Zagraniczne seriale telewizyjne

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Yishana
Miastolud
Posty: 62
Rejestracja: 01 listopada 2006, 14:18
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Yishana »

'Czesc geriatryczna'? a co to takiego? :) Wybacz moja ignorancje.
W kazdym badz razie ten serial to moje dziecinstwo, mam sentyment do niego. Lubialam tego Robina ciemnowlosego :) Smutno mi bylo (chyba uronilam wiele lez) gdy ten zginal... Ten serial to bije na glowe wiekszosc wspolczesnych gniotow - oprocz LOSTów :)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Wie ktoś gdzie w Polsce (via Internet albo w dowolnym rzeczywistym sklepie) nabyć można "Married With Children" (tak! to poczciwy "Świat wg Bundych" ;)) na DVD? Wszystkie sezony? Bo do tej pory znalazłem tylko 1 pełnego torrenta (z dobrym health'em) który ma 40GB i jakoś nie mam "ochoty" go ściągać więc pomyślałem o legalnej wersji. Zwłaszcza że zbliżają się święta ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: pejo »

Czesc geriatryczna'? a co to takiego?
Czyli stare zgredy :-D Oczywiście Ty się do nich nie zaliczasz ;) Ja jestem zapóźniony - lost dopiero zaczynam oglądać, powtarzają na axn. Dobry!
Awatar użytkownika
Yishana
Miastolud
Posty: 62
Rejestracja: 01 listopada 2006, 14:18
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Yishana »

pejo pisze:Dobry!
Ja bym powiedziała: zajeb**** :D Wciąga jak bagno. Przysięgam! :)
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: pejo »

Ja bym powiedziała: zajeb**** :D
A trzyma poziom do końca? Czy jest w ogóle jakiś koniec, czy też twórcy mnożą zagadki i tajemnice bez końca? Czy retrospekcje mają jakiś głębszy sens dla fabuły tzn. czy pokazanie przeszłości bohaterów ma na celu wyjaśnienie tylko jakimi są ludźmi, czy może to jakimi ludźmi byli i kim byli spowodowało, że znaleźli się na tej wyspie? Ja podejrzewam jakiś spisek. Czy będą jakieś nadprzyrodzone zjawiska, mroczne tajemnice? Jestem przy 4 odcinku i na razie wszystko można racjonalnie wyjaśnić. Powiedzmy, że ten "potwór" to anomalia pogodowa albo zbiorowa halucynacja spowodowana traumą po katastrofie (katastrofalne, zbiorowe halucynacje zdarzają się np. w Polsce nagminie - zapytajcie ludzi, którzy głosowali na Leppera). Pytania, pytania, pytania :) Na każde można odpowiedzieć bez zdradzania fabuły i o to też proszę. Na strony "poświęcone" nie zaglądam, dlatego właśnie, że nie chcę poznać fabuły.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marek »

pejo pisze:zwracam się raczej do części geriatrycznej - pamięta angielski serial z lat 80-tych Robin of Sherwood?
aż taki stary się nie czuję - jak miałem chyba 7 lat to leciało na RTL7

oglądałem to również stosunkowo niedawno - ma klimacik i to całkiem sympatyczny.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Paweuek »

Druga seria Lostów trzyma na początku poziom, później pojawiają się dłużyzny, a w ostatnim odcinku mnożą się tajemnice. Motywy retrospekcyjne mają na celu ukazanie jakimi ludźmi byli kiedyś nasi bohaterowie, co wpływa na ich obecne poczynania.

Nie czytaj jeśli nie chcesz poznać fabuły, bo co nieco tutaj ujawniam.

Czego jeszcze nie wiemy, i póki co nie zostało to wyjasnione na początku trzeciej serii: Co to za posąg, który zauważył Sayid? Czy ukochana odnajdzie Desmonda? - w końcu poszukiwacze odnaleźli anomalię magnetyczną. Dlaczego napis "śmierć" na liczniku po upływie czasu został zapisany hieroglifami? Lockowi "ukazała" się mapa wszystkich bunkrów, czy odnajdą więcej niż 3 [ Pelikan [ dobrze mówię? ], Perła i Ośmiornica [ albo Meduza, nie pamiętam ] Czym tak naprawdę jest Cerberus [ bo raczej nie anomalią, ani halucynacją ;) ] Kim byli wyspiarze [ Inni ]?.
Obrazek
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: willy_poodle »

pejo pisze:Czy ktoś z szanownych forumowiczów - zwracam się raczej do części geriatrycznej - pamięta angielski serial z lat 80-tych Robin of Sherwood?
Dopiero (kilkanaście postów wyżej) o nim wspominaliśmy.
pejo pisze:Dziewczyny pamiętają pewnie Michaela Preada
Praeda
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: pejo »

Paweuek pisze:Motywy retrospekcyjne mają na celu ukazanie jakimi ludźmi byli kiedyś nasi bohaterowie, co wpływa na ich obecne poczynania.
Myślałem, że to będzie jakiś eksperyment na ludziach, coś jak w Cube.
Nie czytaj jeśli nie chcesz poznać fabuły, bo co nieco tutaj ujawniam.
Powstrzymałem się. :)
aż taki stary się nie czuję - jak miałem chyba 7 lat to leciało na RTL7
Ja mówiłem o pierwszej emisji na tvp, jakieś 20 lat temu chyba.

willow_ufgood pisze:Dopiero (kilkanaście postów wyżej) o nim wspominaliśmy.
Rzeczywiście. :oops:
Praeda
Praeda.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Michal »

