Gothic Mroczne Tajemnice

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: maeglin »

Black_Fox pisze:Jeśli chodzi o Gothic to walka dla mnie tam nie grała aż TAK WAŻNEJ roli. Fabuła... tak... coś pięknego. Żałuję, że nie mogę się cofnąć w czasie i przejść tą grę od nowa, pierwszy raz, te podniecenie gdy odkrywam coś nowego. Teraz całą kolonię mam jak w paznokciu. :/ Mam nadzieję, że MT to chociaż lekko poprawi.
A grałeś w dodatek do Gothica - Diccuric? Ja troszkę popykałem i graficznie przewyższa oryginał, a i trudność jest IMHO wyższa, niż w Gothicu.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Black_Fox »

Miałem zamiar w to zagrać, ale jakoś przeminęło z wiatrem. :P Ponoć to jest w wersji Niemieckiej, to prawda?
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: maeglin »

Black_Fox pisze:Miałem zamiar w to zagrać, ale jakoś przeminęło z wiatrem. :P Ponoć to jest w wersji Niemieckiej, to prawda?
Tak, taka jest wersja oryginalna tegoż dodatku.

Ale polscy fani sporządzili kinowe spolszczenie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w to popykać. :) Zaiste to połączenie - niemiecki lektor z polskimi napisami. :)
spamer
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 26 października 2005, 18:57

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: spamer »

Black_Fox pisze:Przeszedłem tą grę tyle razy, a nigdy nie grałem magiem.
Przeszedłem wszystkie trzy części (z wyjątkiem NK) i ani razu nie grałem magiem.

Zgadzam się z tym, że w GI i GII klimat i fabuła siadają w końcówce. Świątynia Śniącego i Dwór Irdorath to już tylko nudne wyrzynanie.
Trudno jest mówić o sensownie rozwiniętej fabule w GIII, ale ja będę bronić trzeciej części - całkiem przyjemnie sie w nią grało. Mogłaby być trochę krótsza, ale przecież nikt nie musi kończyć wszystkich pobocznych misji.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Leming »

Nie byłbym sobą gdybym raz na miesiąc nie zadał tego pytania. No i jak stoi sprawa z tym dubblingiem?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Black_Fox »

Trochę czasu już minęło, to się zaczyna robić jak Night Blade... :/
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Bruce »

Cholera wie, kiedy wyjdzie dubbing. Może jeszcze w te wakacje. Choć w to wątpię.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Pablito »

Zawsze można grać bez ;) (przyznam że jest bombowo :P)
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: taffer »

Kurde kiedyś kochałem głos Bezimiennego, a teraz polski język zaczął mnie drażnić, przez co jakoś mam opory grać kolejny raz w G :?
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Mauuury »

Pobrałem sobie sobie moda, wgrałem to co trzeba (pamiętając o tym jakimś instalerze, który się wgrywa do folderu System) i nie działa. :( Próbowałem kilka razy. Tak jak napisano w instrukcji (wyświetla się podczas instalowania moda) uruchamiam grę przez: GothicStarter_Mod.exe i wyskakuje mi jakieś okienko, klikam Play The Game no i ładuje mi się gra, a potem zamyka. Raz nawet poszło intro, tylko jak potem zaczęło instalować grę to się zacięło i musiałem zrobić reset. :(

Drugi problem (a raczej prośba):
Nienawidzę pobierać z RapidShare. Ci dranie, którzy założyli ten serwis jadą kasę za jakieś premium, dzięki któremu użytkownik może mieć nieograniczony dostęp do plików. Ale dość o nich. Ten serwer to jedyne miejsce z którego można pobrać patcha do wersji 1.03. Jak wchodzę na odpowiednią stronę i klikam na napis "Free" na dole strony, to mnie przekierowuje na jakąś stronę, na której jest napisane że już pobierałem ten plik i albo mam kupić premium, albo odczekać 111 min. No a ja nie pobierałem tego patcha (w każdym razie nie mam go na kompie). No i tu się pojawia moja prośba: czy ktoś z was mógłby wsadzić go na np. sendspace i dać linka?

EDIT: Zostało mi już tylko 20 min. Jakoś dam sobie radę z tym patchem, ale nadal czekam na odp. na pierwsze pytanie.

