Animor+3dmax

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Silent Scream
Miastolud
Posty: 62
Rejestracja: 18 lutego 2003, 18:52
Lokalizacja: Środkowo-wschodnia Europa.

Re: Animor+3dmax

Post autor: Silent Scream »

:czytaj http://thief-thecircle.com/dromed/navsu ... Var=OBJEC1
tam jest coś takiego: "3D Max object creation" w 4 częściach, napisany przez Schwaa...
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Animor+3dmax

Post autor: tokaj »

No to do roboty :)
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Animor+3dmax

Post autor: tokaj »

Zrobiłem sobie wazę (nieudolna jeszcze kopia wazy ze zdjęcia, które niegdyś umieściłem na forum), otwieram DromEdem ostatnią misję Timona. I co dalej? Jak mam ją umieścić w środowisku gry? Może mi to ktoś opisać w kilku słowach (jeśli to można opisać w kilku słowach :) )
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Animor+3dmax

Post autor: timon »

Przyjmijmy,że twoja waza jest w formacie bin.
Umieszczasz plik waza.bin w katalogu thief2/obj
a pliki tekstur w katalogu thief2/obj/txt16
następnie w dromedzie otwierasz w menu Editors Object Hierarchy i wyszukjemy obiekt służący za wzór dla naszego obiektu. Proponuję
physical-decorative-DecorVase Zaznaczamy go i klikamy add. W pojawiającym się okienku wpisujemy nazwę obiektu np. NowaWazaTokaja
Po Ok pojawia się nowy archetyp.Zaznaczamy go i klikamy EDIT. Pojawia się nowe okno i wybieramy ADD, z menu wybieramy Shape-ModelName i wpisujemy waza (BEZ BIN). Gotowe.
Teraz czas zapisać gamsys
z menu File Save Gamesys.
i załadować gamesys : w oknie komend wpis set_gamesys TWOJANAZWA.
Zapisz misję, wstaw obiekt i napawaj sie widokiem swojego obiektu.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Animor+3dmax

Post autor: tokaj »

Dzięki Timon. Już jestem ciekawy czy coś z tego będzie. A swoją drogą to ten 3DMAX wciąga nie gorzej niż sam Thief :)
ODPOWIEDZ