDbAQ
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: NiRa »

Wydaje mi się, że w grze nie jest to w żaden sposób określone - chowasz łuk i go nie masz. Chodząc z wyjętym o nic nie wadził, tak samo jeśli nie był w użytku.
Pamiętam, że był gdzieś temat, w którym były próby określenia ile wzrostu miał Garrett... Co pozwoliłoby +/- ocenić jakich gabarytów ma broń. Ale raczej krótszą niż on sam.


Chyba ważniejsza dla Ciebie będzie wygoda(i oczywiście wygląd) niż trzymanie się czy miał łuk 130 czy 150cm, w końcu jeśli pojedziesz gdzieś w tym (z tym?) cosplay to będziesz musiał jakoś się poruszać.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Zabieram się do napisania tego posta jak pies do jeża, ale w końcu jest. Przed państwem... pierwsza, kwarantannowa fota mojego cosplayu Garretta! :sword:

https://www.deviantart.com/keeperhattor ... -847321350

Ogółem całość mojego zamówienia z 5 Żywiołów dotarła do mnie w drugiej połowie maja - jednak zarówno kwarantannowe warunki życia, jak i ogólna zawierucha życiowa u mnie uniemożliwiła podzielenie się tym cosplayem ze światem w jakiś sensowny sposób. I nadal uniemożliwia, nawiasem mówiąc. To, co widzicie na tym obrazie, to fotomontaż mojej foty przed lustrem (szczegóły macie po ENG w opisie). Marzy mi się profesjonalna sesja zdjęciowa w jakimś sensownym miejscu - to jednak musi zaczekać.

Wracając do procesu zamawiania, nie mogę nie wspomnieć o tym, że sklep włożył mi do pudełka pełno niespodzianek! Między innymi:
- pudełkowy Wiedźmin 3, wraz ze steelboxem i mapą świata (chociaż wszystko po angielsku i bez DLC, ale już nie bądźmy tacy niewdzięczni)
- 2 papierowe talie go Gwinta
- firmowe cukierki-krówki.

Wszystko było tak pięknie zapakowane i w ogóle, że gdybym zamieścił dodatkowo foty tego wraz z dokładniejszymi opisami, to bym ich nieźle zareklamował :P Jestem naprawdę zadowolony z tego zakupu. Kto wie, czy kiedyś nie wejdę z nimi w jakąś większą współpracę, chociaż raczej nie przymierzam się do zostania profesjonalnym cosplayerem z 20 różnymi strojami w szafie.

To nie wszystko. Po pierwszej przymiarce okazało się, że karwasze (to na przedramionach) mogłyby być nieco większe. Generalnie jednak nie chciało mi się specjalnie ich odsyłać, bo nie był to aż taki problem, a z pewnych przyczyn nie miałem możliwości odesłania im towaru w regulaminowym terminie 14 dni.
Jednak w trakcie wymiany mailowej między mną a sklepem okazało się, że dla gości z 5 Żywiołów to nie problem! Przysłali mi w zamian te same karwasze o nieco większym rozmiarze, a w paczce były kolejne prezenty - 2 naszywki z Gwintowym dizajnem. I ponownie krówki.
Pierwszy raz spotykam się z taką obsługą klienta. :D

Z innych rzeczy: butelka na potiona, o którym była mowa parę postów temu, z powodu kwarantanny nie dojedzie i nie wiadomo, jakie losy czekają jej producenta. Nie został mi też przysłany pasek pierścieniowy, którego również nie było - w zamian jednak poprosiłem o przysłanie torby zwijanej, o której też była mowa w tym wątku. Wszystko w drodze miłej i luźnej wymiany mailowej ze sklepem, który był bardzo chętny do pomocy.

Kończąc już, chyba na razie nie jestem w stanie zaprezentować wam całego mojego cosplayu Garretta tak, jak bym chciał. Nawet karwasze na tej fotce są jeszcze w tym małym rozmiarze. Btw, wierzcie mi, ubieranie i zdejmowanie takiego stroju zajmuje dłużej, niż by się człowiekowi chciało :roll: W każdym razie czuję się z nim świetnie i tylko czekam na moment, żeby pokazać się z nim jakoś sensowniej.

W planach na przyszłość mam przede wszystkim dokupienie łuku, strzał, kołczanu - podjąłem przy tym decyzję, że uczynię to, jak będę miał możliwość skorzystania wpierw z jakiejś łuczniczej strzelnicy.

Dobrze. Dziękuję wam wszystkim za dotychczasowe opinie i doradztwo i czekam na dalsze komentarze. Niech żyje Thiefoversum :sword:
ODPOWIEDZ