Zagraniczne seriale telewizyjne

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

Jeśli chcielibyście obejrzeć jakiś ciekawy serial a nie wiecie, jaki to zajrzyjcie na stronę: http://www.tvshows.yoyo.pl/
Znajdziecie tam mnóstwo seriali, które są udostępniane razem z napisami po polsku.
Dla mnie największą zaletą odcinków tam zamieszczanych jest ich wielkość, która zazwyczaj nie przekracza 120MB.
Seriale, które ja polecam to: Prison Break, Jericho oraz Heroes.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marek »

z seriali polecam Dexter - naprawdę fajny klimacik (przynajmniej pierwsze parę odcinków)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Kerte »

Szkoda że nie ma Spawn Animated Series.
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Michal »

...i "Robin of Sherwood". Mój ulubiony. Stary ale jary.
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: maeglin »

Ja polecam Carnivale. Rewelacyjny, dwusezonowy serial
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: willy_poodle »

Michal pisze:...i "Robin of Sherwood". Mój ulubiony. Stary ale jary.
Przecież jest dostępny na DVD. Wszystkie odcinki pierwszej i drugiej serii z Praedem są od dawna dostępne, a ostatnio wypuścili u nas pierwsze 2 płyty trzeciej serii, czyli tej z Connerym. Brakuje jeszcze tylko drugiej połowy trzeciej serii.
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Sutriw »

O kurcze, ciekawa stronka. I Monty Python nawet jest.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Michal »

willow_ufgood pisze:
Michal pisze:...i "Robin of Sherwood". Mój ulubiony. Stary ale jary.
Przecież jest dostępny na DVD. Wszystkie odcinki pierwszej i drugiej serii z Praedem są od dawna dostępne, a ostatnio wypuścili u nas pierwsze 2 płyty trzeciej serii, czyli tej z Connerym. Brakuje jeszcze tylko drugiej połowy trzeciej serii.
mhm... jedyne 310zł.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Paweuek »

Podpisuję się pod Banditem :-D PB wymiata, J i H jeszcze nie widziałem, ale mam zamiar.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marek »

PB jest ciekawy, ale na potwornie naciagany (szczególnie mnie dobiło jak na końcu pierwszej serii byli otoczeni, a na początku drugiej uciekali i na piechotę odstawili helikoptery i samochody :roll: podobnie motyw z ręką i sam fakt ich takiego uciekania... a sami bohaterowie są zdrowo walnięci

J i H - czekaja u mnei w kolejce - najpierw muszę się zająć Dexterem (świetny serial) i Battlastar Galactica (również świetny - a pilot tak dobrze zrobiony, że mogliby go jako pełnometrażowy film pokazywać - trwa 3 godziny i ma świetny klimacik)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: willy_poodle »

marek pisze:Battlastar Galactica (również świetny - a pilot tak dobrze zrobiony, że mogliby go jako pełnometrażowy film pokazywać - trwa 3 godziny i ma świetny klimacik)
Battlestar Galactica to remake starego serialu z lat 70-tych (był też film pełnometrażowy). W głównych rolach występowali m.in. Lorne Greene znany jako ojciec Cartwright oraz Dirk Benedict znany wszystkim jako "Buźka". Podobno w tym nowym serialu jego postać jest kobietą :)
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: pejo »

Jericho od 10 grudnia na axn
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

PB, co można stwierdzić na podstawie mojego podpisu, jest moim ulubionym serialem. Jedynym którym mnie TAK wciągnął przez ostatnie kilka lat. IMAO jest po prostu genialny choć jak słusznie zauważył marek 2 sezon jest trochę za bardzo naciągany. To jednak nie przeszkadza za bardzo w oglądaniu bo i tak jest świetny. Jeriho widziałem 4 pierwsze odcinki i o ile pierwszy był całkiem ciekawy tak od kolejnych trzech po prostu wiało nudą. Dalej nie oglądam. Aktualnie zaś ściągam pierwszy sezon "Weeds" (leci bodaj teraz na HBO) bo jest ponoć wyśmienity.

PS Polecam ściągnąć kilka odcinków PB z dźwiękiem 5.1. Masakra. W pozytywnym znaczeniu tego słowa. Jedyny ich minus to to że zajmują 700Mb :/
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

Nie rozumiem was... :? Ślina ciekła wam z ust przy Loście a Prison Break uważacie za naciągany?! Litości! Swoją drogą muszę przyznać Markowi rację, że Dexter to bardzo porządny serial. Ścieżka dźwiękowa wprost wymiata a poczucie humoru tytułowego aktora potrafi pozytywnie zaskoczyć. ;) Również polecam Dextera.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Bandit pisze:Ślina ciekła wam z ust przy Loście a Prison Break uważacie za naciągany?!
Ja zauważyłem pewną prawidłowość. Ci którym podobał się Lost nie przepadają za PB i odwrotnie. Ja np. uważam, czego wyraz już kiedyś dałem w jednym poście, że Lost to IMAO wielka nędza. No może za mocno to powiedziałem, bo sam czasem jak nie mam nic do roboty to siadam i Losta oglądam, ale ogólnie jest to dla mnie nic szczególnego. zwykły serial. Dużo gorszy od PB ale lepszy niż np. Jericho. Tylko to znowu jest kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marek »

