TMA: Ruins of Originia

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

TMA: Ruins of Originia

Post autor: Bukary »

No właśnie. Gracie?
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: PiotrS »

Tu mam mieszane odczucia. W pierwszej chwili byłem pod wrażeniem Mines of Margroth, później doszedłem do wniosku, że z autorem jest coś nie tak. :wink: Teraz po dosłownie zaglądnięciu do pozostałych misji nie zmieniam zdania. Dla mnie to wszystko jest dziwne, nie logiczne, może dopiero teraz z solucją w ręku zmuszę się do zagrania.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: Bukary »

Najlepsze jest to, że YcatX opracowywał to przez 10 lat!!! (A 3 lata pracował nad tym w DromEdzie).
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: PiotrS »

Ale musze przyznać, wyobraźnie to on ma, ja nawet po 10 piwach nie mam takich "wizji"
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: otello »

dobry :)
A skad ta fm mozna dorwac?
Always look on the dark side of darkness.
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: otello »

Ponawiam pytanie .Skad taka misja ja grac?
Always look on the dark side of darkness.
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: Sniper »

Ta misja to jedyne 201,4 MB :D Ściagniesz ją z tej stronki: http://thief.math.uh.edu/originia/
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: PiotrS »

Pierwsza misja "Mines of Margroth", jeszcze w fazie beta, jest na TFCDs - plik mom.zip
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: Vk »

Nie czaje Was co chcecie od tego Mission Packa. Mi się podoba bo jest pokręcone :shock: Miałem okazję pykać też w betę z TFCD's i pamiętam że mi się podobało. Może dlatego mi się tak to podoba bo nie grałem w nic w ogóle ostatnio? Przynudzają mnie już ostatnio trochę te same oklepane standardowe misje i niedobrze mi się robi kiedy widzę te same AI te same objekty te same tekstury i takie same założenia misji - wejdz ukradnij wyjdz.... No ile można pytam? Eh niech już wyjdzie ten Thief3 może będzie co do roboty bo teraz albo mam zimową porę narzekania albo nie wiem co... Swoją drogą wie ktoś coś może o CoSaS albo o misji Saturine'a Pirates?
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: otello »

hmm.U mnie tego nie ma.Ale nic to sciaga sie
Always look on the dark side of darkness.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: timon »

Vk pisze: Swoją drogą wie ktoś coś może o CoSaS albo o misji Saturine'a Pirates?
Niestety, nie będzie misji Pirates. A tak pięknie się zapowiadała. Na pocieszenie pozostaje nam jedynie czekać na drugą część T7C. NAjwspanialszej, najlepszej, najgrywalniejszej misji jaka kiedykolwiek powstała.

w załącueniu ponownie link do wątku w którym mowa o drugiej części i zaprzestaniu prac nad Pirates http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... adid=60701

Swoją drogą wie coś ktoś może o CoSaS
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: otello »

zassalem zaczynam grac w ruins :D
Znikam na jakiś czas :!:
Always look on the dark side of darkness.
Gość

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: Gość »

timon pisze: Na pocieszenie pozostaje nam jedynie czekać na drugą część T7C. NAjwspanialszej, najlepszej, najgrywalniejszej misji jaka kiedykolwiek powstała.
Pozwolę się nie zgodzić. Najwspanialsza, najlepsza i najgrywalniejsza misja to MIDNIGHT IN MURKBELL! :)
timon pisze:Swoją drogą wie coś ktoś może o CoSaS
Prace trwają. Mokkis robi co może, aby jak najszybciej skończyć prace architektoniczne. Myślę, że poczekamy jeszcze jednak kilka (6-8) miesięcy... Ale chyba będzie warto. :shock:
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: timon »

