[INNE] Cosplaye Thief

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Juliusz »

Karwasze trochę świecą - jeśli się da, to bym je czymś zabarwił i przyciemnił. Ale ogólnie strój wygląda spoko. Z łukiem powinien być już odjazd.
Jeszcze tylko jakieś fajne fotki na dachu, księżycową nocą i będzie na okładkę kolejnej odsłony Thiefa. ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No i pięknie! Bardzo mi się podoba! Też przyciemniłbym te karwasze, lecz reszta wygląda naprawdę pro.
Będąc szczerym, to spotykając Ciebie na konwencie niekoniecznie bym od razu skojarzył Ciebie z Garrettem. Nie jest to wina cosplayu, tylko realizmu. Garrett nie ma na sobie logotypów ani wystrzałowej fryzury rodem z mangi, więc dobrze wtapia się w tło <śmiech>. Ale jakbym dłużej popatrzył i stwierdził, ze koleś z łukiem, mieczem i w kapturze wygląda znajomo, to by chyba umarł z wrażenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

:rad Super, dzięki panowie.
Juliusz pisze:Jeszcze tylko jakieś fajne fotki na dachu, księżycową nocą i będzie na okładkę kolejnej odsłony Thiefa. ;)
O dachu nie pomyślałem! Tylko teraz gdzie znaleźć taki, po wejściu na który właściciel nie zadzwoni na policję :)) Ale serio, dzięki za podsunięcie pomysłu. Autentycznie będę się rozglądał. 8-)
SPIDIvonMARDER pisze:Będąc szczerym, to spotykając Ciebie na konwencie niekoniecznie bym od razu skojarzył Ciebie z Garrettem. Nie jest to wina cosplayu, tylko realizmu. Garrett nie ma na sobie logotypów ani wystrzałowej fryzury rodem z mangi, więc dobrze wtapia się w tło <śmiech>.
:)) To fakt. Być może będzie się dało coś w tym aspekcie poprawić, np. wyposażyć cosplay w jakieś BARDZO charakterystyczne dla serii akcesorium.
Any ideas? :?:

Póki co mimo wszystko cieszę się tym "realizmem", bo taki cosplay staje się w tym momencie czymś bardzo uniwersalnym. Mam na myśli to, że jeśli gdzieś w Polsce będzie jakiś festyn średniowieczny, to ten strój da się bardzo łatwo pod tym kątem przystosować. I to nawet zarówno pod event rycerski, jak i np. wikiński czy słowiański (choć nie na 100%, przynajmniej na razie).

Ten cosplay Thiefa tak łatwo wtapia się w tłum, że zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to już cosplay Hitmana. :tar

Teraz jeszcze odnośnie tych jasnych karwaszy. Wydaje mi się, że wyszły takie wskutek zabawy jasnością i kontrastem w Gimpie. Upewniłem się i w realu są one ciemnobrązowe - zdecydowanie nie tak jasne, jak na tej fotomanipulacji. Są tylko lekko lśniące, nie matowe, ale nie na tyle, żeby w rzeczywistości stanowiło to jakiś problem.

Kurde, niech już ten wirus zdechnie, żebyśmy mogli zorganizować jakiś zlot fanów - przyjadę w tym cosplayu niezależnie od pory roku. :-D
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: darkonia »

Hattori pisze:O dachu nie pomyślałem! Tylko teraz gdzie znaleźć taki, po wejściu na który właściciel nie zadzwoni na policję :))
Wiem, gdzie taki znaleźć, ale musisz liczyć się z tym, że w razie przypadkiem spadniesz, to słuch o tobie zaginie :D.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hadrian »

SPIDIvonMARDER pisze:Będąc szczerym, to spotykając Ciebie na konwencie niekoniecznie bym od razu skojarzył Ciebie z Garrettem. Nie jest to wina cosplayu, tylko realizmu.
A ja właśnie momentalnie bym poznał! Naprawdę, cosplay sam w sobie wygląda bardzo fajnie, ale świetne jest dopiero podobieństwo do oryginalnego wyglądu Garretta z T1/TG. Choć brakuje tego kubraczka, który miał na rozmowie z Konstantynem ;)

