Zakończenie Thiefa 3

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Bootlicker »

Co myślicie o zakończeniu trzeciej części Złodzieja?
► Pokaż Spoiler
PS Są jakieś wiadomości o czwartej części?
Awatar użytkownika
Hunter
Miastolud
Posty: 56
Rejestracja: 28 grudnia 2006, 19:26

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Hunter »

Jedyna czwarta część thief'a na jaką czekam to Darkmod :D Co do zakończenia 3 to myślałem, że gierka będzie trochę dłuższa. A końcówkę wyobrażałem sobie bardziej ambitną i trudniejszą :|
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... Wtedy zaczyna się kyokushin"
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Marzec »

Gdzies czytałem, że czwarta część będzie w czasach zbliżonych do naszych i będzie już to zupełnie inna gra. Jeśli to były tylko domysły to mnie poprawcie. Ale na Thief 4: Garrett's Revenge bym nie płakał :P
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Vrael »

- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Pigov »

Tritus Debris pisze:Gdzies czytałem, że czwarta część będzie w czasach zbliżonych do naszych i będzie już to zupełnie inna gra. Jeśli to były tylko domysły to mnie poprawcie. Ale na Thief 4: Garrett's Revenge bym nie płakał :P
Tą nazwę to lepiej przemyśl... :)

Ale fajnie by było gdyby T4 kiedyś wyszedł, mam nadzieję że tak się stanie.
Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Bootlicker »

Ja myślę że kiedyś wydadzą 4 cześć. Bo Deadly Shadows się dobrze sprzedało, także czemu by mieli nie robić następnej części.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: eLPeeS »

Kłóciłbym się. Bo niestety teraz coraz częściej żeby wydać jakiś sequel jego starszy brat musi się sprzedawać fantastycznie albo choć bardzo dobrze i samo dobrze (choć myślę że w przypadku serii Thief wystarczy samo przyzwoicie) może nie wystarczyć. Spójrzmy prawdzie w oczy. Thief nie jest typową grą FPS co zawęża krąg osób zainteresowanych. Znam masę osób które grywają z przyjemnością w różne gry (a przynajmniej jeszcze kiedyś grywały za młodu) od RTSów po RPGgi a Thief, gdy im go podsuwałem, ich odpychał.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Kapitan Smith »

Z drugiej strony obejrzmy listę dobrych skradanek na rynku. Jedziemy:

1. Thief

I....? Koniec!

Dlaczego miałby się więc żle sprzedawać?
Tym bardziej dlatego, że teraz grafika ma ogromny wpływ na grywalność i mało kto decuduje kupić jakąś "wykropkowaną" grę. A że DS robi pod tym względem ogromne wrażenie chyba nikt nie zaprzeczy? :)
Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Bootlicker »

Cieszmy się chociaż my, że danem nam jest grać w tak spaniałą grę, jaką niewątpliwie jest Thief.

Wiara czyni cuda ;) Oby Thief 4 ujrzał światło dzienne.

[ Dodano: Czw 04 Sty, 2007 17:52 ]
Kapitan Smith, według mnie odbicia światła i tekstury w Deadly Shadows są dalej bardzo ładne :)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: eLPeeS »

Kapitan Smith pisze:I....? Koniec!
A seria Splinter Cell to pies ;) Od bidy masz też mało udanego STOLEN a jakby się zastanowić coś by się pewnie jeszcze znalazło.
Kapitan Smith pisze:Dlaczego miałby się więc żle sprzedawać?
No nie mówię że źle od razu ale na pewno gorzej niż np. tak Prince of Persia czy choćby Battlefield. Fanów skradanek jest mało i jest to dość hermetyczna grupa. Grafika i owszem przyciąga teraz młodych tylko zważ tez że ci młodzi w większości ściągają gry z netu a to nie ma wpływu na sprzedaż. Poza tym ONI teraz oczekują od gier czegoś więcej, w kwestiach grafiki, niż bardzo ładne tekstury i odbicia światła. To muszą być takie fajerwerki że GF8800 ledwo dyszy ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: waldeq »

