Kłótnie o polityce czas zacząć...

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

@eLPeeS @SPIDI

Ok, macie rację, wiem, że nic nie wiem. Polska jako państwo postkomunistyczne leży sobie w chujowym położeniu geopolitycznym, między zachodnimi państwami UE a Rosją, więc na pewno nie ma tu żadnych ruskich agentów, a już na pewno nie w partiach politycznych, bo to przecież nie do pomyślenia. Przez lata nie było ruskiej infiltracji PRL-owskich instytucji, a nawet jak była, to w czasach III RP cudownie zniknęła, bo Mazowiecki wyszedł, pokazał "wiktorię" i oddzielił grubą kreską. Wywiad III RP też nie był przez lata zinfiltrowany, bo PRL-owski Zarząd II przemianowano na Wojskowe Służby Informacyjne, które głupi Macierewicz z rozkazu Kaczora zlikwidował (to jest skomplikowana sprawa, bo ich działanie było szkodliwe i ich mocno spóźniona likwidacja też była szkodliwa dla państwa, polecam poczytać Suworowa).

No ludzie, co wam mam napisać, że Tusk to agent? :) To jest mało prawdopodobne, chyba, że jest matrioszką (jest fajna anegdota o Jaruzelskim, który kiedy sobie wypił więcej, to wzniósł toast płynnie po rosyjsku, ciężko stwierdzić czy to prawda czy taki mem :) ), hmmmm... dziwnie wymawia "r" :jez . Najpopularniejszym typem agenta jest tzw. agent wpływu, który sieje dezinformację, urabia opinię publiczną i takie tam, ogólnie działa w interesie obcego państwa (np. Rosji, USA, Izraela), taki agent może być wszędzie, korzysta ze swojej pozycji w mediach lub w polityce. Np. jak ktoś podejrzanie dużo czasu poświęca na hejtowanie wydobycia gazu łupkowego w Polsce, to jest spore prawdopodobieństwo, że działa w interesie Gazpromu i Rosji. Niektórzy twierdzą, że agenci wpływu siedzą w komisji Macierewicza (żeby mieszać i siać dezinformację), a niektórzy nawet sądzą, że agentem wpływu jest ojciec Rydzyk :rad (nadajniki ma w Rosji, więc pierwszy trop jest! :P ).
Gdyby można było podać fakty, o tym kto jest agentem, to by ich stąd wyrzucono, więc tu się można opierać tylko na domysłach, na analizie najnowszej historii Polski (PRL i lata 90. w III RP) i oczywiście na naturze wielkich mocarstw.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Bandit »

Problem polega na tym, że za każdym razem do rządu wybieramy tylko tych ludzi, którzy są prezentowani przez media. A które media są nasze i obiektywne? Moim zdaniem żadne, bo każdy ma jakiś interes by to partia wspierana przez niego znalazła się w sejmie. Gazeta Wyborcza jest tu chyba najjaskrawszym przykładem. Pojawia się tam całe multum reklam, które są opłacane przez Państwo z pieniędzy podatników i w żadnej innej gazecie nie znajdziecie ich w takich ilościach. Bez układu z politykami nie byłoby to możliwe. Według polityka: gazeta ma przekazywać informacje w taki sposób by opinia publiczna myślała na dane tematy tak jak chce partia, a partia dba o to żeby pensje prezesów rosły.

Więc czy tacy ludzie mogą prezentować prawdziwie polskie interesy? Na pewno nie, a jak już to są w mniejszości, która nic nie znaczy. Przy tym muszą być posłuszni partii i głosować jak im nakażą, bo za brak posłuszeństwa mogą zostać wyrzucenie z partii, a bez niej przestaną funkcjonować w życiu politycznym.
Dlatego według Pawła Kukiza Jednomandatowe Okręgi Wyborcze to dobry pomysł, ale to za mało żeby coś zmienić.

@Maveral, zgodziłbym się z Tobą gdyby nie smutny fakt, że w naszej rzeczywistości takie myślenie to utopia. Nasi politycy, jeśli już pilnują czyichś interesów to są to głownie interesy silniejszych krajów (Niemcy, Rosja, Izrael) i "sojuszników" (USA) oraz wewnętrznie pilnują interesów tych, którzy mają pieniądze i wpływy, a w Polsce żeby dojść do takiego stanu trzeba mieć ręce ubrudzone polityką.

