Co Was wkurza w Thiefie?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: BodomChild »

Przestali się kłócić? Miałem nadzieję na KREW :twisted: .

Wkurza mnie T3, bo za dużo rzeczy zrobili "po swojemu". Kto im pozwolił zmieniać wdzianka młotodzierżców? Tak się nie robi! Wcześniej wyglądali elegancko, jak prawdziwy zakon, jak... czerwoni Krzyżacy :)) . W T3 to zwykłe draby z młotami :suc .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Moira »

*Moira wyskakuje zza rogu z obnażonym ostrzem, śmiejąc się złowieszczo*

Hm... co mnie wkurzało?
W T3 że ludzie non stop się reprodukowali... rozumiem: inni, ale niektóre rzeczy przechodzą ludzkie pojęcie! No bo patrzcie: zabijam babkę, wchodzę w inną uliczkę, wracam, a tam DWIE TAKIE SAME.
8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Mjodek »

Moira pisze:W T3 że ludzie non stop się reprodukowali... rozumiem: inni, ale niektóre rzeczy przechodzą ludzkie pojęcie! No bo patrzcie: zabijam babkę, wchodzę w inną uliczkę, wracam, a tam DWIE TAKIE SAME.
Ogólnie w tym mieście to panował taki chaos, że ja pierdzielę. Wystarczyło, że zabiłem Dust Mite'a (co, jak wiadomo, powoduje trochę hałasu) a już wszyscy wszystkim do gardeł skakali :P
Awatar użytkownika
Samira
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 01 lipca 2007, 12:24
Lokalizacja: Mroki

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Samira »

Mjodek pisze:
Moira pisze:W T3 że ludzie non stop się reprodukowali... rozumiem: inni, ale niektóre rzeczy przechodzą ludzkie pojęcie! No bo patrzcie: zabijam babkę, wchodzę w inną uliczkę, wracam, a tam DWIE TAKIE SAME.
Ogólnie w tym mieście to panował taki chaos, że ja pierdzielę. Wystarczyło, że zabiłem Dust Mite'a (co, jak wiadomo, powoduje trochę hałasu) a już wszyscy wszystkim do gardeł skakali :P
1. Bo tam ludzie działają jak hydra. Zetniesz jeden łeb, rosną trzy kolejne. :D
2. Ano. Człowiek nie musiał się za bardzo wysilać, zeby zrobić na ulicach pogrom totalny. Sprytna, prosta manipulacja i już każdy próbuje zarżnąć każdego a my możemy to sobie obserwować zza rogu.

Mnie denerwowało, że strażnicy nie umieli sobie poradzić z prostymi przeszkodami.. Tak jak na przykład w T:DS wskoczyłam do łódki w Dokach a oni już nie mogli mi nic zrobić. Albo się potopili, albo stali na brzegu i mi wygrażali...
"I have the power to take everything from you. Including your life"
detektyw

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: detektyw »

mnie cholerne małe pająki. Ostatnio miałem taką sytacje że mały robocik mnie zobaczył i poszedł nakablować 2 małym pająkom i zaczęły mnie gonić :)) :))
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: bob »

detektyw pisze:Ostatnio miałem taką sytacje że mały robocik mnie zobaczył i poszedł nakablować 2 małym pająkom i zaczęły mnie gonić
Nie słyszałem o takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

bob, nie chcę się czepiać... ale trochę spamisz. "Nie słyszałem o takiej sytaucji". To trochę mało jak na post. Nie słyszałeś... twoja sprawa, on słyszał. Jednak jeśli faktycznie ciebie to tak zaskoczyło, że chcesz się tym podzielić, to napisz coś więcej, wyjaw swoje emocje i myśli. Taki jednozdaniowy post nic nie wnoszący do tematu to po prostu spam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Daweon »

Bobie faktycznie mówisz tak jak byśmy sobie przedstawiali sytuacje których mamy konkretną ilość i typy, a ty mówisz, że to nie jest możliwe bo nie słyszałeś o niej.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Carnage »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dobra... teraz wy spamicie, po kolei wyciagając inne posty. Modetarzy już mają sytaucję na uwadze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Spidey »

