Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: taffer »

marek pisze:
taffer pisze:Taaa jasne - akurat pod ten kod który napisałeś ;) można podciągnąć każdą grę fpp
tylko widzisz - w Halfie były do rozwiązania zagadki w stylu "jak się dostać tu i tam", w Deus Ex trzeba było pokombinować nad pokonywaniem przeszkód i można było pogadać, w Halo były pojazdy i bardzo duże przestrzenie (FEAR jest strasznie klaustrofobiczny), w Painkillerze była radosna rozwałka (mimo wszystko oryginalne i do tego miało super wydajny super silnik graficzny).
Deus Ex to FPP + przygodówka + RPG - nie podciągaj tego pod FPS ;) Choć cgyba jednak do shootera mu najbliżej - ale zbyt dużo questów jak na ortodoksyjny shooter
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Marzec »

Ale co ty pleciesz? W grze się strzela? Więc FPS :roll: First Person Shooter :roll: A nie "gra quake'o-podobna" :roll:
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: taffer »

Ok - zamień fps na shooter
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Leming »

Ja tam w Deus Ex wcale nie strzelałem, a grę ukończyłem. :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Maveral »

Jeszcze nie skończyłem FEAR, a już w moje łapska wpadł Crysis. Jak na razie grałem tylko godzinę, ale już mam spostrzeżenie co do grafiki. Owszem jest wszystko full wypas, ładnie to wygląda, ale co za kompa trzeba mieć, aby odpalić to na full detalach? Ja mam wszystko nastawione na wysokie detale (gra chodzi płynnie), ale opcja "Bardzo wysokie" jest już nie do włączenia nawet :)) Sprzętowo ta gra nie jest na dzisiejsze czasy ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: marecki »

taffer pisze:+ przygodówka +
Chyba tylko w tym sensie, że przeżywasz przygodę. :-D Deus Ex nie ma nic wspólnego z klasycznymi przygodówkami (chociaż ma dużo ciekawszą fabułę od większości podobnych gier).
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: taffer »

Łazisz po takim Hong-Kongu, rozwiązujesz zagadkę Triad - trochę przygodówki tam jest ;)
Awatar użytkownika
Jaroslavus
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 20 grudnia 2007, 00:25
Lokalizacja: Włocławek

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Jaroslavus »

1: seria thief
2: gothic 1 i 2 (2 z nocą kruka)
3:fallout 1 i 2
4:splinter cell 1 oraz pandora tomorrow
5:Hitman 2
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: BodomChild »

Pomijając Thiefy to Fallout forever 8-)
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: marecki »

BodomChild pisze:to Fallout forever
To cię może zainteresować:

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=40443

Chociaż może lepiej poczekać aż koleś wyeliminuje przynajmniej część bugów, które na pewno tam siedzą. Ja ściągam, jak tylko pojawi się pierwsza łatka.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Maveral »

Dwa dni temu w moje łapska wpadł Railroad Tycoon II. Powiem tyle - ta gra jest genialana. Wciągnęła mnie po uszy. Ehhhh Sid Meyer wiedział co dobre :ok ;)

PS. Tu macie spolszczenie - KLIK
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Leming »

Maveral pisze:Dwa dni temu w moje łapska wpadł Railroad Tycoon II.
Pobrane i zaraz będę testował. Jak byłem mały to zrezygnowałem z tej gry :( . Przeraził mnie ogrom możliwości jakie gra przedstawiała, mam nadzieję że tym razem uda mi się przekonać do tej gry.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: eLPeeS »

Ja mam gdzieś RT2 The Second Century z Top Secreta. Świetna gierka. Pamiętam, że zabrała mi parę dni z życia kiedy to jeszcze chadzałem do podstawówki ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Leming »

Ma ktoś jakiś dobry poradnik do Railroad Tycoon II? Nie daję mu rady :(. Myślałem, że skoro znam na pamięć wszystkie opcje z Transport Tycoon Deluxe to i tutaj nie będę miał problemów, a tu niespodzianka. Generalnie wiem, że trzeba przewozić towary, ale nie mam pomysłu jak się zabrać za zarządzanie firmą, a tutoriala brak.

