Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję ?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego !
16
80%
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
2
10%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
1
5%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
0
Brak głosów
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
1
5%
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: timon »

Tytuł : The Seven Sisters
Typ: T2
Autor: Lady Rowena
Rozmiar: 92,5 MB
Data wydania: 23.12.2007
Język: angielski, włoski
Do pobrania z :

http://www.thief-thecircle.com/download.asp?fid=1279
http://rapidshare.com/files/78655116/The7Sisters.zip
http://southquarter.com/fms/data/The7Sisters.zip

Zrzuty aby nabrać ochoty do grania :)

Przeczytać zalecenia autora przed instalacją - zwłaszcza gdy bawisz się dromedem !!
PS
Ankieta nie jest przeznaczona dla dzieci neostrady !!!
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: krystyn-a »

Mam nadzieję, że będzie można potraktować tą fanmisję jako wspaniały prezent gwiazdkowy, własnie dziś. Sądząc po zrzutach, jest to bardzo prawdopodobne.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: Leming »

timon pisze:Rozmiar: 92,5 MB
Rozmiar zapowiada dosyć rozbudowaną misję. Niech ktoś, jak już ukończy tę fanmisję da znać, czy ilość idzie w parze z jakością, to wtedy zadecyduję czy pobierać.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: timon »

Są to cztery epizody ( misje). Pierwsze dwie bardzo ładne i ciekawe( reszty jeszcze nie widziałem ), warto pobrać !!!
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: Jacek »

timon pisze:Autor: Lady Rowena
Nie mam więcej pytań, to musi być dobre :)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: Nivellen »

Jestem dopiero w pierwszej misji i muszę już donieść, że od bardzo długiego czasu nie doświadczyłem takiej przyjemności z grania w FM-kę do Thiefa :-D Lady Rowena jest naprawdę zdolną "bestią", bardzo ładnie zbudowane miasto, piękne, dokładne tekstury, ciekawie ułożona historia - jeśli tak będzie dalej to rośnie nam konkurencja dla najlepszych fanmisji :ok
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: uther »

A zwróciliście uwagę na takie detale jak np. nazwiska gości zabawy w ogrodzie za kamiennym mostem? Do tego ta psychedelia w wykonaniu Velvet Underground :-D
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: eLPeeS »

Już dawno nie grałem w nic tak genialnego. Mini-kampania dopracowana w każdym detalu. Masa smaczków i ciekawych pomysłów. Porównując do tego co sie ostatnio wysypało to nieba a ziemia. To tak zwany "musiszmieć" a raczej "musiszzagrać". Two thumbs up :ok :ok

PS Które to trolle głosują w ankiecie. No przyznawać się! Rączki w górę jak Francuzi na wojnie! :evil:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Brak spoilerów!

Ukończyłem z dumą tę fascynującą kampanię. To moja pierwsza zaliczona FMka, jednak dzięki niej samej jestem w stanie docenić ogrom pracy, jaki wykonuje twórca czegoś takiego. Od tak dawna nie miałem okazji ujrzeć nowej, nieznanej przygody utrzymanej w klimatach pierwszych Thiefów i ich genialnej grafiki. To tylko spotęgowało doznania.
Zacznę od oceny fabuły... czyli od wystawienia maksymalnej noty! Opowiedziana nam historia jest rozbudowana, logiczna, wzruszająca oraz kompletna, choć bardzo smutna. Owszem, były i momenty mniej imponujące, to jednak i tak trzymała w napięciu. Troszeczkę jednak sprzeciw budzi ilość trupów, na jaką się natykamy. To owszem, przerażające i bardzo służy ogólnej atmosferze opowieści, jednak wydaje się ździebko sztuczne.
Świetny poziom również utrzymuje sama konstrukcja rozgrywki, a nawet więcej niż świetny! Misje są naszpikowane questami pobocznymi, często mocno ukrytymi (jak kradzież dziennika wykonawcy trumien), satysfakcjonujące i wcale niełatwe. Nie raz i nie dwa musiałem ostro myśleć lub szukać pomocy, by coś zaliczyć. Jednak zwycięstwo dawało tyle frajdy, że wszelkie nerwy szły w zapomnienie :P
Strach... już dawno tak się nie bałem. Czy to scena, gdy otaczają mnie Haunty, czy Czarna Siostra wyrastająca znikąd przede mną, czy wreszcie sam motyw przewodni z zarazą, zombi na ulicach, zniszczonym klasztorem i wszechobecną śmiercią... mnie przerażały.
Grafika. Nie ma co oceniać jej samej w sobie, bo jak na dzisiejsze czasy prezentuje kiepski poziom, jednak skupię się na twórczości samej Lady Roweny. Wykonała kawał dobrej roboty: nowych tekstur jest mnóstwo (np. pięknych obrazów czy dywanów), nawet pokusiła się o zastąpienie standardowych (chociażby wiele drzwi jest ściągniętych z Return To Castle Wolfenstein -> załącznik). Ponadto autorka dokonała liftingu części przedmiotów, czyniąc je bardziej okrągłymi. To akurat IMHO średni pomysł, gdyż psuje leciutko klimat i zmusza gracza do uczenia się wyglądu flaszek od nowa (nie wiemy które są przydatne, które nie).
Dźwięk: bosko! Oryginalne ambienty przeplatają się z nowymi, tworząc wspaniałą mieszankę!
Wady: niestety też są, a jedna całkiem duża, czyli mianowicie Miasto pomimo nocnej pory jest pełne ludzi, w dodatku (co mnie niesamowicie zdziwiło) wszyscy są agresywni wobec Garretta i chcą walczyć. To dziwne, że byle cywil wie kim jest nasz złodziej i od razu pragnie mu naklepać. Ponadto... dlaczego tu jest tyle policji? Po kija?! Pomijając frustrację związaną z 163846393 przypadkiem zauważenia, to jeszcze zmusza gracza do spałowania wszystkich na ulicy by np. zaliczyć questy z uleczeniem zombiaków (inaczej nie da się ich zebrać w jednym miejscu). Z bólem serca musiałem również ranić kobiety, choć postanowiłem kiedyś sobie, ze nigdy tak nie uczynię.
Niestety, nie dałem rady wszystkich wymijać.
Nie wiem jak innym graczom, ale mi ghostowanie szybko wyperswadowano z głowy.
Kolejną wadą jest zbyt wysoki poziom trudności, by zaliczyć fabularnego questa. Strasznie długo myślałem kilka razy nad dalszym ciągiem... gdyż nie zauważyłem miejsca na strzałę linową.
Detale:
-Mnóstwo tekstu pisanego, część buduje genialny klimat, inna to cenne wskazówki
-Autentyczne ludzkie problemy, jak np. rodzina sędziego. Wzruszyłem się...
-Gra wywołała sprzeciw mego sumienia! Tak proszę państwa, strasznie mnie bolał fakt, ze okradałem biednych ludzi z ich całego dobytku. Niestety, musiałem to zrobić by zaliczyć questa. Przykre...
-Dużo zakamarków, chodzenia po dachach...
-Możliwość szybkiego przemieszczania się między lokacjami, kiedy już zwiedzimy całą mapę;
-Duchy! Duchy!
-Potęga Zakonu Młota... kiedy pomogło się dzwonnikowi. Poczułem tę siłę, kiedy włączyło się światło i rozbrzmiał śpiew...
-Pęk kluczy od Basso!
-Sopran w sali tortur... bajeczny i obezwładniający swym pięknem!
-Motyw z Ofelią;
Oraz mnóstwo innych wątków...