SPIDIvonMARDER pisze:Modetarzy już mają sytaucję na uwadze.
Tak? Którzy? :chy
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Daweon »

Ostatnio mnie coś zirytowało. Idzie sobie gość (w T1) i mnie zauważył. Ja swoim refleksem zyskanym przy godzinach gry w Thievery unikam jego ataków i go od tyłu. Walnąłem gościa z 10 razy po czym pobiegł i się zawiesił. Normalnie stał jak sparaliżowany więc ja go pałą. Walnąłem go też dziesięć razy, następnie padł. Na końcu mnie wywaliło mówiąc, że go zabiłem. Nie wiem, może to normalne, ale po godzinie znów spotkałem gościa, którego po ewidentnym spałowaniu od tyłu (próbowałem trzy razy) piszą mi, że go zabiłem. Gość jest nieśmiertelny.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Marzec »

Chcę namiary, bo mnie to ciekawi :P

Normalnie to bym powiedział, że ma bardzo niski stan HP, wtedy cios pałki go zabija.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: ERH+ »

Wydaje mi się że każdy cios pałką zabiera 1PŻ, zdarzało mi się zatłuc kogoś, próbując "na chama" go ogłuszyć. Pamiętam też, że w jakiejś FMce postać "potrzebna fabule" była nie do ogłuszenia- bo nieopatrznie "miniesz" takiego i potem będziesz chodził bez możliwości zakończenia misji (lub celu ukrytego).
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Daweon »

To było w misji Thieve's Guild. Gość nie do spałowania był w takiej budce wraz z łucznikiem i oni "opiekowali się" tymi co grają na ruletce. Strażnicy co się zawieszają to: śpiący w pokoju przed dziurą w podłodze którędy można się dostać do ruletki i strażnik patrolujący dwa pokoje które znajdują się przed kuchnią. Tylko z tymi miałem taki problem bo z resztą sobie poradziłem normalnie. Dopiero sobie teraz przypomniałem, że użyłem strzały (albo dwóch) żeby tego pierwszego (wspomnianego) zwabić, więc pewnie dlatego odrazu ginął.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
tani_demon
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2007, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: tani_demon »

Ohoho, będzie tego sporo..
A najlepsze jest w tym to, że to co wkurza stanowi czasem pewien urok (w T1, T2).
No więc po kolei:

I. T1, T Gold, T2
1. Pokurcze ogłuszonych / martwych postaci
2. Kończyny "tonące" w meblach, np. w łóżku
3. Drabiny, liny, uskoki w T Gold
4. Poziom ekspert pozbawiony prawa do mordu
5. Podświetlające się tacki pod chlebem itp., który chce się zabrać
6. Jamy i pieczary = graniastosłupy pikselowate
7. Mech ze strzały to wielkie kropki
8. Przeciwnicy (strażnicy, Młotodzierżcy etc.) nie dziwią się takim rzeczom jak: otwarte drzwi, otwarte skrzynki, brakująca kasa, jedzenie, napoje, nagłe zniknięcie kompana itd.)
9. Niektórzy przeciwnicy są zbyt łatwi np. magowie z Wież Magów dają się ogłuszać pałką "grupowo", jeden po drugim ..

II. TDS
1. Zbyt łatwi i ślepi przeciwnicy
2. Spoufalenie się Garretta z Keeperami.
3. Króciutkie misyjki
4. Przerost formy (śliczna grafika) nad treścią (zubożenie fabuły i wypłowienie klimatu)
5. Przeciwnik chodzi po Garrecie przysuniętym do ściany
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: waldeq »

tani_demon pisze: 4. Poziom ekspert pozbawiony prawa do mordu
To jest według mnie plus, to samo powinno być w T:DS. Oczywiście bestie można zabijać.
tani_demon pisze:zubożenie fabuły
Dlaczego zubożenie?
Awatar użytkownika
tani_demon
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2007, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: tani_demon »