PS. O co w tym chodzi, że w jedną stronę jadę pociągiem np. z 5 wagonami a w drugą wracam z 2, a potem z powrotem z 5 jadę. Jak to fizycznie możliwe? Za każdym razem on te wagony kupuje (albo sprzedaje) czy jak?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Maveral »

Leming pisze:O co w tym chodzi, że w jedną stronę jadę pociągiem np. z 5 wagonami a w drugą wracam z 2, a potem z powrotem z 5 jadę. Jak to fizycznie możliwe? Za każdym razem on te wagony kupuje (albo sprzedaje) czy jak?
Tutoriala nie ma, ale jeśli zainstalowałeś spolszczenie to nie rozumiem czego nie rozumiesz ;) Wszystko wygląda tak, że np. mamy w stacji Chicago do wywozu 5 wagonów kawy, a w Indianapolis np. 2 wagony pasażerów. Najpierw patrzymy czy Indianapolis skupuje kawę. Klikamy dwukrotnie na stację w Indianapolis i naszym oczom ukazuje się menu stacji. Po prawej stronie widzimy artykuły, które stacja skupuje, a po lewej artykuły które chce sprzedać innej stacji (w tym wypadku 2 wagony pasażerów). No i patrzymy sobie i widzimy, że Indianapolis skupuje kawę. No to kupujemy pociąg, wyznaczamy mu trasę Chicago-Indianapolis i zaznaczamy wagony, które mają wyjechać z Chicago. Jako, że chcemy sprzedać kawę więc zaznaczamy 5 razy "wagony kawowe". W Indianapolis następuje po prostu przepięcie wagonów z kawowych na pasażerskie i lokomotywa jedzie z powrotem do Chicago z 2 wagonami pasażerów.

Zarabiamy oczywiście tylko na wykorzystanych wagonach i te wagony muszą trafić na odpowiednią stację. Jeśli stacja ma do sprzedania 1 wagon kawy, a my lokomotywie doczepimy takich 4 no to zysk mamy tylko z jednego wagonu, a kase tracimy za utrzymanie wszystkich czterech. Ponadto nie zarobimy nic jeżeli towar trafi na stację, w której go nie skupują. Trzeba więc trasy dokładnie planować, bo ilość produktów do wywozu cały czas się zmienia.

Treba też zwracać uwagę na różnego rodzaju budynki przy miastach. Są np. fabryki przerabiające bydło na żywność. Jest to opłacalne, gdyż bydła nie sprzedamy na każdej stacji, natomiast żywność w każdym mieście...

Gra jest naprawdę obszerna dlatego nie będę pisał dalej. Jakby ktoś miał pytania to walić na PW. Chętnie odpowiem ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
nazgul82
Bełkotliwiec
Posty: 17
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 11:01

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: nazgul82 »

Dla mnie bezapelacyjnie Doom 1 i 2. Właściwie pierwsze gry jakie zagrałem na komputerze z prawdziwego zdarzenia (ja miałem C64 a kolega dostał PC). Był to rok 1994 a komp chyba nie miał 100mhz i miał z 8mb ramu. Wtedy wydawała mi się ta grafika taka rewelacyjna, śniła mi się po nocach. Aż nie chce się wierzyć że gra FPP która miała rozdzielczość 320*240, brak akceleracji, 256kolorów, muzyka w formacie midi, a przeciwnicy to były można powiedzieć animowane tekstury tak zawładnęła wyobraźnią. No cóż ale wtedy to Doom był niewiarygodnie realistyczny. Poza tym w moim rankingu najlpeszych gier się znajdują:

Quake2 (do dziś uważam iż Q2 ma najlepszy soundtrack z wszystkich gier w jakie grałem) NFS3 i 5, Close Combat, Seria Thief, Unreal, Clive Barker's Undying i inne - większość głównie z sentymentów, chociaż miesiąc temu przesiadłem się z PIII900mhz na P4 2,4ghz no i mam okazje pograć w wiele nowszych produkcji i je przetestować (m. in. już przeszedłem T3)
Awatar użytkownika
Rupik
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 12 stycznia 2008, 14:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Rupik »

Antologia Thief :P a tak po za tym to Rugby 08 (uwielbiam ten sport)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Ivvan »

www.phobosonline.com

Przypomina troche tibie lecz ma klimat, ktorego nam tibia nie zagwarantuje...

