TH-Kamasutra

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Witam wszystkich
Na dzień dzisiejszy przypadła premiera mojej mapy do Thievery. A zarazem chciałbym was wszystkich prosić o przetestowanie tej mapy z faktu, że pierwszy raz miałem okazje robić mapę do jakiejś gry i mogą z tego powodu wyniknąć jakieś błędy. Tak, więc jeśli w przyszłą środę będziecie grać u Pabla na serwerze to prosiłbym abyście zagrali na niej kilka partyjek. Oczywiście chciałbym abyście tu na forum pisali uwagi odnośnie tej mapy, jeśli będzie trzeba to zrobię wersje z poprawkami. Tak więc życzę miłej zabawy.


http://www.3net.warlock.pl/thievery/pli ... asutra.zip
Kris
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Flack »

Link nie działa :(
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: PiotrS »

Ostatnio zmieniony 25 października 2003, 21:02 przez PiotrS, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Jimmy
Akolita
Posty: 140
Rejestracja: 13 września 2003, 21:35

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Jimmy »

Link działa :) (właśnie się ściąga)
Grove Street 4 life!
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Flack »

Mój uczciwy komentarz ;)
a) za jaasno w środku, mało miejsc do kompletnego chowania się (zwykle rogi), dużó pochodni
b) mało wejść do domu
c) mapa bardzo dobra do szybkiego sprawdzenia całego wnętrza przez guarda z jedną flarą (thieves loose)
d) wąsko wszędzie ;P

Ogólnie: za łatwa dla strażników (patrząc na nią w Single Mode), złodzieje raczej nie mają szans przeciwko nim. Parę pułapek przed wejściami, AI ustawione przed drzwiami i koniec.

Ale trza zobaczyć jak będzie działało on-line.

F.
Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Flack masz rację, że mapa jest mała a pomieszczenia w niej są ciasne, ale jest to pierwsza mapa, jaką robiłem tak, więc nie chciałem się pakować w durze projekty. Poniżej napisze, co na tej mapie zrobiłem i co chciałem przez to osiągnąć a czy mi się to udało to się rzeczywiście okaże przy grze on-line.

A więc wejść do domu jest cztery i wydaje mi się, że jest to wystarczająca ilość, na ulicach tago tam niby miasta jest sporo ciemnych miejsc gdzie złodzieje mogą się czuć bezpiecznie. Dużo oświetlenia w środku to po to, aby zdobycie łupu było dla złodzieja wyzwaniem. Gwardziści też wydaje mi się nie będą mieli łatwej gry zwróć uwagę, że Kamasutra pojawia się losowo w którejś ze skrzyń a strażnicy nie są wstanie się dowiedzieć, w której. Pieniądze tak samo pojawiają się losowo tak, więc do pilnowania jest praktycznie cały dom. Ostatnio pograłem trochę z Banditem na małych mapkach i okazuje się, że na takich mini projektach skutkują inne strategie niż na zwykłych dużych mapach. Przypuśćmy taką sytuacje, że złodziej obezwładni cię strzałą gazową i w tym czasie zdąży ci opędzlować cały pokój. Moim zdaniem jest sporo sposobów, aby wyrolować na tej mapie straże. Jeśli złodzieje będą kupować głównie środki obezwładniające to się morze nawet okazać, że ta mapa jest zatrodna dla Głardów tak, więc musimy poczekać do testów na serwerze, aby coś konkretnie powiedzieć. Piszesz o ustawieniu pułapek i AI, ale nie zapominaj, że złodzieje zaczynają dosłownie dwa domy dalej i w ciągu 3 sekund będą już próbowali wejść na teren domu albo najpierw załatwi ciebie i wtedy znikną twoje pułapki, jeśli zdążyłeś je rozstawić.

Na razie kończę swoje tłumaczenia bardzo ci dziękuje, że zainteresowałeś się moją mapką i że napisałeś swoje uwagi czekam także na uwagi innych graczy.
Kris
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Bandit »

Post awruk "od tyłu" poprawiony po chwili uspokojenia się ( jakieś 2 dni ) :twisted:
Ja sobie niestety niepogram. :x :evil: Na monitorze mam napis "no signal". A tu wyobraźcie sobie najgorszą i najobrzydliwszą na świecie listę wulgaryzmów. :twisted:
Ostatnio zmieniony 30 września 2003, 21:17 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: PiotrS »

Z tymi wejściami do domu może być ciężko, Są 4, ale tak:
- główne wejście - wiadomo, dobrze pilnowane, oświetlone;
- okno obok - podobnie;
- okno na sąsiedniej stronie, to do pokoju, jest mało funkcjonalne, miałem kłopot z wejściem, nie ma gdzie wbić linę;
- pozostaje wejście od tylu.

