Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Który Thief najlepszy?

Thief: Gold
40
39%
Thief: The Metal Age
31
30%
Thief: Deadly Shadows
31
30%
 
Liczba głosów: 102

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Bandit »

Myślę, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i to ono przeważnie decyduje o tym, która część jest dla nas "najlepsza".
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: taffer »

Zacząłem od jedynki a lubię ja najmniej ;)

W gruncie rzeczy chyba też Metal Age kocham najbardziej - tam jest się naprawdę złodziejem, pełno rezydencji, dachów... mało jakiś cholernych zombie, magii itd 8-)
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Marzec »

Sutriw pisze:zredukowanie do prawie zera elementów platformówkowych (TDP czasami zamieniał się w Tomb Raidera)
To nie jest plus :P Powinno być więcej elementów platformówkowych :P

Najbardziej tajemniczy, brudny, ciemny i magiczny jest T:DP, może dlatego niektórzy go wolą bardziej od innych części. Poza tym ja uważam że każda część się różni klimatem, ale w każdej klimat jest skonstruowany prawidłowo.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Kapitan Smith »

Marzec pisze:Sutriw napisał/a:
zredukowanie do prawie zera elementów platformówkowych (TDP czasami zamieniał się w Tomb Raidera)

To nie jest plus Powinno być więcej elementów platformówkowych
8-) To mnie po prostu rozwaliło
Marzec pisze:w każdej klimat jest skonstruowany prawidłowo.
Amen
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Kurak »

a ja najbardziej lubię TDS. TDP mi nie leży - za dużo zombie itp., TMA... sam nie wiem. za to TDS nadrabia wszystkie braki nie tyle zaawansowaniem grafiki, co takimi smaczkami jak światło Księżyca wpadające przez okna, piękne niebo itp. (ciężko mi to dokładnie określić) - imo dzięki temu ma najlepszy klimat. w TMA podobny wyczułem praktycznie tylko na Thieves' Highway, ale to i tak było za mało.
faktem jest, że TDS ma trochę wad, np. małe miasto, ale imo to po prostu genialna gra ;]
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: taffer »

DS - ma coś z baśni... 8-)
Awatar użytkownika
Dark Alphadron
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 13:02
Lokalizacja: Prawdziwy złodziej nie podaje położenia kryjówki.

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Dark Alphadron »

Cóż, ja wiele nie powiem, bo na razie za sobą mam tylko TDS, (wie ktoś gdzie mogę dorwać pozostałe? Najlepiej ze sklepów online, broń boże z torrentów!!) za to zaprzeczę tekstowi, jakoby w owym Thiefie był słaby dźwięk. Głosy ludzi, odgłosy otoczenia itp. (przede wszystkim w tunelach Pogan i wspominanym kilkaset tysięcy razy sierocińcu-psychiatryku) przeważnie miażdżą konkurencję. Są wyjątki, (odgłosy działania maszyn chociażby - choć trzaski gramofonu brzmią świetnie) ale poza tym audio w TDS rządzi. Jak tylko zagram w pozostałe Thiefy - porównam.
PS. Jeśli ma ktoś zastrzeżenia do posta - na pw proszę, nie spamujmy.
Podpis ktoś podwędził. Nie zostawił śladów.
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Henry »

Alphadron, przyznaj się do krainy z której pochodzisz, wtedy będziemy rozmawiać o tych lepszych częściach Thiefa, a jeszcze istnieje na naszym forum coś takiego jak PW, jestem otwarty na dyskusję.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Jacek »

Dark Alphadron pisze: Najlepiej ze sklepów online
Wpisz w googlach "thief antologia", powinno coś wyskoczyć.

[ Dodano: Czw 13 Gru, 2007 07:23 ]
Kurak pisze:ale imo to po prostu genialna gra
Co jest genialnego w grze którą przechodzi się z dziecinną łatwością i która ma tylko jedną naprawdę dobrą misję?
Graficznie oczywiście nie ma co porównywać ale klimat wg. mnie nie polega na grafice a raczej tym co tworzy nasza wyobraźnia.
Awatar użytkownika
Dark Alphadron
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 13:02
Lokalizacja: Prawdziwy złodziej nie podaje położenia kryjówki.

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Dark Alphadron »

Jacek pisze:[...]
Graficznie oczywiście nie ma co porównywać ale klimat wg. mnie nie polega na grafice a raczej tym co tworzy nasza wyobraźnia.
Popieram! I dzięki za trop, ale wolałbym konkretny sklep, żeby Thief za drogi nie był. (co prawda przy TAKICH grach kasa nie ma znaczenia, ale ja jej za wiele nie posiadam) Gram.pl odpada, szukałem.
Henry pisze:Alphadron, przyznaj się do krainy z której pochodzisz[...]
Nie wiem czy rozumiem, ale zdaje mi się, że uważasz mnie za obcokrajowca? Jeśli tak, niestety się rozczarujesz. :P
Podpis ktoś podwędził. Nie zostawił śladów.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Kurak »