waldeq pisze:
tani_demon pisze: 4. Poziom ekspert pozbawiony prawa do mordu
To jest według mnie plus, to samo powinno być w T:DS. Oczywiście bestie można zabijać.
To po co w takim razie łuk, strzały zwykłe, miecz w misjach bez bestii i nieumarłych? Kultywowanie adoracji poziomu ekspert wiąże się z koniecznością pozbawienia Garretta dostępu do innych, równie cennych, umiejętności. Walka na miecze - bezcenne. Obliczanie trajektorii lotu strzały wprost w czubek głowy mechanisty, strażnika, młotodzierżcy - miód.

I nie chodzi tu o jakieś namiętne mordobicie, ale po prostu o zróżnicowanie taktyki. Głównie pałka - ok, jest cicha i wielokrotnego użytku, świetne narzędzie. Ale czasem trzeba zakosztować bitki twarzą w twarz.
waldeq pisze:Dlaczego zubożenie?
Konkretnie chodzi o wspomnianą już tutaj słabość tekstów w przerywnikach, księgach, listach etc. Ta partia "dystrybucji" fabuły stwarza wrażenie bylejakości....
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Nivellen »

tani_demon pisze: Konkretnie chodzi o wspomnianą już tutaj słabość tekstów w przerywnikach, księgach, listach etc. Ta partia "dystrybucji" fabuły stwarza wrażenie bylejakości....
Zubożenie, bylejakość... O czym Ty piszesz (powinienem chyba napisać Wy, bo wciąż używasz tej dziwnej formy. Grałaś może ostatnio w SS2? :jez ), przecież fabuła w T3 to jego najmocniejsza strona! Zwroty akcji, wielowątkowość, ciekawie nakreślone postaci, duża ilość zadań pobocznych, czego chcieć więcej? Nie liczyłem słów, ale wydaje mi się, że wszelkie pisane dokumenty z T3 zajmują co najmniej dwa razy tyle tekstu co w obu pierwszych Thiefach razem wziętych. I nie zrozum mnie źle, mnie również najbardziej podoba się wciąż T1, ale nie można wysuwać takich krzywdzących słów, nie popartych żadnym konkretnym uzasadnieniem.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Marzec »

podoba mi się ta wymiana zdań ;)

zgodziłbym się po części z tanim_demonem i z Nivellenem, ponieważ bez wachania mogę stwierdzić iż - moim skromnym zdaniem - fabuła trzeciej części jest wycyckana z palca, ale jest też druga strona. Z drugiej strony jest bardziej bogato niż w poprzednich częściach (to o czym mówił Nivellen).

Osobiście oceniam wykonanie T3 jako prawidłowe, pozwalające nazwać DS kontynuacją Thiefa. Jednak sądzę, że gra byłaby jeszcze bardziej ciekawa, gdyby za fabułę wzięli się poprzedni twórcy ;)

Co was wkurza w Thiefie? ;)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: ERH+ »

Tani_demonowi chodziło może o "sentencje" na ekranach ładowania- mnie też denerwowały. Porównaj sobie np. filmik z T1 o 'wątpiących złożonych w fundamentach nowej świątyni' -przecież to (włączając chorał i dźwięk kucia) wgniata w głowę między ramiona! Suche teksty w T3 może miały do tego nawiązywać -ale wg mnie są poprostu źle napisane; ktoś chciał zadawać podniosłe pytania retoryczne- a zabrakło mu pary w gwizdku.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
tani_demon
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2007, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: tani_demon »

