Dyskusja o Anime

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: maeglin »

Cóż, takie anime, jak Generał Daimos, Tygrysia Maska, Kapitan Jastrząb, Dragon Ball czy Saint Seiya to już - niestety - taka sama przeszłość, jak Polonia 1 czy RTL 7. Minionych legend nie należy wskrzeszać, bo mogą nie zdołać się obronić w dzisiejszych czasach... Piszę z autopsji na przykładzie Saint Seiya...
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Kurak »

zapomniałeś o Tajemniczych złotych miastach z RTL7? ;)
co do legend: jeszcze 3 lata temu na Polonii 1 ok. godziny 0700 w wakacje widywałem Yattamana... zresztą, nawet w tym roku w październiku też go widziałem, ale już w godzinach wieczornych
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Anty »

Brak mi tych Anime może je tak wskrzesić ale trzebaby było duuużo kopania... A szkoda :(
no more peace at uniwers
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: maeglin »

Jakiś czas temu pozwoliłem sobie na tych kilkadziesiąt minut z anime. Wybór padł na ostatnie dzieło ze znanej i cenionej wytwórni filmów animowanych Ghibli. Mowa oczywiście o "Opowieściach z Ziemiomorza". Nie wiem, jak film wypada w porównaniu z dorobkiem Ursuli K. Le Guin, niemniej podobał mi się. Bardzo wyrazista kreska, piękne krajobrazy, falująca trawa jako stały element filmów Studio Ghibli i bardzo nastrojowa muzyka w tle. Za najmocniejsze momenty uważam śpiew Therru, któremu przyglądał się z bezgranicznym podziwem Arren oraz sam finał filmu.

Naprawdę warto.
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: van_HellSing »

Trailer nowego Evangeliona:
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Marcian
Bełkotliwiec
Posty: 28
Rejestracja: 28 lipca 2007, 13:20
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Marcian »

A ja ze swojej strony polecam "Eden:It's an ednless wolrd!" wydawnictwa Egmont. Jest to komiks dla dorosłego czytelnika, najlepsza pozycja dla tych którzy nie przepadaja za typowymi pozycjami z typowo mangową oprawą i fabuła w stylu ratowanie świata. (przynajmniej do 14 tomu)
Pozycja z gatunku cyber-punk (albo real-future-vision, jakaś nowośc :P ), gdzie fabuła dzieli się na 3 zasadnicze nurty:

1.-Wątek polityczny-Ukazuje, jak bardzo mogą być skomplikowane sieci w gangsterskim świecie. I nie jest to los małego stefanka należacego do mafii, tylko działania międzynarodowych organizacji jak propartia czy nomadzi, czy organizacje rządowe, albo mafie narkotykowe(szczerze, po przeczytaniu i uzmysłowieniu tego, jak bardzo te struktury są ze sobą powiazane, ba jak bardzo siebie nawzajem potrzebują, czlowiek zupelnie inmaczej patrzy na nasz realny swiat :P ). Na tle tego wszystkiego naprawdę wreszcie widać jak bardzo mało ważny jest taki stefanek z policji, który chce się temu wszystkiemu przeciwstwaić.

2.-Wątek "Closure Virus"-wg mnie najciekawszy ze wszystkich, wątek ewolucji wirusa i jego wpływu na rodzaj ludzki. W roku 2112 wirus osiąga poziom, ktory pozwala mu na zarażenie nie tylko ludzkich tkanek i spowodowanie ich krystalizacji ale i łączenie się z materią nieożywioną i powstawanie koloidów, natomiast jego wewnętrzna struktura sprowadza mysli i psychikę wszystkich zarażonych do informacji, które są w stanie przemieszczać się w wstrukturze koloidu. Ot wyobraźnie sobie taki koloid z 2 milionow osób :D. W komiksie powstała również teoria że stanowi on nowy szczebel w ewolucji człowieka

3.-Wątek porwania Hanny i Many Ballard-wątek jak się okazuje z czasem, bezpośrednio powiązany z dwoma powyższymi. Nie widać tego jednak na pierwszy rzut oka, bo cały świat nie może żyć porwaniem żony i córki największego bossa narkotykowego w Ameryce Południowej, i ma mnóstwo własnych spraw, dlatego jest ów wątek często spychany na drugi plan. Wprowadza jednak dużo bardzo fajnie zbudowanych i tajemniczych postaci.

