Śmietnik

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Śmietnik

Post autor: Bańan »

Można wprawdzić ostrzeżenia lub rangi "spamer" itp...... ale na razie problem postów bez tematu i treści nie jest tu jescze problemem masowym. Myślę że na razie powinno zostać tak jak jest.
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Śmietnik

Post autor: Henry »

Marek pisze:powinno nie być możliwości zmiany postów
Z tym się nie zgodzę, kilka razy zdarzyło mi się napisać niezłego ortografa i bez możliwości zmiany, za rok, czy za dwa ktoś by to przeczytał i by miał niezły ubaw, że taki ze mnie głąb :-D
Lato
Paser
Posty: 247
Rejestracja: 31 lipca 2004, 19:15
Lokalizacja: znikad
Kontakt:

Re: Śmietnik

Post autor: Lato »

Marek pisze:a dodatkowo założyciele tematów mogą zmienić ich tytuły, co niszczy cały temat :(
popieram w 100%
Slackware Linux ROX
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Śmietnik

Post autor: Juliusz »

Zmiana postu do dobra rzecz - ja często korzystam, najczęściej zaraz po napisaniu, bo jakoś wtedy dopiero rzucają mi się w oczy błędy. To jest dobre też dlatego, że można zaoszczędzić posty (nie nabijać bez powodu). I nie obawiałbym się tych zmian, bo dobrze wychowany człowiek zmiany uprzedza słowami "edit:". A jak ktoś nie umie się tym posługiwać, to pozbawiony tej możliwości z pewnością wykazałby się swoją "mądrością" w inny sposób... :wink:
Lato
Paser
Posty: 247
Rejestracja: 31 lipca 2004, 19:15
Lokalizacja: znikad
Kontakt:

Re: Śmietnik

Post autor: Lato »

proponowal bym zablokowanie pisania dwoch postow pod rzad to by nie bylo ze jeden user pisze pod rzad 4 posty w jednym temacie. Wtedy musial by skorzystac z "edytuj"
Slackware Linux ROX
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Śmietnik

Post autor: Juliusz »

proponowal bym zablokowanie pisania dwoch postow pod rzad to by nie bylo ze jeden user pisze pod rzad 4 posty
Jak zablokujesz 2 to na 4 faktycznie nie ma miejsca... Ludzie! - im mniej zasad i zasadzek tym lepiej! Ograniczenia zastępujmy większą refleksyjnością podczas pisania. Czasem napisanie 2 postów jest na miejscu - nie wpędzajmy się w jakieś dziwne reguły, bo pisanie na forum zacznie być stresujące.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmietnik

Post autor: marek »

z tym się nie mogę całkowiciew zgodzić: a co jeżeli ktoś podaje jakieś informacje, w ciągu tygodnia? jeżeli widać po datach, że były pisane w sporych odstępach czasu i są sensowne, to wręcz dobrze, że są oddzielnie, bo to zwiększa ich czytelność. Co innego kiedy są pisane w przeciągu godziny i/lub co gorsza są nie na temat, lub bez treści - kłuje w oczy.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Śmietnik

Post autor: Gregorius »

Dajcie spokój!
Jest dobrze tak jak jest! Dodatkowe ograniczenia są niepotrzebne. Spotykają się tutaj kulturalni ludzie...
Każdy kiedyś wyrasta z wieku "nabijania postów", a jeżeli nie to zaraz zostaje przez innych doprowadzony do porządku.
Poza tym od czego są MODERATORZY? Nie zabierajmy im roboty ;)

EDIT:
Zabezpieczenie przed pisaniem postów zbyt szybko jest - i bardzo dobrze. Wiele razy mi się zdarzyło z niego skorzystać :) zwłaszcza gdy sieć kiepsko chodzi i klika się kilka razy te same guziki - więcej zabezpieczeń nie potrzeba!
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Śmietnik

Post autor: Jacek »

