Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
SebaSamurai
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 03 marca 2005, 14:26
Lokalizacja: Kraków

Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Post autor: SebaSamurai »

Witam wszystkich Mistrzów fachu cichego skradania. Mam zamiar zacząć stawiać pierwsze ciche kroki w Thievery, ale jak na razie rozgrywka zbyt rózni się od typowego "złodziejowania" i nie bardzo mi idzie - nawet z botami. Potrzebuję kilku fachowych porad, a najlepiej kogoś, kto mnie krok po kroku wprowadzi w arkana cichego stukania w garnki strażników.

na początek potrzebuję informacji na temat ukrywania się w cieniu (jak to dziala),

skuteczności blackjacka (jak, kiedy i gdzie walić)

opisu nowych strzał i ekwipunku

a także kilka porad taktycznych

aha - i proszę zaproponować mi jakąś łatwa mapę do treningów i podać kilka najpopularniejszych, na jakich wyjadacze ganiaja się po sieci

Pozdrawiam spod ciemnego kaptura - SHINOBI.
May the Shadows Be With You...
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Post autor: marek »

-ukrywanie się: czym ciemniejsze tym lepiej, ale tylko na maxymalnie ciemnym jesteś zupełnie niewidoczny

-z blackjackiem bywa różnie - sam nie wiem jak walić aby ogłuszyć, więc się zniechęciłem i strzelam

-crack arrow-robi chmurę gazu, który powoduje ostre zawroty głowy - gość nic nie może prawie robić, bo nic się nie widzi i sięchodzi we wszystkich kierunkach;
decay-tworzy postac złodzieja tam gdzie upadnie;
caltrops-3 kolce, które paraliżują-stawia się je jako pułapkę;
catfall potion-spowalnia upadek;
firebolt-zapala "ognisko" gdzie upadnie, można się od niego i od podpalonych podpalić-zabiera około połowy HPsów
tag bolt-zostawia mały niebieski płomyk-trafiony złodziej jest w pełni widoczny(i to dość jaskrawo

-treningowe mapy: gerome i flats jako złodziej, burgeois jako strażnik(jako złodziej też można)
grają często na beznadziejnej mapie Asylum
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Post autor: Azaqi »

Witam. Też jestem nowy w Thievery, więc niewiele mogę pomóc, ale postaram się tyle co wiem :).

Ukrywanie się w cieniu działa tak: w im większej jesteś ciemności tym bardziej jesteś przezroczysty. W całkowitej ciemności jesteś niewidzialny.
Tak więc ci grający którzy maja w ustawieniach jasność ekranu na maxa (psując sobie przy tym klimat gry 8-) ) i tak Cię nie zobaczą.

Co do blackjacka dwie sprawy są ważne.
Po pierwsze jak strażnik ma hełm musisz przytrzymać przycisk myszy, żeby się Blackjack naładował (będzie trzymał go bokiem).Wtedy jednym ciosem mu rozbijesz hełm i ogłuszysz. Możesz go tłuc po hełmie normalnie i po 3 ciosach się rozsypie.
Druga sprawa jak strażnika ogłuszasz to on nie siedzi przy tym cicho :). więc spodziewaj się zbiegowiska innych strażników

Nowy ekwipunek :
Crack arrow oszałamia gazem strażnika i wtedy traci on kontrole nad sobą i przez chwile biega jak opętany :P. Cały ekran mu lata i ogólnie ma przerąbane :D Przez jakiś czas gaz ze strzały się jeszcze unosi więc uważaj żeby samemu nie wdepnąć :)

Catfall Potion sprawia że nie dostajesz obrażeń od upadku z wysoka. Ma też dodatkową zaletę poruszasz się przez jakiś czas bezszelestnie. Polecam razem z napojem niewidzialności :P

Decoy arrow - hmmm sam nie wiem czy się opłaca kupować. Tworzy ona nieruchomą iluzję złodzieja w miejscu upadku, która przez jakiś czas tam sobie jest. Jak ją jakiś bot zobaczy to podbiegnie i zniszczy. Można stosować do odwrócenia uwagi AI ale tylko AI. Gracze się raczej nie nabiorą i poślą porostu bełta w jej stronę. Ja osobiście wole stosować Broadhead arrow do odwracania uwagi.

