Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

Artass pisze:Wszystko jest cukierkowate i przekolorowane
Właśnie to jest opinia subiektywna, masz prawo tak mysleć, jednak jakość tekstur, ich rozdzielczość, ilośc cieni, fizyka itp. to kwestie obiektywne, i proszę nie przekonuj mnie już w ten sposób.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

marek pisze:IMO i tak trzeba się będzie przerzucić na Vistę lub nadchodzącego windowsa, przynajmniej jeśli chodzi o nowe komputery, gdyż stary dobry XP już po prostu osiągnął własne granice sprzętowe.
Posłużyłam się tym cytatem, ponieważ gdy dzisiaj w końcu poszłam do sklepu zamówić kompa, którego pomogliście mi skonfigurować, usłyszałam od sprzedawcy, że myśląc o komputerze (głównie do gier) w kategoriach przyszłościowych, powinnam przerzucić się na zestaw: Vista (bo obsługuje DX 10)+4GB RAMu+procek 4 rdzeniowy. Był tak przekonywujący, że obecnie mam mętlik w głowie. Niestety dyskusja na temat Visty z listopada 2008 roku nie pomogła mi pozbyć się wątpliwości w głowie :( Więc proszę ponownie o opinie: komp z Vistą czy XPkiem?
Dzięki za cierpliwość :roll:
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

Katharsis13 pisze: Był tak przekonywujący
Przekonywał jego ton głosu, osobowość czy może podał jakieś konkretne argumenty za vistą 4gb ramu i 4 rdzeniowym prockiem? :)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Katharsis13 pisze:Więc proszę ponownie o opinie: komp z Vistą czy XPkiem?
XP oczywiście a za ok pół roku lub trochę dłużej win 7 :)
Katharsis13 pisze:Był tak przekonywujący
Muszą być bo by nic nie sprzedali, oni po prostu naciągają aby jak najwięcej wydać na kompa i tyle, nawet się nie znają no tym co sprzedają.
Ja z mojej strony polecam zakupy na Komputroniku. Tak bez problemu złoży się kompa etc. Można też to zrobić przez ich stronę internetową i wybrać czy mają dostarczyć kurierem do domu czy odebrać w sklepie. Troszkę się czeka na kompa ale oni jako jedyni testują (!!!) sprzęt. Ja właśnie czekam na kompa od nich ma być na czwartek lub piątek.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

Jacek pisze:Przekonywał jego ton głosu, osobowość czy może podał jakieś konkretne argumenty za vistą 4gb ramu i 4 rdzeniowym prockiem?
Oczywiście podawał argumenty, które nie za bardzo potrafiłam zweryfikować. Wiesz, laikowi wszystko można wcisnąć...
Chodziło mu m.in. o to, że pojawia się co raz więcej gier wykorzystujących DX 10 oraz więcej niż 2 GB RAMu.
Oczywiście nie upieram się, że ma racje...Po prostu tego nie wiem. Jeżeli poradzicie, abym pozostała przy XP, 2 rdzeniach i 2GB to nie dam się przekonać sprzedawcy :)
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bruce »

Co do pamięci to ma rację, ale jest XP 64-bitowy który widzi więcej niż 3 GB RAM. Ale 4-rdzeniowy prock? Tego używa tylko GTA 4 (przynajmniej na papierze) bo na 2-rdzeniowym śmiga ładnie na high detalach. Poza tym jak kupisz dobrą płytę główną to będą ci pasić procki 2 i 4-rdzeniowe. Tak więc najlepiej kup 2 rdzenie. Potem jak uznasz, że to za mało możesz kupić 4.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

Bruce pisze:Co do pamięci to ma rację, ale jest XP 64-bitowy który widzi więcej niż 3 GB RAM
Co z tego jesli na 64bitowym gry nie chodzą?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bruce »

Jacek pisze:Co z tego jesli na 64bitowym gry nie chodzą?
No to moja teoria obalona :)) Używam tylko XP 32-bitowego i o pozostałych piszę tylko to, co gdzieś przeczytam. Tak więc masz taki wybór: XP z max. 3GB i DX9 lub Vista z >4GB i DX10.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

Ja uważam, że teraz już warto kupować 4GB RAM, bo w niedługim czasie pewnie Win 7 dojdzie do głosu, a słyszałem wiele opinii, że system ten nie jest zły (przynajmniej lepszy niż Vista). Zawsze też można się rzucić na Linuxa, z tym że należy się spodziewać, że większość gier/programów może nie chodzić.