Ogólne Dyskusje są właśnie po to żeby pogadać o wszystkim, ponabijać postów i nie śmiecić w pozostałych, "thiefowych" działach, moim zdaniem to się sprawdza.
Ograniczenia zastępujmy większą refleksyjnością podczas pisania.
Oczywiście, im więcej zasad tym więcej wykroczeń :ok
PinkDot pisze:Czasem napisanie 2 postów jest na miejscu
Marek pisze:z tym się nie mogę całkowiciew zgodzić: a co jeżeli ktoś podaje jakieś informacje, w ciągu tygodnia? jeżeli widać po datach, że były pisane w sporych odstępach czasu i są sensowne, to wręcz dobrze, że są oddzielnie, bo to zwiększa ich czytelność. Co innego kiedy są pisane w przeciągu godziny i/lub co gorsza są nie na temat, lub bez treści - kłuje w oczy.
Wydaje mi się że chodzi wam o to samo. :)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Śmietnik

Post autor: Maveral »

nie wpędzajmy się w jakieś dziwne reguły, bo pisanie na forum zacznie być stresujące.
No ja nie wiem jak się można stresować pisaniem posta :wink: :lol: Swoją drogą to popieram full swobode w pisaniu w tym dziale. Niech sobie i ludzie piszą o szydełkowaniu - po to jest ten dział. Jeżeli chodzi o nabijanie postów to razi mnie to strasznie, bo to w końcu nie jest czat (choć sam swego czasu waliłem postami jak z karabinu :wink: )
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Thrashmazur
Ożywieniec
Posty: 111
Rejestracja: 14 lutego 2005, 19:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik

Post autor: Thrashmazur »

Aaaaaaa róbta co chceta :-D
Come to shadow....
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Śmietnik

Post autor: marek »

Może wyrazisz swoje pełne zdanie na temat naszych ostatnich wypowiedzi zamiast pisać, że ci to wisi ?
Osobiście jestem za wolnością słowa, ale pamiętajmy, że wolnośc kończy się w miejscu, gdzie zaczyna się wolność innych. Czyli nie piszmy bzdur, bo możemy kogoś rozdrażnić tym, a on też zacznie pisać bzdury, bo przecież inni piszą.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Sah
Skryba
Posty: 290
Rejestracja: 14 września 2003, 18:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Śmietnik

Post autor: Sah »

PinkDot pisze:
proponowal bym zablokowanie pisania dwoch postow pod rzad to by nie bylo ze jeden user pisze pod rzad 4 posty
Jak zablokujesz 2 to na 4 faktycznie nie ma miejsca...
Hm... Jest chyba taki mod do phpbb. Ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie: czasem trzeba napisać kilka postów pod rząd ("bumpowanie" tematów, dłuższe wklejane posty, więcej obrazków itd.).
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Śmietnik

Post autor: bob »

Syjam i Synaj - te dwa słowa mylą mi się bo to pierwsze to inaczej Tajlandia a to drugie to półwysep w Egipcie.

Gry takie jak ManxTT i DeathDrome są dziwne z tego względu, że ManxTT demo działa na Windows XP natomiast pełna wersja nie, a DeathDrome demo nie działa na Windows XP natomiast pełna wersja działa.

Gdy zobaczyłem wynik wyszukiwania Baba Vanga se zajebala to chwilę się śmiałem.

Jeśli już jakaś data ma być szatańska to najprędzej te listopadowe, jak 14 listopad.

W którymś momencie pojawiły się błędy woluminu na dysku twardym C:, więc system Windows XP uruchomił program Scandisk. Według programu Scandisk było dużo naprawionych klastrów. Po naprawie woluminu okazało się, że taki plik mp3 jak Eagle-Eye Cherry - Save Tonight nie odtwarza się prawidłowo bo co jakieś ~5 sekund była przerwa w transmisji dźwięku na ćwierć sekundy (naruszona ciągłość tego pliku, mogło być więcej takich plików).

Płyta zawierająca m. in. demo gry Dark Reign 2 była niemożliwa do pełnego skopiowania z niej danych z powodu zabrudzeń, użyty był lakier do paznokci zawierający wiele składników m. in. alkohol co poniszczyło strukturę płyty, i niczego nie dało się skopiować.

O Pawle Tuchlinie post skasowanej strony z 2010 roku - w obliczu nieuniknionej śmierci nie potrafi zachować się jak mężczyzna, klęka, płacze.
ODPOWIEDZ