Przypomnijcie sobie jak rozleciała się "IV RP" Jarka, która nie przetrwała głównie z powodu koalicjantów, których sobie dobrał, ale nie miał innego wyjścia, więc o to nie można mieć do niego pretensji, po prostu takie mamy prawo. PO zamiast pełnić rolę opozycji, nie było żadnej konstruktywnej krytyki z ich strony, skoncentrowało się na jak najszybszym przejęciu władzy w bardzo nieczysty sposób, dzięki nagonce medialnej. Pewnie pamiętacie do dziś te ich spoty telewizyjne i bilbordy, ba na pewno pamiętacie, bo ciągle słyszę, że ktoś powtarza ich przesłanie, teraz takich ludzi nazywa się lemingami - są to ludzie, którzy nie potrafią samodzielnie ocenić sytuacji bądź oceniają ją na podstawie nieprawdziwych informacji. Posługują się głównie wiedzą pochodzącą z mediów głównego przekazu (np. TV z największą oglądalnością) i nie chcą bądź nie potrafią spróbować poszukać informacji z innych źródeł. Może podświadomie boją się prawdy, że ich poglądy mogłyby okazać się drogą donikąd, dlatego wolą nie ryzykować i nie podejmują się weryfikacji swoich poglądów. Lecz tylko krowa nie zmienia poglądów.
Alberto Moravia pisze:Ten, który nigdy nie zmienia swoich poglądów, przeważnie takich nie posiada.
Czy myślicie, że jeśli w następnych wyborach dajmy na to wygra PiS to coś się zmieni? PiS musiałby zdobyć minimum większość w sejmie żeby rządzić samodzielnie, a taki scenariusz jest według mnie bardzo mało prawdopodobny. Chyba obecnie w sejmie nie ma takiej partii, która chciałby rządzić razem z PiSem i po wyborach raczej się to nie zmieni, więc PiS dalej będzie w opozycji, a rządzić będzie pewnie PO, Palikot, SLD i może Gowin, który najwyraźniej wciela się aktualnie w rolę Palikota, tylko zamiast z lewej strony, on próbuje uszczknąć dla siebie coś z prawej.

Tak długo jak Polacy będą wierzyli w to, że obalili komunizm, tak długo przyjdzie nam żyć w tej rzeczywistości i będzie tylko gorzej. W 89' roku Wałęsa, Tusk, Pawlak i "paru" innych zadbali o to żeby w Polsce dalej rządzili ludzie, którzy tworzyli system przed tą datą.

W Polsce są ludzie, których warto wysłuchać, bo mają do powiedzenia coś sensownego, co opiera się na faktach i historii. Gdy zaczniemy słuchać takich ludzi zdobędziemy wiedzę, która pomoże nam zmienić rzeczywistość.
Myślę, że najlepiej byłoby zacząć od historyków, więc ludzi, którym zależy przede wszystkim na prawdziwych wydarzeniach. Z kolei dziennikarze i publicyści muszą z czegoś wyżyć, mieć poczytalność lub oglądalność, więc może zdarzyć się, że ich przekaz będzie zawierał elementy, które mogą nas nieco zbić z tropu. Ich warto posłuchać od czasu do czasu, ale lepiej nie przesadzać z dawką tzn. nie brać wszystkiego co powiedzą na słowo, albo nie traktować ich jak wyroczni. ;)
Moja lista faworytów, których warto wysłuchać (kolejność "jak leci"):
:arrow: Leszek Żebrowski
:arrow: Sławomir Cenckiewicz
:arrow: Grzegorz Braun
:arrow: Mariusz Max Kolonko
:arrow: Krzysztof Bosak
:arrow: Wojciech Cejrowski
:arrow: Stanisław Michalkiewicz
:arrow: Rafał Ziemkiewicz
:arrow: Janusz Korwin-Mikke
:arrow: Tomasz Olbratowski
:arrow: Robert Gwiazdowski
:arrow: Jan Pietrzak
:arrow: Piotr Najzer
:arrow: Konrad Daniel
:arrow: Szymon Majewski

Na pewno znalazłoby się więcej takich ludzi, bo to lista sporządzona z głowy bez wyszukiwania. Niestety na próżno możecie szukać ich w telewizji, a jeśli już wam się to uda to zobaczycie tylko jak jakiś redaktor zamiast dać się wypowiedzieć będzie próbował ich zdyskredytować i ośmieszyć.