Jeśli chodzi o procek 4-rdzeniowy, to nie warto. Obliczenia w grach przerzucają się powoli z jednostki centralnej na kartę graficzną, a programy użytkowe w 99% nie potrzebują aż tylu rdzeni.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Ach sprzedawcy, czego oni nie mówią, żeby sprzedać sprzęt. Z moich przygód ze sprzedawcami komputerów pamiętam takie 3 rodzynki:

Miejsce 3:
Najnowszy komputer stworzony do gier! Każda nowo wydana gra na nim pójdzie...
Cóż zintegorawana karta graficzna w PC to chyba jednak nie jest komputer do gier. :?

Miejsce 2:
Na tym komputerze nie da się zainstalować innego systemu niż Windows. Przecież Linuxy są do Mackintoshów.
Hmm... zawsze to człowiek dowiaduje się czegoś nowego. :))

Zwycięskie miejsce 1:
Na komputerze jest zainstalowany system operacyjny Athlon z dołączoną do niego nakładką Windows XP.

Chciałbym wierzyć, że to było tylko przejęzyczenie.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

raven4444 pisze:Muszą być bo by nic nie sprzedali, oni po prostu naciągają aby jak najwięcej wydać na kompa i tyle, nawet się nie znają no tym co sprzedają.
Też wyszłam z tego założenia, dlatego wolałam skonsultować się z Wami 8-)
raven4444 pisze:XP oczywiście a za ok pół roku lub trochę dłużej win 7
Maveral pisze:Ja uważam, że teraz już warto kupować 4GB RAM, bo w niedługim czasie pewnie Win 7 dojdzie do głosu, a słyszałem wiele opinii, że system ten nie jest zły (przynajmniej lepszy niż Vista)
No więc postanowiłam :luk : pozostanę przy 2 rdzeniowym procku, ale kupię 4 GB pamięci, jako że komp, który teraz kupię ma posłużyć mi przez jakiś czas, nie tylko przez najbliższe pół roku. Pewnie, że mogłabym teraz, na czas korzystania z XPka mieć tylko 2 GB RAMu, a potem dokupić kolejne 2, ale niestety (jak większość kobiet :roll: ) mam lekką rękę do wydawania pieniędzy, więc póki je mam to lepiej, żebym już teraz kupiła 4 GB, bo potem mogę już ich nie mieć. A pamięć operacyjna to nie serek, nie straci ważności za pół roku ;) i poczeka sobie na win 7.
Bruce pisze:Poza tym jak kupisz dobrą płytę główną to będą ci pasić procki 2 i 4-rdzeniowe.
I tak właśnie zrobię :ok
raven4444 pisze:Ja z mojej strony polecam zakupy na Komputroniku.
Jednak zdecyduję się na toruński Tryton. Fakt, że ceny ma ciut wyższe (niewiele), ale za to na miejscu, co w razie ewentualnych reklamacji jest dużym ułatwieniem.
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: peter_spy »

Polecanie zakupów w Komputroniku to jak namawianie do samobójstwa :-D Goście potrafią sobie doliczać po 100 zł i więcej, niż konkurencja. Owszem, przesyłki docierają na czas, ale może lepiej poszukać gdzieś indziej, w Agito.pl na przykład. Chociaż oni też przestają być atrakcyjni cenowo.
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: speede »

Judith pisze:Polecanie zakupów w Komputroniku to jak namawianie do samobójstwa :-D Goście potrafią sobie doliczać po 100 zł i więcej, niż konkurencja.

To fakt mają nie najtaniej. Jednak kilku moich znajomych ma od nich sprzęt i nigdy nie było problemu z reklamacją czy serwisem, a to w obecnych czasach rzadkość, przynajmniej w trójmieście.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

Sprawdziłam, Komputronik również ma sklep w Toruniu :-D i porównując z Trytonem wychodzi lepiej cenowo :-D Poza tym dostępność części również jest ważna, a Komputronik ma akurat te, na których mi zależy, w odróżnieniu od np. Agito czy Trytona również.
EDIT
No więc klamka zapadła, zestaw zamówiony :-D :
1. ASUS PSQL-E LGA/P43/DDR2/S2/GL/FW/R/A
2. Intel Core 2 Duo E8400 3,0 GHz
3. Corsair XMS2 2x2048 MB 1066 MHz DDR2
4. Geforce with CUDA GTX 260 Core216 Gigabyte OC 896MB (PCI-E)
5. Western Digital 500 GB SATAII 16MB
6. BE QUIET STRAIGHT POWER BNO E6-500W
7. ASUS TA-891 Black-Silver