Oprócz wspomnianych karwaszy zrobiłbym coś z paskiem, bo taki długi zwisający kutas wygląda trochę śmiesznie :))
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hattori pisze: Any ideas? :?:
-jakiś artefakt typu Talizman, Oko, Fiolka Wody Święconej, odpowiednie strzały w kołczanie.
-Mechaniczne oko Garretta

:czyt
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Hadrian pisze:Oprócz wspomnianych karwaszy zrobiłbym coś z paskiem, bo taki długi zwisający kutas wygląda trochę śmiesznie :))
Akurat to, że pasy zwisały w ten sposób, było kiedyś powszechne i normalne https://www.5zywiolow.com/shop/pl/sprze ... or-brazowy Da się tak zrobić z pasem pierścieniowym czy, jak tutaj, ze zwykłą klamrą. Jedyne co można tu dodać to tylko fakt, że w moim wypadku pasek od toreb jest specyficzny, bo ma dwa D-ringi - i w tamtym czasie jeszcze nie miałem wiedzy, jak taki pas należy zawiązywać. Przy kolejnych fotach cosplayu na pewno lepiej ogarnę temat.
SPIDIvonMARDER pisze:
Hattori pisze: Any ideas? :?:
-jakiś artefakt typu Talizman, Oko, Fiolka Wody Święconej, odpowiednie strzały w kołczanie.
-Mechaniczne oko Garretta

:czyt
Na pewno musiałoby to być coś, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. Niestety na razie każdy z tych elementów byłby zazwyczaj pochowany gdzieś w ekwipunku, dopóki nie wyciągnąłbym go specjalnie, żeby np. zapozować do zdjęcia.
Pewnym wyjątkiem jest sytuacja, w której do uprzednio zrobionej foty dodałbym efekt świetlne - mechaniczne oko, strzała ognia itp. Mogę to zrobić stosunkowo łatwo, jednak oczywiście jest to postprodukcja, a na razie by nam chodziło o rozpoznawalność w czasie konwentu.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zwisający pas jest jak najbardziej historyczny. Tylko wtedy potrzebuje okucia końca.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Juliusz »

Pewnym wyjątkiem jest sytuacja, w której do uprzednio zrobionej foty dodałbym efekt świetlne - mechaniczne oko, strzała ognia itp. Mogę to zrobić stosunkowo łatwo, jednak oczywiście jest to postprodukcja, a na razie by nam chodziło o rozpoznawalność w czasie konwent.
Hmm... chyba zatem nie masz wyjścia i musisz sobie zamontować prawdziwe mechaniczne oko... Ot, taki test jak bardzo utożsamiasz się z odgrywaną postacią... ;)
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Marcin.B.Black »

@Hattori: Bardzo fajny cosplay. Od razu skojarzył mi się Garrett z filmiku po misji The Sword. W sumie chętnie zobaczył te ujęcie w Twoim wykonaniu. Dobra robota :).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: darkonia »

Hattori pisze:
SPIDIvonMARDER pisze:
Hattori pisze: Any ideas? :?:
-jakiś artefakt typu Talizman, Oko, Fiolka Wody Święconej, odpowiednie strzały w kołczanie.
-Mechaniczne oko Garretta

:czyt
Na pewno musiałoby to być coś, co jest widoczne na pierwszy rzut oka.
Zwłoki na ramieniu.
Pierwszy rzut oka, hehe :))
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Hattori »