Trochę próbek z kreski gościa: http://www.animeonline.de/images/cache/ ... 10_610.jpg
http://www.ponpokopon.net/eden.jpg
http://www.kodanclub.com/db_img/00023_0 ... 1_006R.gif

Jedyne zastrzeżnie ale jakie mam to właśnie ten 14 tom-gdzie do nieszablonowej powieści facet wprowadził najpierw małą dziewczynkę, obowiązkowo w szkolnym wdzianku, obowiązkowo umiejącą walczyć mieczem, wszystkimi stylami walki i mającą w szkolnej teczce uzi, zamiast podręczników. Następnie pojawił się cyborg w męskim modelu ciała, ubrany jak ostatni pedał, a za raz po nim tajemnicza, niepokonana kobieta w płaszczu i z kataną...jak na razie wykonują tylko drobne robótki najemników, ale po poprzednich tomach, gdzie takie postacie nie miały po prostu miejsca po prostu drażnią.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Edversion »

Ostatnio bardzo przypadł mi do gustu anime - Naruto. Ciekawe wydarzenia (zwłaszcza z Akatsuki i Orochimaru), interesumący bohaterowie a także wiele ciekawych akcji. Polecam!

W pierwszej serii jestem na końcówce a nowe odcinki Naruto Shippuden oglądam, gdy tylko pojawią się w internecie.
Wszystkie odcinki można znaleźć na Veoh.com
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: marecki »

Ja z kolei, wciąż z łezką w oku po obejrzeniu ostatniego odcinka Cowboy Bebop, zabrałem się za Ergo Proxy i wsiąkłem całkowicie. Zakończenie, tzn. ostatnie dwa epizody, nieco zbyt zagmatwane, ale jako całość - doskonałe anime.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Maveral »

Devil May Cry jest niezły. Póki co na necie jest 9 z 12 odcinków więc pozostaje czekać aż ktoś zarzuci linkami ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Kurak »

marecki - też oglądałem Ergo Proxy, ale mi się kompletnie nie podobało :/ postacie szablonowe, muzyka niczym się nie wyróżniała, fabuła zagmatwana aż do przesady, sporo typowych odcinków-zapychaczy. ogólnie nie polecam :/
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: marecki »

Ja mam po prostu ogromną słabość do wszelkich filmów post-apokaliptycznych (Mad Max, Stalowy Świt, Listonosz, itp.) i ta oprawa jest w Ergo Proxy świetnie przedstawiona. Ścieżka dźwiękowa bardzo klimatyczna i nie wiem, jak można się do niej przyczepić (cóż, nie każde anime może mieć taki soundtrack jak Ghost in the Shell, Bebop czy Hellsing ;)), kolejne odcinki uchylają rąbka tajemnicy (chociaż faktem jest, że po zakończeniu nadal wiemy niewiele, aż się prosi o drugi sezon).
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: BarTeS »

Ostatnio podniecam się Kenichim - kozackie anime. Masę humoru + coś dla fajnych wszelkich bijatyk. ;) Dawno się tak nie uśmiałem, chociaż nie jest to typowa komedyjka.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Nivellen »

