Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: BodomChild »

Wszystkim dziękuję za dobre rady :) . Jeszcze trochę smutów co do Windy 8:
Nivellen pisze:No i na koniec to, co nas graczy najbardziej interesuje – gry pracują tak jak powinny, bez problemów i CTD – mnie się jeszcze coś takiego nie zdarzyło.
Właśnie to nie jest takie oczywiste. Z tego co czytałem, część gier (wcale nie takich starych) bardzo nie lubi ósemki. Problem jest z takimi grami jak Fallout 3, Far Cry 2 a nawet z takimi raczej nowymi rzeczami jak Dishonored (co mnie niepokoi bo chciałem sobie w to wreszcie zagrać). Dodatkowo po aktualizacji do 8.1 coś się chrzani z myszką w kilku tytułach (m. in. Call of Duty i Deus Ex HR).

Oczywiście wszytko da się poprawić w aktualizacjach (część pewnie już poprawili), a w erze internetu łatwo można znaleźć odpowiednie fixy, ale jednak... Jak to w końcu jest z tą ósemką? :)
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: NiRa »

Fallout 3 ponoc i na 7 mial problemy. Ale potwierdzam, ze na 8 mimo wielu prob nie udalo sie go zmusic do dzialania.
Przy New Vegas zmiana trybu pomogla (gra przestawala odpowiadac)

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Yyy wiesz mam od premiery Win8 i nic, zero problemów, Dishonored na luzie, NV nic a nic nie musiałem kombinować, dużo gram w starocie i 0 problemów na nich. F3 to już z Win7 nie jest kompatybilny.

A z 8.1 jest chrzani myszka bo to wina gry a nie systemu. Olali implementacje kilku funkcji to tak teraz jest.
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Gregorius »

A niech was! Piszecie że jedna z moich ukochanych gierek, czyli Fallout 3 nie działa na Windows 8?!?!? Dostałem prawie palpitacji serca z przerażenia że to prawda...

Na szczęście to nieprawda! Przed chwilą zainstalowałem Fallout 3 wersja GOTY na moim Windowsie 8 (a nawet 8.1). Po wrzuceniu jednego brakującego pliczku znalezionego w sieci (xlive.dll) uruchomiłem i potwierdzam że gra działa bez problemu, ufff ulżyło mi ;)
Bez żadnych trybów zgodności ani nic takiego.

Tak samo nie miałem problemu z Fallout NV pół roku temu, hyhy
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: BodomChild »

Tak, też wyczytałem, że problem siedzi w Games for Windows Live i można sobie z tym łatwo poradzić.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mam bardzo dziwny problem z MS Word 2000. Otóż nagle (nie wiem, coś kliknąłem czy co?) słownik uległ dziwnej awarii. Podkreśla mi prawie wszytko, nawet takie słowa jak "kowal" czy "więc". Prawie, ale nie dosłownie każde słowo. Co ciekawe, zapamiętał słowa wprowadzone przeze mnie do słownika, np. imiona kucyków.

Sprawdzałem, ustawienia są chyba w porządku. Klawiatura i język - polskie. Korekta też, tak samo autokorekta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

http://imageshack.us/photo/my-images/811/8p0q.jpg/

Coś mi dysk HDD szwankuje. Niech no ktoś rzuci okiem na screena i powie co teraz? Śmietnik? Format? Oddanie na gwarancję? Jakaś inna metoda? Dodam, że jest to dysk systemowy. Objawy to ciągłe zwiechy, problemy z uruchomieniem systemu (nie widzi dysku w ogóle lub włącza się 10-15min), samoistne wyłączanie się i komunikat "drive read error".

I jeszcze takie podsumowanie po przebadaniu SpeedFanem:

"BLOCKING ISSUE : your hard disk has 158 pending sectors (this value is very large and your hard disk should be replaced)."
:|
Dysk ma rok, czy takie coś podchodzi pod gwarancję?
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Prawdopodobnie to byłoby zerowanie, dysk nadawałby się do zerowania, jeżeli to są uszkodzenia logiczne. Procedura taka usuwa wszystkie dane z dysku, jakby co. Zerowałem dysk twardy 320 GB programem MHDD (początkowo mój dysk miał 4 bad sectory) i wszystkie "bady" po tym zniknęły.
Michal pisze:Dysk ma rok, czy takie coś podchodzi pod gwarancję?
Nie wypowiem się, czy reklamacja konieczna. A poza tym, skąd się dowiedzieć, jak długo trwa gwarancja na twój dysk twardy?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Podchodzi pod reklamacje, trochę tego jest. Zerowanie to jak pieczenie starych kart graficznych, tymczasowa naprawa problemu.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

