Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

wolfas
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2017, 14:05

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: wolfas »

league of legends chyba najpopularniejsza w polsce aktualnie, ja też gram. Czasem by się przydały https://hurtinox.pl/kategoria-produktu/ ... ierdzewne/
jak grywam w tą grę.
Ostatnio zmieniony 17 października 2021, 16:31 przez wolfas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Swego czasu zachwycałem się "To The Moon" (KLIK). Co tu dużo gadać - dla mnie jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Właśnie wyszła druga część zatytułowana "Finding Paradise". Co mnie zaskoczyło, gra jest tańsza niż część pierwsza i kosztuje ok. 35 zł (częśc pierwsza kosztowała 50zł). Szkoda tylko, że czas na granie będę miał dopiero w poniedziałkowy wieczór. Już nie mogę się doczekać, gdyż pierwsze recenzje są bardzo pozytywne :)

Na koniec wrzucam trailerek ;)

Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Mixthoor »

Darkest Dungeon - pochłonął mnie. Dla tych, którzy nie znają, polecam ciekawy artykuł w serwisie IGN pod linkiem: http://pl.ign.com/darkest-dungeon/2261/ ... at-sun-tzu oraz humorystyczną opowieść o bohaterach:
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Kan Gao znowu to zrobił! Tak w skrócie można podsumować Finding Paradise, czyli drugą część To The Moon :)

Nowa odsłona gry niby nie zaskakuje nas niczym nowym. Ponownie wcielamy się w dobrze nam znaną dwójkę "doktorów", którzy umieją zmieniać wspomnienia. Ponownie gra bazuje na dialogach i muzyce. Ponownie całość wykonana jest w RPG Maker. Pod płaszczykiem znajomych rozwiązań kryją się jednak całkiem nowe doznania :)

Część fabularna, to historia mężczyzny, którego przedstawił nam, jako chłopca, wcześniejszy mini-epizod. Doktorzy na życzenie tegoż umierającego klienta muszą zmienić mu wspomnienia tak, aby niczego nie żałował. Właśnie po to najczęściej są wynajmowani nasi "doktorzy", więc zadanie wydaje się standardowe. Jak się okazuje, tylko do czasu :) Zdradzał za wiele nie będę, ale podkreślę tylko jedną rzecz - Finding Paradise, mimo że tak jak To The Moon nadal jest wyciskaczem łez, bije jednak w troche inne tony. Wydaje się, że o ile w pierwszej części wątek był do bólu romantyczny i opierał się głównie na relacji on-ona, tak nowa odsłona poszerza horyzont i oprócz wątku on-ona mamy bardziej zaznaczony wątek wewnętrznych rozterek umierającego człowieka. Pytanie epizodu brzmi: dlaczego pacjent chce zmienić swoje wspomnienia, skoro sam twierdzi, że miał bardzo fajne życie? Dialogi po raz kolejny są świetnie napisane. Czasem bawią, czasem wzruszają, a na pewno nie nudzą :)

Trzeba też wspomnieć o warstwie dźwiękowej. Jeśli chodzi o same dźwięki otoczenia, to Kan wykorzystał te z To The Moon. Raczej się powtarzają - nowe dźwięki można policzyć na palcach jednej ręki. Warstwa muzyczna, to jest miód na moje uszy - po raz kolejny RE-WE-LA-CJA! Jak to się komponuje z całą grą, to głowa mała. Idealny podkład muzyczny! W większości sentymentalne, spokojne pianinko. Całości można sobie posłuchać tutaj.

O grafice nie ma się co rozpisywać. Jest to gra stworzona w RPG Maker, więc wodotrysków nie uświadczymy, ale w takich grach grafika nie jest najważniejsza. To co ma przekazać, przekazuje, pozostawiając przy tym miejsce, poprzez swoją małą szczegółowość, na uruchomienie naszej wyobraźni.

Na koniec gameplay. Nie uświadczymy go tutaj za wiele. Generalnie jest to w 90% visual-novel, a interakcja z otoczeniem odbywa się jedynie poprzez szukanie w lokacjach przedmiotów, na przeklikiwaniu dalszych rozmów oraz na rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych, występujących między kolejnymi etapami rozgrywki. Gra skupia się na przekazaniu świetnej historii i tyle :)

Gra kosztuje na Steamie 35zł i jest warta każej złotówki z tej sumy. Jako, że Kan Gao ponownie sprawił, że łzy leciały mi zarówno ze śmiechu, jak i ze smutku, to daję 10/10 i KROPKA! ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: TricksieThiefsie »

Jak ktos tu zjadl zeby na serii Dark Souls, to chcialbym, zeby sie odniosl do mojego posta i moze sie podzielil swoja opinia o tej trylogii.