I jeszcze jedna rada. Zawsze kupuj wytrychy, bo później będziesz przeklinał, że tego nie zrobiłeś :P
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Post autor: marek »

wytrychy są słabe, bo 90% skrzyń i drzwi nie można nimi otworzyć :x szczególnie drażniące na darkened enlightment, gdzie nie można wyjść z celi, bo wytrychami nie da się otworzyć drzwi - jedynie wyważyć mieczem :?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Post autor: Azaqi »

Marek ma racje. Większość skrzyń/drzwi potrzebuje klucza :(. Ja jednak na wszelki wypadek kupuje wytrychy

Jeszcze parę porad technicznych
- wodnymi strzałami można: psuć Whistlera, gasić Taga (trzeba trafić w płomyczek), gasić ogień (jak jesteś podpalony), gasić flary.
- moss arrow można neutralizować caltropsy.
- skrzynie strażników można rozwalić np. strzałami, naprawić ją można narzędziami tak samo jak whistlera
- można ogłuszyć strażnika skacząc mu na głowę, oczywiście z dużej wysokości. przydatny jest tu catfall potion jakbyś nie trafił :P. Sztuczka ta bodajze nazywa się Marjo :P
- jak dostaniesz crackiem to nawalaj przed siebie z pałki lub miecza. Na oślep i szybko, a może przeżyjesz :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Post autor: Bandit »

Widzę, że dobrze wam idzie to ja wprowadzę tylko małą korektę. 8-) :wink:
- żeby rozbić hełm strażnika wystarczy uderzyć dwa razy za tym trzecim ogłuszymy strażnika.
Oczywiście z "wypoziomowanego" BlackJack'a ogłuszymy jednym uderzeniem niezależnie od tego czy ma hełm. Jeśli będzie miał mało życia to ogłuszymy go nawet od przodu. Bo złodziejska pałka odbiera trochę życia.
- jeśli chodzi o wytrychy to wszytko zależy od mapy na niektórych można nimi otworzyć praktycznie wszytko np. Alfonso's Grange [Th-Grange] ja kupuje je zawsze.
- nigdy jeszcze nie udało mi się ugasić niebieskiego płomienia z tag bolt'a. Moim zdaniem da się go ugasić tylko i wyłącznie skacząc do wody. W każdym razie nawet, jeśli by się dało to jest to równe z niemożliwym i nieopłacalne. Poza tym czas, jaki był by potrzebny na ugaszenie lepiej wykorzystać na ucieczkę. Ciekawe jak trafić w płomień, jeśli dostaniemy nim w głowę. Strzelić strzała do góry i liczyć na to ze spadnie na nas? :lol:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Post autor: marek »

Dzięki waszym radom odnośnie ogłuszania potrafię już ogłuszyć strażnika :-D co pozwala mi sensownie grać jako złodziej. Strzeżcie się :twisted: :twisted: :wink:
A taki płomień na głowie jest przydatny przy czytaniu :wink:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Początkujacy Złodziejaszek potrzebuje Mistrzowskich porad

Post autor: Agnar »

Nikt tutaj dawno nie mowil na tym temacie <jak z reszta widac> ale tez kilka porad dam odnoscnie BJ poniewaz to skomplikowana zabawka :P

po pierwsze sa 2 typy uderzen:

1)jest to proste uderzenie-bez naladowania <dziala on na tej zasadzie ze moze on ogluszyc bez zbednego czasu ladowania BJ> natomiast jak nacisniemy uderzenie to dziala to z lekkim opoznieniem... wiec trudno jest z tego trafic... uderzenie idzie zawsze frontowo...

2)jest to okrezne uderzenie- z naladowaniem <z tym uderzeniem znacznie latwiej jest ogluszyc gracza guarda> <zalezy od sytuacji> to uderzenie idze po lukoscie, mniejwiecej tak jak narysuje "--->" dzieki temu iderzeniu mozna kogos ogluszyc nie koniecznie stajac za nim, mozna go ogluszyc od boku...

mam nadzieje ze jakos w miare to wytlumaczylem... jezeli nie to prosze mnie poprawic :D pozdro all
Brudna robota, ale czysty zysk!
ODPOWIEDZ