@Michał, na początek spróbuj najłatwiejszych nieinwazyjnych rozwiązań, bo takie są najlepsze, najszybsze i bardzo często najskuteczniejsze. Odpal system w trybie awaryjnym (wciśnij kilka razy F8 przed/na początku ładowania się systemu). Jeśli system ci nie rusza to użyj do tego Hiren's boot CD. Odpalasz Windowsa z płytki, potem w wierszu poleceń wstukujesz:

Kod: Zaznacz cały

chkdsk C: /F /V /R /X
Jeśli masz więcej partycji to przetestuj je wszystkie. Spisujesz wyniki skanowania i podajesz je tutaj (PPM -> Zaznacz -> Enter [kopiuj tekst]). Jeśli to nie pomoże w wyeliminowaniu problemu to dopiero wtedy w ruch powinien pójść program MHDD (jest na płytce od Hirensa), najpierw komenda ERASE, a po zakończeniu zerowania wciskasz F4, zaznaczasz opcję REMAP i znowu F4. Pamiętaj, że skasujesz w ten sposób cały dysk razem z partycjami. Jeśli to też nie pomoże to oddajesz dysk na gwarancji (nie wiem jak WDC, ale niektórzy dają tylko rok) albo ucinasz obszar dysku gdzie pojawiły się uszkodzone sektory, czasami trzeba uciąć więcej, jeśli np. pada cała strona talerza. Robi się to tworząc w tym miejscu partycję, której następnie przypisuje się etykietkę "ukryta", czyli "hidden".
:chase: :shoot: :guard:
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Bandit pisze:najpierw komenda ERASE, a po zakończeniu zerowania wciskasz F4, zaznaczasz opcję REMAP i znowu F4. Pamiętaj, że skasujesz w ten sposób cały dysk razem z partycjami.
Mi tam wystarczyło samo polecenie "erase", bez remapowania. W moim przypadku założenie nowej tablicy partycji po zerowaniu + sformatowanie tego dysku na NTFS wszystkie "bady" naprawiło. Upewniłem się skanując dysk programem HD Tune - nie wykryło "badów".
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Próbowałem go naprawiać programem Victoria 4.46 ale niewiele to dało. Co prawda po remapowaniu errorów teraz HD Tune pokazuje już tylko 1 uszkodzony, czerwony "kwadracik" ale nie poprawiło to jego kondycji. Health disk nadal 0% i problemy te same. Zarajestrowałem dysk na stronie WD i mam gwarancję do lipca, tak wiec będę go wysyłał. Najpierw jednak dla pewności go wyzeruję, zremapuję i jeżeli nadal coś będzie nie tak to dopiero wtedy reklamacja. Póki co czekam na SSD, którego zakup i tak już planowałem od dłuższego czasu.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

HD Tune pokazuje, że "Helath Status" jest OK.
Jeśli będziesz reklamował uszkodzone sektory to wątpię żeby na tej podstawie uznali gwarancję, ponieważ HD Tune przy parametrze "(05) Reallocated Sector Count" nie wykazuje żadnych problemów z sektorami. Zanim wyślesz dysk to zapytaj czy w ogóle na podstawie tego co pokazuje SMART są jakieś szanse żeby uznali gwarancję.

Opis parametrów SMART: http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/smart/strona3.php
Dla porównania dysk tego samego producenta, który jest używany znacznie dłużej:
Obrazek
Sprawdź sobie które parametry wykazują problemy, a potem sprawdź co może być przyczyną. Może wystarczy zmienić kabel sygnałowy albo zasilający.
Po tym zerowaniu dysku porównaj sobie które parametry w SMART urosły i jak bardzo.

Jaki konkretnie SSD wybrałeś?
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Kable odpadają bo "naprawiałem" go na innym kompie. W weekend może uda mi się zrobić to zerowanie to się zobaczy co wyniknie.
A SSD wybrałem Kingston HyperX 3k ssd sata3 2.5 120gb
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Jest jakiś inny sterownik do karty dźwiękowej "SB Live!" dla Windowsa XP 32bit od tego wbudowanego w Windows XP, oraz inny od tego z datą 18:03:2002?