Jacek pisze:Co jest genialnego w grze którą przechodzi się z dziecinną łatwością i która ma tylko jedną naprawdę dobrą misję?
Graficznie oczywiście nie ma co porównywać ale klimat wg. mnie nie polega na grafice a raczej tym co tworzy nasza wyobraźnia.
chociażby muzyka xd a co ty takiego trudnego widziałeś w T2? bo wg mnie to T2 i T3 są zbliżone, jeśli chodzi o poziom trudności.
co do klimatu: nie, w grach komputerowych nie tworzysz sobie klimatu wyobraźnią (wyjątkami są gry tekstowe), tylko masz już pewien klimat przedstawiony przez twórców za pomocą grafiki i muzyki, fabuły, świata przedstawionego itd.
wyobraźnią kreujesz sobie klimat grając w papierowe RPGi czy czytając książkę xd
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: eLPeeS »

Dark Alphadron pisze:ale wolałbym konkretny sklep, żeby Thief za drogi nie był.
Niecałe 25zł to chyba nie jest jakiś straszny wydatek. Zwłaszcza za 3 genialne gry - wychodzi jakieś 8zł za tytuł. Najlepiej się przejść do pierwszego z brzegu EMPiKu - powinien być a jak nie to zawsze możesz u nich zamówić. Jak ci się nie chce ruszać z kanapy/fotela/krzesła zawsze zostaje to:
http://merlin.pl/frontend/browse/product/8,487760.html i to http://www.empik.com/produkt?productId= ... _Antologia
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Jacek »

Dark Alphadron pisze:ale wolałbym konkretny sklep
A to google Ci już nie działają? :))
Kurak pisze:a co ty takiego trudnego widziałeś w T2?
Nie wiem, może to co wciąż widzą w nim co setki graczy tworzących i grających w fanmisje?
Kurak pisze:wg mnie to T2 i T3 są zbliżone, jeśli chodzi o poziom trudności.
Jeśli ma się internet do dyspozycji to wszystkie gry są jednakowo łatwe.

I Twoja wypowiedź z innego wątku:
Kurak pisze: ... w T1 nie grałem, w T2 przeszedłem bodajże tylko do misji z ucieczką...?
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Kurak »

Jacek pisze:Nie wiem, może to co wciąż widzą w nim co setki graczy tworzących i grających w fanmisje?
a co ma trudność do popularności? xd
Jacek pisze:Jeśli ma się internet do dyspozycji to wszystkie gry są jednakowo łatwe.
nie zgodzę się - solucje to nie wszystko. przykładowo Bliźniaki z PoP: TTT. czytałem o nich wiele solucji i porad, a w końcu i tak musiałem wypracować sobie własną technikę.
co do mojej wypowiedzi z innego wątku: o ile się nie mylę napisałem ją prawie rok temu, a straciła ważność gdzieś pod koniec lipca. przykład:
Kurak pisze:w T1 nie doszedłem do misji z filmikiem z nią, ale z T2 wyraźnie wnioskuję, że oboje czuli do siebie miętę i gdyby nie wydarzenia w Soulforge, to mołoby dojść między nimi do czegoś więcej. szkoda, że Viktoria zginęła :(
a więc, Jacku, nie cytuj aż tak wybiórczo xd
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Dark Alphadron
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 13:02
Lokalizacja: Prawdziwy złodziej nie podaje położenia kryjówki.

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Dark Alphadron »

eLPeeS pisze: Niecałe 25zł to chyba nie jest jakiś straszny wydatek. Zwłaszcza za 3 genialne gry - wychodzi jakieś 8zł za tytuł.
Wprost przeciwnie - to cholernie tanio za Thiefy - 25 zł. za wszystkie trzy? Tyle to ja bym za każdego osobno dał...
Najlepiej się przejść do pierwszego z brzegu EMPiKu - powinien być a jak nie to zawsze możesz u nich zamówić. Jak ci się nie chce ruszać z kanapy/fotela/krzesła zawsze zostaje to:
http://merlin.pl/frontend/browse/product/8,487760.html i to http://www.empik.com/produkt?productId= ... _Antologia
Dzięki. A co do ruszania się z kanapy - to nie to, tu raczej główną rolę gra brak Empiku, tudzież JAKIEGOKOLWIEK poważnego sklepu z grami w... cóż, w promieniu kilku(nastu? dziesięciu? Nie bardzo wiem) kilometrów od miasta nie ma. Więc skorzystam z linku - dzięki.
Co do Google to często można znaleźć tam jakiś chłam, w stylu trzeciej z kolei pirackiej kopii z oryginalną instrukcją i pudełkiem z obrazkiem grającym okładkę. To nie żart - raz tak kupiłem Gothica 2...
Podpis ktoś podwędził. Nie zostawił śladów.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: marek »