Na koniec chciałbym zauważyć, że na polskiej scenie politycznej w ogóle nie ma czegoś takiego jak prawica lub partia liberalna. PO chciała uchodzić za partię liberalną, ale tylko chciała, bo nie zrobiła nic by nią zostać. Tak samo PiS chce być uważany za prawicę, ale poglądy gospodarcze mają lewicowe, a od lewicy różnią się tylko rzekomą bogobojnością. Nasza "lewica" też nie do końca jest taka lewicowa, bo co to za lewica, która zabiera najwięcej pieniędzy najbiedniejszym w podatkach? Jeśli chce się kontrolować wszystko i wszystkich to trzeba zabrać im prawie wszystkie pieniądze tak żeby zostało tylko na rachunki, wyżywienie i kąt, a potem przez regulacje prawne decydować jak mają zostać wydane (czyt. zmarnowane) - tak rozumuje znacząca większość partii w Polsce.
Jedyną prawdziwie prawicowa partią jest Kongres Nowej Prawicy i bardzo brakuje takiej partii w naszym sejmie. Powinna być chociażby tylko po to żeby być przeciwwagą dla lewicy, żeby punktowali i krytykowali ich głupie pomysły, którymi faszerują nasze prawo. Sama lewica to samo zło.

@BodomChild :ok za ostatni post. Takie podejście jest najzdrowsze. Nie należy zbytnio przesadzać w żadną ze stron, ale nie należy też zachowywać się jak niczego nieświadoma owieczka posłana na rzeź. Najważniejsze to nie dać sobie wmówić jednej właściwej wersji przekazu. Bo jak już raz uwierzy się w coś to taki człowiek zaczyna przekonywać sam siebie, że to prawda i potem ciężej jest zmienić zdanie. Wtedy człowiek przestaje dostrzegać wartościowe informacje, bo stają się niezgodne z jakimś utrwalonym poglądem.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140109450

Wolnośc odbierana małymi kroczkami to jest sposób pluszowych totalitarystów XXI wieku. Teraz Unia w trosce o nasze zdrowie zakazuje tradycyjnego wędzenia wędlin, żagnajcie pachnące dymem szyneczki i kiełbaski, substancje smoliste zabijają nasze dzieci, trzeba skończyć z tym szaleństwem!
Ktoś w komentarzach pod tym artykułem napisał, że Unia to Hitler bez czołgu, ja cały czas tak mówiłem, będzie jeden naród, jedno państwo, jedno euro i wszsycy będą żreć mięsopodobne produkty bez smaku.

Chociaż właściwie to może zbiję na tym jakiś fajny interes, nielegalne tradycyjne mięsiwa, rozstawię dilerów na rogach sprzedających wędzoną śmierć, kiełbaski spod płaszcza, takie rzeczy :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

BodomChild pisze:http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140109450

Wolnośc odbierana małymi kroczkami to jest sposób pluszowych totalitarystów XXI wieku. Teraz Unia w trosce o nasze zdrowie zakazuje tradycyjnego wędzenia wędlin, żagnajcie pachnące dymem szyneczki i kiełbaski, substancje smoliste zabijają nasze dzieci, trzeba skończyć z tym szaleństwem!
Ktoś w komentarzach pod tym artykułem napisał, że Unia to Hitler bez czołgu, ja cały czas tak mówiłem, będzie jeden naród, jedno państwo, jedno euro i wszsycy będą żreć mięsopodobne produkty bez smaku.

Chociaż właściwie to może zbiję na tym jakiś fajny interes, nielegalne tradycyjne mięsiwa, rozstawię dilerów na rogach sprzedających wędzoną śmierć, kiełbaski spod płaszcza, takie rzeczy :) .
Więc, proszę, doradź mi, czy głosować na złodziei z PO, czy na oszołomów z PiS-u? Bo ja sam już nie wiem.

Ci są za Unią, a ci przeciw Unii.
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2014, 14:11 przez bob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Hattori »

BodomChild pisze:Chociaż właściwie to może zbiję na tym jakiś fajny interes, nielegalne tradycyjne mięsiwa, rozstawię dilerów na rogach sprzedających wędzoną śmierć, kiełbaski spod płaszcza, takie rzeczy :) .
:ok Mogę być dilerem. :kwd
bob pisze:Więc, proszę, doradź mi, czy głosować na złodziei z PO, czy na oszołomów z PiS-u? Bo ja sam już nie wiem.
Nikt nie powiedział, że są to jedyne opcje... A jeżeli brakuje ci zdecydowania, może lepiej nie głosować na nikogo? Zawsze można oddać nieważny głos - wtedy przynajmniej podwyższa się naszą żałosną frekwencję.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