Dla mnie najważniejsza jest grywalność.Grafika schodzi na dalszy plan.Myslę że juz udźwiękowienie odgrywa ważną rolę.Inaczej nie ciupałbym teraz po nocach w Thiefa 1.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Kapitan Smith »

eLPeeS pisze:. To muszą być takie fajerwerki że GF8800 ledwo dyszy
A zwróć uwagę, że na Gothicu 3 każda karta ledwo dyszy i jakoś mało komu się podoba. To chyba trzeba mieć do tego pewną rękę.
Moim zdaniem największymi atutami choćby DS są:

-Grywalność
-Grafika
-Muzyka (w szczególności! :!: )
-Dżwięki (może)
eLPeeS pisze:A seria Splinter Cell to pies
Od SC to już chyba Gorky 02 jest lepsze :? ;)
Bootlicker pisze:według mnie odbicia światła i tekstury w Deadly Shadows są dalej bardzo ładne
Eeeee, żle sformułowałem zdanie. ;) :)) Chodziło mi o to, że grafika w DS zdecydowanie jest jedną z najładniejszych jaką widziałem... Oceniam ją i chyba zawsze będę oceniał znakomicie 8-)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: eLPeeS »

Kapitan Smith pisze:i jakoś mało komu się podoba.
Mi się podoba ale ja jestem graczem starej daty ;) Co do atutów o ile do dźwięków nie mam zastrzeżeń bo zawsze były fenomenalne o tyle np. grywalność jest ale tylko za pierwszym razem. Za drugim cały entuzjazm opada. Grafika fajna ale mi np. bardziej podobał się HL czy FC.

PS Ale się OT zrobił...
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Hunter
Miastolud
Posty: 56
Rejestracja: 28 grudnia 2006, 19:26

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Hunter »

Wiara czyni cuda Wink Oby Thief 4 ujrzał światło dzienne.
Jeśli tak to koniecznie w klimacie średniowiecza lub pobliskich epok. Jakoś nie wyobrażam sobie thiefa w współczesności(a nawet sensu przenoszenia gry do naszych czasów). Od współczesności mamy splinter cell.

A seria Splinter Cell to pies
A mi jakoś się podoba ;) Fajny jest klimat misji w chaos theory(napad na bank)Schodzimy przez dach do środka banku po linie, na dole czekają lasery :) ech...uwielbiam tę misję. :)
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... Wtedy zaczyna się kyokushin"
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Marzec »

Ja się przyznam bez bicia, że nie widziałem jeszcze zakończenia trójki - i całej serii zarazem - i zamierzam dzisiaj zobaczyć :D
eLPeeS pisze:PS Ale się OT zrobił...
jak zawsze na forum, no i pozatym czemu ten topic nie został jeszcze zamknięty?
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Silvan
Akolita
Posty: 177
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 22:27
Lokalizacja: Otwock k/ Wawy
Kontakt:

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Silvan »

Tak dla odmiany napiszę coś na temat.

Zakończenie Deadly Shadows jest czymś w stylu klamry spinającej całą serię - scena z dzieckiem łapiącym Keepera otwiera przecież całą serię (wtedy tym dzieckiem był Garett). Jednak zakończenie zostawia pewien suspens, w końcu tylko hollywoodzkie filmy zawsze kończą się happy endem, który może dawać jakąś nadzieję, że Garett i to dziecko wskrzeszą zakon Strażników (Opiekunów), ale to tylko gdybanie.