Anonymous pisze: Pozwolę się nie zgodzić. Najwspanialsza, najlepsza i najgrywalniejsza misja to MIDNIGHT IN MURKBELL! :)
[
O CL świat już zapomina, faktycznie misje duże, fadnie wykonane, ciekawe ale ..... czegoś im brakuje. A w T7C to jest w ilości jaką można obdzielić z 7 misji.. ( niektórzy nazywają to duszą )
Powtarzm więc spis swoich ulubionych misji za Gildią : T7C, T7C,T7C

Dzięki za info o Cosas.
Ty gościu chyba tu wcześniej bywałeś pod inną ksyawką, chyba zaczynała się na Bu.... :D
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Gość

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: Gość »

timon pisze:O CL świat już zapomina, faktycznie misje duże, fadnie wykonane, ciekawe ale ..... czegoś im brakuje.
Duszy brakowało mi własnie w T7C. MIDNIGHT IN MURKBELL ma duszę! :)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: timon »

no to może inaczej pojmujemy duszę :lol:
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: Vk »

kłoćcie się!!! :diab9:
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: MRYS »

timon pisze: Na pocieszenie pozostaje nam jedynie czekać na drugą część T7C. NAjwspanialszej, najlepszej, najgrywalniejszej misji jaka kiedykolwiek powstała.

Niestety T7C jest świetna tylko w części środkowej. Klimat grozy, strach, niepewność, tajemnicze listy z "M" ("M jak morderca"Fritza Langa - czyżby kinowa inspiracja) - rewelacja. Po czym beznadziejny, doczepiony ja na siłę (robiony w pośpiechu?) koniec jak z taniego serialu sensacyjnego. Wielkie obietnice na początku i duże rozczarowanie na końcu.

PS
Dzięki za insopirację VK
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: PiotrS »

Zgadza się. Przychylam się do głosu na CL i Midnight in Murkbell

A "M"? Czy to nie jest M jak Mercedes czyli nawiązanie do Calendra's Cistern
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: timon »

Końcówka T7C teraz wydaje nam się banalna - ale należy pamiętać, że było to pierwsze zastosowanie Camvatora. Po drugie miał to być łącznik do drugiej części - tam są kortyarze nie używane w misji !!! . Dziś patrzymy na tą misję jako zamkniętą całość..
Spór między T7C a Cl przegrywam ilościowo ale nie poddaję się. Rzucam ostaeczny argument po CL nie śniłem tymi lokalizacjami a po t7C TAK I nidgy mi się to już nie powtórzyło. Może to jak z pierwszą miłością - nigdy nie rdzewieje ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: Vk »

MRYS pisze:
PS
Dzięki za insopirację VK
Yyy a co to jest? :shock:
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: MRYS »

Insopiracja ( z łac. Insopiratio) to najwyższa forma inspiracji. O jej najwyższości stanowi właśnie owo "o", czyli koło, czyli najdoskonalszy kształt bez konca i początku, zawierający siebie samego w sobie, oddzielającego wnętrze i zewnętrze. Z centrum koła wszędzie jest jednako daleko - nie ma różnicy czy udasz się na północ, południe, zachód czy wschód. Z kolei bedąc na zewnątrz koła możesz obchodzić je niczym ten pijak obchodzący latarnie i szukający drogi do domu. Idziesz i idziesz a końca nie widać. Jak ma go jednak być widać skoro go nie ma, jako i początku.
Mogła to też być literówka.
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: Vk »

:shock: teraz to sie tu poczułem najmłodszy bo pojąć tego ni w ząb nie mogę o co chodzi. Piotrze nie wywalaj tego postu Mrysa, za 5 lat go oglądne jeszcze raz :D
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: PiotrS »

Jasne, że go zostawię, a nawet mam prośbę do wszystkich, przede wszystkim do Mrysa o powstrzymajmy się od komentarza :lol: , a Ty Vk, masz nie 5 lat a czas do jutra :P czytaj ten post kilka razy aż zrozumiesz, w czym rzecz :wink:
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Ruins of Originia - jakie wrażenia?

Post autor: PiotrS »

No to czekamy 5 lat.
Pozdrawiam
PiotrS
ODPOWIEDZ