Gry dodawane do czasopism komputerowych

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Leming »

Jest na Forum jakiś maniak, który śledzi rynek gierek dodawanych do różnych pisemek komputerowych? Jeśli tak, to prosiłbym takiego forumowicza o regularne podawanie co ciekawego jest wydawane z jakim czasopismem. Jeśli nie ma tu takowego fanatyka, to niech ktoś, kto się zetknie z jakąś informacją również pisze co i jak. Szukanie informacji o pełnych wersjach na stronach internetowych wszystkich dostępnych czasopism jest dość czasochłonne. Czasem dodawane są naprawdę ciekawe gierki, które szkoda byłoby przegapić (np. w ostatnim numerze CDA - Sniper Elite).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Maveral »

Co wy się tak spuszczacie na to Sniper Elite? Tak sobie gierka przecież...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jest mały problem: "co ciekawego...". ale jedenj osoby ciekawy jest Hexen II, a dla innego The Sims.
Nie obiecuję, ale czasami, jak coś zobaczę, zwłaszcza w CDA, to mogę dać info.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Kerte »

Ja też nie rozumiem tego zachwytu Sniper elite, przecież w styczniu CDA dało o niebo lepszą gierkę, debeściackie Kroniki Riddicka.

Leming jeśli chcesz się dowiedzieć jakie gry będą dodawane do gazet to zapraszam na tą stronę http://www.dodatkidogazet.pl/
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: BarTeS »

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Leming »

Kerte pisze:...zapraszam na tą stronę http://www.dodatkidogazet.pl/
BarTeS pisze:Proszę bardzo, http://www.markolf.webd.pl/
Dzięki za linki. To teraz już będę wiedział co, gdzie i jak. :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Artass »

Ja jestem chętny ! Jak mogę podzielić się informacją to na ogół pomagam ... ;)

Mogę obserwować pełniaki w CD-Action ! (rzadko sięgam po inne czasopisma)
Obrazek
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: marecki »

No proszę, w następnym miesiącu w CDA Temple of Elemental Evil (jak niszowo!). Gdyby w Troice nie zapomnieli zaimplementować fabuły, byłaby świetna gra... :-D
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: maeglin »

Do obecnego numeru Playa dołączono grę "Prisoner of War". W skrócie - miejsca akcji to oflagi a zadaniem kierowanego przez nas bohatera, amerykańskiego oficera, jest ucieczka z wspomnianych oflagów. Pograłem trochę i, choć nie jest to nic rewolucyjnego, to zadania wykonywane po cichu dostarczają solidnego dreszczyku emocji. Nie wspomnę już o tym, że musimy pilnować czasu i koniecznie zgłaszać się na zbiórki. Zróżnicowano nawet patrole, które inaczej wyglądają w dzień a inaczej w nocy (przy czym nie wszystkie zadania jest łatwiej wykonać nocą). Denerwuje praca kamery (można przywyknąć) jak i smród konsoli - stan gry zapisywać możemy tylko obok naszego wyrka obozowego. I jeszcze jedno - nie ma możliwości ogłuszenia czy zabicia niemieckiego strażnika.

Polecam fanom skradanek. :sword:
marecki pisze:No proszę, w następnym miesiącu w CDA Temple of Elemental Evil (jak niszowo!). Gdyby w Troice nie zapomnieli zaimplementować fabuły, byłaby świetna gra... :-D
Od dziś w sprzedaży, pozwoliłem sobie nabyć, gdyż mam sentyment do tej gry (zagrywałem się w nią w czasie sesji letniej na pierwszym roku studiów). Jest okrutnie krótka, ale za to zasady są skrajnie oldskulowe. Dołączono też przygodówkę Undercover - Operation Wintersun, co mnie dodatkowo cieszy. Jednym słowem - jeden z lepszych numerów CDA (z punktu widzenia miłośnika klasyki) ;)
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: marecki »

maeglin pisze:ale za to zasady są skrajnie oldskulowe
Dokładnie! TOEE ma najlepszy system walki ze wszystkich turowych RPG-ów, a na pewno jest najlepszą implementacją zasad D&D (całe mnóstwo fajnych opcji, łącznie z coup de grace, czyli dobijaniem rannych :evil: ). Szkoda tylko, że w zasadzie jest to tylko symulator walki i nic więcej, ale i tak mi się podobało.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: eLPeeS »