Zagralem we wszystkie trzy czesci i nie moge sie nadziwic jak jakosciowo sa nierowne wobec reszty i samych siebie. Jedynka sie w polowie konczy, jesli chodzi o przemyslany gameplay i level design, reszta to dla mnie meczarnia osobiscie, dlatego jak przechodze ponownie to sobie daje spokoj po Anor Londo. Na pewno jedna z ciekawszych gier ostatniej dekady ale ma mocne luki w niektorych miejscach.

Dwojke (scholar of the first sin) przeszedlem ostatnia z trzech, kompletnie niegrywalna dla mnie ze wzgledu na po prostu gownianie wygladajacy swiat, koszmary level design i sterowanie, ktore musialem naprawiac modami. Taki syf wydac po jedynce to obraza dla prekursorow formuly. Pokusze sie nawet o stwierdzenie, ze to najgorsza gra, w jaka kiedykolwiek gralem. Nie jestem zapalonym graczem, cenie sobie mocno jakosc ponad ilosc, dlatego nie powinno sie to wydawac w moim przypadku dziwne... ale powaznie, bardzo, bardzo zle sie "bawilem".

Trojka byla taka troche sklejka elementow z bloodborne dopasowanych do serii Souls, osobiscie bawilem sie najlepiej ze wszystkich ale jestem w stanie zrozumiec dlaczego mialoby sie to komus niepodobac. W pewnym sensie to taka degradacja jedynki, w innym sensie to usprawnienie i po prostu dopracowanie formuly. Prawie nigdy mi sie ta czesc nie wydawala niedokonczona albo niedopracowana, przynajmniej nie w takim stopniu jak poprzedniczki.


Jako, ze sam zeby zjadlem na tej trylogii, to oczywiscie mam o wiele wiecej do powiedzenia, znam duzo ciekawostek i jestem swiadom problemow z developmentem, ktore mial np. taki dark souls 2. Jesli ktos chce wziac udzial w aktywnej dyskusji na ten temat, to chetnie sie wlacze jakos bardziej, nie jestem pewien, czy walenie scian tekstu dla samego siebie jest optymalne.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Leming »

TricksieThiefsie pisze:Jak ktos tu zjadl zeby na serii Dark Souls, to chcialbym, zeby sie odniosl do mojego posta i moze sie podzielil swoja opinia o tej trylogii.
Odnoszę się do twojego posta. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Nivellen »

Leming pisze:
TricksieThiefsie pisze:Jak ktos tu zjadl zeby na serii Dark Souls, to chcialbym, zeby sie odniosl do mojego posta i moze sie podzielil swoja opinia o tej trylogii.
Odnoszę się do twojego posta. ;)
Mały offtop. Kiedyś za pisanie bez polskich znaków diakrytycznych dostawało się "warna"... Po przeczytaniu pierwszego zdania dałem sobie spokój, to nie anglojęzyczne forum, a przestawienie klawiatury w telefonie trwa kilka sekund.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Popieram przedmówców. Rozumiem, że każdemu zdarzy się literówka, czy brak ogonka, albo nawet kilku jeśli post jest dłuższy, ale żeby tak "jechać" cały tekst? :shock: [tryb chwalipięty włączony]Ja swojego poprzedniego posta w całości napisałem na telefonie[/tryb chwalipięty wyłączony] ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: TricksieThiefsie »

Zdaje sobie sprawe, ze nie wyglada to zbyt fajnie, bo sam nie przepadam za tego typu rzeczami, ale prawda jest taka, ze korzystam z komputera, ktory ma wbudowany OS anglojezyczny i z jakiegos powodu nie radzi sobie z implementacja jezyka polskiego (sciaga jezyk, ale sie zacina na instalacji). Na potrzeby tego forum postaram sie wejsc glebiej i poszukac jakiegos rozwiazania ktore dziala nalezycie, bo lubie tu nawet dyskutowac, a nie chce, zeby moje posty byly kompletnie ignorowane :o