Kurak pisze:a co ty takiego trudnego widziałeś w T2? bo wg mnie to T2 i T3 są zbliżone, jeśli chodzi o poziom trudności.
Ja bym powiedział, że T2 jest najtrudniejsza (trace the courier, casing the joint) z całej serii - i zarazem najstraszniejsza (trail of blood). T3 jest zdecydowanie najłatwiejsza - nigdy nie brakuje sprzętu, bo kasy na sprzęt jest mnóstwo, a przeciwnicy są półgłusi i wyjątkowo wrażliwi na ostrzał (wystarczy trafić - w T1 i T2 później nie starczyło trafić, trzeba było jeszcze dobrze trafić).
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: taffer »

Gdyby zabroniono w Thiefie używać blackjacka - albo powiedzmy jedno ogłuszenie na misję tylko aby było - to wtedy zgodzę się, byłaby to trudna gra... i jeszcze save'y co parę checkpointów, a tak? Wszystkie 3 Thiefy stają się dziecinnie proste.

A trójka ma wszystko to co miały 1 i 2... a nawet jeszcze więcej...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Jacek »

taffer pisze:Wszystkie 3 Thiefy stają się dziecinnie proste.
Powtórzę się: jak się ma internet to każda gra jest prosta. Ciekaw jestem czy sam wszystko tak z łatwością znajdowałeś w T1 i T2?
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: taffer »

Wszystkie Thiefy to nieliczne gry, które skończyłem bez zaglądania do solucji ;) oczywiście nigdy nie udało mi się znaleźć całego loot'u - ale to kolejny opcja, którą możemy usttawić sobie sami - by zwiększyć trudność gry 8-)

A z trzecią częścią miałem najwięcej problemów, bo pamiętam, że cały dzień szukałem przełącznika w domu wdowy ;)

****

Zresztą... oprócz Operation Flashpoint nie znam trudnych gier. 8-)

***
Natomiast taka myśl mnie naszła, co do używania solucji - w dzisiejszych grach bez sensu siedzieć tydzień w jednej lokacji i szukać przełącznika itd - bo nie wiadomo czy to bug czy też nie.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Marzec »

Kapitan Smith pisze:
Marzec pisze:Sutriw napisał/a:
zredukowanie do prawie zera elementów platformówkowych (TDP czasami zamieniał się w Tomb Raidera)

To nie jest plus Powinno być więcej elementów platformówkowych
8-) To mnie po prostu rozwaliło
Marzec pisze:w każdej klimat jest skonstruowany prawidłowo.
Amen
Czego ty się czepiasz? [edit] (Mam na myśli: Jakiej rzeczy się czepiasz ;) )
Według ciebie brak lub nadmiar elementów platformówkowych wpływa na klimat gry?
Wpływa na gameplay :?

Klimat... to jest np.: punkowy, gotycki, metalowy, wiktorianski, thiefowy, pogański... rozumiesz?
Cała wirtualna rzeczywistość gry, którą gracz odbiera kiedy gra. :roll: Zmysłowa otoczka :roll:
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Kapitan Smith »

Rozumiem co to klimat, ale nie rozumiem o co Ci chodzi... ;)
Jeżeli o to, że jeśli w serii byłoby więcej w/w "elementów platformówkowych" to Thief byłby lepszy to bez urazy współczuję :|
Jeśli Thief 2 lub DS byłby choć w połowie tak surralistyczny (mam na myśli sposób ukazania fantazji) pewnie odrzucił bym tę grę dość szybko, lub też w ogóle nie zwrócił na nią uwagi (jak to było na początku z Thief 1). Całe szczęscie na tej linii DS ratuje sytuacje, choć i w TMA nie jest źle (czyt. nie tak źle jak w TDP)
Awatar użytkownika
zela
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 01 stycznia 2008, 21:17
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: zela »

3 jest najlepsza :ok
Cień to najlepszy przyjaciel złodzieja.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Bruce »

Kapitan Smith pisze:Całe szczęscie na tej linii DS ratuje sytuacje, choć i w TMA nie jest źle (czyt. nie tak źle jak w TDP)
Pisz tak dalej, a dostaniesz bana :twisted:. Właśnie to DS jest najgorsze i psuje cały klimat serii. Co z tego, że graficznie jest najlepsza, skoro na całą grę tylko jedna misja trzyma poziom dwóch pierwszych części.
3 jest najlepsza :ok
Następny, a raczej następna ;) Bluźnisz dziewczyno, bluźnisz. Idź do kaplicy Młotów się nawrócić :))
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Łucznik »

Bruce pisze:Pisz tak dalej, a dostaniesz bana
to wolne forum na którym mamy prawo wyrażać swoją opinię i nie możemy być za nią karani a moderatorzy to nei policja polityczna!
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Bruce »

Łucznik pisze:to wolne forum na którym mamy prawo wyrażać swoją opinię i nie możemy być za nią karani a moderatorzy to nei policja polityczna!
A czy widziałeś te emotki w moich tekstach? Zapamiętaj raz na zawsze. Jeśli piszę bez emotek to piszę na poważnie, a jak piszę z emotkami, to nie brać tego poważnie. Ty chyba nie myślałeś, że za coś takiego będę karał? :|
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
ODPOWIEDZ