Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: Bandit »

1. Nie używaj żadnych kodów ani błędów gry!

2. Ten, kto najpierw gra złodziejem w następnej rundzie powinien przyłączyć się do drużyny strażników i na odwrót!

3. Złodziej to nie morderca, więc staraj się nie zabijać!

4. Jeśli jesteś nowym graczem to w ogóle nie kupuj dodatkowych strzał ani miecza! Staraj się unikać bezpośrednich konfrontacji z przeciwnikiem i będąc złodziejem nie używaj pałki do ogłuszania, ponieważ do tego trzeba nabrać wprawy! Nie graj na mapach, których nie znasz! Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to najpierw obserwuj innych graczy a potem próbuj przejść mapę w podobny sposób.

5. Nigdy nie popełniaj samobójstwa, staraj się wybrnąć z każdej opresji i utrzymuj się przy życiu!

6. Gdy jesteś strażnikiem nigdy nie zbliżaj się do miejsc, w których startują złodzieje a w szczególności na samym początku rundy.

7. Gdy stajesz się obserwatorem gry to nie komunikuj się z grającymi graczami a jeśli chcesz napisać coś do innego obserwatora to użyj polecenia 'teamsay' lub naciśnij klawisz 'Y'!

8. Będąc obserwatorem w żaden sposób nie pomagaj ani nie przeszkadzaj pozostałym graczom!

9. Miej szacunek dla innych, nie zaśmiecaj pisząc niepotrzebne wiadomości, nie pisz tej samej wiadomości dwa i więcej razy pod rząd!

10. Nie podszywaj się pod kogoś, kim nie jesteś zawsze używaj tego samego nicka!

11. Jeśli chcesz zmienić coś w ustawieniach swojej gry w plikach tekstowych ini to najpierw zapytaj się na forum czy jest to dozwolone!

12. Nie denerwuj się, jeśli coś ci nie wychodzi - pamiętaj, że to tylko gra a grasz po to by się dobrze bawić!

13. Staraj się używać jak najmniej (najlepiej wcale) języka polskiego, ponieważ serwery publiczne Thievery są angielskojęzyczne!

14. Nie nadużywaj tauntów (głosów, które możesz wydawać w grze), ponieważ jest to denerwujące i zagłusza inne dźwięki (np. odgłosy kroków)!

15. Zawsze na początku zaraz po załadowaniu się każdej mapy zanim wybierzesz drużynę najpierw zapytaj się pozostałych czy są gotowi do gry!

16. Jeśli wchodzisz do gry, która już się rozpoczęła to zawsze zanim zdecydujesz się wybrać drużynę zapytaj się pozostałych graczy czy w ogóle możesz się przyłączyć i do jakiej drużyny!

17. Nie używaj przekleństw w żadnym języku!

[ Dodano: 16-10-2006, 15:46 ]

Temat jest otwarty, więc piszcie, jeśli macie swoje uwagi lub propozycje zasad.

Może powinno wyglądać to inaczej? Oddzielnie zostałyby opisane zasady dla strażników i złodziei oraz z podpunktami biorącymi pod uwagę nowych graczy bez doświadczenia.

Każdy użytkownik forum może napisać w tym temacie maksymalnie jeden post, więc jeśli będziecie chcieli coś dopisać to edytujcie swoją poprzednią wiadomość.

[ Dodano: 01-11-2006, 12:06 ]
Flack pisze:Pieknie napisane drogi Bandycie. Najgorsze jest to, ze wiekszosc tych zasad i zasad serverow Brodiego sa lamane przez ... Tomkatuf. Bardzo niefajnie byloby gdyby to sie skonczylo banem. A znajac niektorych to sie zezloszcza i zblokuja caly zasieg IP i nikt z Neo nie wejdzie (chyba, ze sie ustawi jakies wyjatki =b).
Anyway, jako caly leader powinienes przemowic do naszych ludzi i zwrocic uwage na: spamowanie, mowienie w ojczystym jezyku (szczegolnie shoutowanie w tym), przeklinanie, general annoyance.
To tylko takie przypomnienie, ostrzezenie. Moze okazac sie, ze beda potrzebne kolejne, mniej przyjemne kroki.
Rozumiem, że to nie jest tylko twoja reakcja na to, co dzieje się podczas gry, więc trzeba to potraktować tak jakby napisał to główny admin serwera. W miarę możliwości będę upominał podczas gry te osoby, które będą łamały zasady. Moim zdaniem nie powinno się straszyć banem, bo to do niczego dobrego nie prowadzi a prawdę mówiąc w obecnej sytuacji z pingami nie wyrządziłoby nam to wiele złego, ponieważ jesteśmy obecnie najliczniejszą aktywną grupą graczy, więc spokojnie możemy postawić własny serwer a banowanie nas byłoby równoznaczne z ograniczeniem ilości miejsc na serwerze, co najmniej o połowę.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2007, 17:34 przez Bandit, łącznie zmieniany 4 razy.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: Azaqi »