Prosilbym tylko o jedno na razie, zeby ci co nie przeczytali tej poprzedniej sciany tekstu przemogli sie i to zrobili, ja przy moim nastepnym poscie (mam nadzieje) bede juz mial w pelni funkcjonalny jezyk polski.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Nivellen »

Powiem tak - mam DS1 na swoim Steamie, nawet próbowałem kiedyś kilka pierwszych lokacji, ale wymiękłem z powodu zabugowania i koszmarnego sterowania. Bez wątpienia na konsoli grałoby się lepiej, ale póki co nie planuję kupna, a konwersja jest totalnie skopana. Mimo, że gra bardzo przypadła mi do gustu: dark fantasy, całkiem niezły gameplay, ciekawe lokacje, to nie byłem w stanie przebrnąć dalej, mimo zainstalowania modów do myszki i jeszcze kilku innych poprawiających to i owo.
Jeśli coś się zmieniło/poprawiło, to nie ukrywam, że z chęcią wróciłbym do tego tytułu

PS Cieszę sie, że wziąłeś sobie do serca nasze uwagi, bo naprawdę ciężko się czyta "bezogonkowo" :) pzdr.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: bob »

Ileś miesięcy temu grałem w Sega Rally 2 demo. Był taki bug co żeby gra działała na Windows XP należało uruchomić ją w ciągu dwóch sekund od zalogowania się, jeżeli dłużej to gra zamiast uruchamiać się pokazywała komunikat że program przestał działać i nastąpi jego zamknięcie, nie było konieczne restartowanie komputera lecz wylogowanie i zalogowanie z szybkim uruchomieniem. Zastanawiam się co to takiego, wie ktoś?
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: TricksieThiefsie »

Nivellen pisze:Powiem tak - mam DS1 na swoim Steamie, nawet próbowałem kiedyś kilka pierwszych lokacji, ale wymiękłem z powodu zabugowania i koszmarnego sterowania. Bez wątpienia na konsoli grałoby się lepiej, ale póki co nie planuję kupna, a konwersja jest totalnie skopana. Mimo, że gra bardzo przypadła mi do gustu: dark fantasy, całkiem niezły gameplay, ciekawe lokacje, to nie byłem w stanie przebrnąć dalej, mimo zainstalowania modów do myszki i jeszcze kilku innych poprawiających to i owo.
Jeśli coś się zmieniło/poprawiło, to nie ukrywam, że z chęcią wróciłbym do tego tytułu

PS Cieszę sie, że wziąłeś sobie do serca nasze uwagi, bo naprawdę ciężko się czyta "bezogonkowo" :) pzdr.
Jeśli używałeś poprawki DSfix, to lepiej już się nie da. Ogólnie granie na myszce jest możliwe, ale bardzo nieporęczne, dla tej gry specjalnie kupiłem pada od xbox360 dla PC, co było dobrym zakupem, bo używam go do wielu gier, bez niego nie ma zabawy. Inne Dark Soulsy trochę lepiej działają z myszką, ale nadal - bez pada nie warto.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Nivellen »

Dokładnie tej poprawki używałem. Dzięki za potwierdzenie mojego przypuszczenia, będę musiał zaopatrzyć się w pada i kiedyś dokończyć.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

DS1 było surowe, generalnie bez pada i DSFixa nie warto podchodzić. Tym niemniej dla kogoś bez dostępu do Demon's Souls to był szok, powiew świeżości i niesamowite doświadczenie. Plus potem jeszcze szukanie w sieci wytłumaczenia zawiłości, smaczków fabularnych i wszystkiego tego, co się przegapiło (czyli całej masy rzeczy, które są tutaj bardzo subtelnie dopowiadane).

DS2 z poprawionym sterowaniem i grą w 60 fpsach nie robiła już takiego wrażenia, mimo lepszej grafiki i nadal ciekawego pomysłu na świat. Zmieniła się też koncepcja projektowania, połączony różnymi drogami świat zastąpiły drogi i rozwidlenia, które często kończyły się ślepym zaułkiem. Nadal było jednak w tym świecie trochę fajnych i jak zwykle smutnych historii do odnalezienia, zarówno w podstawce, jak i w DLC.