Podobno mieli kręcic 4 serię Robina Of Sherwood ale zabrakło pieniędzy ( telewizja HTV kiepsko prosperowała). Bo w sumie 3 seria skończyła się tak nijak właściwie.
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: willy_poodle »

Michal pisze:Podobno mieli kręcic 4 serię Robina Of Sherwood
Z trzecim Robinem, tym razem rudym ;)
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Tabal »

Prison Break to jest nawet dobry serial-polecam :)
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marek »

Ostatnio oglądałem serial Heroes - i mogę powiedzić, że jest naprawde ciekawy (chociażna początku może się tak nie wydawać to potem się rozkręca). Szczególnie podoba mi się postać japońskiego programisty :D
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Kapitan Smith »

Ja za to pamiętam jak za swoich czasów oglądało się "Alf"'a :))
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Tabal »

marek, heroes-pierwsze słysze o czym fabuła
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marek »

serial mówi o grupce ludzi, którzy odkrywaja, że maja nadnaturalne zdolności - a jeden, który umie przenosić się w czasie (i przestrzeni) widział, że za 5 tygodni nad NY urośnie grzybek
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Tabal »

AL BUNDY IST BEST
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Dla wszystkich którzy do tej pory chcieli obejrzeć Prison Breaka a nie mieli ku temu okazji albo czasu na ściąganie z netu dobra wiadomość. Telewizja Polsat zakupił prawa do emisji tego serialu i będzie on emitowany od 28 stycznia (2 odcinki na początek). Swoją droga nasi rodzimy translatorzy znowu dali popis swych niesamowitych umiejętności i tytuł "Prison Break" przełożyli na "Skazany na śmierć" ;) huh... dobrze że nie "Wirujący sex" :-)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marecki »

Prison Break to rzeczywiście doskonały serial i wszystkim go polecam (nie to co miętki Lost); jak byłem w wakacje w Irlandii, to zawsze zbieraliśmy się właśnie na to przed telewizorem (na kablówce Sky leci od jakiegoś czasu). Fajne tłumaczenie...

Mam nadzieję, że kiedyś zobaczymy też u nas Futuramę, czyli wizję przyszłości oczami twórców The Simpsons. Przezabawne.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

marecki pisze:Fajne tłumaczenie...
Kwestia gustu, ale może dla tego mi się nie podoba bo jestem wielkim przeciwnikiem wszelkich tłumaczeń tytułów (seriali, filmów, gier itp.).
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marecki »

eLPeeS pisze:Kwestia gustu, ale może dla tego mi się nie podoba bo jestem wielkim przeciwnikiem wszelkich tłumaczeń tytułów (seriali, filmów, gier itp.).
Erm, to była ironia z mojej strony; Skazany na śmierć w przypadku Prison Break to równie idiotyczny pomysł co tłumaczenie filmu Devil's Own jako Zdrada, to znaczy nasz tłumacz szuka czegoś co brzmi jednocześnie neutralnie i dramatycznie (jakkolwiek niewiarygodnie to brzmi). Bardzo dużo jest w polskiej telewizji takich tytułów, niestety. Dlaczego po prostu nie Ucieczka, a nawet Ucieczka z więzienia, a co tam.
Jakoś jednak trzeba tłumaczyć, zostawianie wersji oryginalnej tytułów może i zadowoliłoby jakichś nielicznych purystów (jak ty :-D ) oraz studentów neofilologii (jak ja :-D ), ale jest nie do zaakceptowania w przypadku reszty społeczeństwa.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

marecki pisze:Erm, to była ironia z mojej strony;
Sorry nie wyłapałem ;) siedzę przy kompie od kilku godzin a końca roboty nie widać tak samo jak nie widać pifa :|

Heh. Zawsze powtarzam, że trzeba się uczyć języków obcych. Bez tego dziś ani rusz. To, że mamy naród trochę w tej kwestii betonowy to już trudno. Grunt, że nowe pokolenia lizną trochę inglisza i może kiedyś doczekamy się sytuacji, że nie trzeba będzie tłumaczyć. Swoją droga IMBO tytuły jak nazwy własne jakichś produktów czy marek powinny pozostawać w oryginale. Zresztą... co ja się martwię. Trzeba się cieszyć, że nie dubbingują nam wszystkich filmów jak na zachodzie :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: helmutt »

Prison Break jest genialny. O ileż lepszy od naciąganych i przereklamowanych "Lost-ów", które powoli zaczynają przypominac nasz rodzimy "Klan".
Mam nadzieję, że nie będzie 3 sezonu PB, bo już drugi był nieco gorszy niż 1.
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: grim_reaper »

Ja też mam nadzieję, że skończą na drugim sezonie, z niecierpliwością czekam na 14 odcinek :P: :roll: . Uwaga spoiler! xD : ciekawa jestem czy Kellerman naprawdę robi to co robi z czystej zemsty za odrzucenie go z Firmy, czy kryje się za tym jakiś grunszy podstęp?

Może osobny temat o PB :P ?
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Ja myślę, że robi to z zemsty bo to w końcu kawał sukinsyna, ale też taki Prison Breakowy Bohun ;) czyli bohater dynamiczny
grim_reaper pisze:Może osobny temat o PB
No to do boju Grimuś - zakładaj. Ja nie mam teraz pomysłu jak go nazwać za to czuje, że powinien koniecznie zawierać ankietę. Tylko jeszcze nie wiem jaką ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