Dodałbym jeszcze jedną zasadę - by nie przesadzać w blokowaniu objective gry. Rozumiem, można rzucić skrzynie na evi w Gerome, ale przerzucianie kilku złodziejskich ciał, by podnieść to właściwe w Asylum, to już przegięcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: Przemek557 »

Azaqi pisze:Dodałbym jeszcze jedną zasadę - by nie przesadzać w blokowaniu objective gry. Rozumiem, można rzucić skrzynie na evi w Gerome, ale przerzucianie kilku złodziejskich ciał, by podnieść to właściwe w Asylum, to już przegięcie.
Patrząc na to można by się przyczepić do wielu rzeczy - np. blokowanie exitu thiefów przez ustawianie skrzynek, whistlerów itp. Nie przeszkadza mi to w niczym, ale troche to nie realistyczne, bo skąd guard miałby wiedzieć że thiefy akurat w to miejsce musza się dostać?? A co do przykrywania ciała Bruna nie mam nic przeciwko.

[ Dodano: 23-10-2006, 20:56 ]
grim_reaper pisze:Ale blokowanie exitu to ostatnia linia obrony guardów, i jak to skąd mają wiedzieć? Jeśli objectivy są zrobione to gdzie może się udać thief jeśli nie do exitu, no dobra, jasne może jeszcze lootować, ale końcu będzie musiał uciec...Guardzi biegną tam już często zawczasem widząc, że prawie wszędzie nie ma loota.
Owszem, to ostatnia linia obrony, zgadzam sie i bardzo uprzyjemnie to rozgrywkę(takie fortyfikacje). Chodziło mi tu o że gdyby taka rozgrywka dział się na prawdę to strażnicy nie wiedziełi by przeccie że thiefy muszą uciec tą bramą a nie inną. Chyba żeby mieli jakiegoś wywiadowcę. ;)

[ Dodano: 01-11-2006, 11:30 ]

Chciałbym jeszcze poruszyć pewną kwestię. Chodzi mi o SkeltstonHead, mianowicie o skrzynki z Treasure Map. Ostatnio grając 2 razy byłem świadkiem oszustwa.
1)Byłem Guardem i widziałem jak ktoś(nie powiem kto bo nie jestem pewien, ale chyba był to gościu co ostatnio miał ksywkę VooDka *|MonkeyBeer|*)podszeł z whistlerem do skrzynki, położył go na niej, wziął go jeszcze raz, pochodził dookoła skrzynki i stwierdził : "map is here". Tak też i było, więc zaraz wszyscy pilnowali tego jednego pomieszczenia
2)Tym razem byłem Thiefem, spoko się grało, zdobyłem cały potrzebny łup, ale nie spotkałem żadnego strażnika oprócz kilku AI. Guardy co oczywiście były wszystkie w jednym pomieszczeniu od początku gry. Sprawdziłem wszystkie pozostałe domki, i... Wiadomo. Okazało się, że mapa była tam gdzie oni stali, tak więc daje to trochę do myślenia....

edit:Myślę że zauważenie czegoś takiego trzeba by zwalczać okrzykiem CHEST CHEATER i głosować na wykopanie gościa niezależnie w jakiej drużynie jesteś :?
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2006, 11:56 przez Przemek557, łącznie zmieniany 3 razy.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: grim_reaper »

Patrząc na to można by się przyczepić do wielu rzeczy - np. blokowanie exitu thiefów przez ustawianie skrzynek, whistlerów itp. Nie przeszkadza mi to w niczym, ale troche to nie realistyczne, bo skąd guard miałby wiedzieć że thiefy akurat w to miejsce musza się dostać?? A co do przykrywania ciała Bruna nie mam nic przeciwko.
Ale blokowanie exitu to ostatnia linia obrony guardów, i jak to skąd mają wiedzieć? Jeśli objectivy są zrobione to gdzie może się udać thief jeśli nie do exitu, no dobra, jasne może jeszcze lootować, ale końcu będzie musiał uciec...Guardzi biegną tam już często zawczasem widząc, że prawie wszędzie nie ma loota.

A przykrywanie ciała Bruna jest utrudnieniem dużym, bo ciała są bardzo podobne, Bruno jest tylko BRUNAtny :P: bardziej niż normalne ciało, ale rzecz w tym, że ucieczka z nim na plecach jest trudna, bo jest ciężki :P:.

