Jakiej używacie przeglądarki ?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Twoja przeglądarka ?

Mozilla Firefox
40
45%
Internet Explorer
8
9%
Opera
23
26%
Inna ...
7
8%
Mam ich kilka na dysku
10
11%
 
Liczba głosów: 88

Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Ozi »

A swoją drogą zastanawiam się.... Znam kilka osób używających Operę, i te z nich, które chciały pograć w QL, instalowały Firefox`a. Jakoś nikt nie wziął pod uwagę tego, że na IE też da się pograć :-)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Maveral »

Wydaje mi się, że ludzie używający Opery z własnego wyboru, to ludzie świadomi zagrożeń jakie niesie ze sobą używanie IE ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Ozi »

Aż do przesady :)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Bandit »

Nowy FF działa odczuwalne szybciej oraz ma udogodnienia rodem z Opery np. nowa zakładka, poza tym można przejść w tryb prywatny - cokolwiek to znaczy, ale pewnie chodzi o to, że pracując w tym trybie nie zapamiętuje ciasteczek, haseł itp. Chyba chcą przekonać do siebie userów 0pery. ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: marek »

Dopóki nie połączą FF i TB w jedno mnie na pewno nie przekonają ;) Poza tym to i tak za mało aby wymazać złe wrażenie.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
detektyw

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: detektyw »

opera ! :))
Awatar użytkownika
sharvampire
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 15:17
Lokalizacja: Zapomniana Cytadela
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: sharvampire »

Godzilla FireFox :)
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Daweon »

A ja mam Internet Explorer i Mozzile. Oba mają swoje plusy i minusy, więc używam obu.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Leming »

Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Daweon »

Ja tylko w jednym widzę różnicę. Firefox pokazuje adresy, które są najczęściej pokazywane. Explorer zaś te które są ostatnio pokazywane.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
nexus
Paser
Posty: 194
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: nexus »

Obecnie używam FF ale co jakiś czas zmieniam na Operę gdy FF mnie wkurzy. Potem gdy Opera mnie wkurzy zmieniam na FF. I tak w kółko :-D

Opera nie zawsze zapamiętuje hasła, czasem mi się wiesza oraz ma problemy z wyświetlaniem niektórych stron, zaś FF kiepsko blokuje niechciane okna.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Leming »

nexus pisze:zaś FF kiepsko blokuje niechciane okna.
Mówisz o Adblock Plus? Jeśli tak, to może spróbuj zastosować inną definicję filtrów. Osobiście od kiedy używam Adblock Plus w FF, to nigdy mi nie wyskoczyło żadne natrętne okienko z reklamą czy innym badziewiem.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
nexus
Paser
Posty: 194
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: nexus »

Leming pisze:Mówisz o Adblock Plus?
Mówię o podstawowych możliwościach FF bez żadnych dodatków. Opera radzi sobie z niechcianymi oknami znakomicie i blokuje wszystko co popadnie. FF nie ma takiej opcji.

No cóż, właśnie zainstalowałem tego Adblocka Plus. Zobaczę jak sobie poradzi. I tu wychodzi pewien minus FF. Aby był funkcjonalny trzeba zainstalować masę wtyczek, a po formacie systemu wszystko trzeba konfigurować od nowa. Kto spamięta wszystkie zainstalowane wcześniej wtyczki?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: eLPeeS »

nexus pisze:Aby był funkcjonalny trzeba zainstalować masę wtyczek, a po formacie systemu wszystko trzeba konfigurować od nowa. Kto spamięta wszystkie zainstalowane wcześniej wtyczki?
No bez jaj. Nie jesteś w stanie zapamiętać dwóch czy trzech wtyczek. Ja sam używam w FF tylko Adblocka. Poza tym o ile pamiętam to właśnie Opera miała bardziej przerąbany system blokowania reklama - modyfikowanie jakichś plików .ini czy co tam jeszcze było.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
nexus
Paser
Posty: 194
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: nexus »

eLPeeS pisze:No bez jaj. Nie jesteś w stanie zapamiętać dwóch czy trzech wtyczek.
no bez jaj, ale nie rozwodzę się nad nimi
eLPeeS pisze:Opera miała bardziej przerąbany system blokowania reklama - modyfikowanie jakichś plików .ini czy co tam jeszcze było.
pierwszy raz słyszę, tzn czytam :shock:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: eLPeeS »

