Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Moderator dział Ogólne

Czas głosowania minął 11 marca 2007, 17:44

Edversion
2
13%
Kerte
4
25%
maeglin
8
50%
marek
1
6%
Żaden z nich.
1
6%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: PiotrS »

Wybieramy moderatora.
Ankieta http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=3929
Proponuje kilka dni na zgłaszanie propozycji.
Kto?
Ostatnio zmieniony 05 marca 2007, 08:45 przez PiotrS, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Bruce »

Ja proponuję wszystkich moderatorów. Powód? Ten dział jest zbyt duży na jedną osobę. Poza tym to jest dział o wszystkim więc byłoby nie w porządku gdyby tylko jeden moderator miał do niego dostęp.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Leming »

Bruce pisze:Ja proponuję wszystkich moderatorów.
Ja proponuję, żeby zainteresowani się zgłaszali osobiście. Bo będzie zamieszanie jak rok temu. Wpadnie taki Flack (albo inny dowcipniś) i zacznie zgłaszać wszystkich, których nie lubi, którzy mu podpadli, albo takich dla których objęcie funkcji moderatora wydaje się wątpliwe.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: grim_reaper »

Mnie się podoba propozycja Bruce'a :), wydaje mi się, że to sprawiedliwe, poza tym zawsze byłby ktoś, kto może zareagować, gdy dzieje się źle.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: eLPeeS »

Zgłaszanie kandydatów przez wszystkich to myślę dość przestarzały pomysł. Uważam, że dobrze był było gdyby kandydaci sami się zgłaszali. Po co robić od razu komitety wyborcze, które będę zgłaszać kandydatów, którzy być może wcale nie mają na takie stanowisko ochoty czy czasu.
A tak w ogóle to po namyśle przychylę się do opcji Bruce'a. Widać jak na dłoni, że "Ogólne dyskusje" to, poza okresami gdy wychodzi nowy Thief, co raczej na razie nam nie grozi, jest najbardziej ruchliwym działem na forum no i największym. Wybranie kogoś nowego może by i było dobrym pomysłem gdyby można było przewidzieć jak ten nowy ktoś się sprawdzi w działaniu. Oddawanie zaś tego molocha jednej osobie, która moderuję też inny dział mogłoby się nie sprawdzić bo może się okazać, że nie da rady upilnować starego podwórka i nowego. Pamiętajmy, że w kupie siła. Jak cieci na stróżówce będzie kilku to zawsze znajdzie się ktoś z odrobina czasu kto będzie mógł odstawić na bok flaszkę i w razie potrzeby interweniować ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Edversion »

Do działu 'Ogólne Dyskusje' mogliby iść dwaj moderatorzy. Nie dzieje się tutaj, aż tak wiele złego. Powinni by sobie poradzić.

Zamiast tego mógłby iśćjakiś stary mod + jeden nowy moderator. Najlepiej jakiś stary użytkownik, często wpadający na forum (conajmniej raz na dzień) i bez większych przeginań. Nie chcę tu wytyczać jakiś użytkowników.. Najlepiej niech sam się zgłosi jakiś chętny.. Ja raczej nie.. :)

Wszystkich moderatorów nie opłaca się wciskać do jednego działu.. To wg. mnie bez sensu. Niepotrzeba aż tak wiele.. ;)
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Jacek »

Jeśli nikt się nie zgłasza ani nie przedstawia propozycji to chyba zostanie po staremu :-D
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Bruce »

Jacek pisze:nie przedstawia propozycji to chyba zostanie po staremu
Czytaj uważnie. Ja przedstawiłem propozycję. I jak na razie większość jest za nią :P
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Nivellen »

"Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich" - hmm, to faktycznie najlepszy pomysł. Nowy mod nie będzie miał rozeznania, musiałby siedzieć na forum przez tydzień na okrągło. A jeden weteran to zbyt mało na tak ruchliwy dział. Bruce dobrze gada.

