Dyskusja o Anime

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Azaqi »

Ja osobiście anime polubiłem dzięki mojej dziewczynie. Wcześniej myślałem, że anime to bajki typu DB czy Czarodziejek z Księżyca, które w moim odczuciu są mierne i nieciekawe. Zwłaszcza, że nie trawię typowo japońskiego humoru. Jednak po obejrzeniu Ghost in the Shell oraz Princess Mononoke zdałem sobie sprawę z tego, że ten gatunek jest szerszy niż wcześniej sądziłem. Obecnie bardziej wymagającym widzom mogę polecić takie serie i filmy jak: Hellsing, Serial Experiments Lain, Speed Grapher, Berserk, Pet Shop of Horrors, Blood the Last Vampire, Jin-roh.

ps. Bible Black rulez :-) :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Maveral »

Właśnie obejrzałem Appleseed. Musze powiedzieć, że animacja zrobiła na mnie duże wrażenie, ale myślę że twórcy tak skupili się na tym elemencie, że zapomnieli o pozostałych rzeczach. Głównie chodzi mi o fabułę. Fabuła (a przynajmniej jej elementy) przypomina mi Final Fantasy, ale nie to jest głównym mankamentem. Najgorsze jest to, że wątek przewodni jest oklepany aż do bólu. Znowu jednostka ratuje ludzkość przed zagładą. Ile można? :roll: Generalnie film powinien dostać 3,5/6 ale daje 4/6 za animacje...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: van_HellSing »

Jakby ktoś nie wiedział: w produkcji jest nowa seria Hellsinga. Tym razem z fabułą opartą w dużo większym stopniu na mandze (czyli zamiast Incognito mamy najazd na Londyn nazistowskich wampirów oraz krzyżowców z Watykanu).

Trailer (torrent):
http://torrentspy.com/download.asp?id=413587 (kodeki: http://cccp.kickassanime.org )

Screeny z trailera:
http://pics.livejournal.com/sir_hellsing/pic/00001d5q
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Nivellen »

van_HellSing pisze:Jakby ktoś nie wiedział: w produkcji jest nowa seria Hellsinga
To rozumiem, na wejściu od razu takie wieści..., dla mnie rewelacja!
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: van_HellSing »

Premiera pierwszego DVD (2 odcinki po 35 minut) 9-go grudnia - w Japonii, oczywiście. Kilka dni później powinna być już w sieci wersja z angielskimi napisami.
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
GhostFace
Bełkotliwiec
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2005, 21:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: GhostFace »

Powiem tak uwielbiam Ghost in the Shell 1 i 2 a takze Akira mi sie podobala a poza tym nie znam za bardzo tematy <_<
Awatar użytkownika
Karollol
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 14 maja 2005, 22:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Karollol »

GhostFace pisze:uwielbiam Ghost in the Shell 1 i 2
I wszystko jasne :-) ::D
"...uwazaj jak tańczysz bo zciowy parkiet bywa śliski..."
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: BarTeS »

GhostFace pisze:Powiem tak uwielbiam Ghost in the Shell 1 i 2 a takze Akira mi sie podobala a poza tym nie znam za bardzo tematy <_<
Jeśli lubisz takie klimaty to polecam Appleaseed, który leci teraz w kinach, a w listopadzie ukaże sie w wersji na DVD :-D

W tym roku puścili w kinach już dwa ANIME - Ruchomy Zamek Hauru(obejrzałem ponad 20 min. i muszę stwierdzic,że niezbyt mnie przekonało), zdecydowanie lepsze było Spirited Away(po prostu wymiotka, polecam!!), appleaseed jeszcze nie widziałem, ale mam zamiar obejrzeć :wink:
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Azaqi »

BarTeS pisze:Jeśli lubisz takie klimaty to polecam Appleaseed, który leci teraz w kinach, a w listopadzie ukaże sie w wersji na DVD
A w Radomiu pewnie jak zwykle nie puszczą :x :evil: :pff6: :zlosc3: :zlosc4: .
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: BarTeS »

Azaqi pisze: A w Radomiu pewnie jak zwykle nie puszczą :x :evil: :pff6: :zlosc3: :zlosc4: .
Czemu? Co tam macie za kino?
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: van_HellSing »

W tym miesiącu w piśmie Kino Domowe na DVD Ghost in the Shell! :-D - cena: 19.90

Coraz lepiej wygląda świat dla polskich otaku :)
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Karollol
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 14 maja 2005, 22:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Karollol »

Własnie nabylem..... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
"...uwazaj jak tańczysz bo zciowy parkiet bywa śliski..."
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Kurak »

maeglin pisze:PS Po stopce wnioskuję, że jesteś fanem Ghost in The Shell Very Happy
dokładnie ;] nawiasem mówiąc, to chciałem wstawić ten cytat w wersji polskiej, ale nie miałem czasu, żeby czytać całego Buszującego... od początku, aby go znaleźć ;]
co do anime, to moim ulubionym jest Wolf's Rain. genialna fabuła, nieschematyczni bohaterowie, wspaniała muzyka (autorstwa Yoko Kanno - oklaski!) i wyrazista kreska. to po prostu trzeba obejrzeć :)
z innych, które również bardzo polecam:
Cowboy Bebop, Samurai Champloo, Ghost in the Shell, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Mononoke-hime, Akira i Neon Genesis Evangelion.
DB bardzo nie lubię - imo jest strasznie nudne.
a co do Naruto, Fullmetal Alchemist czy Bleacha, to polecam mangi - są po prostu lepsze :)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: maeglin »