Całe to stackowanie to kolejny sposób na wygraną, tak jak DM był w ToDzie, nawet mi to już w turnieju nie przeszkadzało...ale na serwerach nadal będzie. Czekam na Coop :).

edit: bandyś sorry za ten offtopic, rozpędziłam się :kwa

[ Dodano: 01-11-2006, 15:38 ]
Bandit pisze:Rozumiem, że to nie jest tylko twoja reakcja na to, co dzieje się podczas gry, więc trzeba to potraktować tak jakby napisał to główny admin serwera.
Potraktuj to, jako reakcję ogółu, nie jednej osoby, Bandit. Mnie nie podoba się Wasze zachowanie na serwerach również, a dosyć mam upominania Was o zasadach, które macie tu czarno na białym (no, może na niebieskim).
Bandit pisze:Moim zdaniem nie powinno się straszyć banem, bo to do niczego dobrego nie prowadzi a prawdę mówiąc w obecnej sytuacji z pingami nie wyrządziłoby nam to wiele złego, ponieważ jesteśmy obecnie najliczniejszą aktywną grupą graczy
Nikt nie chce banów, bo to ostateczność, ale jeśli nie ma innego wyjścia, to nie będzie mi Was żal, jak je dostaniecie...To, że jesteśmy liczną grupą, nie zwalnia nas z niczego, wręcz przeciwnie, jeśli będziemy robili oborę większą grupą, będzie to bardziej uciążliwe dla innych.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: Flack »

Pieknie napisane drogi Bandycie. Najgorsze jest to, ze wiekszosc tych zasad i zasad serverow Brodiego sa lamane przez ... Tomkatuf. Bardzo niefajnie byloby gdyby to sie skonczylo banem. A znajac niektorych to sie zezloszcza i zblokuja caly zasieg IP i nikt z Neo nie wejdzie (chyba, ze sie ustawi jakies wyjatki =b).
Anyway, jako caly leader powinienes przemowic do naszych ludzi i zwrocic uwage na: spamowanie, mowienie w ojczystym jezyku (szczegolnie shoutowanie w tym), przeklinanie, general annoyance.
To tylko takie przypomnienie, ostrzezenie. Moze okazac sie, ze beda potrzebne kolejne, mniej przyjemne kroki.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
3run
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:06

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: 3run »

A czy ustawiane beczek, garów czy innych przedmiotów blokujacych droge (np. w kolo evi na gerome) jest "dozwolone :roll:
Awatar użytkownika
HoFFi
Bełkotliwiec
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 14:41
Lokalizacja: Tychy

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: HoFFi »

Dobrze napisane :) Jestem nowicjuszem więc sie zastosuje ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: grim_reaper »

3run pisze:A czy ustawiane beczek, garów czy innych przedmiotów blokujacych droge (np. w kolo evi na gerome) jest "dozwolone Rolling Eyes
Nie można :P, ale nawet jakbyś chciał to garnków raczej nie podniesiesz, bo jest mutator, który Ci na to nie pozwoli.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
3run
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:06

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: 3run »

No wlasnie slyszalem, ze brody cos takiego wstawil :?
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: _OskaR »

Fajny bajer, ale nie zmienia to faktu, że można użyć skrzynki ze sprzętem, czy whistlera, żeby coś zablokować.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: marek »

albo zwłok pechowego złodzieja :P
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
3run
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:06

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: 3run »

Tak mysle czy mozna body na azylum podmienic z jakims dead body(oczywiscie thiefa)
OmG jak by to wygladalo;p ;)
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Najważniejsze zasady dotyczące gry w Thievery

Post autor: grim_reaper »

W trakcie szybkiej gry można się często pomylić, ale jeśli jest to właściwe ciało, to będziesz miał czerwony kursor, który pokazuje Ci objective mapy.

PS. Znajdźcie, albo zróbcie sobie temat o stackowaniu itp. bo ten jest przyklejony i jak ktoś przyjdzie, to poczyta sobie masę odbiegających od tematu rzeczy ;).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
FatRatHead
Miastolud
Posty: 43
Rejestracja: 21 lutego 2007, 15:45
Lokalizacja: zpici

Re: NAJWAŻNIEJSZE ZASADY ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS GRY W THIEVE

Post autor: FatRatHead »

Bandit pisze:2. Ten, kto najpierw gra złodziejem w następnej rundzie powinien przyłączyć się do drużyny strażników i na odwrót!

3. Złodziej to nie morderca, więc staraj się nie zabijać!

17. Nie używaj przekleństw w żadnym języku!
[ Dodano: 01-11-2006, 12:06 ]
Ad 2, to nie moze byc zasadou, to jeste wtipem.

Ad 3, od Ciebe Bandit by to czlowiek nie czekal.

Ad 17, to je pičovina.

My posts contain very weak and hybridised polish, so far I am only learning to use your language in proper manner, please respect that and aim to assist me.
Zablokowany