Ja wciągnąłem się w anime za sprawą moich dzieciaków, oglądających najpierw DB a potem coraz bardziej ambitne tytuły, które wymienialiście już wyżej. Niedawno trafiłem na coś mającego już swoje lata, ale mimo to bardzo dobrego (może właśnie dlatego?) Zapraszam do poznania Kenshin'a oraz jego historii.
Drugim anime, które chciałbym Wam polecić - jest najnowsze dzieło Shinichiro Watanabe - Samurai Champloo. Dla wszystkich fanów Bebop'a będzie to, mam nadzieję, przyjemna seria.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Kurak »

Nivellen - myślę, że nie tylko dla fanów Cowboy'a Bebopa :) Samurai Champloo jest sam w sobie genialnym anime
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: BarTeS »

Kurak pisze:Nivellen - myślę, że nie tylko dla fanów Cowboy'a Bebopa :) Samurai Champloo jest sam w sobie genialnym anime
Sprzeczałbym się. Dla mnie Samurai Champloo jest średnie, obejrzalem z 6 odcinków i już mialem dosyć. Dużo bardziej godne polecenia jest Samurai 7, które też raczej do wybitnych nie należy.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Edversion »

Co do Mangi to narazie przeczytałem/czytam dwa tytuły:
Pierwszy z nich to oczywiście Naruto. Niesamowicie interesujące historie, bardzo ciekawi bohaterowie i niesamowity klimat. Moje ulubione momenty to oczywiście Akatsuki. Bardzo różnorodni, potężni członkowie i niesamowity dowódca. To sprawia, że ten komiks staje się naprawdę nadnormalny. Tej mangi nie można przegapić. Może trudno przeczytać początek, ale potem historia tak się rozwija, że hej! Serdecznie polecam! :ok

Druga Manga to Bleach. Zaczałem czytać niedawno. W internecie widział pełno reklam, stronek i filmików co do Bleach'a więc pomyślałem, że to naprawdę warto przeczytać i sprawdzić czy takie dobre jak mówią. ;)
Jestem dopiero na pierwszym tomie, ale muszę przyznać, że już zacząłem wtapiać się w klimat.. Polecam! :)
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: NiRa »

Woah, jednak jest taki wątek :D
Zatem odkopię trupa i dorzucę kilka nowych tytułów:
-Deadman Wonderland
-Soul Eater
-To aru Majutsu no Index[1,2] i To aru Kagaku no Railgun
-Furi Kuri /FLCL
-Highschool of the Dead, kontynuacja jest w mandze.
-Shingeki no Kyojin

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: McLusky »

Premiera nowych odcinków Sailor Moon opóźniona... :(

http://www.fandompost.com/2013/04/29/ne ... confirmed/
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: matilon »

U mnie głównie jest Naruto. ;) Niestety, przez to co robią animatorzy (fillery) odechciewa mi się oglądać. Dobrze że przynajmniej manga trzyma obecnie trzyma poziom, choć powoli zbliża się ku końcowi.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Maveral »

No i co powiecie?

Ja tam sobie z chęcią obejrzę ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Daweon »

Pewnie zaraz mnie zmieszacie z błotem, ale nigdy nie zrozumiem fenomenu tego anime. Dosyć monotonne i przesadzone, co się zdarza większości tasiemcom. Jego popularność polega chyba tylko na nostalgii. Z resztą jak coś ma 300 odcinków to prawie z zasady nie jest to nic rewelacyjnego, przynajmniej w stosunku do anime, które mają kilkadziesiąt odcinków.

A wracając do pytania, gdybym był fanem bałbym się, że to skok na kasę i że zniszczy to markę. Prawda jest taka, że nawet najlepszy serial nie przebije wspomnień z dzieciństwa i tego co się wtedy czuło, dlatego jeśli twórcy chcą naprawdę zadowolić fanów to jest to ogromne wyzwanie. Jeszcze nigdy nie widziałem udanego odtworzenia marki po tylu latach, więc w sumie całkiem mnie to ciekawi.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: BodomChild »

Ja w ogóle nie rozumiem fenomenu anime, chociaż jak tak sięgnę pamięcią, to za dzieciaka oglądało się te brutalne japońskie kreskówki na Polonii 1 :prz .

