Znikające menu w Thievery

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Znikające menu w Thievery

Post autor: grim_reaper »

Wiem, że nie tylko ja skarżę się na ten problem, więc założyłam ten temat, żeby w razie gdyby się komuś innemu to przytrafiało, miał gdzie spojrzeć i się poradzić. A ja właśnie liczę na Wasze rady, co z tym fantem zrobić, bo to niezmiernie denerwująca sprawa, kiedy łącze się z serwerem, mam ekranik "please wait", a potem zamiast szybko (bo często jestem prawie przed czasem) wskoczyć do którejś drużyny, to sobie mogę co najwyżej kląć pod nosem i liczyć na czyjąś dobroduszność, że mogę zrobic late join'a, albo i nie - czyli być skazaną na spectowanie. :cry:
Wiem, wiem, żeby menu pojawiło się z powrotem trzeba 3 razy nacisnąć Escape, ale ja nie chcę na to tracić czasu, który jest w moim przypadku bardzo cenny...

Help :!: :(
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Agnar »

W sumie to ja nie znam lepszego sposobu od 3 escape'ow... a czasami mam taka jazde ze nawet takie cos nie pomaga :shock: No i wtedy robi sie reconnect... wiesz... jezeli masz tak malo czasu to zawsze moge zrobic 5 reconnectow ;) to jest az 25 sek wiecej dla ciebie :P ale potem ja moge miec problemy.... bo mi sie tez dosc czesto laduje... ale spoko :P ;)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: marek »

ja znam - jaeden raz escape i wtedy z menu gry można wejść :lol: :evil: ale to zależy od tego kiedy się dołączamy - bo o ile jako late join(wystarczy 10 sekund później), to problemów nie ma, ale jeżeli na początku to jest problem.... już to chyba zauważono i czas oczekiwania przed grą wynosi 25 zamiast 15 sekund na większości serwerów
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Agnar »

Hmm... ja jestem za tym zeby czas byl zawsze 30 sek... wtedy wszyscy powinni spokojnie sie dolaczyc... to co ? kolejny liscik do brodiego ? :-) ;)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: grim_reaper »

Już widzę, jak nam Brody idzie na rękę, skoro Wy nie chcecie pisać po angielsku na serwerze :roll: , ale co ja się będę czepiać... chociaż poprosić go zawsze można, jak miałam z tym problem na Tob Public to poprosiłam Sneaky i odtąd jest tam dłuższy czas odliczania do startu. Jednak to nie rozwiązuje problemu do końca - bo czasem faktycznie nawet całkiem znika menu i trzeba robić reconnect ( przeważnie wtedy, gdy za szybko albo za dużo razy naciśnie się Esc), a wtedy to już thief po obiedzie :pff6:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Agnar »

Ja nie widze problemu... wysylamy maila do brodiego... jezeli sie nie zgodzi zeby przedlozyc czas to bede go sam przedluzal sposobem ktory jest podany wyrzej :-)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Bandit »

Po pierwsze sposób opisany przez drania ukrywającego się pod tajemniczo brzmiącym nickiem "Agnar" ma same minusy: :pff6:
- przy częstym rekonekcie w czasie odliczania praktycznie zawsze gra się strażnikiem
- niektórych gówno obchodzi to, że ktoś ma słabego kompa i chcą jak najszybciej zacząć a Ty prosisz się wtedy o bana takim według nich niepotrzebnym wydłużaniem startu.