Wszystko okaże się w środę :idea:
Sama mapa jest bardzo dobrze zrobiona, pozostaje przetestować, uwzględnic ewentualne uwagi i będziemy mieć mapę dla malej ilości graczy.
Pozdrawiam
PiotrS
Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Szczerze mówiąc toż miałem problem z tym oknem, ale w czasie testów nauczyłem się szybko wspinać na nie, dlatego je tak zostawiłem. Wystarczy wbić strzałę w boczną framugę z większego konta, ale jak by nie było masz racje, jeśli będę robił wersie poprawkową to mogę dorobić jakiś przyzwoity parapet lub coś innego, co ułatwi korzystanie z tego wejścia.

Acha a jeśli chodzi o tą wersję poprawkową to planuje ją zrobić, jeśli się okaże, że mapa zawiera sporo błędów. Tak, więc jeśli ktoś znajdzie coś, co można by usprawnić to niech napisze o tym na forum.
Kris
Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Poprawiłem Kamasutre, teraz złodzieje powinni mieć łatwiej.

- usprawniłem wejścia do domu
- zmniejszyłem oświetlenie
- usunąłem czujnik z magazynku

http://www.3net.warlock.pl/thievery/pli ... asutra.zip
Kris
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Bandit »

Ja mam masę pomysłów ale wolałbym jeśli można sam dorobić pare rzeczy.
Czyli np.
- zrobic piwnicę
- strych
- super magazyn zbrojeniowy :twisted:
- wejście do piwnicy ukryć pod dywanem, który będzie "mowerem" oraz będą mogły przenikać przez niego "actorsy". Poto żeby przez zakryte przejście można było wpaść.
- klapka do piwnicy będzie otwierać sie do dołu tak aby nie przenikała przez dywan.
- niebo umieścić nieco wyżej żeby można było łazić po dachu
- dorobic komin. A w piwnicy zrobic piec. Natomiast w domu kominek.
:chase: :shoot: :guard:
Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Wiesz Bandit to byłby już całkiem inny projekt w ten sposób mapkę można rozwijać prawie w nieskończoność ja poprawiłem tylko w tym kierunku, aby ułatwić grę złodziejom, bo jak się okazuje Flack i PiotrS mieli racje w swoich uwagach. Kamasutrą już chyba więcej się nie będę zajmował. Chciałem zrobić małą mapkę i ja zrobiłem, teraz zaczynam pracę nad mapą TH-Skarbiec wiesz to jest ten projekt, nad którym pracowałem przed Kamasutrą, ale z faktu sporego rozmiaru spaprałem ją.
Kris
Awatar użytkownika
Acolithus
Mechanista
Posty: 424
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:35
Lokalizacja: Myślenice

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Acolithus »

hehe mapa o nazwie th-kamasutra jest pierwsza mapa ktora przeszedlem na singlu grajac w ni po raz pierwszy wystarczyly dwie flashbomby i blackjack i po sprawie.
a tak o mapie to ona jest fajna tylko troche mala
mam nadzieje ze skarbiec tez bedzie po polsku :!:
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Ivvan »

yhy yhy ... mi tez przypadla bardzo do gustu poniewaz jest spolszczenie :D:D heehee ale nie tylko dlatego tam jest ladnie wszystko wiliczone gdzie bandyta sie moze schowac ale nawet pamietajac o wszystkich zakatkach i tak czesto udaje sie bandycie schowac ... no i wlasnie o to w tej grze chodzi...



