Film na podstawie Złodzieja

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
kieszonkowiec
Ożywieniec
Posty: 92
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 11:07

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: kieszonkowiec »

marek
ale to i tak nie są całkowite ceny ;/
Co by tu wpisać ....
|
-A co to za kreska ?
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Marzec »

marek pisze:film Thiefowy musiałby być ciemny, a większość kamer (tych o rozsądnych cenach) sobie nie radzi z filmowaniem w nocy oraz przy słabym świetle :/ po prostu wyjda straszne szumy
ja wam jeszcze pokażę :-D
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Anty »

No to czekamy na pokazówkę a potem na wszystko co ważne jest w filmie.
no more peace at uniwers
Awatar użytkownika
kieszonkowiec
Ożywieniec
Posty: 92
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 11:07

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: kieszonkowiec »

No racja anty czekamy :P
Co by tu wpisać ....
|
-A co to za kreska ?
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: taffer »

Tak sobie właśnie na Polsacie oglądam Robin Hooda... i uważam, że to najbardziej "Thiefowy" film... :twisted: :)
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Kurak »

a mi klimat z filmu "From Hell" przypominał troszkę ten z T: DS :)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Maveral »

Yo. Wczoraj byłem w kinie na filmie "Krew jak czekolada" i jeden koleś co tam grał, to była żywa kopia Truarta. Masakra. Jak tylko sie pojawiał na ekranie, do mojej głowy wpadło "kurwa, Truart czy ki chuj?".

Na chwilę widać go w tym zwiastunie, jak ok. 1:20 gada "we hunt as one". Nie jest to niestety najlepsza jakość, wiec pozostaje mi zachęcić was do obejrzenia filmu ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Caer »

Tak dla zainteresowanych: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=113764

Ktos ma ochote przeczytac? ;]
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Kerte »

Za bardzo nie znam angielskiego, ale rozumiem że jakiś gościu pisze scenariusz. Czy już go udostępnił, czy to będzie adaptacja czy ciąg dalszy ?
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Caer »

Na razie wysyla tym, ktorzy maja ochote przeczytac. Jest to dopiero pierwszy szkic i brakuje mu jeszcze do konca jakis 20 stron.
To... film na podstawie Thiefa. Historia niby nowa, ale przewijaja sie znajome watki i osoby.
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Kerte »

Na razie to dobra dla mnie wiadomość, gorzej jak zachce mu się pisać ciąg dalszy :)
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: taffer »

Ogólnie jako wielki fan Batmana ostatnio uświadomiłem sobie jak cholernie dużo wspólnego mają ze sobą ci dwaj panowie - Bruce i Garrett. Tym samym wiadomo, kto mógłby grać złodzieja - Christian Bale :!: :!: :!: :-D

Mówię o Batman Begins - chociaż wielu jest zakochanych w dziełach Burtona, to nowy film dla mnie zniszczył wszystko i zmiótł z powierzchni ziemi wszystkie inne ekranizacje komiksów - swoim mrocznym klimatem, który cały czas z Thiefem mi sie kojarzył.
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: marecki »

taffer pisze:jak cholernie dużo wspólnego mają ze sobą ci dwaj panowie - Bruce i Garrett
Z której strony? Chyba tylko to, że obaj "pracują" w cieniu. Garrett ma naturę dość chaotyczną, kompletnie nie zważa na to, że jego działalność przynosi innym szkodę (a to, że przypadkowo zdarza mu się uratować świat, to inna sprawa...) - jest, no cóż, typowym przestępcą, tyle że sympatycznym (Bonnie i Clyde też byli sympatyczni).

Natomiast Bruce Wayne to niewiarygodnie wprost szlachetny osobnik, tyle że z problemami natury psychicznej, którego jedynym raison de vivre jest zamykanie za kratkami takich właśnie złoczyńców, jak Garrett. Jeżeli jesteś fanem Batmana to wiesz że, pomimo brutalnych metod działania, nie zabił on nikogo aż do 55-tego roku życia (Dark Knight Returns - zastrzelił wtedy Jokera). Kiedy zdarzyło mu się z konieczności skraść coś ze sklepu - zawsze zostawiał odliczoną zapłatę. Facet ma, jak to mówią, nieskazitelny kręgosłup moralny.