Właściwie to ciężko mi doradzić Ci Grim coś odpowiedniego, ponieważ nic nie wiem na temat Twojego komputera np. jak szybki jest i jakie programy działają w tle i czy przypadkiem Twojego pingu, który jest dwukrotnie wyższy od naszego nie zawyża jakiś niepotrzebny uruchomiony program a może nawet wirus. Są takie, które potrafią podpiąć się pod jakiś systemowy proces i żaden antywirusowy program ich nie wykryje. Sam miałem coś takiego, ale dzięki programowi "Spybot - Search & Destroy" udało mi się to usunąć nie wiem tylko czy całkowicie... - formacik się szykuje. :roll:

No dobra napisałem to, czego nie wiem a teraz napisze to, co wiem. 8-) Znikanie przycisków do wyboru zespołu, w którym chcemy grać powoduje mutator "map-vote", który niestety ładuje się po załadowaniu mapy a nie razem z nią. Są dwa wyjścia albo szybko klikasz na wybrany przycisk przed załadowaniem mutatora albo czekasz i NIC nie robisz aż do momentu zniknięcia przycisków wtedy 3x esc i wybierasz zespół. Przypuszczam, że pierwsza opcja niestety Ciebie nie dotyczy, bo masz słabszego kompa i czas pomiędzy pojawieniem się a zniknięciem przycisków jest bardzo krótki, ale i tu jest wyjście. Najpierw musisz odhaczyć jedną opcję tak, aby nie było widać tapety w menu gry. Naciskasz "Escape" potem z menu wybierasz "Options" i klikasz na "Show desktop". Efektem tego będzie to, że podczas gry po naciśnięciu klawisza "Esc" dalej będziesz widziała to, co dzieje się w grze, ale jednocześnie będziesz mogła grzebać w menu. Teraz pytanie - ale, po co mi to? - już wyjaśniam. Jak łatwo można się domyślić do nawigacji po menu potrzebujemy jakiegoś wskaźnika, którym w tym przypadku jest strzałeczka ::D i właśnie ta strzałka będzie nam potrzebna do mojej rady. Zaraz po załadowaniu się mapy naciskasz klawisz "Esc" i teraz najważniejsze – musisz dokładnie wiedzieć gdzie na ekranie znajduje się dany przycisk tak, aby gdy jeszcze ich nie widać szybko najechać na odpowiednie miejsce i jeszcze raz nacisnąć "Esc" po to, aby wyjść z menu. Strzałka zniknie, ale pojawi się razem z przyciskami i jeśli najedziesz na odpowiednie miejsce wystarczy, że klikniesz. Podsumowując zaoszczędzisz czas, który jest potrzebny na nacelowanie na przycisk. :wink:

Jeśli to nie pomoże napiszemy liścik do Brodyiego z prośbą żądania wydłużenia startowego czasu, do 30 sek. Należy się to nam, bo w końcu to my gramy tam najczęściej! :)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Agnar »

Hmm... nie tylko ja jestem niewidoczny :P a jezeli chodzi o ten reconnect to jestem w stanie zaryzykowac... ;) wole grac z grim, azaqim i banditem i robic reconnect bedac straznikiem niz grac samemu jako thief...
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Bandit »

Znalazłeś jedyny plus tego rozwiązania. :wink: Dobrze było by więcej grać razem i wszyscy na TS! :evil: Ale ostatnio to my jesteśmy większością na serwerach albo i nawet jednością. :lol: :pff6:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Azaqi »

U mnie menu też czasem znika, ale na to pomaga jedno naciśnięcie Esc. Ostatnio odkryłem też, że pomaga naciśnięcie "Buy Menu". Może u Ciebie też będzie działać, zawsze to trochę szybsza metoda.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Bandit »

To nie jest szybsza metoda Azi :wink: Zwykłe menu gry masz zawsze a "Buy Menu" musi się załadować... no i nie jest to wygodne, bo musisz nacisnąć i przytrzymać klawisz, którego trzeba szukać po klawiaturze a "Esc" chyba każdy naciska bez patrzenia na nią.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: marek »

jakie tam szukac? tuż nad spacją, przecież żeby biec nie szukasz "w" na klawiaturze :roll: :wink:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Znikające menu w Thievery

Post autor: Agnar »

Ja uzywam strzalek ;)
Brudna robota, ale czysty zysk!
ODPOWIEDZ