Tournament of Darkness VI

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Czy zamierzasz wziąć czynny udział w Tournament of Darkness VI?

Czas głosowania minął 20 stycznia 2008, 14:37

Tak.
4
36%
Nie.
5
45%
Jeszcze nie wiem.
2
18%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Przemek557 »

Tournament of Lag VI:

Zwycięzca: Biohazard

Domyślam się że wynik nas nie zadowala, biorąc pod uwagę bardzo dobry początek naszej drużyny. Była spora szansa. Gdyby jeszcze nie to Flats... Inna też sprawa że totalnie mi nie szło - Na skeltstonie miałem trochę lootu, a tak to nic ciekawego nie osiągnąłem(może się mylę ale chyba żadnego thiefa nie ubiłem - tylko obrażenia). Pozostaje jeszcze tylko czekać na TMT(jeśli projekt wciąż żyje), bo Tournament to fajna sprawa, w końcu jakaś zmiana, coś jest inaczej. A przed następnym ToD dobrze by było zacząć pracować wcześniej, co pozwoliłoby na opracowanie taktyki na wielu innych mapach.

No i całe szczęście że nie graliśmy na tym SoulsHarbor, bo obawiam się że obyłoby się bez dogrywki.

A na Grange jak siedziałem na dachu, to jestem pewien na 100%(sprawdzałem w konsoli)że nie mieliśmy wtedy 800 lootu, więc jeśli ktoś to wtedy spieprzył to na pewno nie ja - no chyba że komunikat o loocie nie doszedł do mnie przez jakiegoś laga-filmiki wyjaśnią.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Łucznik »

Bio miał najlepszych graczy... Racej ON nie powinien ustalać drużyn bo sobie może daćnajmocniejszą :evil:
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Dla mnie był to już trzeci ToD i mimo to, że liczyłem na to, że znajdziemy się w finale to i tak jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy. Powodów ku zadowoleniu jest sporo, ponieważ tym razem to nie nasza drużyna dała się wrobić w układ korzystny dla przeciwnika. Tym razem to my dyktowaliśmy warunki poprzez przewidywanie tego jak zareaguje przeciwnik na nasz wybór, co ułatwiło nam grę i umożliwiło zajęcie trzeciego miejsca. Zaczęło się od tego, że trenowaliśmy taktykę, która okazała się skuteczna w przypadku wszystkich drużyn (z drobnymi wyjątkami, ale najczęściej chodziło o zbyt powolne wykonywanie kolejnych czynności albo brak zrozumienia lub brak/zanik kontaktu). Niestety podczas gry z drużyną Biohazrada, na Grange coś poszło nie tak, być może poczuliśmy się zbyt pewnie i daliśmy się tak łatwo podejść, bo zwycięstwo, które oznaczałoby grę w finale było tak blisko, że teraz jest mi trochę tego żal, ale zmęczenie również dawało nam się we znaki, bo graliśmy 4 mecze pod rząd bez przerw. 3 mapy x 4 mecze = 12. Jedna mapa to 30 minut x 12 map = 360 minut = 6 godzin gry na okrągło a ja na dodatek nagrywałem - miałem tego nie robić - wszystkie mecze, więc byłem od około 16 do 7 rano przed kompem non-stop, ale również lagi i crashe serwera były denerwujące, więc jest na co zwalać i narzekać...

Według mnie gdyby nie nasza drużyna to cały ten turniej byłby nijak, ponieważ gdyby nas nie było to równie dobrze mogłaby to być tylko potyczka 2vs2, Shuga i Louiego przeciwko Rodentiowi i Okihowi. Uważam tak, dlatego bo byłem razem z nimi na TS, słuchałem ich rozmów oraz jednocześnie oglądałem ich gry i wyglądało to tak, że reszta graczy w ich drużynach po prostu nie robiła nic szczególnego, służyli raczej jako magazyn ekwipunku (o ile sami go wcześniej nie wytracili lub nie zginęli), bo autentycznie przez większość czasu siedzieli w jednym miejscu i obserwowali, co robią lepsi koledzy z ich drużyny, zresztą zobaczycie to sobie na filmach.