Edit.
Nie wiem, czy to tylko u mnie, ale od kilku dni forum chodzi mi jakoś koślawo. Coś z serwerem się dzieje czy co?
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: PiotrS »

Nie wiem, co robić,
Zachowujecie się jak typowi przedstawiciele polskiego społeczeństwa, narzekacie, chcecie zmian a jak przychodzi, co do czego i jest możliwość coś zmienić to uciekacie od odpowiedzialności.
Nie będzie więcej moderatorów niż jeden na dział, wybaczcie, mnie można do wszystkiego przekonać, ale w tym wypadku nie ma szans.



Zgłaszam swoją kandydaturę na moderatora.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Leming »

PiotrS pisze:Zgłaszam swoją kandydaturę na moderatora.
Kandydatura poparta.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: PiotrS »

Dalej!

Zgłaszam propozycje:

Edversion
eLPeeS
grim_reaper
maeglin
marek
Pablito666

Każdy ma prawo zrezygnować.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: marek »

PiotrS pisze:Nie będzie więcej moderatorów niż jeden na dział
a dział "Informacje"? Jest chyba najmniejszym z działów a ma 2 moderatorów i jakoś się zgadzają. W dziale "Ogólne dyskusje" powinno być, moim zdaniem, dwóch modów, aby w razie czego, gdy jeden nie może przez jakiś czas zajrzeć. Nie czarujmy się - życie to nie film - zdarzają się różne sytuacje zarówno losowe (brak neta, choroba), jak i całkiem normalne (projekt, koło, sprawdzian, egzamin, wyjazd itp.), a w najpopularniejszym dziale na forum, parodniowy przestój w moderowaniu, mógłby się skończyć niemiło.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: eLPeeS »

PiotrS pisze:mnie można do wszystkiego przekonać, ale w tym wypadku nie ma szans.
A można wiedzieć dlaczego? Bo jak widać pomysł żeby dać ten dział dwóm lub więcej modom cieszy się sporym poparciem. No i jak słusznie zauważył marek "Informacje" mają dwóch zarządców i problemów czy jakichś komplikacji z tego tytułu nie ma.
PiotrS pisze:Zgłaszam swoją kandydaturę na moderatora.
Skoro jednak na tym ma stanąć to ja głosuję za. Żeby nie było że uciekam od odpowiedzialności. No chyba, że stanie no opcji dwóch lub więcej...
PiotrS pisze:Każdy ma prawo zrezygnować.
Ogłaszam swoją rezygnację z kandydowania na urząd moderatora i uciekam do Puszczy Białowieskiej. Jak pomyślę, że miałbym sam ogarnąć to gargantuiczne monstrum to aż mnie w dołku ściska. To na prawdę nie będzie łatwa robota dla jednej osoby. Mi zaś dodatkowo pętla czasu zaciska się ostatnio wokół szyi.

PS Mam program wyborczy dla reszty kandydatów:
"To forum potrzebuje nowego rządu. Dobrego rządu z dobrym programem. Zbudujemy nowe forum. Uczciwe, praworządne i solidarne. Do tej pory moderatorzy byli strażnikami układów żerujących na forum, ale skończyło się to! Najważniejsza sprawa, kluczowa, to odzyskanie władzy nad służbami specjalnymi." :-D
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Jacek »

marek pisze:Jest chyba najmniejszym z działów a ma 2 moderatorów i jakoś się zgadzają
Ale to jest specyficzny dział, tam raczej nie ma dyskusji albo są nieduże a dwóch jest potrzebnych tylko dlatego żeby na bieżąco śledzić nowości.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Edversion »

PiotrS pisze:Zgłaszam propozycje:
Edversion

:szo Jeju... poważnie mnie zaskoczyłeś.. Ja na moderatora?? :shock:
Raczej się nie nadaję, swoją głupotą zakończyłem żywot kilka tematów, za co przepraszam.. Po za tym jestem na forum krótko, nie cały rok. Dlaczego nie miałby nim być np. Gregourius, Juiliusz, Nivellen czy Kerte, którzy są tu już conajmniej trzy lata?
Phu.. muszę się otrząsnąć ze szoku..
Po za tym nie wiem, jak pracują tutaj moderatorzy. Na innych forach ostrzeżenia dają bez uprzedzeń.. Banowanie sprawia im radość.. Tutaj nasi moderatorzy są spokojni i dają ostrzeżenia po jakiś trzech tygodniach bez myślnych wypowiedzi..

