Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bańan »

Mam wielki problem kupiłem kartę jak w temacie i nie działa po włączeniu uruchamia się prawidłowo w 640x480 16 kolorów instaluje sterowniki kompurter normalnie widzi ją Windows 98 dochodzi do miejsca gdzie pownien drugi raz wyświetlić okno z ładowaniem się i... restartuje się... :evil: gdy włączy się drugi raz automatycznie uruchamia okno z wyborem trybu w jakim chcemy go uruchomić uruchamiam w awaryjnym (w normalnym resetuje się) zminiam mu sterownik na "Standartowa karta graficzna (VGA)" i działa w trybie normalnym w 640x480 16 kolorów.
W sklepie gdy zaniosłem komputer spróbowali kartę na innym komputerze i działa na moim nie i na dodatek nie chcąją przyjąć jej z powrotem (mają chyba rację karta jest sprawna). Mam płyte główną starą (r.97) noname z chipsetem VIA procesor P200MMX. Próbowałem na różnych sterownikach i nic to samo restart. Co robić HELP........
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
SETH
Akolita
Posty: 132
Rejestracja: 02 maja 2003, 16:34
Lokalizacja: z cienia

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: SETH »

Problemem moze byc plyta glowna
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bańan »

To wiem, ale co robić nowej płyty nie kupie.
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: timon »

Pogadaj z kimś z "serwisu", moja Rivia gryzła się z kartą na plycie i miałem bardzo duże problemy. Zapłaciłem kilka złoty a problem rozwiązali.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Pablo »

Uaktualnij bios, jesli to nic nie da to moze masz jakis konflikt sprzetowy, trzebaby wtedy zmienic przerwania lub przelozyc inne karty na inne sloty. Ta karta chodzi na agp czy na pci :?:, pewnie na agp bo na pci za nowa :wink:.
Pablo
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bańan »

Pablo bez obrazy ale przeczytaj temat wątku DOKŁADNIE
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Pablo »

:oops: :lol: :lol: , no tak dzisiaj mam nienajlepszy dzien. Jesli to PCI to propnuje przelozyc te karte na inny slot. Mozna tak robic az do skutku takze z innymi kartami.
Pablo
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Nivellen »

Pablo ma dobry pomysł (z biosem), ale ja bym najpierw pokombinował z przerwaniami.
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bańan »

Próbowałem przekładać na inne sloty i nic. Z przerywaniami macie na myśli to co ustawia się w Menadżer urządzeń>Karta graficzna>"moja karta">właściwości>Zasoby
Jeśli tak to o dziwo nie ma tam pozycji przerywanie.
Konfliktów nie zgłasza żadnych. Wyjąłem karte muz. i też nic.
Update biosu hm.. wątpie ale nie mam innego wyjścia.
W serwisie twierdzą, że może być za stary chipset. Pomysł Timona jest bardzo ciekawy :)
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Nivellen »

Bańan pisze:Próbowałem przekładać na inne sloty i nic. Z przerywaniami macie na myśli to co ustawia się w Menadżer urządzeń>Karta graficzna>"moja karta">właściwości>Zasoby
Jeśli tak to o dziwo nie ma tam pozycji przerywanie.
Konfliktów nie zgłasza żadnych. Wyjąłem karte muz. i też nic.
Update biosu hm.. wątpie ale nie mam innego wyjścia.
W serwisie twierdzą, że może być za stary chipset. Pomysł Timona jest bardzo ciekawy :)
W zasobach musi być pozycja przerwania. Jeśli masz W98 odznacz automatyczne ustawienia i zjedź suwakiem w dół. Powinno być .
Same ustawienia przerwań (jeśli tego nie robiłeś to raczej polecam sposób Timona) robisz w biosie. Ogólnie, Twoja płyta jest już b.stara i mimo wszystko radzę wymianę (w serwisie mogą sobie "zaśpiewać", a w miarę dobrą płytę z AGP pod P3 lub Athlona można kupić już za ok. 300zł. Tylko- broń Budowniczy :wink:- żadnych no name)
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bańan »