W DS3 zacząłem grać niedawno, po ponad rocznej przerwie od serii, ale nie wiem czy chce mi się w to grać. Wygląda świetnie, ale mam wrażenie, że to wszystko już było, nie czuję specjalnie potrzeby, żeby siedzieć i grać.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Zaratul »

Judith pisze: W DS3 zacząłem grać niedawno, po ponad rocznej przerwie od serii, ale nie wiem czy chce mi się w to grać. Wygląda świetnie, ale mam wrażenie, że to wszystko już było, nie czuję specjalnie potrzeby, żeby siedzieć i grać.
Dark Souls 3 IMO najlepszą częścią.Najlepsze elementy z poprzednich części+dynamika walki z Bloodborne połączone w jedno.Do tego rewelacyjny design lokacji i potworów.Co chwilę mi szczęka opadała.Gorąco polecam.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Tym razem będzie o... Thief :)

Nadszedł ten moment, w którym po latach wróciłem do grania w Thiefa :) Konkretnie, to postanowiłem sobie przejść "dwójeczkę", bez żadnych modów ani dodatków - jak LGS stworzyło :) Muszę przyznać, że grę poznaję na nowo, gdyż naprawdę niewiele z niej pamiętam. Wiadomo, główny wątek fabularny oraz postacie się mniej więcej pamięta, ale reszty już ni w ząb.

Cisnę na "ekspet". Na początku chciałem lecieć na ghostowaniu, ale uznałem, że nie mam na to czasu, więc niekiedy zdarzy mi się kogoś potraktować blackjackiem albo zgasić jakąś pochodnię, żeby się nie pierdolić 20 minut z jednym miejscem mapy :) Mapy w zasadzie odkrywam na nowo, bo tylko czasem mam jakieś przebłyski z lokacji. Aktualnie przeszedłem "Eavesdropping" :) Lokacje sprawiają wiele radości z eksplorowania - szukanie sekretów to mój konik :D Podoba mi sie też zróżnicowanie celów misji, a "Ambush", to już w ogóle świetnie "zamiata" klimatem :) Dwie godziny spędziłem we "Framed" tylko na tym, że odkryłem jak wyjść za mapę i sobie zwiedzałem miejscówki poza normalnie dostępnym obszarem. Zdziwiłem się, że tym sposobem można wejść do budynku straży miejskiej od tyłu - tam gdzie powinno się misje skończyć :)

Nie wiem dlaczego, ale zapamiętałem, że lokacje są strasznie rozległe, kiedy dziś nie wydają mi się aż tak duże. Są duże, ale nic ponadto. Może to gry z otwartymi światami sprawiły, że już człowiek nie doznaje takiego szoku? :)

Fajnie się odkrywa jakieś poboczne smaczki - listy, dzienniki, rozmowy NPC-ów, a nawet obrazy na ścianach.

Thief to nadal świetna gra i na pewno "dwójeczkę" przejdę całą! :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Nivellen »

Narobiłeś smaku, szczególnie, że już się przymierzam od czasu wywiadu z Paul'em Neurath'em. Też mam ochotę na czystą instalację, oryginał w formie jaką wydało LGS. Nostalgia dopadła, czy co? :))
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: BodomChild »

Maveral pisze:Muszę przyznać, że grę poznaję na nowo, gdyż naprawdę niewiele z niej pamiętam. Wiadomo, główny wątek fabularny oraz postacie się mniej więcej pamięta, ale reszty już ni w ząb.
Zazdroszczę, już dawno nie grałem w thiefy, a ciągle znam na pamięć każdą mapę :( . Fajnie byłoby to znowu przechodzić na świeżo.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Nivellen pisze:Też mam ochotę na czystą instalację, oryginał w formie jaką wydało LGS. Nostalgia dopadła, czy co? :))
A żebyś wiedział! W sumie, pomysł ponownego przejścia Thief'a chodził mi po głowie gdzieś od roku, ale jakoś tak nie mogłem się za to zabrać. Teraz się dorwałem i wciągnęło jak przed laty :) Na razie jestem w środku misji "First City Bank and Trust", ale z braku czasu dalej nie ruszyłem od poniedziałku. Ciągnie, oj, ciągnie, żeby grać dalej, a czas będę miał dopiero jutro :-D :ok
BodomChild pisze:Zazdroszczę, już dawno nie grałem w thiefy, a ciągle znam na pamięć każdą mapę :(
U mnie zadziałały dwa czynniki. Pierwszy jest taki, że nigdy nie byłem jakimś hardkorowym graczem w Thief, więc jedynkę i dwójkę przeszedłem tylko po 2 razy (normal i ekspert). Drugi czynnik, to fakt, że ostatnio grałem w drugą część jakieś... hmmmmm... 15 lat temu. Czas zatarł wspomnienia i teraz gra jest dla mnie niemal jak nowe doświadczenie :)