Jeszcze dwa pytania co do zakończenia - Kim jest ten ktoś, kto przegląda księgi w poszukiwaniu Glifów (kilka razy sprawdzałem głos - to nie Garett)? Oraz czy ktoś wie, jaki utwór leci podczas ostatniej sceny (mam na myśli ten rozpoczynający się od wejścia perkusji, potem dochodzi gitara elektryczna)? X)
Don't be afraid of darkness. Be afraid of what it hides...
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: eLPeeS »

Tritus Debris pisze:jak zawsze na forum
Heh no racja. I za to cenie sobie to forum, że mimo, iż robią się często offtopici to zwykle na jakiś inny konkretny temat :))
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Marzec »

Czego mamy dowód w tym momencie... po woli zaczyna mnie to wkurzać :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: dario »

siema!!! o ile się nie myle to następna erą czy też wiekiem bedą tak zwane "Czasy Niezapisane" lol w ktorym nadejdzie powrót Tricstera (Szahraja) i ostateczna bitwa pomiędzy pozostałymi frakcjami (Poganie-Młotodzierżcy).Przynajmniej taka mowa była w thief 3 jeżeli ktoś bardziej uważnie grał :] mam nadzieje że thief to będzie coś w rodzaju fify czy innej gry gdzie nie będzie końca:) ale koniec kiedyś musi nadejść no nie...jak dla mnie 3 część jest najlepsza! 1 i 2 może być gdyby nie ta grafa ale fabuła jest również wciągająca i całość trzymie się kupy.Jestem tu nowy ale wiedze mam sporą na ten temat...aha i nie żebym thiefa przeszedł wczoraj hehe,że tak się chwale...do zobaczonka na pozostałych tematach...dario the garrett
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: marek »

garrett87 pisze:1 i 2 może być gdyby nie ta grafa
akurat niektóre elementy grafiki były lepsze w T2 niż w T3 :P np. mrok nie świecił na szaro-niebiesko, były postacie półprzeźroczyste (duchy)
garrett87 pisze:mam nadzieje że thief to będzie coś w rodzaju fify czy innej gry gdzie nie będzie końca
no nie przesadzajmy - jakby wychodziła co roku to w końcu by wtopili którąś wersję i wyszłoby kupsko
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: eLPeeS »

marek pisze:jakby wychodziła co roku to w końcu by wtopili którąś wersję i wyszłoby kupsko
Jak ostatni Splinter Cell :?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Silvan
Akolita
Posty: 177
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 22:27
Lokalizacja: Otwock k/ Wawy
Kontakt:

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Silvan »

mój poprzedni post pisze:Jeszcze dwa pytania co do zakończenia - Kim jest ten ktoś, kto przegląda księgi w poszukiwaniu Glifów (kilka razy sprawdzałem głos - to nie Garett)? Oraz czy ktoś wie, jaki utwór leci podczas ostatniej sceny (mam na myśli ten rozpoczynający się od wejścia perkusji, potem dochodzi gitara elektryczna)? X)
Wie ktoś?

Trickster, z tego, co się orientuję, został ożywiony już pomiędzy T:MA, a T:DS. Dzięki temu właśnie mieliśmy okazję pownerwiać Pogan w DS. Co do niezapisanych czasów:
No było, wszyscy Keeperzy się ich bali. Rozpoczęły się one wraz z uaktywnieniem Last Of All Glyphs. Garrett został One True Keeper (nawet on się z tym pogodził), a glify zniknęły. Keeperzy, pozbawieni glifów, zestarzeli się i pomarli.
Don't be afraid of darkness. Be afraid of what it hides...
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: dario »

hehe to oczywiste przecież! wiem wiem tylko chodziło mi,że mogliby serie thiefa pociągnąć tak do 5 części wiadomo,że nie wyrobili by się w ciągu roku ale tak zawsze jest ta nadzieja i pewność, że na bank jeszcze będzie jakaś następna część. no i oczywiście zmiana twórców gry ma też duże znaczenie...
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: Sutriw »

Taa, tylko powiedz mi drogi garrettcie87 kto miałby ten astępne części Thiefa zrobić?
LGS już raczej nie ION Strom chyba też nie bardzo...
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Zakończenie Thiefa 3

Post autor: waldeq »

No a od czego my tu jesteśmy :?: 8-)
ODPOWIEDZ