Jeśli chodzi o Flats to gdybyśmy nie zawalili Grange to nie byłoby tego Flats a poza tym w ogóle nie byliśmy przygotowani na tę mapę, więc to, że udało nam się wygrać na niej strażnikami świadczy o tym że nie przez przypadek zajęliśmy 3 miejsce.

Ale chyba zgodzicie się z tym, że sprawdziłem się w roli kapitan, hmm? W końcu dobierałem takie składy, który wygrywały!

TMT to coś więcej, niż ToD dlatego nie da się tego od tak ogłosić i w prosty sposób zorganizować. Według mnie w turniejach gracze powinni grać tak żeby nie można było posadzić ich o oszukiwanie a ich gra powinna być wyjątkowa. Inni gracze oglądając potem filmy z turnieju powinni być zaskakiwani nietypowymi rozwiązaniami i pomysłową taktyką całego zespołu.
Przemek557 pisze:przed następnym ToD dobrze by było zacząć pracować wcześniej, co pozwoliłoby na opracowanie taktyki na wielu innych mapach.
No tak łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić, co? Jakoś nie zauważyłem żeby ktoś inny oprócz mnie próbował opracować plan przejścia jakiejś mapy...
Przemek557 pisze:No i całe szczęście, że nie graliśmy na tym SoulsHarbor, bo obawiam się, że obyłoby się bez dogrywki.
Taa a najzabawniejsze w tym jest to, że najpierw drużyna Biohazarda wyśmiewała nas z tego, że nie chcemy na niej grać a potem jak już sami zaczęli grać i przegrywali to nagle zrzedła im mina i w końcu doszło do tego, że grali finał na SkeltstonHead no i wygrali.
Przemek557 pisze:A na Grange jak siedziałem na dachu, to jestem pewien na 100%(sprawdzałem w konsoli)że nie mieliśmy wtedy 800 lootu, więc jeśli ktoś to wtedy spieprzył to na pewno nie ja - no chyba że komunikat o loocie nie doszedł do mnie przez jakiegoś laga-filmiki wyjaśnią.
Dobrze, że mi o tym przypomniałeś! Zaraz to sprawdzę, bo może faktycznie niesłusznie posądziliśmy cię o utratę szansy na wygraną. Ale na przyszłość to sprawdzaj takie rzeczy pod [F1], bo konsola jest do czegoś innego... ;)

[ Dodano: Nie 10 Lut, 2008 14:52 ]
Moim zdaniem trzeba zmusić kapitanów do tego żeby przed turniejem wybierali z dwie mapy, na których będą potem grali i jakiś tydzień lub dwa przed turniejem byłaby ogłoszona lista map, które będą grane, więc wszystkie drużyny mogłyby się przygotować pod kątem konkretnych map, więc rozgrywka byłaby ciekawsza a taktyka z pewnością skuteczniejsza i bardziej urozmaicona i nie tylko dla dwóch graczy, ale dla całej drużyny!

[ Dodano: Nie 10 Lut, 2008 16:59 ]
Z filmu wynika, że to Oskar nie wziął amuletu, więc sorry Przemek. Tyle, że jeśli zauważyłeś, że nie mamy całego loota to było trzeba mówić, bo my byliśmy pewni, że Oskar wziął ten amulet...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

Bandit pisze:Z filmu wynika, że to Oskar nie wziął amuletu, więc sorry Przemek. Tyle, że jeśli zauważyłeś, że nie mamy całego loota to było trzeba mówić, bo my byliśmy pewni, że Oskar wziął ten amulet...
:shock: Skoro tak, to sorry- ja byłem pewien, że wszystko wziąłem- inaczej nie szedłbym do exitu. Szkoda, że przez taką błahostkę nawaliłem :cry:
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Michal »

Dobrze było. Do 4 w nocy kibicowałem. Widać było, że przygotowywaliście się do turnieju. Po początkowych grach uwierzyłem, że możecie nawet wygrać. Na Flats już tak różowo nie było. Niepotrzebnie na dachach próbowaliście ogłuszać (głównie Alex). Dużo zdrowia tam traciliście.
Bandit pisze:Jakoś nie zauważyłem żeby ktoś inny oprócz mnie próbował opracować plan przejścia jakiejś mapy...
Ja opracowałem plan guardowania na grange ale potem zostałem wyjebany z grupy Thievery i nowe taktyki mojego autorstwa nie powstały :P:
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Przemek557 »

Michal pisze:nowe taktyki mojego autorstwa nie powstały
Dzięki Bogu :-) :-) :-)
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Mam do was prośbę, oglądając filmy spiszcie wszystko to, co mówią gracze po polsku, ale bez powtórzeń. Ma to wyglądać tak:
Bandit: Idę do klopa.
Archer: Zajęte!
Potrzebne będzie mi to do zrobienia napisów po angielsku.

