A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jeszcze nie skończyłem korekty. Nawet jeśli nie kupią, to bardziej prawdopodobne jest, że weźmie to jakaś Fantastyka czy inne Science Fiction albo Fantazy czy Fenix i wydadzą w odcinkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: eLPeeS »

No i nareszcie nadszedł ten piękny dzień, że mogę się dopisać do tego tematu nie tylko w ramach składania komuś innemu gratulacji. Tak! Stalo się! Od około 24h jestem magazynierem prawa ;) Wczoraj obroniłem (na ocenę bdb - a co!) moja prace magisterska pod wdzięcznym tytułem: [ciach - cenzura prewencyjna]. Czuje się z tego powodu po prostu bosko - nie licząc potwornego kaca po całonocnym świętowaniu ;)
Ostatnio zmieniony 12 października 2010, 19:53 przez eLPeeS, łącznie zmieniany 3 razy.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: marecki »

Gratulacje! Zaiste prawym jesteś człowiekiem.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: Leming »

eLPeeS pisze:"moja prace magisterska pod wdzięcznym tytułem: [ciach - cenzura prewencyjna]"
Panie magazynierze prawa (czyli rozumiem, że dyplom upoważnia Cię do układania w magazynie tomów aktów prawnych ;) ), żeby być w zgodzie z prawem, skoro cytujesz oficjalny temat swojej pracy to proszę o szczegółowe wyjaśnienie terminu "związek przestępny", bo pierwszy raz widzę coś takiego.

Gratulacje oczywiście. ;)
Ostatnio zmieniony 21 października 2010, 11:50 przez Leming, łącznie zmieniany 3 razy.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: eLPeeS »

Leming pisze:czyli rozumiem, że dyplom upoważnia Cię do układania w magazynie tomów aktów prawnych ;)
Do tego też, ale dziękuję. Już się natachałem w poprzedniej robocie :-) --> http://img3.imageshack.us/img3/2204/beznazwyid.jpg
Leming pisze:proszę o szczegółowe wyjaśnienie terminu "związek przestępny", bo pierwszy raz widzę coś takiego
Zwrot "przestępny" w swoim podstawowym znaczeniu to tyle co "wykraczający przeciw prawu". W zasadzie możesz sobie śmiało zamiast "ny" wstawić "czy" i na jedno wyjdzie. Po prostu jedna wersja jest bardziej bajerancka ;) A czym jest sam związek przestępny? To jest temat na kolejną pracę magisterską bowiem definicja takowa w polskim prawie póki co nie istnieje ;) Najlepiej więc,a na pewno najprościej, będzie jak podam kilka przykładów organizacji, które kwalifikują się jako związki przestępne. Będą to zatem takie twory jak choćby Cosa Nostra, Ndrangheta, Camorra, Yakuza czy chińskie triady.

PS Dziękować :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: Nivellen »

Moje gratulacje LPS :sup I pomyśleć, żeśmy się na forum Thiefa takiego "prawiczka" doczekali :mru

To teraz jaka aplikacja, ogólna, czy może w konkretną stronę?
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: eLPeeS »

Dziękować, ale wolałbym określenie Prawy i Sprawiedliwy :P:

Co do aplikacji to na "asystencko-referendarską" (czy też fachowo mówiąc "ogólną") się raczej nie wybieram z dwóch powodów. Strasznie jest popieprzona no i 24 lipca już pierwsza część egzaminu wstępnego a nieco ponad dwa tygodnie na naukę to jednak trochę mało (choć znam takich co planują tam uderzyć a jeszcze się nie obronili ;)) Jeśli chodzi o pozostałe możliwości to generalnie sam się jeszcze na 100% nie zdecydowałem na jaką złożę kwity. Chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu żeby zostać "papugiem", ale nie wiem jak będzie ze znalezieniem patrona i to jeszcze takiego który będzie mi cokolwiek płacił podczas trwania aplikacji. Nie uśmiecha mi się bowiem odwalanie, niczym murzyn na plantacji bawełny, wolontariatu i dalsze trwanie na garnuszku rodziców przez kolejne trzy lata. Na razie badam grunt. W razie "W" mam jeszcze inny równie brawurowy i ekstrawagancki plan na przyszłość, który nie wymaga aplikowania, ale też wiąże się z branżą (ale o nim póki co cicho sza) ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: matilon »