Mój problem jest taki, że co średnio czwarte nagranie z Thiefa (Frapsem) ma straszne trzaski (oraz inne zakłócenia), a te 3/4 brzmi normalnie.
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2013, 12:09 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

Pewnie jest, poszukaj na stronie producenta wg określonego modelu.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Da się w programie Windows Media Player (wersja dla Windows XP) ustawić z odtwarzanego filmu tylko dźwięk (żeby obraz był pomijany)?
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Abru »

Da się w programie Windows Media Player (wersja dla Windows XP) ustawić z odtwarzanego filmu tylko dźwięk (żeby obraz był pomijany)?
Jasne... taka kreseczka w prawym górnym rogu ekranu, jak najedziesz kursorem pojawi się dymek z napisem "Minimalizuj". ;)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Abru pisze:Jasne... taka kreseczka w prawym górnym rogu ekranu, jak najedziesz kursorem pojawi się dymek z napisem "Minimalizuj". ;)
Nie przeczytałeś ze zrozumieniem... Chodzi mi o wyłączenie wideo. nie o jego ukrycie.

W trakcie nagrywania spatchowanego Thiefa Gold w rozdzielczości 1920x1080 mam 32-34 fps. Jak mogę zwiększyć ilość fps-ów do np. 45? Czy podkręcenie niektórych podzespołów sprawi, że będzie więcej tych fps-ów w rozdzielczości 1920x1080?
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Dziwne trochę, żeby Thief Gold dawał tak niskie fps-y, musisz mieć wiekowy sprzęt. Napisz co masz "pod maską" swojego PC.
Na mój gust, podkręcanie niewiele da, spróbuj nagrywać innym programem.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Konfiguracja jest następująca:

Procesor - Intel Core 2 Duo E4300 1.80 Ghz (LGA 775)
Płyta główna - ASUS P5QLD PRO
Zasilacz - Seasonic 80 Plus Platinum 460W
Pamięć RAM - 2x 2GB= (4GB) DDR2 1066 MHz (jakiś model od G-Skill)
Karta graficzna - ZOTAC GT 630 (chłodzenie pasywne, bez dodatkowego zasilania)
Dysk twardy (systemowy) - Intel SSDSC2CW240A3
Dysk twardy (do nagrywania) - WDC WDAZRX-00A8LB0
Program do nagrywania - Fraps
System operacyjny - Windows 7 Ultimate x64

Domyślnie ustawiłem, że wentylator chłodzący procesor jest wyłączony, napięcie procesora zmniejszone. Po przywróceniu domyślnego napięcia procesora i po włączeniu wentylatora chłodzącego jest niewiele lepiej z ilością fps-ów.
Nivellen pisze:Na mój gust, podkręcanie niewiele da, spróbuj nagrywać innym programem.
Jeśli karta graficzna jest bez dodatkowego zasilania i z chłodzeniem pasywnym, to można ją podkręcać? A jak z procesorem na LGA775, który ma ponad 7 lat?

EDIT: Tak się składa, że za 7 dni bym nagrywał właśnie ten film w związku z wyjściem Thief Gold HD Textures Mod.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Podkręcanie karty z szyną danych 128 bit mija się z celem i tak nie wyciśniesz z niej więcej, poza tym Fraps opiera obliczenia głównie na mocy procesora, który również do demonów szybkości nie należy.
Najlepszym wyjściem w tym wypadku byłoby moim zdaniem zmniejszenie jakości filmu (rozdzielczość), albo kupno procka co najmniej E8400 3GHz (na "Alledrogo" chodzą po około 200 zł).
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Nivellen pisze:Podkręcanie karty z szyną danych 128 bit mija się z celem i tak nie wyciśniesz z niej więcej, poza tym Fraps opiera obliczenia głównie na mocy procesora, który również do demonów szybkości nie należy.
Najlepszym wyjściem w tym wypadku byłoby moim zdaniem zmniejszenie jakości filmu (rozdzielczość), albo kupno procka co najmniej E8400 3GHz (na "Alledrogo" chodzą po około 200 zł).
No właśnie, bo podkręciłem minimalnie kartę w programie PowerStrip i spadła ilość fps-ów :| :(

A jak z podkręceniem procesora? Wspominałem, że procesor jest na gniazdo LGA775.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Kręcenie procka to już spore ryzyko. Trzeba się na tym znać i mieć odpowiednie narzędzia. Jeśli nie boisz się straty sprzętu i/lub danych, działaj, ale nie spodziewaj się rewelacji, to góra kilkanaście klatek więcej.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Podkręciłem zwiększając częstotliwość procesora z 1,80 GHz do 2,68 GHz. Komputer nie zepsuł się do tej pory (jest w tym stanie nieco ponad jedną dobę). Mam od ok. 45 do maksymalnie 52 fps-ów.
ODPOWIEDZ