Ogólna OCENA: 9+
Grywalność: 9
Grafika: 10
Dźwięk: 10

Zalety:
KLIMAT!!! NIEMALŻE WSZYSTKO!
Wady:
Tłum na ulicach, jego agresja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: Kurhhan »

Noc pierwsza : 6/6 ( Najlepsze miasto w jakie grałem ( pod każdym względem ) i najlepiej nakreślone historie mieszkańców domostw które obrabiamy. Majstersztyk, nie chce mi się nawet pisać. I jeszcze "zombie" + krypty, ideał.

Noc Druga : 5/6 ( Oczko odjęte , ponieważ to "tylko" kontynuacja nocy pierwszej. Już nie czuć aż tak, tej świeżości i oszołomienia różnorakimi rozwiązaniami. Autorka starała się jak mogła by nadal było ciekawie , jednak by i tutaj wystawić idealną notę poczyniłbym coś bardziej zaskakującego. Np. ostry atak na całe miasto z zachowaniem oczywiście zaimplementowanej tutaj wspaniałej kontynuacji / ułożenia elementów układanki, poznania do końca historii danych osób. Tak czy siak nadal jest kapitalnie, zabrakło tylko tej minimalnej wisienki do idealnej noty.

Noc Trzecia : Taki kaszalot z nasranymi różnorakimi "krzywymi potffforkami", że głowa mała. Nie jestem w stanie, póki co tego badziewia ukończyć, taka marność bez klimatu. 2/6

I przez ostatni niewypał, średnia ocena całej kampanii tylko, ledwie 4+/6. Skandal.

Edit : Jestem fanatycznym przeciwnikiem lasów, małpiszonów i innych jaszczurowatych głupot w Thiefie. Z tego "typu" wrogów to tylko zombie i "duchowa" spółka. Reszty nienawidzę. Komu nie przeszkadza nawarstwienie różnych badziewnych stworków w pustych jaskiniach, niech nie bierze pod uwagę mojej oceny trzeciej misji.
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Nowa T2 FM : The Seven Sisters

Post autor: page »

Moim zdaniem Noc Pierwsza oraz Noc Druga są na równym poziomie. Nie mam wrażenia dublowania lokacji i nie czuję nudy, pewnie dzięki temu, że drugiej nocy odwiedzamy zupełnie inne lokacje. Rezydencja Gilesa, melina złodziei przy Clocktower i zamtuz/burdelik to czysta thiefowa słodycz. Oczywiście pierwszej nocy też jest pełno highlightów, a całość tak dobrze spięto nerwowym, przygnębionym nastrojem plagi. Choć zbieranie kamieni/serc nie wydaje się na pierwszy rzut oka pasjonujące, to jednak po drodze odbywa się tyle eksploracji i zapoznania ze światem, że cele główne stają się tak naprawdę pobocznymi w mojej ocenie.

Noc trzecia musiała być dla Roweny wyzwaniem, ciężko pewnie pracować nad poziomem łączącym różne bajki/klimaty oraz uczynić go godnym zwieńczeniem tak pysznej kampanii. Moim zdaniem wycisnęła tyle, ile mogła z Pogan... choć i tak przez ich tunele przebiegam, nie chcę tam być ani chwili. DUŻO bardziej podoba mi się kryjówka "szmuglerów" i zdewastowany młyn, to jest dopiero danie, aż mam ochotę na włoską kuchnię :)) ta wieża, liny, łup :shock:

Nie ma co, nawet przy obniżeniu lotów w trzecim epizodzie 10/10 tu się należy, to jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem w Thiefach.
ODPOWIEDZ