Końcowo mówiąc: Raczej rezygnuję. Bycie moderatorem to wielka odpowiedzialność, raczej nie dla mnie.
Chociaż mogę nim zostać, jak nikt inny się nie zgłosi. Przecież i tak na forum jest spokojnie, panuje miła atmosfera.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: grim_reaper »

PiotrS pisze:Zgłaszam propozycje:
(...)
grim_reaper
(...)
Pochlebia mi to, nie przeczę, i choć jestem tu praktycznie codziennie, i to dosyć często, to jednak nie mogę obiecać, że byłabym tu tak często na przykład za 2, 3 miesiące. Gdybym nawet miała być modem, to wolałabym mieć kogoś do pomocy ( zastępstwa ), ale skoro Piotr nie widzi takiej opcji ( jak na razie ), wolę zrezygnować :| .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: maeglin »

PiotrS pisze:Dalej!

Zgłaszam propozycje:
[...]
maeglin
[...]
Każdy ma prawo zrezygnować.
Nie spodziewałem się siebie tutaj zobaczyć ;) Ale jeżeli już jestem, to mógłbym spróbować bycia modem w tym dziale. Wiem, że są pewnie bardziej zasłużeni do tej funkcji, ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas na to, aby zaglądać tutaj dzień w dzień. Inna sprawa, że nasze forum nie wymaga specjalnie natężonej moderacji i zazwyczaj po prostu przenosi się tematy z jednego działu do drugiego, rzadziej wydziela offtopiki.

Forum o dyskusjach ogólnych jest specyficznym forum, o wiele bardziej żywym, niż pozostałe. Jednak do czasów pewnego osobnika było tutaj naprawdę spokojnie i nikt nie myślał o moderatorze w dziale będącym hyde parkiem. Cóż, ponieważ osobnik T. się pojawił i nabroił aż nadto, to jednak przydałby się ktoś, kto wychwytywałby takich T. i - po stosownym ostrzeżeniu - po prostu banował. Tym bardziej, że osobnik T. nie szczędził sobie wysyłania "pikantnych" wiadomości do niektórych użytkowników.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Bruce »

No i widzisz Piotrze, nikt nie chce być sam z wyjątkiem maeglina ;) Do tego działu potrzeba min. dwóch moderatorów.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: PiotrS »

Jesteście tacy skromni czy naprawdę boicie się odpowiedzialności?
Dajcie sobie spokój z kilkoma moderatorami, do tej pory nie byli potrzebni. Nawet jak Bruce musiał odejść na chwile to ustaliliśmy zastępstwo i było w porządku. Bandita nie ma a jak widać w Thievery też nie ma problemu. I ja jeszcze nie odchodzę na emeryturę, jestem i służę pomocą.

eLPeeS pisze:
PiotrS pisze:mnie można do wszystkiego przekonać, ale w tym wypadku nie ma szans.
A można wiedzieć dlaczego?
Najkrócej. Bo chce ustalić zdrowe zasady, które umożliwia funkcjonowanie forum jak najdłużej.
Jakie zasady? :arrow: Moderator pilnuje porządku, jest weryfikowany raz w roku, w ewentualnych wyborach moderatorem może zostać każdy.


a dział "Informacje"? Jest chyba najmniejszym z działów a ma 2 moderatorów i jakoś się zgadzają
Dział Informacje to całkiem inna sytuacja, on jest nietypowym działem, Jacek to powyżej wyjaśnia.


Edversion pisze:Po za tym nie wiem, jak pracują tutaj moderatorzy. [...] Tutaj nasi moderatorzy są spokojni i dają ostrzeżenia po jakiś trzech tygodniach bez myślnych wypowiedzi..
No widzisz, jak szybklo sie uczysz, wiesz już wszystko o pracy moderatorów.


grim_reaper pisze:Gdybym nawet miała być modem, to wolałabym mieć kogoś do pomocy ( zastępstwa ), ale skoro Piotr nie widzi takiej opcji ( jak na razie ), wolę zrezygnować
Zastanów się, będę dalej przekonywał do swojej koncepcji.