Juliusz pisze:Hmm... chyba zatem nie masz wyjścia i musisz sobie zamontować prawdziwe mechaniczne oko... Ot, taki test jak bardzo utożsamiasz się z odgrywaną postacią... ;)
:))
Pomyślałem też sobie, że może istnieje coś takiego, jak soczewki fluorescencyjne. Kojarzycie, czy istnieje coś takiego? Pytam z ciekawości, a nie z chęci dodania do cosplayu, bowiem soczewek szczerze nienawidzę.
Marcin.B.Black pisze:@Hattori: Bardzo fajny cosplay. Od razu skojarzył mi się Garrett z filmiku po misji The Sword. W sumie chętnie zobaczył te ujęcie w Twoim wykonaniu. Dobra robota :).
Po tym, jak wstawiłem tą ostatnią fotę na DA, naszła mnie myśl, że teoretycznie mógłbym kontynuować tą kwarantannową tendecję. Sesja zdjęciowa we własnym domu + screeny z gry. Twój pomysł Marcin wcale nie jest niewykonalny... ;)
darkonia pisze:Zwłoki na ramieniu.
Pierwszy rzut oka, hehe :))
O taaak :tar
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Soczewki są chyba ze wszystkim.
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: NiRa »

Koniec roku, dużo roboty, więc to był idealny moment, by spróbować sił z cosplay*. Padło na haunta, bo 'pewnie będzie łatwy'. No tak średnio bym powiedziała, tak średnio.
Wyszło średnio, ale w miarę tanio. Taka wersja beta, znajdę czas i chęci to będę robić poprawki. Albo od nowa.

Szybkie podsumowanie kosztów:
- pianka eva 2mx1m szara, 5mm - 102 pln
- pianka czerwona 50cmx50cm, 2mm - 7,50 pln
- klej kropelka, klej na ciepło, gumki, ostrza do cięcia, inne takie - miałam już pootwierane i zużyłam do reszty, raczej jakieś grosze
- materiał bawełna 2mx1,5m - 40 pln
- farba - wzięłam taką do malowania na płótnie, nie róbcie tego, za dużo warstw trzeba i schnie dwa lata - 12 pln za tubkę, zużyłam 2/3
- maska czaszka, aliexpress - 50 pln

Pianki użyłam na zbroję, pelerynkę z kapturem uszyłam - moje umiejętności są raczej mizerne, ale przynajmniej na maszynie idzie szybko, nawet jeśli trzeba poprawiać to pięć razy. Ręcznie bym się za to nie brała. Do modelowania pianki używałam suszarki i hot-aira (bez niego raczej też by się dało).

TODO:
Jak widać na fotach zapomniałam zrobić rękawiczki, zostało mi pianki więc coś zmontuję jeszcze. Tak samo jak jakoś bybłoby fajnie to 'postarzyć' wizualnie, bo teraz się świeci jak psu kule.
Efekt:






Garrett, chodź pokażę Ci małe złote puchary w piwnicy :))

*miałam użyć na zawody, ale ofc nie wyrobiłam się na czas z tym, klasyk

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: darkonia »

Widzę inspirację pierwszymi częściami i aż musiałam sprawdzić, czy haunty miały młoty, bo kojarzę je z mieczami. Pokusiłabym się o splamienie opończy plamami krwi, ewentualnie wersją z TDS z rozkładającą się twarzą, bo czaszka jest nieco komiczna w tym wydaniu.
Poza tym świetna robota. Jakbym cię na ulicy spotkała, to od razu widać, skąd pomysł :D .
Może i ja w wolnej chwili potrenuję zdolności malarskie i zrobię z siebie drzewca.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: NiRa »

Miecz brałam pod uwagę, ale akurat pod ręką nie mam. Młot się znalazł :-D
Poza tym świetna robota. Jakbym cię na ulicy spotkała, to od razu widać, skąd pomysł :D .
yesyesyes, większość ludzi brała mnie za jakiegoś templariusza, młotek malo młotkowy mi wyszedł.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: [INNE] Cosplaye Thief

Post autor: Bruce »

I jeszcze jakbyś odtwarzała ich dźwięki :D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
ODPOWIEDZ