Tylko gratulować, gratulować. :rad
W przyszłości mam zamiar też obrać ten kierunek. :mru
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: Nivellen »

eLPeeS pisze:Co do aplikacji to na "asystencko-referendarską" (czy też fachowo mówiąc "ogólną") się raczej nie wybieram z dwóch powodów. Strasznie jest popieprzona (...)
I dzięki Bogu... Z bezpośrednich źródeł powiem Ci, że większość tych, którzy w praktyce oceniają pracę aplikantów będących na III roku ogólnej, skłaniają się do negatywnej opinii o ich kompetencjach.
Np. dzisiaj dwóch takich panów popierało apelację swoich patronów, podczas gdy ich klientki złożyły wnioski o cofnięcie środków odwoławczych ich dotyczących. No cóż, można i tak :kwa
Jednak specjalizacja i ewentualna praktyka dają solidniejsze podstawy - jak zawsze.
Trzymam kciuki :oki
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: eLPeeS »

No Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury raczej nie poprawi sytuacji w tej kwestii - przynajmniej moim zdaniem. A tak swoją drogą to ty Nivellen w "branży" może pracujesz?
matilon pisze:W przyszłości mam zamiar też obrać ten kierunek. :mru
To ja od razu Ci powiem - unikaj Uniwersytetu Szczecińskiego. No chyba że do czasu twojej hipotetycznej rekrutacji zatrudnią jakiegoś alfonsa coby ogarnął burdel który tam panuje :-)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: Caer »

No, no, gratulacje! Teraz już wiemy, kogo będziemy pytać w kwestiach prawnych :). Swoją drogą, bardzo ciekawy temat (mogłabym napisać na podobny, ale w czasach historycznych ;) ).
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: marek »

Również gratuluję. Życzę też powodzenia w zdobywaniu uprawnień/papierków itd. W prawie jeśli się nie ma w rodzinie albo wśród znajomych jakiegoś dobrze postawionego prawinka, to jest ciężko na początku.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: Nivellen »

eLPeeS pisze:(...) A tak swoją drogą to ty Nivellen w "branży" może pracujesz?
Tak jakby :luk
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: krystyn-a »

Szczerze gratuluję i życzę powodzenia w dalszych planach na przyszłość...:-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: matilon »

eLPeeS pisze: matilon napisał(a):
W przyszłości mam zamiar też obrać ten kierunek. :mru

To ja od razu Ci powiem - unikaj Uniwersytetu Szczecińskiego. No chyba że do czasu twojej hipotetycznej rekrutacji zatrudnią jakiegoś alfonsa coby ogarnął burdel który tam panuje :-)
Dzięki za radę na przyszłość. ;)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: bob »

eLPeeS pisze:unikaj Uniwersytetu Szczecińskiego
Byłem tam w odwiedzinach (zostałem zaproszony wraz z grupą). Miałem okazję oglądać doświadczenia typowo chemiczne, stały CO2, ciekły azot i trochę jeszcze innych rzeczy. Urządzenia chemiczno-fizyczne.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: eLPeeS »

Caer pisze:No, no, gratulacje! Teraz już wiemy, kogo będziemy pytać w kwestiach prawnych :)
<eLPeeS kończy sporządzać cennik> Pytajcie, pytajcie :P: Tylko pamiętajcie że magister prawa to żaden prawnik. Teoria to jednak tylko... teoria :zdg
Nivellen pisze:Tak jakby :luk
Strach się bać :kij :))
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: A co mi tam, ja też się pochwalę! :)

Post autor: Moira »

No no eLPeeS gratulacje wirtulacje normalnie :)

Nie ma to jak uprawniony złodziej :)
Obrazek
ODPOWIEDZ