#gimbynieznajo
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Daweon »

Jeśli nie rozumiesz fenomenu anime to oznacza, że po prostu nie widziałeś dobrych ;) A tak na serio to według mnie każdy powinien spróbować, bo moim zdaniem "chińskie bajki" nieraz są bardziej dojrzałe i intrygujące niż większość filmów. Większość po prostu skreśla samą formę i wiele na tym traci. W telewizji dobrych anime nie znajdziesz, ale spróbuj obejrzeć Serial Experiment Lain, Shingeki no Kyoujin czy Death Note. Jak ci się nie spodobają to faktycznie możesz stwierdzić, że to nie dla ciebie (chociaż byłbym ostrożny co do pierwszego tytułu, bo jest dosyć... nietypowy).
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: darkonia »

Ja się też nie znam i nie rozumiem mojej siostry, która w ciągu dnia potrafi obejrzeć tego bardzo dużo - anime i manga. Osobiście podobają mi się niektóre japońskie filmy anime, ale za tymi tasiemcami na podstawie mangi nie przepadam, podobnie jak za prawie każdym serialem. Przyznaję, że fabułę mają bardzo często interesującą i dość oryginalną.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Dyskusja o Anime

Post autor: Maveral »

Daweon pisze:Pewnie zaraz mnie zmieszacie z błotem, ale nigdy nie zrozumiem fenomenu tego anime. Dosyć monotonne i przesadzone, co się zdarza większości tasiemcom. Jego popularność polega chyba tylko na nostalgii. Z resztą jak coś ma 300 odcinków to prawie z zasady nie jest to nic rewelacyjnego, przynajmniej w stosunku do anime, które mają kilkadziesiąt odcinków.

A wracając do pytania, gdybym był fanem bałbym się, że to skok na kasę i że zniszczy to markę. Prawda jest taka, że nawet najlepszy serial nie przebije wspomnień z dzieciństwa i tego co się wtedy czuło, dlatego jeśli twórcy chcą naprawdę zadowolić fanów to jest to ogromne wyzwanie. Jeszcze nigdy nie widziałem udanego odtworzenia marki po tylu latach, więc w sumie całkiem mnie to ciekawi.
Fenomen DB polega na jego kiczowatości. Te "napinki" przed walką, walka krystalicznie dobrych ze złymi do szpiku kości i sama konstrukcja walk. Oni tam potrafią rozwalić "pół świata", a przeciwnik gada ze stoickim spokojem coś w stylu: "Twoje ciosy nie robią na mnie wrażenia. W zasadzie, to jesteś słabym zawodnikiem i nie wiem dlaczego tracę na Ciebie czas. Jesteś zwykłą miernotą, z mojej strony to była tylko rozgrzewka" :-D :)) A potem naparzają się dalej przez kilkadziesiąt odcinków, aż w końcu główny bohater dostaje super siły, bo ten zły zabił mu przyjaciela. Dobry zmienia się więc w Wojownika Super Sajan 10 i ultra-mega ciosem Smoka pokonuje złego oprawcę ;) To jest tak odjechane, że aż fajne hehe

Tak samo zresztą prezentował się Kapitan Tsubasa, gdzie piłkarze biegli w stronę bramki przeciwnika przez 10 odcinków, a sama bramka ukazywała się ich oczom wysuwając się zza horyzontu. To boisko musiało mieć chyba ze 100 kilometrów długości :)) Piłkarze skakali do przewrotek na wysokość jakichś 10 metrów, bramkarze nogami obijali się od słupków i poprzeczek, a kiedy padał gol, to strzał był zwykle tak silny, że rozrywał siatkę hahahaha Jakie to było głupie, a i tak człowiek sobie to oglądał, bo to był taki totalny odlot od rzeczywistości, a akurat w tym anime przoduje.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