BodomChild pisze:http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140109450

Wolnośc odbierana małymi kroczkami to jest sposób pluszowych totalitarystów XXI wieku. Teraz Unia w trosce o nasze zdrowie zakazuje tradycyjnego wędzenia wędlin, żagnajcie pachnące dymem szyneczki i kiełbaski, substancje smoliste zabijają nasze dzieci, trzeba skończyć z tym szaleństwem!
Ktoś w komentarzach pod tym artykułem napisał, że Unia to Hitler bez czołgu, ja cały czas tak mówiłem, będzie jeden naród, jedno państwo, jedno euro i wszsycy będą żreć mięsopodobne produkty bez smaku.

Chociaż właściwie to może zbiję na tym jakiś fajny interes, nielegalne tradycyjne mięsiwa, rozstawię dilerów na rogach sprzedających wędzoną śmierć, kiełbaski spod płaszcza, takie rzeczy :) .
Przypomina mi się ACTA :| :roll:
Hattori pisze:Nikt nie powiedział, że są to jedyne opcje... A jeżeli brakuje ci zdecydowania, może lepiej nie głosować na nikogo? Zawsze można oddać nieważny głos - wtedy przynajmniej podwyższa się naszą żałosną frekwencję.
Więcej we mnie cech oszołomstwa niż nieuczciwości (nie mam co do tego wątpliwości) ;) Jeśli Jarek nie wyczyni tego, co "nie wypada", to być może jednak zagłosuję na oszołomów z PiS. Jest to swego rodzaju ryzyko - (raczej) trzeba by było oddać głos w przyszłych wyborach.
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2014, 14:12 przez bob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Skoro stawiacie sytuację tak dwubiegunowo, a my jesteśmy złodziejami, to wychodzi na PO...
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Ani PiS ani PO nic nie zrobiło w sprawie naszych kiełbasek :) , chociaż podobno już w 2011 roku było wiadomo o tych przepisach unijnych. Zresztą nie o PO-PiSie tu mowa, tylko o mocno pojebanym kierunku w jakim zmierza Unia Europejska.
Co jak co, ale Polacy potrafią robić dobre wędliny, jadłem produkty wędlinopodobne w Niemczech (u takich zwykłych Niemców w domu i na stołówce w Berlinie) i muszę powiedzieć, że tak złych wędlin nie jadłem nigdy, nie wiem, może i mają dobre kiełbaski (te słynne niemieckie) ale ja akurat nie miałem okazji takich jeść :) . Jeśli tak mają smakować wędliny zatwierdzone przez Unię Europejską, że niby nie dostanę od tego raka ani nie stanę się impotentem, to będę się musiał rozejrzeć za jakimś dobrym nielegalnym kontaktem gdzieś na wsi :wes .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

SPIDIvonMARDER pisze:Skoro stawiacie sytuację tak dwubiegunowo, a my jesteśmy złodziejami, to wychodzi na PO...
To, że my złodzieje lubimy kraść, nie musi znaczyć że lubimy być okradani.

Jakieś (jeszcze) paskudne zakazy planuje Unia Europejska wdrożyć jako obowiązujące prawo (o ile planuje)?
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2014, 14:19 przez bob, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

UE obrało sobie za cel aby ująć życie w przepisy i paragrafy. Tak się nie da, ale lewacy tego nie rozumieją. Za chwile wprowadzą obowiązkowe kible, które będą badały nasz stolec i dobiorą nam na tej podstawie dietę. Przypomina mi się coś takiego:
[operator]: Dziękujemy, że wybrał pan naszą pizzerię. Czy mogę prosić o pański numer pesel ?

[klient]: Dzień dobry. Chciałbym złożyć zamówienie.

[o]: Czy mogę najpierw prosić pański numer pesel ?

[k]: Mój pesel, tak.... już ...chwileczkę...to jest 21052031412.

[o]: Dziękuję, panie Nowak. Widzę, że mieszka pan przy ulicy Żytniej 14, a pański numer telefonu to 56320302. Numer telefonu w pańskim biurze to 54356326 a numer pańskiej komórki to 88234924. Z którego numeru pan dzwoni?

[k]: Co ? Dzwonię z domu. Skąd pan ma te wszystkie informacje ?

[o]: Jesteśmy podłączeni do systemu, proszę pana.