EDIT2: Nie no, z tym patchem to są jakieś jajca. Jak ostatnio patrzyłem to mi się pokazało że mam czekać 20 min. (patrz wyżej) A teraz jak tam wszedłem to pokazał "... or wait 88 minutes". Ponawiam prośbę wstawienia patcha na sendspace.
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Leming »

Mauuury pisze:Jak wchodzę na odpowiednią stronę i klikam na napis "Free" na dole strony, to mnie przekierowuje na jakąś stronę, na której jest napisane że już pobierałem ten plik i albo mam kupić premium, albo odczekać 111 min. No a ja nie pobierałem tego patcha (w każdym razie nie mam go na kompie).
To nie jest wina "złodziejskiej" polityki serwisu. Po prostu korzystasz z sieci osiedlowej, radiowej lub innej, która Ci nie przydzieliła publicznego adresu IP. Serwer RapidShare (inne serwisy także) "widzi" całą sieć, do której jesteś podpięty, jako jeden komputer-serwer. Nie rozróżnia poszczególnych użytkowników dopiętych do tej sieci, (nie ma możliwości ich rozróżnienia). Dla niego <metafora> wszystkie komputery podłączone do wspólnej sieci komputerowej na jednym osiedlu to komputer o nazwie "Sieć Osiedlowa nr X w mieście Y". Dla niego nie ma różnicy między komputerem w bloku nr 1 na parterze a komputerem z bloku nr 10 na 10 piętrze.
Lub inaczej. To podobna sytuacja jakbyś miał w domu 3 aparaty telefonów stacjonarnych (każdy w innym pokoju) a tylko jeden numer telefoniczny. Gdybyś dzwonił do kolegi na komórkę to zawsze wyświetlałby mu się Twój numer domowy i to niezależnie, z którego aparatu byś akurat do niego dzwonił.
Mauuury pisze:Nie no, z tym patchem to są jakieś jajca. Jak ostatnio patrzyłem to mi się pokazało że mam czekać 20 min. (patrz wyżej) A teraz jak tam wszedłem to pokazał "... or wait 88 minutes".
Zdarza się i taka sytuacja. Ktoś z Twojej sieci również "polował" na pliki z RapidShare. Jak widać jemu się udało, bo zaczął pobierać jako pierwszy (zaraz po czasie oczekiwania dał "pobierz plik"). A serwer zanotował, że Twoja sieć pobierała pliki i musi teraz przepisowo odczekać.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Mauuury »

1. Nie prosiłem o wyjaśnienie mi dlaczego tak się dzieje, tylko o wstawienie tego patcha na sendspace i podanie linka.
2. Jestem podłączony do intenetu przez kabel, w Aster. Jak byłem u dziadka (też kabel, ale w UPC) to problem nie występował.
3. Mimo wszystko dzięki.
4. Czekam na odp. na pierwsze pytanie. Patch może zaczekać...
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: maeglin »

Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Mauuury »

Dzięki maeglin. Obydwa problemy mam już z głowy. Otworzyłem grę przez plik "GothicMod.exe" i zadziałała, choć nie wiem czemu bo w instrukcji do moda było napisane że trzeba otwierać przez "GothicStarter.exe". No ale nic. Już wszystko działa.

EDIT: Jeszcze raz potrzebuję pomocy. Otóż niedawno zadziobały mnie ścierwojady i musiałem wczytać grę. Wchodzę sobie normalnie do Gothica, klikam "Wczytaj" i wybieram zapis, a potem wychodzi mi do pulpitu i wyskakuje jakiś error. :( I jeszcze jedno: gdzie jest ten obóz, który Diego zaznaczył na "zniszczonej mapie"? Jak ją czytam to mi się otwiera jakiś spalony świstek papieru i jedyne co na nim widać to kursorek który pokazuje gdzie jestem.
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Pablito »

Obóz przemytników leży na plaży kolo wieży z nieumarłymi, tam gdzie był wrak statku i gdzie chodziły ogniste jaszczury
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: krystyn-a »

Mauuury pisze:Dzięki maeglin. Obydwa problemy mam już z głowy. Otworzyłem grę przez plik "GothicMod.exe" i zadziałała, choć nie wiem czemu bo w instrukcji do moda było napisane że trzeba otwierać przez "GothicStarter.exe". No ale nic. Już wszystko działa.