Nivellen pisze: (powinienem chyba napisać Wy, bo wciąż używasz tej dziwnej formy.
Używam(y) tej formy, ponieważ jesteśmy parą, która:
- uwielbia Thiefa,
- gra razem i osobno,
- pisze na tym forum ze wspólnego konta, niejednokrotnie razem siedząc przed kompem, niejednokrotnie osobno.
Nivellen pisze:Grałaś może ostatnio w SS2? :jez )
Nic nam o tym nie wiadomo.
Nivellen pisze:Zwroty akcji, wielowątkowość, ciekawie nakreślone postaci, duża ilość zadań pobocznych, czego chcieć więcej?
Nikt nie twierdzi, że jest nudno - że nie ma zwrotów akcji, bo przecież są, że postaci nie są interesujące, bo tak nie jest. Wiele rzeczy nam się podoba; długo by wymieniać, by wspomnieć np. dostępność miasta, możliwość odwiedzania sklepów, czy misję z Egzekutorami, która wprost mrozi krew w żyłach.. Wiele się po prostu zmieniło, jest inne niż do tej pory.
Nivellen pisze:Zubożenie, bylejakość... O czym Ty piszesz
O ogólnym wrażeniu przy zestawieniu z poprzednimi częściami. Tak to odbieramy, co nie znaczy, że nie lubimy tej części Thiefa. Jest po prostu inna, kogoś może to drażnić, ktoś inny może uznać zmiany w TDS za krok w przód.
Marzec pisze:gra byłaby jeszcze bardziej ciekawa, gdyby za fabułę wzięli się poprzedni twórcy
popieramy!
Nivellen pisze:Nie liczyłem słów, ale wydaje mi się, że wszelkie pisane dokumenty z T3 zajmują co najmniej dwa razy tyle tekstu co w obu pierwszych Thiefach razem wziętych.
Nie chodzi o ilość, ale o jakość, a może o zagadkowość. W poprzednich częściach niejednokrotnie trzeba było się troszkę pogłowić, szukać nieraz dość długo cennych przedmiotów. Ponadto teksty na ekranach gry przed misjami są jakby płytsze.. Poza tym długość misji w T1 i T2 wpływała na to, że bardziej trzeba było się zagłębić w lokację, wczuć się w świat gry i zapomnieć nawet o świecie rzeczywistym :wes , przez to być może pozostaje wrażenie mocniejszej fabuły..
Nivellen pisze:nie można wysuwać takich krzywdzących słów, nie popartych żadnym konkretnym uzasadnieniem.
Dlaczego krzywdzące? Przecież nikt nie rości sobie prawa do wygłaszania podsumowań "jedynych i prawdziwych", ani tym bardziej narzucania ich komukolwiek. To jedynie nasza opinia, wrażenie jakie pozostało po przejściu gry, które na dodatek zawsze może ulec zmianie po kolejnym spotkaniu z TDS (już się zresztą zbliżającym)..
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Marzec »

tani_demon pisze:
Nivellen pisze:Grałaś może ostatnio w SS2? :jez )
Nic nam o tym nie wiadomo.
:)) :shock: Wybaczcie, ale poczułem się jakbym czytał przekaz channelingowy :zdw
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Nivellen »

Tani-> Zgadzam się z Wami, każdy ma prawo do swojego zdania i upodobań, gdyby nie to, świat byłby taki nieciekawy :hyh
Moim zdaniem, aby nikt nie miał wątpliwości :jez , trzecia część naszej ulubionej opowieści o G. zasługuje na uznanie dlatego, że w ciekawy sposób łączy dawne wątki z nowymi, oraz sensownie wypełnia luki w dotychczasowej opowieści.
Z tego co pamiętam, nad T3 pracowało bodaj 5 osób ze starego składu LGS, więc wcale nie było tak źle. Jeśli miałbym przyznawać miejsca za fabułę to przedstawiałoby się to następująco:
1. Thief: The Dark Project
2. Thief: Deadly Shadows
3. Thief: The Metal Age
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: ERH+ »

Ja bym to podsumował w ten sposób: Thief nie byłby Thiefem po odsunięciu którejkolwiek z części. To jest trylogia o zburzeniu status quo w obozie chaosu, porządku, i równowagi powyższych. Równie dobrze możemy się sprzeczać która z misji jest najgorsza- ale czy ktoś podjąłby się w niej grzebać?
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
ODPOWIEDZ