A swoją drogą zapomniałem też o zabawnych bugach występujących w Złodzieju :) Pająk otwierający sobie drzwi sprawił, że płakałem ze śmiechu dobre 5 minut :)) :)) :))
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Spidey »

Maveral pisze:Dwie godziny spędziłem we "Framed" tylko na tym, że odkryłem jak wyjść za mapę i sobie zwiedzałem miejscówki poza normalnie dostępnym obszarem.
Ale na ghostowanie nie masz czasu?! :bj: :chase:

Narobiłeś mi smaka. Ostatnio przechodziłem całą trylogię, gdy przeprowadzaliśmy ranking OM. :ora
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: eLPeeS »

Ha! Coś wisi w powietrzu chyba bo ja też ze dwa miechy temu miałem tak sam plan tylko po przeprowadzce płytek nie mogłem znaleźć. Dopiero ostatnio przy jakiejś promocji na Steam kupiłem sobie wszystkie Thiefy na tą platformę bo było po jakieś 3zł sztuka ;) Tylko muszę coś pogrzebać w ustawieniach żeby rozdzielczość zwiększyć i format do 16:9 bo to 4:3 mnie dobije ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Od pewnego czasu mam zainstalowanego Thiefa 2i NewDarka, nawet czasem jakąś FMkę odpalę :) Niestety przynajmniej dla mnie ten model sterowania i "ślizg" przy bieganiu przypomina bardziej dokazywanie pijanej baletnicy, bardzo się to zestarzało. Przy OMkach to tak nie przeszkadza, bo rozgrywka jest bardziej "klasyczna", natomiast FMki porafią wymagać niezłych akrobacji i odsłaniają leciwość tego silnika.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

eLPeeS pisze:Tylko muszę coś pogrzebać w ustawieniach żeby rozdzielczość zwiększyć i format do 16:9 bo to 4:3 mnie dobije
A to chyba jakis mod łatał. Mixthoor powinien coś wiedzieć :)
Judith pisze:Niestety przynajmniej dla mnie ten model sterowania i "ślizg" przy bieganiu przypomina bardziej dokazywanie pijanej baletnicy, bardzo się to zestarzało.
To kwestia przyzwyczajenia. Muszę przyznać, że w "Shipping... and Receiving" kilka razy głupio spadłem z wysokości z powodu nieprzyzwyczajenia do sterowania (w "Running Interference" w zasadzie nie ma tylu elementów zręcznościowych, więc tam dałem radę od razu), ale teraz jestem w misji w banku i już jest spoko :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Lawina66
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 10:46

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Lawina66 »

w QUAKE 4
SPIDI: WYCIĘTA REKLAMA
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2018, 12:12 przez Lawina66, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: TricksieThiefsie »

Ja z kolejnym przejściem trylogii (jak już łapać się za Thiefa to porządnie) poczekam jeszcze trochę, żeby bardziej na świeżo to wypadło. Zastanawiam się, czy nie doinstalować modów HD, nigdy z nimi nie obcowałem jakoś dłużej a jednak mogłyby wnieść powiew świeżości. Nie mogę się doczekać kiedy znowu zanurzę się w to wspaniałe uniwersum, niby sam mogę zadecydować kiedy i jak, ale też wolę sobie narobić smaka i podbić hype. Nigdy nie grałem w taki sposób, żeby odkryć dosłownie każdy kąt mapy, chociaż to było jeszcze w czasach nastoletnich, kiedy ostatni raz jakoś konkretniej ruszałem oryginalne Thiefy. Tym razem postaram się je przyjąć w pełnej okazałości, zawsze coś nowego można zauważyć lub spojrzeć na stare śmieci pod innym kątem.
ODPOWIEDZ