Również mocno zdziwiłem się gdy okazało się, żę nie ma tam takiej pozycji jest tam tylko zakres wej. wyj. adresy pamięci ale przerywania nie ma. Co do nowej płyty bardzo wątpie żebym znalazł coś takiego pod AT (obudowy wymieniał nie będe bardziej opłaci mi się kupić całkiem nowy sprzęt). Nowego sprzętu nie kupie bo minie nie stać. Jestem teraz bankrutem z Ge forcem w ręce.
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: otello »

Szczerze mowiac pozostaje ci tylko upgrade biosu.
Chociaz watpie zeby to pomoglo :? Po prostu plyta byc stara.GF2 na Pci wyszedl jakis czas po Gf2 na AGP wiec calkiem stary nie jest.Mialo to byc otarcie lez dla posiadaczy starszych sprzetow.
Ale jesli chcesz znalezc w miare dobra plyte to kup uzywana na allegro.Tam mozna znalezc nie takie rzeczy :D
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bańan »

otello pisze:Szczerze mowiac pozostaje ci tylko upgrade biosu.
Chociaz watpie zeby to pomoglo :? Po prostu plyta byc stara.GF2 na Pci wyszedl jakis czas po Gf2 na AGP wiec calkiem stary nie jest.Mialo to byc otarcie lez dla posiadaczy starszych sprzetow.
Ale jesli chcesz znalezc w miare dobra plyte to kup uzywana na allegro.Tam mozna znalezc nie takie rzeczy :D
Zastanawiałem się nad tym....
Na allegro kupiłem już procka i stacje dyskietek nie wiem czy kupienie płyty głównej i przesłanie jej pocztą to jest dobry pomysł. Najwyżej sprzedam na allegro tego Ge forca. Na allegro znalazłem ciekawą rzecz karta taka jak moja jest za 240 zł, gdy w sklepie nowa kosztuje 200....
http://www.allegro.pl/showcat.php?id=43 ... view=gtext :lol:
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Gregorius »

Pogrzeb w ustawieniach BIOS-u. Powinna być pozycja "Assign IRQ for VGA" lub coś podobnego, ustaw na "Enabled".
Po drugie można w ustawieniach BIOS-u zmieniać przyporządkowania przerwań do złącz PCI/ISA, ale nigdy nie mogłem rozgryźć jak to dokładnie działa :roll: może Tobie się uda...

Powodzenia :!!:
Awatar użytkownika
otello
Skryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 września 2002, 03:26
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: otello »

Plyta z allegro powinna dotrzec bez problemu.Ja kupilem dla mojego znajomego walsnie na allegro.Facet jest do dzisiaj zadowolony.
A co do cen wyzszych niz w sklepach to albo licytacja ja przekroczyla albo ktos nie zna wartosci toearu a to juz wkurza :evil:
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Gregorius »

Ja też kupiłem płytę główną na Allegro. Jestem zadowolony, nawet dostałem od sprzedającego gwarancję (nie pamiętam na jak długo), do tej pory płyta chodzi jak burza... :gra
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bukary »

Ja bym się trochę bał dokonywać drogich zakupów przez Allegro. Nie wiem, ile jest w tym prawdy, ale warto przejrzeć ten watek:
http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=1479373&N=1
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bańan »

Gregorius chwała Ci.
Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa Działa
Każde działa możesz zamienić na dzięki. Niesamowite w sewisie nie wiedzieli o co chodzi inni kumple nawet nauczycielka informatyki z technikum nikt....
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bandit »

:arrow: Uważaja bo za takie posty można dostać bana :lol:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Bańan »

Troche mnie poniosło :oops: , ale to było zaraz o tym jek to zadziałało.
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Gregorius »

No problem... :wink:
Polecam się na przyszłość :rad5:
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Ge Force 2 MX400 64 MB PCI Problem

Post autor: Maveral »

Mnie się już jakiś rok gryzie zintegrowana karta dźwiękowa na płycie z... nie wiem właśnie czym. Próbowałem wymieniać i zmieniać już chyba wszystko. Po prostu raz mi działa a raz nie. Niekiedy części kompa żyją własnym życiem :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