Ale obaj są, z braku lepszego słowa, cool - to prawda 8-)
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: taffer »

No właśnie - chodzi o cień, i o to, że obaj nie uśmiercają - czy Garrett kogolkolwiek by zabił, gdyby to nie było konieczne? :roll: A z tą krzywdą innych - nasz złodziej okrada tych, których sam z miłą chęcią bym okradł, gdybym miał takie umiejętności :))
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: van_HellSing »

taffer pisze:chociaż wielu jest zakochanych w dziełach Burtona
Ktoś mnie wołał? ;)
nowy film dla mnie zniszczył wszystko i zmiótł z powierzchni ziemi wszystkie inne ekranizacje komiksów
No patrz, a ja mało co na nim nie zasnąłem :roll:
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: eLPeeS »

I tak najlepszy był ten Batman z '66 http://www.imdb.com/title/tt0060153/ :P: Do dziś pamiętam walkę z rekinem :))
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: taffer »

I muszę dodać, że Christian Bale >>>>>>>>>>>>> Michael Keaton :twisted: :)

Dzięi bogu, że w kolejnych częściach nie będzie Holmes, bo srać mi się chce jak patrzę na jej grę...
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: van_HellSing »

taffer pisze:I muszę dodać, że Christian Bale >>>>>>>>>>>>> Michael Keaton :twisted: :)
Ale tylko jako Bruce. Jako Batman Bale był żałosny.
Dzięi bogu, że w kolejnych częściach nie będzie Holmes, bo srać mi się chce jak patrzę na jej grę...
Amen.
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: taffer »

A w Dark Knight będzie ta pani
http://www.eviljeff.com/wallpaper/maggie3_1024.jpg
W Sekretarce grała genialnie, więc powinno być ok...

Co ci się nie podoba w Bale'u jako Batmanie? Dla mnie prezentuje się świetnie: szczególnie do gustu przypadła mi ta zmiana głosu i ogólnie batman zachowuje się jak batman - kryje się w mroku i cieniu 8-) Wcześniejsze częśći były za bardzo "widowiskowe" - po obejrzeniu Scarecrowe'a - Nicolson jako Joker bardziej mnie śmieszy niż zachwyca, podobnie jak DeVitto.
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: van_HellSing »

szczególnie do gustu przypadła mi ta zmiana głosu
No to się nie dogadamy. A można to było zrobić dobrze, jak udowodnił w animowanej serii Kevin Conroy.
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: marecki »

taffer pisze:Nicolson jako Joker bardziej mnie śmieszy niż zachwyca
Err, bo to JOKER. Btw, to najlepiej zagrana rola we wszystkich dotychczasowych częściach Batmana. Kropka. To znaczy, biorę pod uwagę pierwsze dwa filmy z Keatonem i ostatni z Bale'm; kolorową rewię mody i kombinezon z sutkami w, hehe, dziełach Schumachera, pozostawiam bez komentarza.
A i tak najlepszy jest oryginał :-D. Komu się podobał Batman Begins, powinien sięgnąć po Year One Franka Millera.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: taffer »

Czy ja wiem czy oryginał... Wolałem Returns 8-) Niesamowity klimat... Catwoman... 8-)
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: marecki »

taffer pisze:Czy ja wiem czy oryginał... Wolałem Returns
Nie, nie, chodziło mi o komiks (Year One to czteroodcinkowy komiks z 1987, na którym trochę opierał się Nolan przy kręceniu Batman Begins). Sorry za niejasne wyrażanie myśli ;).
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: taffer »

Naszło mnie nowe skojarzenie ;)
Z tym wiecznym pakowaniem się w kłopoty Garrett przypomina mi Jacka Sparrowa :-D
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Wasz casting: gdyby istniał film o grze, Garcia grałby...?

Post autor: Keeper in Training »

Witam,

wydaje mi się, że nie było jeszcze tutaj takiego tematu, a szkoda, bo na anglojęzycznych forach Thief'a był już podnoszony parokrotnie i prowadził pośrednio do powstawania dosyć ciekawych filmików, prezentowanych później na YT. Chodzi tutaj o otwartą ankietę, którą przeprowadzali nasi anglojęzyczni koledzy na swoich stronach. Miała rozstrzygnąć, który z aktorów mógłby brać udział w castingu do ewentualnego filmu z naszym ulubionym bohaterem w roli głównej. Szczerze mówiąc, ankieta ta tworzona była z myślą, by pomóc autorom filmików z Thief'a w poszukiwaniach modeli. Wydaje mi się jednak, że jest to temat całkiem interesujący. W rankingu aktorów stosunkowo nadających się do ewentualnej ekranizacji (nikt oczywiście nie mówi, że ta ma powstać, to tylko fanowskie dywagacje ;) ) najlepiej wypadają Hugh Laurie i Rufus Sewell. Ten ostatni może być dla wielu osób mało rozpoznawalny, gdyż wstępuje głównie na deskach teatrów. Jeśli jednak chcecie zobaczyć go "w akcji", warto postarać się o nagranie "Zakochanego Paryża", prawie dwugodzinnej artystycznej składanki dwudziestu etiud, których akcja toczy się w poszczególnych dzielnicach Paryża. Następnie kierujemy się na cmentarz Pere Lachaise :mru . Istnieje króciutki trailer z tą etiudą na YT: (na marginesie, film robi wrażenie; najlepszy w moim odczuciu jest Pere Lachaise i zakochany mim, może dlatego, że lubię ich sztukę :tar ). Tyle w kwestii subtelnego off-topicu :twisted: .

A jakie jest Wasze zdanie? Kto by się nadawał? Nadajcie nazwiska. Pozdrawiam!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