Przydatne programy dodatkowe

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Przydatne programy dodatkowe

Post autor: timon »

MadBull#34 opublikował nowe narzędzie do tworzenia plików str. Jedna z jego funkcji jest podgląd tekstu na obrazie książki, co pozwala na bezproblemowa paginacje tekstu.

http://hometown.aol.de/zinkchristine/Str-ConvV2.zip
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2005, 14:10 przez timon, łącznie zmieniany 4 razy.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Nivellen »

Dobre :!: przyda się. Już chciałem pytać, co to takiego ta "paginacja" (wyginanie jakoweś czy co?) ale olśniło mnie nagle :lol:
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Przydatne programy dodatkowe

Post autor: timon »

Pomocna przegladarka obiektów autorstwa Thorina Oakenshield. Jest to trzecia wersja, już nie jako strona w przeglądarce ale jako osobny program. Do pobrania http://www.mseyre.freeserve.co.uk/dloads.html
zmiana linku
http://www.thiefmissions.com/tafferstavern/dloads.html
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2004, 17:06 przez timon, łącznie zmieniany 2 razy.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Scripty GayleSaver-a

Post autor: timon »

Jeżeli ktoś ma ochote spróbować sił w tworzeniu skryptow to polecam ten link. Mam nadzieję, że ktoś się za to weźmie.

http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... over+point
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Przydatne programy dodatkowe

Post autor: timon »

Proszę o dopisywanie znalezionych w sieci linków do programów pomocnych w pracy z dromedem
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: timon »

Dla posiadaczy Firefoxa 8-)
http://mozillapl.org/projekty/Dodatki/C ... laPL?v=vjw
Dodatek pozwalający na łatwe określenie barwy RGB a dalej to juz pestka z przeliczeniem na wartości dromeda.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Lord_N »

timon pisze:MadBull#34 opublikował nowe narzędzie do tworzenia plików str. Jedna z jego funkcji jest podgląd tekstu na obrazie książki, co pozwala na bezproblemowa paginacje tekstu.

http://timon.thefreebizhost.com/zasoby/ ... ConvV2.zip
Kurczę, właśnie czegoś takiego szukam! Niestety, link nie działa, a na stronie domowej timona tego nie znalazłem...
I jeszcze pytanie- czy to narzędzie wymaga dromed'a czy działa niezależnie?
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: timon »

Link poprawiony,niestety z mojej strony usunięto wiele plików
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: peter_spy »

Przydatna rzecz do T3Eda - jako że panowie z IS sknocili przegladarkę do dźwięków, tu mamy ustrojstwo do przeglądania i wyodrębniania dźwięków z plików *.csc. Program działa na podobnych zasadach jak ThiefEdit

http://members.home.nl/m.r.visser/DXIW_ ... 0_BETA.exe
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

ImageSynth - filtr do Photoshopa

Post autor: MRYS »

Firma Luxology jest twórcą znakomitego ( i relatywnie niedrogiego) programu do grafiki 3D Modo. Wraz znim dostajemy także świetny filtr do Photoshopa ImageSynth. Co on robi? ano w największym skrócie pozwala z tekstury o małej rozdzielczości uzyskać taksturę wyższej rozdzielczości i to takiej, którą można nałozyć na duże powierzchnie "bezszwowo". Trochę to przypomina offset z photoshopa albo taki jeden filtr z Gimpa, ale daje o wiele większe możliwości i jakość końcowa jest znakomita. Oczywiście nie do wszystkiego się nadaje, ale do tekstur typu nieregularny bruk, otynkowany mur itd - idealnie.

A to efekty pracy:

Tekstura wyjściowa 256x256:
Obrazek

i tekstura docelowa 512x512:
Obrazek
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Marzec »

MRYS, przecież to pomniejsza teksturę dwa razy i układa ją odpowiednio. Takie rzeczy to na MS Photo Editorze zrobisz, lub na prawie każdym innym darmowym programie. Jeśli się mylę to przepraszam, a post można usunąć.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: marek »

przecież coś takiego można w paincie zrobić O.o - to są 4 te same tekstury obok siebie, do tego nie trzeba photoshopa.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: timon »

Chodzi o przymiotnik "bezszwowo". Złożenie 4 kopii przeważnie da na złączeniach brzydkie szwy. Można je usunąć ręcznie lub za pomocą takich programów. Radze spróbować usunąć szwy ręcznie i wtedy dopisać swoje uwagi.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Juliusz »

Tylko, że ten filtr nie robi tego bezszwowo... jak się przypatrzysz, widać takie ukośne szwy pomiędzy kolejnymi kopiami (nakładane są najwyraźniej pod kątem dla zwiększenia wrażenia nieregularności pewnie). Poza tym są tam rozmazania - nie ma to jak ręczna robótka...
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Nivellen »

Do zaawansowanych prac z teksturami, szczególnie do "zdejmowania" z fotek robionych pod dziwnymi kontami lub z różnym naświetleniem, używam programu Texturemaker.