Do tego napęd optyczny LG (zwyczajny, bez szaleństwa), no i myszka oraz klawiatura.
Tylko teraz tak sobie myślę...Czy ja do tego wszystkiego nie potrzebuję jeszcze jakiegoś...hm...chłodzenia? Wiem, że w moim starym kompie jest jakiś wentylator :?
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Kupiłem dzisiaj Clicka i akurat jest w nim test procesorów dla graczy. Jako jedyny dwurdzeniowy w zestawieniu znalazł się Pentium Core 2 Duo E7200 i został sklasyfikowany wysoko bo na 3 miejscu. Tak oto został podsumowany:
" Oto dwurdzeniowy procesor, który w grach dorównuje wydajnością droższej czterordzeniowej konkurencji. Niestety w programach nie spisuje się już tak dobrze. Ważna w przypadku E7200 jest bardzo atrakcyjna cena (464zl w komputroniku przyp. Michał). Warto zwrócić uwagę także na niewielkie zapotrzebowanie na energię, najniższe w całej testowanej przez nas grupie."
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

A co z tym chłodzeniem/wentylatorem? Odpowie mi ktoś? Proszę :( ...
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

Boxowe styknie ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

Maveral pisze:Boxowe styknie ;)
Litości! :( Maveral, jaśniej proszę. Masz do czynienia z ignorantką :(
Czy to oznacza, że nie muszę kupować dodatkowo żadnego chłodzenia?
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

Chodzi o to, że standardowe chłodzenie powinno wystarczyć ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

Maveral pisze:Chodzi o to, że standardowe chłodzenie powinno wystarczyć
No, teraz lepiej ;) Świetnie, dzięki za odpowiedź :) . W ogóle dziękuję wszystkim za pomoc :) Bez Was zostałabym "pożarta" przez bezwzględnych sprzedawców ;)
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Jak komuś z Was się za bardzo procesor albo grafika grzeje, to polecam zamontować jeden z takich wentylatorów. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Katharsis - sprzęcik wyśmienity :ok Procesor mam taki sam, więc śmiało mogę polecić Tobie chłodzenie box'owe, czyli pudełkowe/oryginalne Intela. Nie jest zbyt głośne a procek nie wychodzi ponad 47 stopni w stresie. I tu moje jedyne zastrzeżenie: do tego pięknego zestawu radziłbym jednak kupić obudowę z co najmniej dwoma wiatrakami 120 mm (przód/tył - nawiew/wywiew) , bo potem strasznie się mści taka oszczędność, głównie pod kątem temperatury podzespołów i hałasu.
Za 70 zł więcej proponuję np. dobrą obudowę Antec'a z duetem wiatraków 120-przód/nawiew, 140- góra/wywiew i możliwością rozszerzenia chłodzenia o następne 3 120-ki.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

Nivellen pisze:Katharsis - sprzęcik wyśmienity
Dzięki, bardzo mnie to cieszy :-D
Nivellen pisze:I tu moje jedyne zastrzeżenie: do tego pięknego zestawu radziłbym jednak kupić obudowę z co najmniej dwoma wiatrakami 120 mm (przód/tył - nawiew/wywiew) , bo potem strasznie się mści taka oszczędność, głównie pod kątem temperatury podzespołów i hałasu.
:( Za późno ta rada :( I nie chodzi o pieniądze, bo 70 zł więcej też bym miała, ale zestaw mam już zamówiony i dzisiaj o 12 odbieram, więc myślę, że chyba nie da się nic zmienić. Szkoda, że wcześniej nie napisałeś...Ale dzięki za radę :) , spróbuję zamienić obudowę.
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Artass »

Nivellen pisze:Katharsis - sprzęcik wyśmienity
Dobra - kto kupi mi taki sam na urodziny ? ;)

[ Dodano: Pią 13 Mar, 2009 13:13 ]
Teraz na serio - E8400 dobrze się podkręca ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Katharsis13 »

Artass pisze:E8400 dobrze się podkręca ?
Chyba mnie się o to nie pytasz? Bo ja Ci nie odpowiem :))
Artass pisze:Dobra - kto kupi mi taki sam na urodziny ?
A czy Ty wiesz ile lat czekałam, aby móc sobie kupić taki komputer? 7 lat! No, myślę, że mi sie należy ;)
Więc nie łam się Artass, całe życie przed Tobą ;)
A propos obudowy, udało się zamienić :ok 8-)
I teraz stoi sobie, nie rozpakowany, ponieważ na razie nie mam czasu, porządnie się nim nacieszyć. Bo gdy go rozpakuje to "pęknę" na dobre :-D
Przepraszam za dygresję, ale...LUDZIE JAK JA SIĘ CIESZĘ :hur
Sowy nie są tym czym się wydają...
ODPOWIEDZ