Nowa wersja forum

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Juliusz »

Dobra robota!
Dzięki wielkie za poświęcenie i czas!
Niech Trickster i Budowniczy Tobie chojnie wynagrodzą! :)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Maveral »

Super robota @raven4444 :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Nowa wersja forum

Post autor: timon »

Dzięki za przebudowę forum.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Zaratul »

Także dołączam się do podziękowań. Wygląda to ładnie i przejrzyście. No i nie widzę już pięknej twarzy nuGarretta, to największy plus. :P
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: McLusky »

Dobra robota z tą przebudową! :)

Jeszcze przydałoby się nieco zmodyfikować layout na przytulniejszy. :D Oczywiście wszystko w swoim czasie...
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: PiotrS »

Dziękujemy serdecznie, mam nadzieję, że będziemy istnieć kolejne 20 lat.

Nad wyglądem jak najbardziej możemy popracować, kto czuje się na siłach, niech przygotuje propozycje. Dla mnie w tej chwili jest za ciemne, nasze forum ma być mroczne a nie ponure.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: raven4444 »

Dobra wrzuciłem kilka poprawek, większość to literówki tłumaczeń które sam robiłem.
Dodatkowo wrzuciłem 2 ficzery:
  • Dynamiczne cytowanie - przeglądając posty jak zaznaczy się fragment tekstu pojawia się przycisk cytuj który przenosi zaznaczenie jako cytat do pola szybkiej odpowiedzi.
  • System powiadamiania ludzi - działa to jak na fejbukach i innych portalach, wstawiacie znak @ i piszecie nick osoby. Po 3 znakach powinna pojawić się lista osób do wyboru. Wybrana osoba dostaje powiadomienie.


Nie wiem czy system dynamicznego cytowania nie będzie się gryźć ze spoilerami, w ogóle może uda się ulepić spoilery tak aby tekst pokazywał się po najechaniu kursorem bądź kliknięciem na spoiler.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nowa wersja forum

Post autor: eLPeeS »

No i miód :D Muchos gracias raven4444!
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Maveral »

raven4444 pisze: 07 kwietnia 2021, 17:02 Dynamiczne cytowanie - przeglądając posty jak zaznaczy się fragment tekstu pojawia się przycisk cytuj który przenosi zaznaczenie jako cytat do pola szybkiej odpowiedzi.
Super działa. Tego mi tylko brakowało, a teraz jest już idealnie. Jeszcze widzę, że został dodany mod pozwalający na wiele cytowań i to też super sprawa, a wcześniej chyba tego nie było.

Czy ja jestem ślepy, czy nie ma menu emotek w Szybkiej Odpowiedzi? (a fajnie jakby było).
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: raven4444 »

Mały update, kosmetyczny trochę. Wywaliłem wszystkie konta na które nigdy nikt się nie logował + wszystkich z licznikiem postów równym 0 oraz datą ostatniego logowania ponad 2 lata. Wyszło 213 pozycji :)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: raven4444 »

]Poprawiłem spoilery, nie trzeba zaznaczać tekstu - wystarczy najechać kursorem aby pokazała się zawartość :D.
Polecam Ctrl+F5 aby przeładować porządnie forum bo możecie lecieć z cache przeglądarki a wtedy widać od razu zawartość spoilerów.
Test dla niedowiarków.
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2021, 12:09 przez timon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem przykład.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Maveral »

raven4444 pisze: 08 kwietnia 2021, 08:27 Polecam Ctrl+F5 aby przeładować porządnie forum bo możecie lecieć z cache przeglądarki a wtedy widać od razu zawartość spoilerów.
Lub na niektórych przeglądarkach Ctrl+Shift+R ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Bogdantes »

Kawał dobrej roboty. Tym bardziej podziwiam, bo to co zrobiliście, jest dla mnie czarną magią. Za wiedzę i poświęcony czas należy się Wam laurka, ale nie umiem zrobić takowej.Więc po prostu Dzięki.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: raven4444 »

Dobra chyba ostatnia techniczna rzecz. Nie wiem czy wszyscy zdawali sobie sprawę że mamy taką mała galerię z fanartami i podobnymi rzeczami. Używała ona starożytnego cmsa który nie dość że współdzieli serwer to jeszcze miał wspólną bazę danych co forum. Pozbyłem się tego ale całą zawartość przerzuciłem do nowej galerii do której link jest na stronie głównej. Więc spokojna głowa - nic nie przepadło.

PS: Aby poprawnie używać zawołania osoby przez @nick trzeba wybrać nick osoby w listy która się pojawia po 3 literach, dopiero wtedy wrzucany jest odpowiedni kod do postu ;).
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: SPIDIvonMARDER »

I podziękowania także ode mnie! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Paweuek »

Gratulacje! Byłem wczoraj lekko w szoku po tygodniu nieobecności :)
Obrazek
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Nowa wersja forum

Post autor: page »

Jeeesus H. CHRIST.
H A L L E L U J A H !!!