Polecam :) Gra nówka :D jeszcze ciepla, bo wlasnie powstal pare dni temu pierwszy Test Server.

znowu sie uzaleznilem ;/
Kamszu
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 30 grudnia 2007, 21:46

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Kamszu »

Seria Metal Gear Solid - Hideo Kojimy
Seria Resident Evil
Thief:DS
Diablo II
Half Lify 1 i 2
Far Cry
Cs to tylko przyzwyczajenie
A no i zapomniałbym - Syphon Filter cała seria powaliła mnie na kolana :)
P.S to mój pierwszy post na forum, więc wszystkich serdecznie witam
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Artass »

Moje top 5 ciutkę się zmieniło :P :
1. Age of Mythology (ta gra szybko zdobyla moje serce)
2. Dark Messiah (Might & Magic)
3. Seria thief (!)
4. Operation Flashpoint
5 Black & White 1 i 2

[ Dodano: Pon 21 Sty, 2008 18:38 ]
W moim top 5 i tak zapewne niedługo się pomiesza bo prawdopodobnie kupuję Crysisa ... a pózniej będe miał dość i Crysisek spadnie z drugiego (AoM nic nie pobije !) na ok.4
Obrazek
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: taffer »

Powiedz mi co tam robi Dark Messiah - mi się podoba - takie solidne 8+/10 - ale myslę, że znalazłbym jakieś 75 gier które wolę... ;)

Krótkie to, bez w sumie pomysłu na ciekawe lokacje, fabuła taka sobie... - ale trochę magii w sobie ma, i ta niesamowita walka + oprawa i engine który pozwala nawet na radku 9800/nv 6600 śmigać na max ustawieniach
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Artass »

taffer pisze:Powiedz mi co tam robi Dark Messiah
A to dlatego że mam sentyment do tej nawalanki choć jest przeciętnym szaraczkiem. Niestety za pierwszym razem robiła największe wrażenie ... :|

A czy "solidne 8+/10" (u mnie 9/10) nie wystarczy na listę najlepszych ? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Bukary »

Właśnie skończyłem 2 gry: Dark Messiah i BioShock. I kończę Call of Cuty 4.

Muszę powiedzieć, że Call of Duty 4 to niezła jazda. "Zwykła" strzelanka, ale ciągły opad szczeny. :)

BioShock: 2/3 gry wprost genialne (do momentu spotkania z Ryanem), końcówka się nie udała. :( Przemiana w Tatuśka to był świetny pomysł, ale nie został w pełni wykorzystany. A już ostatni poziom (finałowy boss) żenujuący. A mogła to być gra wszech czasów. Wielka szkoda.

Dark Messiah: cudowna walka, poziomy na powierzchni (zwłaszcza z orkami) i niektóre w mieście (pościg na dachach) wspaniałe. Ale pozostaje jakieś uczucie niedosytu. Chyba głównie ze względu na fabułę, która była mało interesująca.

Zastanawiam się nad Stalkerem. Warto zagrać? Co jeszcze polecacie?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Łucznik »

Wiedźmin i Jade Empire 2 świetne gry
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: NAJLEPSZA (I NAJGORSZA) GRA W JAKĄ GRALISCIE?

Post autor: Przemek557 »

1. Unreal Tournament 2000+2004+Thievery(to w końcu ten silnik)
2. SCARFACE
3. T2
4. BGI +dod. + BGII+ BGII ToB :)
5. Delta Force seria
6. GTA seria
7. HoM&M 3 i 5
8. Medieval II Total War
9. Ojciec Chrzestny
10. Mafia

listę robiłem na szybko gdybym się dłużej zastanawiał to coś by się pewnie zmieniło, ale nie pierwsze pozycje
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
ODPOWIEDZ