EDIT: Jeszcze raz potrzebuję pomocy. Otóż niedawno zadziobały mnie ścierwojady i musiałem wczytać grę. Wchodzę sobie normalnie do Gothica, klikam "Wczytaj" i wybieram zapis, a potem wychodzi mi do pulpitu i wyskakuje jakiś error. :( I jeszcze jedno: gdzie jest ten obóz, który Diego zaznaczył na "zniszczonej mapie"? Jak ją czytam to mi się otwiera jakiś spalony świstek papieru i jedyne co na nim widać to kursorek który pokazuje gdzie jestem.
Mapa od Diega powinna wyglądać normalnie, jeżeli wygląda tak jak opisujesz to... nie jesteś w MT.
Odpalasz grę ze złej ikonki. Nawet jak dojdziesz do miejsca gdzie jest obóz to gra się wyłączy i do obozu nie wejdziesz.
Plansza początkowa jest z napisem Mroczne Tajemnice i z czachą. Playerkita odpal z folderu Program Files/Piranha Bytes/Gothic/System/Gothic Starter.exe.
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Mauuury »

O kurcze... Menu nie wyświetla się tak jak mówisz. Jest normalne. Jedyne co się zmieniło to napis: kiedy nakieruję na "nowa gra" to wyświetla mi się "Odkryj Mroczne Tajemnice" czy coś takiego. A jak otwieram przez ikonkę "GothicStarter_Mod.exe" to pojawiają się błędy, które wspomniałem na początku, a i menu się nie zmienia. Co się mogło stać?

EDIT: Panowie, wiem co się stało... Po przeszukaniu folderu "System" znalazłem ikonkę "GothicStarter.exe" czyli dokładnie taką jaką opisano w instrukcji do moda. :oops: Podczas uruchamiania zaznaczyłem "Gothic: Mroczne Tajemnice" i wszystko się otworzyło tak jak to opisaliście. Przepraszam że zawracałem wam głowę. Mój błąd. :oops:
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Black_Fox »

F3 i masz wyszukiwarkę systemową... wpisujesz nazwę pliku i masz problem z bani. :P
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Leming »

Przypadkiem trafiłem na materiały związane z Gothic Mroczne Tajemnice - In Extremo. Na tym filmiku zachowanie Bezimiennego po wypiciu bimbru jest bardzo... hmm... realistyczne :-D. No i mam pytanie do Bruce'a. Jak to jest, że postacie z tego dodatku gadają (zdaje się, że strażnicy przy bramie coś śpiewają) w "oryginalnych" głosach. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie, że jedną z kwestii był głos Diega, (w innej już nie pamiętam kogo). Czyżby w "ugłosowieniu" brali udział profesjonalni - oryginalni aktorzy?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: krystyn-a »

Szkoda, że tylko do Bruce"a. Ja też gram w Gothic'a 1, 2, MT i Diccuric.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Bruce »

Nie za bardzo wiem gdzie ty to widziałeś (czy słyszałeś). Ale gadają znanymi głosami, bo mają skrypty które wykorzystują czasami oryginalne teksty. Po prostu taki mix. Bez głosu są tylko te nowe kwestie i długo takie pozostaną :?
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: krystyn-a »

Widzę i słyszę bo gram na zmianę z ostatnią misją dr Gregoriusa. Zawsze tak jest w modach, że wykorzystuje się tyle dźwięku z oryginalnej gry ile tylko można.
:))
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Black_Fox »

Eee... ten filmik jest powalający, koncert. LOL! xD Pierwszy raz słyszę tę piosenkę i... spodobała mi się. :)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: krystyn-a »

O MATKO! Co to za filmik? Może w SO? Tam wystąpiła EXTREMA.
Głos solisty podobny do głosu Michała Wiśniewskigo.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Gothic Mroczne Tajemnice

Post autor: Leming »

krystyn-a pisze:Szkoda, że tylko do Bruce"a.
Najmocniej przepraszam i proszę o wybaczenie :oops: . Ale to Bruce jest autorem tematu i on zdaje się "kręci" po forum dotyczącym tego moda. Stąd i moje ukierunkowania pytania do jego osoby.
Bruce pisze:Nie za bardzo wiem gdzie ty to widziałeś (czy słyszałeś).
Widziałem (słyszałem) w tym filmiku do którego linka podałem. Tego "koncertu" nie było w podstawowej wersji gry stąd i moje podejrzenie, że go dodali w Mrocznych Tajemnicach. A jest on zapowiadany przez Grima - znajmy głos - no i moje podejrzenie odnośnie tych dodanych głosów.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2007, 16:19 przez Leming, łącznie zmieniany 2 razy.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
ODPOWIEDZ