eLPeeS pisze:Ci którym podobał się Lost nie przepadają za PB i odwrotnie. Ja np. uważam, czego wyraz już kiedyś dałem w jednym poście, że Lost to IMAO wielka nędza.
PB mi się podobał, ale brakuje takich osobowości jak Eco, Sawyer i Locke - w PB jest tylko pani vice (poźniejjuż nie vice), detektyw i główny bohater, ale oni nie są aż tak dobzi)
Bandit pisze:poczucie humoru tytułowego aktora potrafi pozytywnie zaskoczyć
a wstęp nie budzi żadnych skojarzeń? 8-)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

marek pisze:PB mi się podobał, ale brakuje takich osobowości jak Eco, Sawyer i Locke - w PB jest tylko pani vice
Hmmm... trochę nie kumam porównania bo nie widze związku między np Eco a panią vice. Niby jakich konkretnie cech charakteru są według ciebie pozbawieni bohaterowie PB?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Paweuek »

eLPeeS pisze:Ci którym podobał się Lost nie przepadają za PB i odwrotnie.
Jestem zatem jednostką patologiczną, z racji iż obydwie serie mnie wciągnęły ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

marek pisze:
Bandit pisze:poczucie humoru tytułowego aktora potrafi pozytywnie zaskoczyć
a wstęp nie budzi żadnych skojarzeń? 8-)
Wstęp także jest niczego sobie, bo jest bardzo oryginalny, ale trochę dziwnie wygląda to jak Dexter na samym początku goli się a potem idzie zjeść śniadanie (zawsze robię się głodny przy tych ujęciach z jedzeniem) z większym zarostem od tego, jaki miał przed goleniem...

Wiem, jaki jest główny powód waszych narzekań. Zbyt wiele oczekujecie od seriali, które się zazębiają. Najwyraźniej przyzwyczailiście się do takich jak The X-Files, w którym cała akacja rozgrywa się w jednym odcinku. Do tych nowszych seriali takich jak: Prison Break, Jericho itd. trzeba podejść jak do filmu, który ogląda się na Polsacie. Nie można nastawiać się na to, że pomiędzy reklamami wydarzy się coś wyjątkowego lub nastąpi nieoczekiwany zwrot akcji!

Ja nie muszę oglądać kilku odcinków żeby stwierdzić, że serial mi się nie podoba, bo jeśli tak jest to wiem to już od pierwszego odcinka, czyli tak zwanego pilota - odcinka wprowadzającego, w którym dowiadujemy się, kim jest lub są główni bohaterzy no i ogólnie, o czym jest serial. Jak na razie do tych gorszych seriali, które mi się nie spodobały mogę zaliczy: Numb3rs, The Unit, Invasion oraz drugi sezon Losta.

Ja także dalej oglądam Losta, bo jak już się zacznie to ciężko jest przestać a z drugiej strony 3 sezon jest ciekawszy od drugiego.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marek »

Bandit pisze:Ja także dalej oglądam Losta, bo jak już się zacznie to ciężko jest przestać
skąd ja to znam - tak sie rozpędziłem w oglądaniu StarGate, że siłą rozpędu oglądnąłem 8mą serię, chociaż była taka sobie (ale w porównaniu z 9tą to była świetna)

polecam ogladać tak do około 6 serii (najlepsze to 4 i 5ta, ale 6ta tez niczego sobie)
oczywiście każda seria to 22 odcinki
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Zacząłem oglądać Weeds i potwierdzam. Jest świetny. Zdrowo się uśmiałem a obejrzałem raptem 3 odcinki. Zainteresowanych odsyłam do http://www.imdb.com/title/tt0439100/ a bardziej zainteresowanych do http://www.torrentspy.com/torrent/74917 ... _HDTV_Xvid

PS Dziś dostałem cynk jakoby serial Black Books był genialny. Wygląda na to że jest w tym ziarno prawdy bo na IMDB ma ranting 9.4 a PB w tym samym momencie 9.5. Jeśli ktoś widział czekam na cynk czy to prawda że jest taki dobry.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Leming »

marek pisze:Battlastar Galactica ...
Leci we czwartki o 23:20 na TVP 2.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Dreen »

Czy ktos wie czy leci jeszcze taka seria jak "Po tamtej stronie" :?: Byla calkiem fajna, jedna z niewielu rzeczy dla ktorych niegdys ogladalem telewizje. Teraz co prawda nie mam juz (na szczescie) telewizora ale jakby lecialo to moznaby sie do kogos wbic :)
Awatar użytkownika
Deadly
Paser
Posty: 189
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Deadly »

Misja epidemia - uwielbiam :drool:

ALL THAT IS YOURS

SHALL SOON BE MINE
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: pejo »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów - zwracam się raczej do części geriatrycznej - pamięta angielski serial z lat 80-tych Robin of Sherwood? Zamierzam po Świętach zaopatrzyć się we wszystkie części na DVD ( klik ) i trochę obawiam się zderzenia sentymantalnych wspomnień z rzeczywistością. A pamiętam wymarłe na czas emisji podwórka, wspaniałą muzykę Clannad, niesamowitą, mistyczną atmosferę i...własnej roboty "uk" :) . Dziewczyny pamiętają pewnie Michaela Preada 8-) . Ehhh, to były czasy.
ODPOWIEDZ