:arrow: B3R1_SkeltstonHead_T-Bandit(TS)_vs._G-Rodent.avi
:arrow: B3R2_SkeltstonHead_G-Bandit(TS)_vs._T-Rodent.avi

Wkrótce udostępnię więcej filmów, więc zaglądajcie do tego tematu!
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2008, 13:20 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Łucznik »

Bandit pisze:Bandit: Idę do klopa.
Archer: Zajęte!
:)) :))
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Przemek557 »

Nie wiem dlaczego ale ostatnimi czasy fileden mi coś wolno chodzi - pobranie pierwszego filmiku zajęłoby mi 2 godziny :/
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Użyj flashgeta i ustaw w nim z 10 kanałów (części) to ściągnie ci się w kilka minut.

:arrow: B1R1_Grange_T-Bandit(TS)_vs._G-Indus.avi
:arrow: B1R2_Grange_G-Bandit(TS)_vs._T-Indus.avi
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Przemek557 »

No jest lepiej, zamiast 2 godzin już jest tylko jedna :)
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Przemek557 »

no to ja mogę sie zająć spisanie dźwięków z pierwszego filmiku na Skeltstonie - no chyba że ktoś inny już to robi(jeśli tak niech mnie powiadomi, bo nie chce sie namęczyć na darmo :evil: )
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: grim_reaper »

Ja Wam za wiele nie będę pomagać, bo mnie tam nie było ;) rzecz jasna. Turniej nie był taki zły, mógł być znacznie lepszy, gdyby ludzie się nie powykruszali :( , no i przez to zrobił się wiadomy bałagan, Bio postanowił przeciągnąć mecze jak najbardziej się dało, a efekt był taki, że mnie się już nie chciało grać ostatnich dwóch rund na Skelly vs. Team Biohazard, więc poszłam spać :P . Szkoda, że ToD jest tylko raz w roku, bo było dość wesoło, mimo wszystko :).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Leming »

Mi się filmy podobają. Niektóre akcje (okraszone udźwiękowieniem) wyglądały naprawdę jak z jakiegoś dobrego złodziejskiego filmu.
Ale zastanawia mnie jedno. Czytałem w tym Waszym kodeksie, że etyka gracza nakazuje iż nie wolno wykorzystywać błędów gry i innych podobnych rzeczy, a na filmach widziałem np. że zaglądanie do skrzyń gdzie jest mapa to norma. Nie ładnie. :?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Leming pisze:Mi się filmy podobają. Niektóre akcje (okraszone udźwiękowieniem) wyglądały naprawdę jak z jakiegoś dobrego złodziejskiego filmu.
Dzięki za słowa uznania! :) Staraliśmy jakoś przygotować się do tego turnieju ćwicząc z góry założoną taktykę, czyli sposób przejścia mapy a potem po prostu realizowaliśmy to na turnieju z różnymi rezultatami.
Leming pisze:Ale zastanawia mnie jedno. Czytałem w tym Waszym kodeksie, że etyka gracza nakazuje iż nie wolno wykorzystywać błędów gry i innych podobnych rzeczy, a na filmach widziałem np. że zaglądanie do skrzyń gdzie jest mapa to norma. Nie ładnie. :?
Żeby to zrozumieć trzeba wziąć udział przynajmniej dwa razy w takim turnieju, bo graczom za pierwszym razem wydaje się, że turniej to gra gdzie nie ma miejsca na żadne oszustwa i nawet im do głowy nie przychodzi na myśl, że mieliby oszukiwać. Niestety praktyka ukazuje zupełnie inny obraz turnieju, więc jeśli chce się coś wygrać to trzeba używać wszystkich możliwych metod, które mogą pomóc w zwycięstwie. Zapewniam cię, że to, co my robiliśmy na filmach, które dotychczas udostępniłem było niczym w porównaniu do tego, co działo się w finale.

