Nowa TDM FM: Heart of Lone Salvation

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
0
Brak głosów
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
1
17%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
1
17%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
0
Brak głosów
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
4
67%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Nowa TDM FM: Heart of Lone Salvation

Post autor: Abru »

Tytuł: Heart of Lone Salvation
Typ: TDM
Autor: Fidcal, Baddcog
Rozmiar: 41 MB
Data wydania: 02.04.2010
Język: angielski

Do pobrania z:
1) http://www.fidcal.com/darkuser/missions/heart.pk4
2) http://www.bloodgate.com/mirrors/tdm/pu ... /heart.pk4

Wątek na forum TDM
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Nowa TDM FM: Heart of Lone Salvation

Post autor: Flavia »

Trochę dziwią mnie te niskie oceny.
Sama dopiero zaczynam przygodę z DarkModem, ale to na razie chyba jedyna misja z fabułą ambitniejszą niż wejdź-ukradnij-wyjdź.
Oprócz legendy otaczającej tytułowy klejnot mamy tu więc historię rodu dotkniętego jego klątwą. Sióstr Miłosierdzia ukrywających się wśród służby z obawy przed bezbożnym Panem. Kolegi po fachu, który próbował rzeczony klejnot zdobyć. Młodego szlachcica, nieszczęśliwie zakochanego w kuzynce (jedyne, czego nie rozumiem, to dlaczego ktokolwiek w tamtych czasach miałby mieć coś przeciwko :roll: ). Mściwej służącej. Ogólnie - trudno się nudzić.

Jeśli idzie o wykonanie - w DarkModzie wszystko wygląda dobrze, więc nawet nie ma o czym mówić.

Co do grywalności... cóż. Liniowość, ogromna ilość zamkniętych drzwi, jeszcze większa - śmieci walających się w ekwipunku, których ni chuja nie idzie wyrzucić, długaśne teksty zapisane niemal nieczytelną czcionką. Wymuszony ghosting, na szczęście opcjonalny ("na szczęście", bo w połowie wyskoczyło mi "objective fail", mimo że stałam w cieniu z dala od jakiegokolwiek AI). Do tego dochodzą typowe bolączki TDM, czyli zbyt wysoka (jak na mój gust) czułość strażników i okropna niezgrabność, zarówno naszej postaci, jak i przeciwników (za to wspinaczka i pełzanie to miód). Misja próbuje nadrabiać jednak niezłym klimatem, no i wspomnianą wyżej fabułą.

Ogółem: byłaby świetna, gdyby nie była tak wkurwiająca.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Nowa TDM FM: Heart of Lone Salvation

Post autor: darkonia »

Nie mam zbyt wiele do dodania, żeby nie spojlerować. W mojej opinii największe wady to liniowość i ogólna mechanika Dark Moda. Nadwrażliwi strażnicy podnoszą trochę poziom trudności, ale nie są jakimś strasznym problemem. Bardziej drażni mnie mechanika obrabiania skrzynek i ciał, brak wyraźnego wskaźnika odnośnie chwytania przedmiotów (tj. czasem nie wiadomo, czy już się złapało przedmiot lub zwłoki), chwytanie niemal losowe (zwłaszcza skarbów ze skrzynek lub otoczonych trzymalnym chłamem) oraz zbieranie przez ściany lub zamknięte skarbce.
ODPOWIEDZ