_____________
TUT Loaded :D
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Bandit »

Czyli dobra Kris jeśli się nie obrazisz to ja bym chętnie zają się rozbudowaniem Kamasutry. :wink: Bo sam jakoś nie moge zacząć swojej mapki. Musiałbym sobie chyba najpierw narysować ją na kartce a później przeności dopiero do edytora. A wszystko rozchodzi się o odpowiednie dobranie wielkości to chyba jest najtrudniejsze. :(
:chase: :shoot: :guard:
Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Ok Bandit jak chcesz to ją zmodyfikuj, ale zrób to oczywiście jako swoją wersje. Ja też miałem problem z rozpoczęciem prac nad mapą, ale sporo nad tym myślałem zanim się wziąłem do pacy. Teraz nad Skarbcem praca już idzie mi szybciej wiem po prostu, w jaki sposób uzyskać pożądany efekt. Chociaż ostatnio miałem jeden kiepski dzień wszystko, co zaplanowałem i zrobiłem nie podobało mi się i kasowałem wszystko, co zrobiłem. Na szczęście mi to przeszło i teraz znowu prę do przodu. Jak nic nie Spartole to za niedługo będzie kolejna polska mapka i sporo większa od Kamasutry.
Kris
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: peter_spy »

Kris moge przeznaczyć twoją mapkę do ściągania na stronie? Jak na razie to pierwsza polska TH-mapka przetestowana do gry online, :)
Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Oczywiście, że możesz ją udostępnić do ściągnięcia na swojej stronie. Nawet bardzo mnie to cieszy :D
Kris
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: peter_spy »

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Bandit »

Wysłałem na edysk ( thiefage3 nick i hasło ) poprawioną wersję Kamasutry. Ale jeszcze nie skończonej. Poprawiłem teksutry. Dodałem pare bajerków. Ale to dopiero początek, udostępniam ja tylko dla tych, którzy są ciekwi jak mi idzie. :twisted:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Pablo »

Żeby uniknąć nieporozumień z wersjami, to proponuję żebyć zmienił troszkę nazwę lub coś w tym rodzaju.
Pablo
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: PiotrS »

O tuż to Bandit, robi się bałagan, zmień nazwę, dodanie "poprawiona" nic nie daje. Oficjalna wersja mapy TH-Kamasutra to ta z datą 04.10.03

A linki to:
http://www.euskadi.host.sk/thehollow/th ... y/mapy.htm
http://www.3net.warlock.pl/thievery/pli ... asutra.zip
http://www.thiefage.neostrada.pl/pliki/TH-Kamasutra.zip
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Jimmy
Akolita
Posty: 140
Rejestracja: 13 września 2003, 21:35

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Jimmy »

Kris, czy przed zaprzestaniem prac nad Kamasutrą mógłbyś poprawić błąd "telepotacji" przy głównym wejściu? Zarówno ja jak i Bandit doświadczyliśmy tego ilekroć znajdowaliśmy się w obrębie frontowych drzwi. Ping wtedy nie podskakiwał, więc nie była to raczej wina połączenia.
Grove Street 4 life!
Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Z tego, co słyszałem to powstało pewne zamieszanie z wersjami Kamasutry. Tak, więc wyjaśnię, co i jak. Wszystkie linki na forum prowadzą do najnowszej wersji, ponieważ zamieniłem na serwerze stary plik nowym. PiotrS w swoim poście też widzę zamienił plik i dodał komentarz, że jest to wersja poprawiona. Tak, więc z forum ściągniecie najnowszą wersję. Jeśli ktoś ma na dysku Kamasutrę, ale nie wie, którą wersję to napiszę jak rozpoznać tą najnowszą. Sorki że nie ponumerowałem wersji, ale nie chciałem do nazwy wstawiać liczb. W kamasutrze przy wejściu głównym jest sterta skrzyń i po tym jest łatwo rozróżnić, bo w starej wersji są 3 skrzynie a w nowej są 4. Ta czwarta to taka malutka na samej górze. Skrzynie te widać nawet na zdjęciu w meni gry w wersji poprawionej zmieniłem to zdjęcie tak, więc nawet nie trzeba włanczać mapy, aby to sprawdzić
Kris
Kris
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 14 października 2002, 06:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TH-Kamasutra

Post autor: Kris »

Bandit wiem, że pozwoliłem ci modyfikować moją mapę, ale musisz ją inaczej nazwać dodaj jakąś końcówkę do nazwy czy coś w tym stylu zrób z tego całkiem inny projekt. Nie rób wersji poprawkowej do moich tylko na bazie mojego projektu zrób inny tak, aby mogły one obydwa funkcjonować nie kolidując ze sobą i aby gracze traktowali je jako dwie różne mapy.
Kris
ODPOWIEDZ