Jak ktoś ma jeszcze możliwość to polecam zaopatrzyć się w lutowy numer PLAYa z Full Spectrum Warrior jako pełniakiem, ja niestety nie zdążyłem. Świetna gra taktyczna z ciekawym systemem dowodzenia. W sam raz dla tych co zamierzają iść do wojska żeby jechać później do Iraku czy Afganistanu - nauczą się podstaw, jak przetrwać w wąskich uliczkach takiego np Kandaharu, w zaciszu domowym ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Teraz Play nagle zaczął dawać gry z górnej półki, owszem, zgórnej półki sprzed 5-10 lat ale zawsze ;)
Czyzby chciali sie stać rywalem równym CDA?
Obrazek
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: maeglin »

SPIDIvonMARDER pisze:Teraz Play nagle zaczął dawać gry z górnej półki, owszem, zgórnej półki sprzed 5-10 lat ale zawsze ;)
Czyzby chciali sie stać rywalem równym CDA?
Axel Springer jest teraz właścicielem Playa. Trudno mi powiedzieć, od kiedy, ale od pewnego czasu Play śmiało mierzy się z CDA. Będziemy mieli na polskim rynku pojedynek niemieckich firm - z jednej strony Bauer mający w swoim katalogu CDA, a z drugiej - Axel Springer z Play.

Innych graczy na chwilę obecną nie ma (Click to też Bauer)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: SPIDIvonMARDER »

I tak CDA nic nie przebije ;)
Obrazek
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Łucznik »

Tiaaa....po dodaniu G2:NK i Kroniki Ridica majągraczy w garści
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Michal »

Nie tak dawno temu kupiłem Playa był EARTH 2160 i Hard Truck a więc 2 gry, które lubię w 1 numerze. Pełne wersje to jeszcze w miarę ale za to teksty w czasopiśmie to dno. Odwrotnie jest w przypadku Clicka.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: marek »

Nie tak dawno temu kupiłem Playa był EARTH 2160 i Hard Truck a więc 2 gry, które lubię w 1 numerze. Pełne wersje to jeszcze w miarę ale za to teksty w czasopiśmie to dno. Odwrotnie jest w przypadku Clicka.
znaczy się tak jak w Clicku niektóre teksty są do przeżycia, a komentarze jak u 8letniego dziecka, to w Playu nawet tekstów nie da się czytać?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja tez tak myślę. CDA jest bardzo profesjonalne, śmieszne i rzeczowe. A Play, prosze sie nie obrazić, ale jak dla mnie to gazetka dla 13latków ;)
Clicka nie czytam, więc się nie wypowiadam.


Najlepsza gra wg. mnie dodana do CDA to HEXEN II <w tym miejscu autor bije pokłony>. Ta fabuła, klimat muzyyyyyyyyyyka!, Egipt, no zagadki! Teksty znajdowane gdzieniegdzie... jak w Thiefie!
Obrazek
Awatar użytkownika
awesta
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 13 lipca 2006, 22:23
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz KUJAWY

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: awesta »

Ja jestem pozytywnie zaskoczony Playem, i nie narzekam na jakość tekstu, mnie nie drażnią, a pełniaki naprawdę wymiatają. mam ten numer gdzie było Beyond good and evil i hidden and dangerous (świetne). Natomiast jeśli chodzi o Cd Acition, to bez dwóch zdań zawodowcy i perfekcjonaliści, niemniej i tak w ich skali liczbowej, jeśli miałbym ich ocenić dałbym ich 9 a nie dychę. Czemu? Mimo wszystko chciało by się dłuższych tekstów i aby wydłużyć lekturkę i aby dowiedzieć się więcej o grze, bo tak naprawdę o wielu naprawdę istotnych aspektach gry recenzenci często nie piszą.
Le vent nous portera
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja bym dał 9+
Poziom tekstów, pełniki, iulość tekstu, screeny, humor i w ogole całokształt pismo wymiata ;)
Dlaczego nie 10?
-komercja. Tak tak, zaraz mnie Smugg obleje w AR, ale to nie zmienia faktu, ze komercja istnieje. Nie mam im tego za złe, z czegoś trzeba żyć. Wiem, że gdyby nie dochód z reklam, to CDA by nie mogło zaserwować takiego poziomu. Co nie zminia faktu, że mi się niepodoba.
-Recenzje niektórych autorów... po prostu nie przypadają mi do gustu.
Obrazek
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: maeglin »