Kurak pisze: dokładnie ;] nawiasem mówiąc, to chciałem wstawić ten cytat w wersji polskiej, ale nie miałem czasu, żeby czytać całego Buszującego... od początku, aby go znaleźć ;]
Za Marią Skibniewską, tłumaczką tekstu Salingera:
Byle nikt mnie nie znał, bylem ja nawzajem nie znał nikogo. Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego. Fragment z końcowej części książki. :)

Z moich ulubionych anime:
Ghost in The Shell
Ghost in The Shell S.A.C.
Vampire Hunter D
Blood - The Last Vampire
Ostatni strażnik magii
Akira
Grobowiec świetlików (chyba najsmutniejsze anime, jakie kiedykolwiek powstało)
Księżniczka Mononoke
Ruchomy zamek Hauru
Spirited Away
Jin-Roh: The Wolf Brigade
Arjuna
Metropolis
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Dreen »

nie ogladalem wiele ale mam swoje dwa ulubione:

Cowboy Bebop - cala seria, bezkonkurencyjnie najlepsze jak dla mnie :-D (film pelnometrazowy tez)
Witch Hunter Robin - wiekszosc serii, ciekawe i orginalne (autorzy chyba ci sami co CB)

kiedys lubialem (czytac) Naruto, przez pierwsze 2-3/4 tomy. ale potem zrobilo sie z tego cos w stylu DB i stalo sie nudne.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Kurak »

maeglin - thx za cytat :)
maeglin pisze:Grobowiec świetlików (chyba najsmutniejsze anime, jakie kiedykolwiek powstało)
skoro tak mówisz, to muszę obejrzeć, żeby porównać z Wolf's Rainem :)
Arjuna Córka Ziemi - fajne, proekologiczne anime :)
Ruchomy zamek Hauru - spoko, ale Mononoke jest lepsza ;]
Spirited Away - było ostatnio w tv, sis nagrała na kasetę i teraz czeka na swoją kolej (tzn. aż skończę PoP: TTT ;])
maeglin - ja z twojego nicka wnioskuję, że jesteś fanem Silmarillionu, czy tak? :) chyba, że znów zawodzi moja pamięć ;) a o to nietrudno, jeśli chodzi o imiona postaci z twórczości Tolkiena ;)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Dreen »

pozwole sobie na niewielki oftop i odpowiem przed maeglinem, bo choc nie wiem czy jego nick taka wlasnie przedstawia geneze, to Maeglin faktycznie byl elfem, synem Eola ("ciemnego" choc to troche niefortunne tlumaczenie ;) ). Zdradzil Gondolin i mial miecz z meteorytu :)

Aby już bardziej nie offtopować, to dopisuję się w Twoim poście, Dreen, oraz potwierdzam etymologię mojego nicka 8-) Przy okazji zapraszam do XVI rozdziału Silmarillionu. <maeglin>

edit: a kawalek "grobowca" tez ogladalem, wygladalo na bardzo hmm, wartosciowe. nie mialem czasu nigdy ogladnac jednak.
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Anty »

Ale chyba nikt nie powie, że nie widział bądź nie fascynował się Dragon Ballem bądź dawno dawno temu w odległej galaktyce transformersy i to nie te co teraz gdzieśtam lecą tylko te sprzed 10 - 12lat no i gigo chyba tak to się pisało.
no more peace at uniwers
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Kurak »

taaa, to prawda: w podstawówce uwielbiałem DB. ale w podstawówce grałem też we wszystkie gry z kodami :P ogólnie to robiłem wiele głupich rzeczy ;]
maeglin - Silmarillion cały czytałem ;]
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Anty »

Tam, że DB ale transformersy i GIGO to ja chciałbym gdzieś znaleźc te dawne czasy minęły.... Ehh tak wrócić czasem do lat dziecięcych :)
no more peace at uniwers
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Pigov »

Anime... Nigdy nie polubiałem. Takie "głupie" po prostu, zero fabuły (uratować świat ale mi coś), przewidywalność no i po prostu kreskówka. Nie dla mnie :)
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Kurak »

Pigov - może za mało ich widziałeś? :)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Pigov »

Przyznaję że niewiele widziałem, ale z tego co widziałem, to nie chcę więcej :)
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Michal »

Nie mam zielonego pojęcia o anime. Dlatego nasuwa mi się pytanie jedno: czy kultowe bajki, które leciały daaawno temu (14-15 lat?) na kanale Polonia1 to też anime? Mam na myśli Generała Daimosa, Tygrysią Maskę i te Piłkarzyki (Cubasa, Koyiro i Wakabayashi). Łezka mi się w oku kręci jak sobie je przypomnę :cry: Idole z dzieciństwa :)
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Anty »

Tak to są Anime stare ale jare :)
no more peace at uniwers
ODPOWIEDZ