Dla osób siedzących w tym temacie bardzo polecam, posiada wiele bardzo przydatnych i szybkich w użyciu filtrów do zmiany właściwości obrazu.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: peter_spy »

Crazybump - narzędzie przydatne przede wszystkim dla Darkmodowców i T3edowców (jeśli w ogóle tacy są jeszcze ;)) Świetnie radzi sobie z tworzeniem normalmaps, a przy okazji nakłada na nie ładną mapę wysokości, którą identyfikuje automatycznie, na podstawie diffuse map. Efekty są dużo lepsze niż w przypadku wtyczki do gimpa czy narzędzia Nvidii:

Obrazek

http://www.crazybump.com/
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Nivellen »

Zobaczyłem sobie filmik prezentujący proces cieniowania ciosowego muru i jestem pod dużym wrażeniem. Najlepsze jest to, że widać od razu rezultat pracy na podglądzie - dla mnie rewelacja!
Dzięki Judith za linka :-)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: peter_spy »

Nivellen pisze:Najlepsze jest to, że widać od razu rezultat pracy na podglądzie
Zgadza się, ponadto można "na żywca" odwracać tę mapę wysokości, co jest wielce przydatne jeśli się pomylimy i powierzchnia wyjdzie nam wklęsła, a nie wypukła na przykład :]
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Juliusz »

Bawiłem się kiedyś wcześniejszą wersją Crazy Bumpa i parę normali zrobiłem, jednak nie korzystam z tego na codzień - chyba nie lubię przełączania się pomiędzy aplikacjami i zapisywania plików w międzyczasie. Ale zajrzę w możliwości nowej wersji - szczególnie ciekawią mnie rezultaty tworzenia normal mapy ze zdjęcia z wyraźną grą cieni a nie tylko z czarnobiałej tekstury. Ten relief, który widać na stronce głównej programu jest co prawda mocno rozmazany, ale z drugiej strony wydaje się z grubsza poprawny, czyli program musi jakoś ananlizować grę światłocienia albo co?

Aha - warto dodać, że ten program jest dostępny tylko jako beta i ma ograniczoną ważność. (właśnie się dowiedziałem, że moja poprzednia wersja już się nie uruchamia... :) )
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Abru »

Judith pisze:jeśli w ogóle tacy są jeszcze
Pewnie, że są ;)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: peter_spy »

Juliusz pisze:Aha - warto dodać, że ten program jest dostępny tylko jako beta i ma ograniczoną ważność.
Warto dodać, że po komunikacie o przedawnieniu nadal można korzystać z programu (lub dokonać aktualizacji) ;)
Abru pisze:Pewnie, że są ;)
Ano ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Juliusz »

Warto dodać, że po komunikacie o przedawnieniu nadal można korzystać z programu (lub dokonać aktualizacji) ;)
Ja poprzedniej wersji nie mogłem uruchomić. Ale jeśli Tobie działa to OK.

Judith - na Twojej stronce wyświetlają się tylko 3 pierwsze screeny. Coś nie tak z resztą?
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: peter_spy »

A nie wiem, reszta to jakieś starocie jeszcze sprzed The Cabal, może admini je usunęli, albo się jakoś przedawniły? Pozostałe screeny wrzucałem na imageshack.us, ale prędkość jego działania jest tak absurdalna, że dałem spokój.

Btw. widziałem galeon, rewelacyjna robota! :ok
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Dziarsky »

Wczoraj odkryłem ten program w ramach innych edytorów.
Ile to ja się nasiedziałem w photoshopie z odpowiednim preparowaniem wyjściowych tekstur by ich normal-mapy wyglądały zadowalająco.
A ten program robi wszystko w locie i co najlepsze bardzo dobrze ocenia głębię. Ten zwykły filtr nVidii to jest lipa przy tym programie.

Rewelacja! Polecam!

ps. jak widzę nie ja sam jestem fanem tego programu ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Przydatne programy dodatkowe

Post autor: Abru »

Nie wiem, co napisać, totalnie mnie tym zaskoczyłeś Judith:) :ok

Tym wątkiem również jestem autentycznie w szoku :))
ODPOWIEDZ