[k]: (wzdychając) A... tak... Chcialbym zamówić dwa razy waszą Pizza Samo Mięcho.

[o]: To chyba nie jest dobry pomysł, proszę pana.

[k]: Co pan ma na myśli ?

[o]: Proszę pana, w pańskiej kartotece medycznej pisze, że ma pan za wysokie ciśnienie i ekstremalnie wysoki poziom cholesterolu. Twój Narodowy Opiekun Zdrowia nie zezwoli na takie niezdrowe zamówienie.

[k]: Cholera. To co pan proponuje ?

[o]: Może pan spróbować naszej niskotłuszczowej Pizzy Sojowej. Z pewnością panu zasmakuje.

[k]: Czemu pan sądzi, że mi to zasmakuje ?

[o]: Wypożyczał pan w zeszłym tygodniu " Sojowe przepisy kulinarne" z biblioteki, dlatego właśnie to panu zasugerowałem.

[k]: Ok, ok. Proszę więc dwie rodzinne. Zaraz podam panu numer karty kredytowej.

[o]: Obawiam się, że będzie pan musiał zapłacić gotówką, bo przekroczył pan limit na koncie karty kredytowej.

[k]: No to skoczę do banku tu obok i przyniosę gotówkę zanim wasz kierowca dostarczy pizzę.

[o] : Pańskie konto czekowe, również jest już wyczerpane.

[k]: Nieważne. Po prostu przyślijcie pizzę, mam już gotówkę gotową. Jak długo to zajmie ?

[o]: Obawiam się, że około 45 minut, gdyż mamy teraz dużo zamówień. Chyba, że jeśli chce pan jechać po gotówkę, to po drodze sam pan podjedzie po zamówienie. Jednakże wożenie pizzy motocyklem może być ryzykowne.

[k]: Skąd u diabła pan wie, że jeżdżę na motorze ?!

[o]: Pisze tutaj, że oczekuje się na pana pierwszą wpłatę na samochód. Ale motocykl ma pan już spłacony.

[k]:********** ******** *******

[o]: Radzę uważać co pan mówi. Ma pan juz przecież kolegium za obrażenie policjanta w lipcu 2006 roku.

[k]: (Zamilkł)

[o]: Czy chce pan coś jeszcze ?

[k]: Tak, mam kupon na darmowe dwa litry coli.

[o]: Przykro mi, proszę pana, ale nasz regulamin zabrania podawania coli cukrzykom.....
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

Maveral pisze:UE obrało sobie za cel aby ująć życie w przepisy i paragrafy.
Czyli w pewnym sensie - troszczy się o nas :twisted: .
Maveral pisze:Za chwile wprowadzą obowiązkowe kible, które będą badały nasz stolec i dobiorą nam na tej podstawie dietę.
Jak "dobrze" służyć to za darmo; ale i obowiązkowo - wiadomo że unia to unia.

EDIT: http://natemat.pl/88019,pis-chce-wtraca ... a-piec-lat - czytając to, zdania nie zmieniam. Jeśli mam wybór między złodziejami z PO a oszołomami z PiS, to nic albo oszołomy z PiS.
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2014, 14:20 przez bob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: TricksieThiefsie »

Napięcie na Ukrainie rośnie, jak myślicie, zaczną się strzelać? Nie mówię o wojnie domowej, tylko o tym, co się na Krymie dzieje.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Mixthoor »

Aleś teraz wyskoczył...
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

IMO są dwie możliwości:

Na referendum Krym wybierze autonomię. Ukraina temu się nie sprzeciwi i wszystko będzie załatwione w pokojowy sposób.

Na referendum Krym będzie chciał zostać przy Ukrainie, Rosja zareaguje, zajmie półwysep tak samo jak Abchazję i skończy się na groźbach USA, UE i samej Ukrainy.

Wychodzi na to, że Rosjanie raczej nie odpuszczą i nikt im nie może nic zrobić. Ukraina dobrze wie, że jest bezsilna, a Krym widząc jak Kijów dąży do UE będzie chciało się od niej oderwać. Nie przewiduję większego konfliktu.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: TricksieThiefsie »

Ukraina dzieli się na dwa bloki, proeuropejski i prorosyjski, jeśli Putinowi uda się sprowokować Ukraińców do agresji, to ten pod pretekstem bycia pokrzywdzonym wtargnie i zajmie część kraju (tę prorosyjską).
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Ruskie podjęli decyzję o zbrojnej interwencji na Ukrainie, oczywiście w celach stabilizacyjnych, bez ceregieli dali do zrozumienia, że skoro USA może interweniować na Bliskim Wschodzie w obronie swoich interesów, to oni też mogą robić takie rzeczy (niestety ciężko się z nimi nie zgodzić!). Chyba będziemy mieli powtórkę z Gruzji. Nic, czekamy na reakcję zachodu, III wojny światowej chyba z tego nie będzie, ale sytuacja jest niemiła.

