Nowa T2FM: Show Off

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

6/6 Przełomowa misja, kamień milowy pod każdym względem.
0
Brak głosów
5/6 Czołówka swojej kategorii. Bardzo dobra!
0
Brak głosów
4/6 Misja dosyć dobra, posiadająca ciekawe elementy ale również znaczące wady.
1
33%
3/6 Misja przyzwoita, spełniająca minimalne wymogi. Przeciętniak.
2
67%
2/6 Słaba misja, posiadająca poważne wady i powielony pomysł.
0
Brak głosów
1/6 Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Nowa T2FM: Show Off

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: Show Off
Typ: T2
Autor: Grandmauden
Data wydania: 27.03.2020
Język: angielski

Opis: Misja konkursowa z okazji 20-lecia Thiefa 2. Okradanie muzeum.

Do pobrania z:
http://www.southquarter.com/tma20ac/
https://drive.google.com/drive/folders/ ... QwMV2p73XP

Wątek na forum TTLG
Link do tematu konkursowego na TTLG
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2FM: Show Off

Post autor: Zaratul »

Ta misja to klasyczny włam do muzeum. Tereny otaczające je są bardzo puste i prawie nic w nich nie ma, ale samo muzeum jest poprawnie wykonane z kilkoma fajnymi smaczkami. Do tego bardzo mi się podobał końcowy twist.
Podsumowując bardzo sztampowa misja ale rabowanie muzeum sprawiło mi frajdę, solidne 6\10.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Show Off

Post autor: Hadrian »

Przyznam się, że nie ukończyłem misji, więc moja ocena może być trochę niesprawiedliwa. Otóż misja straszy najpierw bardzo źle wykonanym miastem wokół muzeum - układ ulic nie jest zły, paskudne są budynki, szerokie ulice są prawie całkowicie oświetlone, że czasem nie da się ominąć niektórych strażników.

Gdy trafiamy do muzeum, z początku wydaje się lepiej (wystrój wnętrz jest całkiem ładny), ale szybko okazuje się, że poruszanie się po nim jest równie frustrujące, co poruszanie po mieście. Większość pomieszczeń jest oświetlonych w taki sposób, że albo w ogóle nie ma w nich cienia, albo jest tylko jego mała plama na samym środku pokoju. Do tego dochodzi dość duża ilość strażników, których nie da się ominąć. Ba! Czasami nawet wyjrzenie za róg może zaalarmować przeciwników... Dołóżmy do tego duże przestrzenie wyłożone kafelkami i dziwną nadwrażliwość strażników (wydawało mi się, że mogą mnie dostrzec i usłyszeć z bardzo daleka).

Plusów jest niewiele i to są dobrze opisane teksty i wystrój pomieszczeń w muzeum, który jest przyjemny dla oka (ale nie szczególnie oryginalny). Niestety misja szybko zaczęła mnie irytować, została obdarta z klimatu i zamieniła się w festiwal pałowania. W końcu stwierdziłem, że granie dalej jest trochę bezcelowe.

Średnia, 5/10
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Nowa T2FM: Show Off

Post autor: darkonia »

4/6
Przyjemna misja, dosyć łatwa.
Dałabym punkt więcej, gdyby nie wspomniane już wcześniej puste ulice i zakończenie misji.
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Show Off

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hmmm...
Miasto na początku jest zupełnie niepotrzebne w swej fatalności. Puste, banalnie rozplanowane i zupełnie pozbawione czaru. Do tego gęsto zaludnione przez policję, która pilnuje nie wiadomo czego.

Muzeum prezentuje się lepiej i ma nawet swój urok. Jest jednak wciąż pustym zbiorem zbyt dużych komnat pozbawionych wielu podstawowych detali i sensu. Przykładowo, schody są w takich miejscach, że pracownicy tego muzeum musieli na pewno wyrobić sobie kondycje, aby móc tutaj pracować. Eksponaty nie grzały, a brak "czytalnych" tabliczek przy nich to wielki minus dla klimatu i fabuły. A tych nie było i tak za dużo...
Cała administracja obiektu takiego jak ten to ledwie trzy puste pokoiki? magazyn to jedna większa sala z paroma skrzyniami?
To już magazyn w "My favourite year" wyglądał jak wykapane muzeum publiczne i był takim de facto.

Faktycznie,plot twistbył niezły, tak samo jak dwie bonusowe zagadki. Jedna na spostrzegawczość, druga na inteligencję. Za nie daję +1 do oceny.

Detalami na plus były też ogromne posągi i niektóre teksty.

PODSUMOWANIE:
Ocena: 5
Grywalność: 5
Audio: 4
Video: 4
Plusy: obie dodatkowe zagadki, trochę tekstów, muzeum jako tako
Minusy: fatalne miasto dookoła, ogólnie nuda
Obrazek
ODPOWIEDZ