Nowa TG FM: Condemned Catalogue

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
0
Brak głosów
Czołówka swojej kategorii. Bardzo dobra!
0
Brak głosów
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
0
Brak głosów
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
2
100%
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Nowa TG FM: Condemned Catalogue

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: Condemned Catalogue
Typ: TG
Autor: Angder
Data wydania: 01.07.2023
Język: angielski

Opis: Kradniemy książki. I to magom. A to chyba zły pomysł...

Do pobrania z:
ENG



Wątek na forum TTLG
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa TG FM: Condemned Catalogue

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z pisaniem fanfików, to wydawało mi się, że właściwie mogę wstawić tam każdą najbardziej surrealistyczną scenę czy scenerię i wytłumaczyć ją "budową klimatu" lub "niezwykłymi okolicznościami". Szczególnie, kiedy akcja miała miejsce w tajemniczym i mistycznym miejscu, takim jak czyjaś wyobraźnia, koszmar senny, inny wymiar i tak dalej.
By nie było: generalnie to jest prawda i od tego jest fantastyka, aby robić w niej fantastyczne rzeczy. Ale wydaje mi się, że sprytnie jest mimo wszystko umocować jakoś w logice decyzje autora, aby przekonać czytelnika do własnej wizji. Dzięki temu widząc jakieś cuda będzie mógł się głębiej wczuć... wiecie... immersja i te sprawy.

Condemned Catalogue to FMka dziejąca się w magicznej bibliotece Bractwa Białej Dłoni, a więc mamy książki wszędzie. Wielkie, małe, z nich są nawet budowane ściany budynków. Komnaty to w większości ciasne korytarze, dziwne schody i minimalna ilość pomieszczeń quasi gospodarczych, zdecydowanie nie pozwalająca egzystować takiemu kompleksowi. Cała mapa jest mała i bardzo uboga pod kątem wystroju. Elementów abstrakcyjnych, surrealistycznych, magicznych jest niedużo i nie mają specjalnie większego sensu, a przynajmniej go nie odnalazłem. Gdybyśmy stawali wobec jakiejś większej historii i mogli się w nią zagłębić, to mielibyśmy wytłumaczenie tego, co tutaj widzimy. A tak wciąż zadawałem sobie pytanie, jak magowie są w stanie korzystać z tego kompleksu. Wiem... magią. Łał.
Jak na misję biblioteczną, było tutaj zadziwiająco mało czytania.

Klimat się bronił, właśnie dzięki tym książkom na murach oraz specyfice TG. Poza tym to w sumie nic tutaj nie było.

Plus za cel opcjonalny, który trzeba dokupić oraz konieczność szukania poszczególnych woluminów jak w prawdziwej bibliotece. Fajnie, że nie przesadzono ze strażnikami/magami. Dało się tutaj poruszać dość swobodnie, a i z pałowaniem nie było problemów ni przesytu.


PODSUMOWANIE:
Ogólna ocena: 5
Grywalność: 7
Audio: 3
Video: 5
Plusy: pomysł, cel opcjonalny, klimat
Minusy: proste, bez wyzwania, bez większej logiki
Obrazek
ODPOWIEDZ