Edversion pisze:Dlaczego nie miałby nim być np. Gregourius, Juiliusz, Nivellen czy Kerte, którzy są tu już conajmniej trzy lata?
Mam rozumieć, że zgłaszasz ich kandydatury!!

I nie zwracajcie uwagi na starych forumowiczów, nieważne ile czasu tu ktoś jest, zresztą z nimi jest najmniej kłopotów, oni znają swoje miejsce i role, jakie odegrali w historii tego forum. :ok



Bruce pisze:No i widzisz Piotrze, nikt nie chce być sam z wyjątkiem maeglina Do tego działu potrzeba min. dwóch moderatorów.
Cos kręcisz! Dwóch moderatorów do działu czy dwa (lub więcej) działy dla moderatora, a może to i to. Dobra żartuje, znam Twoje zdanie. ;)

[ Dodano: Czw 22 Lut, 2007 20:30 ]
Czyli mamy propozycje:

Edversion
grim_reaper
Gregourius
Juiliusz
Kerte
maeglin
marek
Nivellen
Pablito666
PiotrS

Prosze o jasne deklaracje - nie, rezygnuje.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: eLPeeS »

PiotrS pisze:Jesteście tacy skromni czy naprawdę boicie się odpowiedzialności?
Przez skromność nie wypada mi zaprzeczyć ale dodam, że najbardziej nieodpowiedzialną osoba jaką znam jestem ja sam.

Co do zasad to myślę, że mały eksperyment by nie zaszkodził. Bo w końcu co się może stać. Modzi będą się żreć o to kto dziś robi porządek? Nie wydaje mje się. No ale OK. Niech będzie po staremu.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Edversion »

PiotrS pisze:Prosze o jasne deklaracje - nie, rezygnuje.
Dobrze. Rezygnuję.
Miałem być modem, gdy wszyscy odmówią. Chciałem dać im pierwszeństwo.. Meaglin zgłosił się na moderatora, i to on powinien nim zostać. Jak narazie, bo czekają nas jeszcze wypowiedzi pozostałych zgłoszonych kandydatów.
PiotrS pisze:
Edversion pisze:Dlaczego nie miałby nim być np. Gregourius, Juiliusz, Nivellen czy Kerte, którzy są tu już conajmniej trzy lata?
Mam rozumieć, że zgłaszasz ich kandydatury!!
OJ, nie, tego to nie miałem na myśli.. Dałem tylko przykład starszych forumowiczów... Dlaczego dałeś ich na liste an moderatora... :cry:
PiotrS pisze:Jesteście tacy skromni czy naprawdę boicie się odpowiedzialności?
Sam nie wiem. :)

Piotrze, a może zrobił byś ankietę na najlepszego moderatora - z tych kandydatów. Łatwiej będzie Tobie wybrać tego jedynego.. ;)
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: Juliusz »

Jak widać, znalazłem się na liście przez przypadek. :)
Ogólne dyskusje czytam bardzo pobieżnie i nie mam czasu na zmianę tego stanu rzeczy, a więc rezygnuję.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: PiotrS »

Edversion pisze:Piotrze, a może zrobił byś ankietę na najlepszego moderatora - z tych kandydatów. Łatwiej będzie Tobie wybrać tego jedynego..
Moment, żebyśmy się dobrze rozumieli.
Zbieram propozycje, potwierdzone przez samych zainteresowanych. Następnie tworze ankietę, wybieramy z tego grona jednego i on zostaje moderatorem.

Kandydaci:

grim_reaper
Gregourius
Kerte
maeglin
marek
Nivellen
Pablito666
PiotrS
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Moderator - Dział "Ogólne dyskusje"

Post autor: grim_reaper »

Juliusz pisze:Ogólne dyskusje czytam bardzo pobieżnie i nie mam czasu na zmianę tego stanu rzeczy, a więc rezygnuję.
Podobnie jak ja, czytam tylko te tematy, które mnie interesują, a resztę oznaczam jako przeczytane ;). Mod powinien być stale w temacie lub chociaż często. Rezygnuję i również wskazuje na maeglina jako przyszłego moda :).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Zablokowany