Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Wredny Nizioł
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 16 listopada 2007, 11:12

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Wredny Nizioł »

Kiedyś grałem w Thievery i bardzo mi się podobało, ale.... Zniechęciły mnie dwie sprawy.
Po pierwsze nie wiem dlaczego ale miałem wrażenie, ze inni gracze, zwłaszcza złodzieje biegają szybciej niż moja postać. Może to kwestia jakiś ustawień albo techniki, nie wiem.
Po drugie (i to było najbardziej zniechęcające) miałem cały czas wrażenie, że doswiadczeni gracze mają niezły ubaw szybko wykonując misje i nokautując przeciwników, podczas gdy inni nawet nie mają czasu potrenować i zaczaić sie, zaplanować akcję itp. Przyznaję, z całym szacunkiem dla starych wyjadaczy w Thievery, że jest to mało budujące z punktu widzenia "leszczy" takich jak ja. Może niektórzy nie dysponują aż taką ilością wolnego czasu by nauczyć się każdej mapy na pamięć i przechodzić ją jak automat. Zresztą nie w tym rzecz przecież.

Mój apel do doświadczonych graczy jest taki, żeby podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi na jakichś treningach czy coś w tym stylu. Ja i inni "zieloni" wtedy bardzo chętnie wrócimy do Thievery ku chwale naszego wspólnego hobby. Hmm... bla bla bla. sorki za przydługi post. ... Co wy na to? :P
Silence visits me again...welcome Friend.
Awatar użytkownika
Wredny Nizioł
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 16 listopada 2007, 11:12

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Wredny Nizioł »

Czy to oznacza, że nie muszę mieć zainstalowanego oryginalnego Unreala żeby zagrać w Thievery? Pytam bo akurat nie dysponuję tym starociem.
Silence visits me again...welcome Friend.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Jeśli ściągniesz to, co jest na początku tego tematu to odpowiedź brzmi - tak.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: marek »

Wredny Nizioł pisze:Po pierwsze nie wiem dlaczego ale miałem wrażenie, ze inni gracze, zwłaszcza złodzieje biegają szybciej niż moja postać.
chęściowo chyba w grę wchodzi bunnyhopping, a częściowo coś o czym mi dopiero kolega grający w Quake'a powiedział: bieganie lekkimi ukosami - przez chwilę jak się zaczyna biec na ukos to się biegnie nieco szybciej. A czy w UT to działa to nie wiem.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: _OskaR »

Co do biegania- może biegałeś z wyciągniętym łukiem, albo mieczem- to także ma wpływ na szybkość poruszania się.
A co do czasu rozgrywki- z tym bywa różnie- raz jest tak, że po kilku chwilach jest koniec mapy, a innym razem okazuje się, że zostajesz jedynym żywym graczem w drużynie :))
Mapy- no cóż- żeby je znać, trzeba na nich grać. Tego nie ominiesz. Do nauki mam najlepiej używać single'a- jest łatwiej i można się skupić na celach i zapamiętaniu lokacji.
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Łucznik »

_OskaR pisze:Mapy- no cóż- żeby je znać, trzeba na nich grać. Tego nie ominiesz. Do nauki mam najlepiej używać single'a- jest łatwiej i można się skupić na celach i zapamiętaniu lokacji.
Jak to nie ? Ja nei zawsze błem El Archerem przetem miałem inny nick zerową wiedze o mapach i zwiedzałem zamiast grać xD
Awatar użytkownika
Wredny Nizioł
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 16 listopada 2007, 11:12

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Wredny Nizioł »

Dzięki za informację. Spróbuję jeszcze raz Thievery. Tym razem podejdę do tego bardziej na luzie i przeznaczę trochę czasu na trening w singlu.
Silence visits me again...welcome Friend.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: grim_reaper »

Wredny Nizioł pisze:właszcza złodzieje biegają szybciej niż moja postać.
a jak inaczej mają biegać złodzieje odziani w skórzane ubranko w porównaniu do zakutego w zbroje strażnika ;)? Straż ma na t do dyspozycji wszelką broń paraliżującą i nie tylko, jeśli chudy złodziej tak manewruje ciałem, że trudno go złapać, warto go osaczyć z drugim strażnikiem, na tym to polega :). Nawet jak się zna mapy i pewnie jest duże prawdopodobieństwo, że schemat gry się powtórzy prędzej czy później, nigdy nie jest się pewnym, czy jakieś czynniki nie wpłyną jednak na wydarzenia w grze - to cały urok Thievery, nawet dla starych graczy. A ich uwagami nie ma się co przejmować, należy tylko słuchać mądrych rad i uczyć się oraz trenować - bez tego żaden "newb" nie zmieni swojego statusu.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Wredny Nizioł
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 16 listopada 2007, 11:12

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Wredny Nizioł »

Tak tak to wszystko prawda. Ale to nioe zmienia faktu że najlepiej sie gra z ludźmi startującymi z jednego poziomu doświadczenia. I z tą wynika moje kolejne pytanie:
Jak założyć własny serwer do gry w Thievery i ile ewentualnie to kosztuje?
Silence visits me again...welcome Friend.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Wredny Nizioł pisze:Jak założyć własny serwer do gry w Thievery i ile ewentualnie to kosztuje?
Szkoda, że nie sprecyzowałeś swojego pytania, bo teraz mógłbym zacząć pisać o tym, z jakich podzespołów powinien składać się serwer i ile ogólnie kosztowałoby złożenie takiego komputera, potem opisałbym ceny łącz, na których można uruchomić jakiś sensowny serwer, ale chyba nie o to ci chodziło, prawda?

