Nowa misja T2: Into the Dark Forest

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

6/6 Przełomowa misja, kamień milowy pod każdym względem.
0
Brak głosów
5/6 Czołówka swojej kategorii. Bardzo dobra!
0
Brak głosów
4/6 Misja dosyć dobra, posiadająca ciekawe elementy ale również znaczące wady.
0
Brak głosów
3/6 Misja przyzwoita, spełniająca minimalne wymogi. Przeciętniak.
3
100%
2/6 Słaba misja, posiadająca poważne wady i powielony pomysł.
0
Brak głosów
1/6 Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Nowa misja T2: Into the Dark Forest

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: Into the Dark Forest
Typ: TMA
Autor: Master of Dromed
Data wydania: 06.05.2020
Język: angielski

Opis: Sequel "A Tough Night" Garrett idzie na majówkę na łono natury. Góry, lasy, bestie... cuda przyrody!

Do pobrania z:



Wątek na forum TTLG
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa misja T2: Into the Dark Forest

Post autor: SPIDIvonMARDER »

I ponownie nie miałem szczęścia. FMka debiutancka i to niestety widać na każdym kroku. Dawałem jej szansę dwa razy i w sumie moje wnioski się powielają.
Teoretycznie jest tutaj bizantyjski rozmach. Misja jest ogromna, ale składa się z upiornie nudnych, pustych i długich korytarzy. takich samych w ramach jednego obszaru, biednie zaprojektowanych i bez właściwych detali. Co by nie mówić, to bardzo amatorska robota. Sądzę, że autor chciał wziąć to, co z reguły jest najlepsze i to rozciągnął. Aż do przesady.
Nie ma na czym oka zawiesić, przeciwników jednak jest całkiem sporo. Lootu mało i w losowych miejscach, ciężko go szukać inaczej, niż przeczesując każdy metr z nosem w liściach.

Były też dobre rzeczy. Fajna mapka, ogólny pomysł i próba stworzenia działającej kopalni. Autor wziął więźniów z Cragscleft i kazał im na serio pracować. Trochę nie pasowały ich głosy, w których brzmiał pogłos cel, no ale taka natura starego Thiefa i braku realistycznego środowiska.
Miło było też zobaczyć ratmanów.

Poza tym lipton. Chyba nie warto... Przerwałem po 40 minutach misji i uznałem, że nawet jeśli na końcu jest coś ciekawego, to nie warto na to czekać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nowa misja T2: Into the Dark Forest

Post autor: Juliusz »

No, ja to ukończyłem (trochę nie wiedząc czemu) jakiś czas temu. Misja nie jest tak zła, jak piszesz, ale ostatnio ukazało się sporo znacznie lepszych. W porównaniu do pierwszej misji tego autora - "Tough Night", ta jest wyraźnie lepsza. Jest więcej vertical gameplay'u i generalnie labirynt jest ciekawszy. No właśnie - jak ktoś nie lubi labiryntów, to nie polecam.

Misja dzieje się generalnie w kilku charakterystycznych obszarach - kopalnie, jaskinie, "las" oraz kryjówka Magów. Ale wewnątrz tych "sekcji", każde z pomieszczeń czy obszarów są myląco podobne do siebie. Zadania, z tego co pamiętam polegały tylko na znajdowaniu przedmiotów. Loot'u generalnie jest mało, jak na tak wielki obszar. Ale niektóre lokacje są tam jakoś ciekawe i mają pewien klimat - drewniane miasteczko Hammerytów pod ziemią ale nad wodą brzmi tyle niedorzecznie, co mimo wszystko ciekawie. :)

Jak już ogracie wszystkie perełki i misje dobre, to można tą też przejść.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa misja T2: Into the Dark Forest

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Poprawiłem swojego posta. Ofc grałem 40 minut, a nie 4 xD

Labirynty lubię, jeśli są ciekawe (np. dobrze zaprojektowane miasto). Jeśli mają się powtarzać, to z jakiegoś konkretnego powodu (np. charakter jakiejś zagadki).
Obrazek
ODPOWIEDZ