Nowa T2FM: Where the Unknown Lurks

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

6/6 Przełomowa misja, kamień milowy pod każdym względem.
0
Brak głosów
5/6 Czołówka swojej kategorii. Bardzo dobra!
1
25%
4/6 Misja dosyć dobra, posiadająca ciekawe elementy ale również znaczące wady.
3
75%
3/6 Misja przyzwoita, spełniająca minimalne wymogi. Przeciętniak.
0
Brak głosów
2/6 Słaba misja, posiadająca poważne wady i powielony pomysł.
0
Brak głosów
1/6 Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Nowa T2FM: Where the Unknown Lurks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: Where the Unknown Lurks
Typ: T2
Autor: Skejven
Data wydania: 24.03.2020
Język: angielski (elementy po polsku)

Opis: Misja konkursowa z okazji 20-lecia Thiefa 2. Rabowanie ciekawie zaprojektowanej posiadłości + sekret.

Do pobrania z:
http://www.southquarter.com/tma20ac/
https://drive.google.com/drive/folders/ ... QwMV2p73XP

Wątek na forum TTLG
Link do tematu konkursowego na TTLG
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Where the Unknown Lurks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ocena FMki nie była prosta, gdyż cały scenariusz trzeba podzielić na dwie części. jedna to oficjalna, a druga to bardzo rozbudowana tajna lokacja będąca opcjonalnym celem. Może i nieco rzucającym się w oczy, ale równocześnie w pospiechu można ją ominąć i de facto nie zobaczyć "większej połowy" FMki. Jeśli ktoś by to przeszedł na minimum, to miałby do czynienia z bardzo fajną i świetnie zbudowaną FMką, ale jednak króciutką i prostą jak netflixowy Wiedźmin. Wtedy maksymalna ocena w moim przypadku nie przekroczyłaby 6 (względnie 7, biorąc pod uwagę fajny klimat). A tak za sekretny Bonehoardz mnóstwem bajerów i fantastyczną architekturą mogę dać spokojnie 8.

Nie wiem, czy dawać plusa
► Pokaż Spoiler
Niby fajny, ale mnie nie rozbawił. Jednak poczucie humoru jest przecież subiektywne...

PODSUMOWANIE:
Ocena: 8
Gryalność: 9
Audio: 7
Video: 8
Plusy: architektura, sekretna część mapy
Minusy: nalepsze jest to, co nieobowiązkowe i można to przeoczyć
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2FM: Where the Unknown Lurks

Post autor: Zaratul »

Pierwsza połowa FMki to takie 5 albo 6\10. Prosta i w miarę poprawna posiadłość. Projekt wieży rodem z taniego fantasy kompletnie nie pasuje do reszty. Ale jak już się odkryje drugą część FMki czyli ukrytą kryptęjest znacznie ale to znacznie lepiej.
Dzięki temu końcowa ocena FMki rośnie do 7\10. Dobre dzieło początkującego.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Where the Unknown Lurks

Post autor: Hadrian »

W głównej mierze powtórzę to co SPIDI już powiedział - misja bardzo przyjemna, ale do pewnego momentu bardzo prosta i może się szybko zakończyć. Zbyt szybko. To co najlepsze to co ukryte i naprawdę szkoda, że tak dobrze wykonana, nieliniowa lokacja jest tylko opcjonalna, bo właśnie ona stanowi główną siłę misji i podnosi jej ostateczną ocenę.

Też mnie bardzo rozbawił easter egg :)
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nowa T2FM: Where the Unknown Lurks

Post autor: TricksieThiefsie »

Jest to pierwsza ukończona konkursowa misja u mnie. Ogólnie pozytywnie, aczkolwiek...

Co najmniej dwóch strażników się u mnie blokowało na schodach, sama posiadłość wydawała mi się malutka i (zbyt)prosta. Co do zagadki z posągami, moim zdaniem o wiele lepiej by to wypadło, jakby zostało to nieco lepiej rozwinięte, w tym sensie, żeby tekst który znajdujemy opisujący króla i jego podwładnych był bardziej krótkim opowiadaniem, niż akapitami opisującymi, że ta zła, ten dobry, no i ta końcowa linijka też mnie wyrzuciła z immersji, "ci co byli dobrzy, dostąpili zaszczytu odkrycia sekretu w hali koncertowej", takie zbyt dosłowne i bardziej pod gracza a nie pod świat gry, takie odczucie miałem. Dodatkowo przydałoby się lepsze rozstawienie posągów, można by je rozstawić w różnych miejscach jak np. to było w Undercover w oryginalnym Thiefie, a jeśli już razem wszystkie, to nie na szczycie wieży, tylko gdzieś bliżej tego miejsca w którym jest sekret. Niewielki nakład pracy, zaś lepsze wrażenie można byłoby wywołać w mojej opinii. Sama krypta była w porządku, nic specjalnego. Było to tak skonstruowane, że wręcz niemożliwym było pominięcie tej opcjonalnej sekcji, więc powiedziałbym, że nie jest ukryta, tylko po prostu opcjonalna. Dlatego też nie jestem tak bardzo tym "twistem" oczarowany, bo był bardzo na widoku. Jako wprowadzenie do konkursu to jest całkiem spoko, z pewnymi zmianami mogłoby być znacznie lepiej. Ile czasu mieli twórcy na przygotowanie tych poziomów?
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Nowa T2FM: Where the Unknown Lurks

Post autor: darkonia »

Nie mam za bardzo nic więcej do dodania, niż zostało powiedziane.
Zastanawia mnie tylko, co z nami jest nie tak w kwestii tego easter egga. Żeby go odkryć trzeba się zachowywać naprawdę niezbyt standardowo... A tu tylu odkrywców.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Where the Unknown Lurks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mi się wydaje, że jak odnajdzie się ten manuskrypt, to reszta jest prosta. Nie pamiętam, czy posągi były frobowalne bez niego.
Obrazek
ODPOWIEDZ