Mistrzami w oszustwach są gracze z gildii Mockers, więc myślę, że jeśli ja miałbym organizować jakiś turniej to po prostu zabroniłbym im grać, ale nie z powodu ich podejścia do gry tylko tego, że mają bardzo wysokie pingi a to także ma negatywny wpływ na przebieg rozgrywki.

No i jak tam z tymi napisami? Robi je ktoś, bo ładuję już kolejne filmy a nie udostępnię innych filmów dopóki nie zrobię angielskich napisów!
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

Leming pisze:Czytałem w tym Waszym kodeksie, że etyka gracza nakazuje iż nie wolno wykorzystywać błędów gry i innych podobnych rzeczy, a na filmach widziałem np. że zaglądanie do skrzyń gdzie jest mapa to norma. Nie ładnie.
Kodeks jest dynamicznie dostosowywany do regulaminu turnieju- nie ma sensu sobie utrudniać życia :))
grim_reaper pisze:Szkoda, że ToD jest tylko raz w roku, bo było dość wesoło, mimo wszystko
Gdyby było więcej graczy, możnaby rozgrywać jakieś meczyki. Niestety, skoro nawet na ToD nie było pełnych składów, trudno mówić o częstszych rozgrywkach :(

Ja osobiście czuję wielki niedosyt- rzadko kiedy widuje się taki teamwork; niektórzy zaskoczyli mnie w pozytywnym znaczeniu tego słowa :-D No cóż- skończyło się i pozostaje pustka. Niby jeden wieczór, ale coś w człowieku zostaje. TuT to nie BF2, w którego miałem okazję grać na meczach na ClanBase, ale emocje podobne- aż się łezka w oku kręci.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Leming »

Bandit pisze:Zapewniam cię, że to, co my robiliśmy na filmach, które dotychczas udostępniłem było niczym w porównaniu do tego, co działo się w finale.
Czy filmy z finału będą kiedyś dostępne do obejrzenia? Chętnie bym sobie popatrzył na pojedynek mistrzów. :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

Oczywiście, że będą dostępne, ale dopiero wtedy gdy zrobię angielski napisy do filmów, na których grała moja drużyna, dlatego że dla angoli chcę udostępnić wszystko na raz... ;)

Biohazard zrobił drabinę turnieju z błędami, więc ją poprawiłem i zamieściłem dodatkowe informacje:
:arrow: http://www.tut.multimo.pl/ToDVI.htm
:chase: :shoot: :guard:
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Łucznik »

Leming pisze:Czytałem w tym Waszym kodeksie, że etyka gracza nakazuje iż nie wolno wykorzystywać błędów gry
jeśli coś jest powszechnie wykorzystywane i akceptowane przez społeczność graczy to jest dozwolone
no bo co innego zaglądanie,bug z dzwiękiem ect. a co innego jakiś ciężki Bug jak np. blokująca Flashe mapa :o

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 17:05 ]
Leming pisze:wyglądały naprawdę jak z jakiegoś dobrego złodziejskiego filmu
:)) :)) :))

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 18:51 ]
obejrzałem grange i nuudny taki :P :x

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 19:15 ]
A ja brzmie jak stara kobza -_-'
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Marzec »

Naprawdę jestem pod wrażeniem profesjonalności naszych reprezentantów. Podziwiam skill i zorganizowanie. Chyba zacznę częściej grać, bo na dzisiejszy dzień przy Was jestem łapaczem szczurów
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Łucznik »

Marzec pisze:jestem łapaczem szczurów
Ooo powinszować szczury trudniej trafić :)) ;)
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: _OskaR »

A będzie jakieś uroczyste otwarcie? T + G w jednym pomieszczeniu, najlepiej w jakiejś jadalni, przecięcie wstęgi... :))
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tournament of Darkness VI

Post autor: Bandit »

No, co jest? Nikt poza Grimmy i Oskarem nic nie zrobił? Przecież nie wymagam od was nie wiadomo czego, po prostu macie spisać tekst po polsku, nie musicie nic tłumaczyć... Gdyby ktoś mi pomógł to byłoby szybciej i mógłbym udostępnić wam kolejne nagrania...
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2008, 17:18 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