nexus pisze:pierwszy raz słyszę, tzn czytam
No ja z Opera za wiele styczności nie miałem ale o ile mi wiadomo to albo sam musisz ręcznie dla każdej pierwszy raz odwiedzanej strony blokować reklamy albo ściągać z netu i wgrywać gdzieś jakieś pliki z gotowymi filtrami. W FF ściągasz kilkoma kliknięciami tylko Adblocka i zaznaczasz mu pierwszy lepszy filtr i masz spokój.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
nexus
Paser
Posty: 194
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: nexus »

W Operze klikasz opcję aby blokowała wszystkie okna i blokuje wsio jak leci bez żadnych filtrów. Gdy wyskakuje chciany popup, z boku chwilowo wysuwa się mała zakładka i jeśli na nią klikniesz to okno się ładuje i otwiera. Bardzo wygodne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Maveral »

Już ktoś w tym wątku podawał link do tej strony. Polecam sposób z urlfilter.ini, ale z listą. Minuta roboty i na zawsze możemy zapomnieć o reklamach ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: marek »

Jest już nowa Opera! Już widzę, że ma sprawdzanie pisowni w standardzie (i to inne niż przez aspell). Wydaje mi się, że chodzi szybciej. W każdym razie potestuję sobie w najbliższym czasie. Do pobrania: http://www.opera.com/download/
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Maveral »

Na razie Opera 10 jest jeszcze bez Unite, ale można to sobie doinstalować osobno. Unite jest jeszcze w fazie testów i w standardzie ma być od wersji 10.10. "Dziesiątki" używam już od pierwszej bety i mimo wysokich oczekiwań, nie zawiodłem się.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: waldeq »

Mam pytanie do tych osób, które używają Firefoxa. Czy po aktualizacji przeglądarki do wersji 3.5.7 też macie problem z jej wyłączaniem? Bardzo często po zamknięciu okna głównego proces zamiast ulec zakończeniu istnieje dalej i zabiera mi 98% procesora. Już nie będę pisał, że czasami aplikacja zabiera mi ponad 300 MB pamięci RAM, gdy użytkuję ją jakiś czas bez przerwy bo to jest problem powszechny.
Awatar użytkownika
nexus
Paser
Posty: 194
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: nexus »

Też mam to samo ale po pewnym czasie owe obciążenie procesora mija i firefox schodzi z listy procesów. Mam podejrzenia że w tym czasie przeglądarka czyści pliki tymczasowe. Użycie RAMUu mam w tej chwili 111MB. Czy to dużo? Nie wiem, ale mi nie przeszkadza mimo ze łącznie mam go 512.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Bandit »

Ja zauważyłem, że przy włączonym foobarze FF wyłącza się STRASZNIE długoooooo... więc najpierw trzeba wyłączyć foobara, a dopiero potem FF. A najlepiej w ogóle nie wyłączać FF.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: dario »

Mam problem z firefoxem. Otóż z niewiadomych przyczyn nagle zmieniła mi się rozdzielczość. Na forum thiefa jest ona miniaturowa, a na innej stronce rozdzielczość jest dużo większa niż normalnie. Jak ustawić standardowe ustawienia rozdzielczości? Próbowałem w opcjach internetowych, ale nie znalazłem... :|

EDIT: Nie ważne. Już mam... :oops:
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: marek »

Informacja dla wszystkich użytkowników Opery: w najnowszej wersji (10.51) jak i nieco wczesniejszej (10.50) karty ze stronami przeniosły się na górny pasek systemowy (ten zwykle niebieski). Jeśli macie Operę z jakimś starszą skórką, to zmieńcie na jakąś nowszą, może być również potrzebne usunięcie menu "Plik Edycja..." - spokojnie, dostęp do ustawień jest przez dodatkowy przycisk na pasku. Powiększyła sie widziana wysokość okna :)

Szukam skórki wykorzystującej ten efekt, ale o wyglądzie podobnym do starej skórki Mironix (lub innej ciemnej z ładnymi, czytelnymi i niedużymi przyciskami) - nowa Mironix X5 jest niestety jasna, a mnie interesują ciemne.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