Miesiąc mnie nie było (zły złodziej! amator! POZER! :bj: ) a tu tak się wszystko odmieniło??? Na słodkie piersi Myrmidii... nie wierzę własnym oczom.
Właśnie przeglądałem staaare, oj stare fora w polskiej sieci o szeroko zakrojonej tematyce fantasy, gier, horroru, RPG - jednym słowem FANDOM - i smutno się zrobiło widząc, że duża część z nich po prostu nie istnieje, a te, które się ostały, zwykle wyglądają jak pokryte mchem nagrobki ewangelickie w lesie.

I myślę sobie, "jak dobrze, że stare dobre łachery polskie, i te zamorskie na ttlg, trzymają się razem i fora nadal trwają, staroświeckie ale NASZE, jak Rozbrykany Kucyk w Bree...". I z tą myślą loguję się, a zobaczę co nowego, życzenia urodzinowe poczytam.

A tu, niech mnie KULE BIJĄ, nowy świeżutki look, nie jakiś lifting, nie zastrzyk z botoksu, a całkiem nowa buźka - i jakieś 15 lat młodsza!

Obrazek

Mega, MEGA MOCNO dziękuję wszystkim odpowiedzialnym, Piotrowi, Ravenowi i każdemu kto przyłożył się do tej świetnej roboty, a nawet wsparł mentalnie... Bardzo poprawia mi to nastrój i daje kolejny przyjemny zastrzyk życia dla tej społeczności. Super sprawa.

Na marginesie: czy ja mogę ustawić sobie tak, by nicki/awatary etc. wyświetlały się po lewej stronie posta, zamiast po prawej? Jeśli nie to trudno, pewnie przywyknę, ale przyzwyczajenie do lewej jest bardzo silne. Z góry dzięki za feedback.
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Leming »

page pisze: 29 kwietnia 2021, 00:09 Na marginesie: czy ja mogę ustawić sobie tak, by nicki/awatary etc. wyświetlały się po lewej stronie posta, zamiast po prawej? Jeśli nie to trudno, pewnie przywyknę, ale przyzwyczajenie do lewej jest bardzo silne. Z góry dzięki za feedback.
Popieram. Uważam, że informacje o autorze posta powinny być po lewej stronie. Jakoś niekomfortowo się czuję z takim formatowaniem jak jest teraz.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: raven4444 »

@page und @Leming - zaszyte jest to w stylu. Ja niestety ani czasu nie mam i chęci bo to jednak html/php :twisted: . Ale jak coś styl jest udostępniony na githubie a dokładnie tutaj więc jak macie chęci to możecie spróbować swoich sił.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Nowa wersja forum

Post autor: darkonia »

Dałoby radę jakoś na żywo sprawdzać, jak zmiany w kodzie wpływają na wygląd, czy trzeba wrzucać pliki w serwer i mieć nadzieję, że nic się nie wykrzaczy? Dawno, dawno temu coś słyszałam o cssach i htmlach, ale niespecjalnie mnie to interesowało. Tylko używam tego do swoich niecnych celów. Tutaj przesyłam archiwum, w którym zmieniłam dosłownie 2 słowa w pliku content, to chyba lewa z prawą zamiana treści posta i informacji o autorze. Jakby ktoś bardziej ogarnięty sprawdził, czy to coś zmienia, to byłoby dobrze. Ja niestety przespałam lekcje na ten temat :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Maveral »

Wystarczy W TEJ LINIJCE zmienić wartość na left. Dziękuję, dzień dobry :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: raven4444 »

Podsumuje to tak:
Obrazek
Tylko trochę margines poprawiłem.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: Maveral »

Jakby komuś nadal wyświetlały się awatary po prawej, to spróbować odświeżyć stronę CTRL+F5 lub CTRL+SHIFT+R :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: raven4444 »

Właśnie wskoczyła aktualizacja:
  • skrypt forum phpBB 3.3.3 -> 3.3.4
  • Advanced BBCode Box 3.3.1 -> 3.3.2
Aktualizacje nie wnoszą za wiele, dotyczą stricte wsparcia PHP8, aktualizacja forum dodatkowo usuwa kilka błędów trapiących panel administratora. Jedyna zauważalna zmiana to wsparcie dla formatu webp czyli takiego nowoczesnego lepszego jpeg.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Post autor: raven4444 »

Jako że co jakiś czas jakiś bot pomnie reCaptcha v3 i zaczyna spamić wrzuciłem na forum plugin od Akismet.
W skrócie każdy nowy user będzie sprawdzany podczas rejestracji+ pierwsze 10 postów userów które mają ich mniej będzie sprawdzane przez w/w serwis czy to nie jest spam.
ODPOWIEDZ