[Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

Niestety wszystko poza najnowszymi pracami wygaslo na hostingu, ktorego uzywalem. Mialem to wszystko na starym dysku, ktory zdechl, dlatego staram sie juz nie ogladac za soba i robic wiecej backupow :))
Hattori pisze: To teraz tylko jeszcze coś z :sword:
Thief to jest jedna z tych rzeczy, ktore chce zrobic najbardziej i bede do tego konsekwentnie dazyc, na pewno sie postaram.
Nivellen pisze:Większość Twoich wcześniejszych prac jest już niestety niedostępna, jeśli masz je gdzieś na dysku, proponowałbym wrzucić je jeśli nie na DA to na jakiś inny dysk wirtualny, chociażby tylko po to, aby było świadectwo rozwoju talentu. A talent masz i musisz go szlifować, przez dwa lata zrobiłeś niesamowite postępy. Masz naturalny dar obserwacji i przelewania spostrzeżeń na papier. Ostatnia praca ma nienaganną kompozycję i ten ulotny czar, kiedy patrzysz na narysowaną twarz i wydaje ci się, że przed sekundą postać poruszyła powieką a za chwilę uśmiechnie się kącikiem ust.
Dla mnie rewelacja, trzymaj tak dalej :oki , rysuj codziennie co najmniej 5 różnych szkiców (oczywiście ołówek, nie tablet, na to przyjdzie czas później): postaci ludzkich w ruchu, twarzy, zwierząt, przedmiotów, a za dwa, trzy lata będziemy mieli na forumie rasowego artystę :)
Dzieki, tak naprawde od niedawna zaczalem sie inteligentnie uczyc (w sensie przerabiac mocno podstawy i bardzo uwaznie patrzec na to co robie), dlatego wszystko przed tym uwazam troche za strate czasu szczerze. Na pewno fajnie sie bawilem, ale dopiero teraz czuje, ze sie autentycznie rozwijam. Na pewno jednym z czynnikow motywujacych jest milosc do thiefa i innych serii, bo chcialbym robic jakies fanarty od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

Jakoś tak nie miałem za dużo czasu na bazgranie, ale chciałbym powrócić do regularnych ćwiczeń

na razie podzielę się tym (portret orła przedniego)

Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

Sry za doublepost, zrobiłem takiego konia



Głównie to traktuję to jako ćwiczenia rozwijające technikę, ale również przy okazji staram się nadawać temu jakiejś atmosfery, mam nadzieję, że mi choć trochę się to udaje
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: darkonia »

Tworzysz z głowy czy z referencji? (Bo nie wiem, czy być mniej, czy bardziej zazdrosna o talent :-D )
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

Na razie bazuję na zdjęciach, żeby właśnie wyćwiczyć technikę i ogólnie czerpać wiedzę o życiu, tj. jak co się zachowuje i jak wygląda, żeby w przyszłości tworzyć realistyczne rzeczy z głowy.

Nie jest to przerysowywanie per se, staram się zawsze wrzucić coś od siebie, np. wymyślić jakąś atmosferę albo pobawić się efektami, żeby zawsze coś ciekawego było.

Osobiście nie mogę się doczekać aż zacznę robić rzeczy związane z Thiefem, ale to akurat już będzie czysta wyobraźnia, a żeby dojść do tego poziomu to jak wspomniałem, na razie muszę bazować na tym co istnieje. Ale motywacja jest, żeby iść dalej :)
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

Zacząłem projekt "100 szkiców", w którym codziennie (lub prawie codziennie) będę wrzucał jeden szkic, żeby zbudować dobry nawyk i też żeby zobaczyć jak będę się zmieniał przez te ~100 dni. Postęp można śledzić tutaj https://guythebig.tumblr.com/
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Requesty przyjmujesz? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

Zależy jakie :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: SPIDIvonMARDER »

SFW, ale kucykowe albo anthro :)

Albo od razu powiem, o co chodzi: od lat piszę swoją kucykową powieść w klimatach II wojny światowej i w owym projekcie swój udział wziął też tłum różnych znajomych artystów, którzy porobili jakieś ilustracje. Czasami pojedyncze, czasami wiele. Czasem proste szkice, czasem pełnokrwiste grafiki. Projekt jest z grubsza za free, gdyż umieszczam go w necie, a kupuje się jedynie wydania książkowe. Zyski w większości idą na pokrycie kosztów produkcji. Część egzemplarzy ląduje na aukcjach charytatywnych.
Jeśli temat Ciebie zainteresował, to z wielką przyjemnością przyjmę tam kolejny, choćby szkic :)
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

O rany, zapomniałem w ogóle o wrzucaniu rzeczy, a zdążyła się uzbierać sterta malowideł, muszę to wszystko spakować i się podzielić :)

SPIDIvonMARDER pisze:SFW, ale kucykowe albo anthro :)

Albo od razu powiem, o co chodzi: od lat piszę swoją kucykową powieść w klimatach II wojny światowej i w owym projekcie swój udział wziął też tłum różnych znajomych artystów, którzy porobili jakieś ilustracje. Czasami pojedyncze, czasami wiele. Czasem proste szkice, czasem pełnokrwiste grafiki. Projekt jest z grubsza za free, gdyż umieszczam go w necie, a kupuje się jedynie wydania książkowe. Zyski w większości idą na pokrycie kosztów produkcji. Część egzemplarzy ląduje na aukcjach charytatywnych.
Jeśli temat Ciebie zainteresował, to z wielką przyjemnością przyjmę tam kolejny, choćby szkic :)
Napisz mi na PW czego potrzebujesz, nie wiem jak dużo mogę zrobić bo jestem dość zajęty milionem rzeczy teraz, ale z pustymi rękoma raczej cię nie zostawię :)
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »



Malunek głowy konia bazowany na istniejącej rzeźbie
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Łoł! Dość przerażające! :D Ale praca bardzo udana, gdyż ten koń naprawdę wygląda groźnie i pełen gniewu!
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

Dawno mnie tu nie było, życie pochłania i tak dalej, ale zacząłem wrzucać swoje bazgroły na instagram, jeśli ktoś ciekaw ;)

https://www.instagram.com/magicmagicman_/

PS. fajna skórka do forum!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bardzo sympatyczna, jasna i czysta kreska, idealna jako ilustracja do np. fanfików. Uwielbiam takie szkice. Widzę, że postacie, a więc formy i bryły obłe wychodzą bardzo elegancko. Misterne włosy. Dobre proprocje. Jedna rzecz, która rzucił mi się w oczy, to ta pani na dole... jej pierś wystaje spod ubrania, a pod ubraniem znika i nie ma jej drugiej połowy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: TricksieThiefsie »

Dzięki! Podsyłam 2021 w pigułce, (art vs artist)

Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [Grafika niethiefowa]Rysunki i szkice

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nr. 5 wygląda groźniej od nr 6 :P
Obrazek
ODPOWIEDZ