Urodzinowy numer CDA to przede wszystkim pełna wersja Deus Ex: Invisible War PL (takie nawiązanie do pierwszego Deusa, wydanego kilka lat temu również z okazji urodzin).

Dla miłośników niedostępnych na polskim rynku gier CDA przygotowało Total Annihilation: Kingdoms (przypomnę, że pierwsze TA również wydało CDA).

Play - szkoda gadać. Czyszczą magazyny z niesprzedanych numerów. :roll:

Przejrzałem jeszcze statystyki miesięcznej sprzedaży czasopism komputerowych w grudniu 2007 na polskim rynku. Podaję z głowy: CDA to gdzieś 125000 sprzedanych egz., następnie Click! z 50000 egz., KŚG jakieś 25000 egz. i ten nieszczęsny Play z 24000 egz.

Sumując:
Bauer - 175000 egz. (78,12%)
Axel Springer - 49000 egz. (21,88%)

Marnie widzę tę konkurencyjność na polskim rynku czasopism o grach komputerowych.
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Dreen »

maeglin, pozycja cda jest lepsza bo sa najstarsi i nie mieli silnego konkurenta przez wiele lat. co jakis rok siegam po jakis numer aby stwierdzic ze z roku na rok jakosc tekstow jest coraz gorsza. moze to dlatego ze kiedys mialem mniej lat ale moglem wtedy przeczytac jede numer wiele razy, niektore artykoly po kilkanascie, w oczekiwaniu na nastepny numer. Ale to bylo jakies 6 do 8 lat temu.
wszystko plynie heh, czasopisma sa jak my i wszystko inne, kiedys w koncu umra.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: Kurak »

ja po 2letniej przerwie wróciłem do CLICK!a. nadal uważam tą gazetę za dobrą. CDA wcale mnie nie zachwyca, poza tym jest droższe. do innych gazet komputerowych w ogóle mnie nie ciągnie xd
fakt, że może teksty w CLICK!u nie są najwyższych lotów, ale gry są recenzowane w rzetelny sposób, a mi zależy na informacjach właśnie. ponadto niska cena i od czasu do czasu ciekawsze pełne wersje - nie żal mi tych kilku złotych :)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: marek »

A ja Wam powiem, że najlepsze i najtańsze gry są tutaj:
http://www.empik.com/tag/extra-klasyka- ... lrYStuZXh0
Jak gazeta daje dożywotnią gwarancję na gry? Tutaj jak Wam siądzie płyta to wymiana kosztuje was tyle co przesyłka pocztowa. :ok
Oczywiście kupno poprzez zamówienie przez internet z odbiorem w sklepie.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Gry dodawane do czasopism komputerowych

Post autor: maeglin »

Ja tam jednak wolę klasykę Cenegi. 8-) W kwestii estetycznej - na półce upakuję 2 DVD Boksy od Cenegi a tylko jeden z CD Projektu (te szerokie pudła to IMHO głupota).

Wracając do CDA - największą sprzedaż to mieli bodajże w tym czasie, kiedy właścicielem czasopisma było brytyjskie Future Network. A później przyszło załamanie na rynku komputerowym (słynna bańka internetowa) i CDA trafiło pod skrzydła Bauera.

Niemniej rewolucję dokonali w całości w tych wczesnych latach, kiedy wydawało ich Silver Shark 8-) 2 CD do pisma za free (Secret Service kosilo za 2 CD z demami 19.99 PLN, do tego pismo trzeba było kupić osobno), później całokompaktowe pełne wersje gier, następnie Fallout, Fallout 2... Reszta była już formalnością, co widać w całości i dziś.
ODPOWIEDZ