Ogólnie rzecz ujmując, jeśli ktoś chce mieć własny serwer to musi go sobie sam uruchomić, ponieważ płatne serwery działają tylko na Linuxach a TUT bez emulatora nie pójdzie natomiast sam emulator dodatkowo zbyt mocno obciąża serwer, więc nikt nie postawi serwera przy ich pomocy, poza tym jest to dodatkowe utrudnienie a i tak nie ma się gwarancji, że wszystko będzie śmigało jak należy, bo w końcu to tylko emulator...

Właściwe to już przerabialiśmy ten temat: link

Jeśli ktoś chciałby uruchomić serwer na własnym komputerze to musiałby mieć łącze z minimum 512 kbit/s uploadu nie wspominając o innych wymaganiach jak np. publiczne IP itd.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Wredny Nizioł
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 16 listopada 2007, 11:12

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Wredny Nizioł »

rozumiem, czyli pomysł diabli wzięli (tzn. nie diabeł tylko woodsie lord). Dziękuję za informację. widzę że jestem skazany na dostawanie tęgiego łupnia przez rok albo dłużej żeby potem zacząć się bawić :-D

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2007 11:45 ]
A tak przy okazji: nie uważacie że sama koncepcja stałych map do Thievery jest bez sensu? Wszyscy złodzieje dokładnie wiedzą gdzie co leży i jak tam dojść. Chyba prydałoby się coś losowego, mniej pewnego (chociaż przedmioty mogłyby być losowo rozrzucane). Zło9dzieje powinni mieć tylko jakiś strzęp informacji, jakiś cynk, zarys mapy, tak jak w serii Thief. Mam nadzieję że twórcy kolejnego moda do gry sieciowej wezmą to pod uwagę bo inaczej jest to zabawa w ganianego a nie skradanka- takie jest moje zdanie. To raczej bandycki napad a nie art of theft. Poczekamy - zobaczymy co wymodzą.
Silence visits me again...welcome Friend.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: NiRa »

skopiowalam wszysio,sumy kontrolne OK ale sie nie chcą rozpakować :(
zepsułam coś??

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: _OskaR »

A rozpoczynasz rozpakowywanie od właściwego pliku?
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: NiRa »

no od pierwszego .sumy są OK a WinRAR mi komunikat wyświetla że pliki są uszkodzone :?
i kilka ma rozszerzenie nie archiwum tylko R40
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Leming »

Dokładnie wczoraj wieczorem pobrałem pliki, rozpakowałem i jeszcze zdążyłem pograć. :D Tak, że pliki są na pewno dobre.
NiRa pisze:no od pierwszego
"Pierwszego", czyli od pliku z rozszerzeniem .rar czy .r01 ?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: NiRa »

połowa plikow na rozszerzenie Archiwum WinRARAa a druga polowa ma R-costam od r01

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Leming »

NiRa pisze:połowa plikow na rozszerzenie Archiwum WinRARAa a druga polowa ma R-costam od r01
Dokładnie tak. Ale zaczynasz rozpakowywanie od pliku .rar i się wypakowuje wszystko bez problemów.
A może masz jakąś starą wersję Winrara i nie daje on rady?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: NiRa »

eh..ale przypał .ten idiota(czyt.mój komp) ten ,,pierwszy plik" zapisał na samym końcu!
w chwili obecnej wszystko dziala(wypakowuje sie)

[ Dodano: Sob 26 Sty, 2008 17:31 ]
http://images31.fotosik.pl/121/581277d5f8870120med.gif
wycieszam się że dziala :D
Grzechu
Ożywieniec
Posty: 114
Rejestracja: 30 sierpnia 2006, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Grzechu »

Ja też ściągam ;) z czwarty raz :-D
Szkoda, że nie ma po prostu pliku exe i koniec ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Mr.MaaD »

Grunt to nie dać buta za pierwszym razem ;) Nawet mi wyszło ogłuszenie :bj: . Tylko zdziwiłem się ostro, gdy rzuciłęm strażnika w cień, odszedłem kawałek, a ten zniknął. To było cudowne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ciumko
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2007, 20:32

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Ciumko »

Mam UT, i ściagnąłem Thievery, i co z tym dalej zrobić? Gdzie to wypakować?
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: grim_reaper »

Pewnie nie zaglądałeś na początek tego tematu ;)
:arrow: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=2307

W razie co, jest tu co poczytać jeszcze :arrow: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=2989
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

UT musi być załatany do wersji 4.36, potem instalujesz TUT 1.6 podając główny katalog UT za miejsce gdzie ma się zainstalować TUT i na koniec przydałoby się jeszcze dorzucić map-packi.
:arrow: http://www.thievery-customs.com/downloa ... fileid=236
:arrow: http://www.thievery-customs.com/downloa ... fileid=243
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Bandit »

Zaktualizowałem pierwszy post, link znajduje się w moim w podpisie.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Graj razem z nami Złodziejami i Strażnikami!

Post autor: Marzec »

Whoah :-D Twój upload? ;) Teraz jest wygodniej dla nowo przybyłych :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
ODPOWIEDZ