Rosja ma niezłe problemy teraz, Putin to nie Stalin, jego imperialne ambicje póki co ograniczają się do utrzymania wpływów na obszarze byłego Związku Sowieckiego, wpływów, które systematycznie słabną. Odpuszczenie tak ważnego strategicznie punktu jakim jest Krym, byłoby de facto ukorzeniem się przed Ameryką i UE, a na to Rosja jako państwo chcące być postrzegane jako mocarstwo nie może sobie pozwolić.

I znów trzeba zapłakać nad chujowym położeniem geopolitycznym Polski, bo ta sytuacja to nie są rurki z kremem. Osłabienie Rosji leży w interesie Polski, z drugiej strony za grosz nie ufam Ukraińcom. Ukraińscy nacjonaliści mają bardzo duże poparcie i bez żenady mówią, że zbrodnie na Wołyniu to brednia, a antypolonizm aż od nich bije. A co jeśli ukraińscy naziole, dokarmiani przez zachód w celu osłabienia Rosji, za parę lat poczują się bardzo pewnie i przypomną sobie, że Polska powinna im zwrócić trochę terenów?

Wszystko zależy jak się ta sytuacja rozwinie, na ile sobie Rosja pozwoli, co UE i USA zrobią w tym kierunku. Warto dodać, że całe te ruchawki na Ukrainie to w dużej części robota Niemców (bo jak wiadomo UE to taki związek "Niemcy i spółka" :) ).
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

Kontynuując mój poprzedni post (to był poprzedni wątek w tym temacie): najlepiej powiedzcie, czy wybrać w wyborach w 2015 roku oszołomów z PiS-u czy platformę oszołomów, bo ja nie bardzo wiem; sam się waham :| .
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2014, 14:22 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Hadrian »

Oddaj nieważny głos, jak ktoś (chyba Hattori) radził w tym temacie ;) Przynajmniej podwyższysz niską frekwencję.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: raven4444 »

Ogarnij nawet niszowe partie z Twoimi przekonaniami i oddaj głos na nie.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

W takim razie głos bezgłosowy ( 8-) ) , albo oszołomy z PiS-u ( :| ) - platforma oszołomów jak dla mnie odpadła, ponieważ... no właśnie, żeby to od polityka się słyszało "Heil Hitler"? Chore.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

To mnie właśnie wkurza. Jest wielu ludzi, dla których są tylko 2 opcje. Nic dziwnego, że scena polityczna się nie zmienia, skoro nikt nie bierze innych partii pod uwagę. Posłuchaj ravena, on dobrze gada.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

Kaczyński... uczciwy? Jedna z niewielu rzeczy, która mnie zachęca do zagłosowania na oszołomów z PiS-u. Ten sam Kaczyński deklarował, że UE ma płacić 500 zł na każde polskie dziecko do 18. roku życia. Wyobrażam sobie to jako nierealny pomysł. Płaćcie, albo Polska znajdzie się poza Unią czy co on mógł mieć na myśli :)) :shock:
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Skończcie już z tą retoryką "PiS=oszołomy" bo wtedy ok. 30% głosujących uznajecie za oszołomów (cokolwiek to nie znaczy), teraz modne jest "PiS u władzy=wojna".
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

bob ciągle bzdurzy z tym PO-PiS-em. Teraz trzeba patrzeć na wszystkich polityków, a szczególnie na rządzących, jak będą się zachowywać w sprawie Ukrainy i w jakim stopniu będą podatni na naciski zachodu i Rosji. Przede wszystkim zanim otworzą swoje kłapiące pyski, powinni pomyśleć najpierw o interesie Polaków, a dopiero później Ukraińców, wśród którch do dzisiaj sławi się banderowskich zbrodniarzy.

Sprawa jest BARDZO poważna, bo ustępstwo dla każdej strony będzie jakimś tam upokorzeniem, a mocarstwa nie lubią być upokarzane. Tak naprawdę jeśli Ameryka i UE pozwolą Putinowi pogrywać sobie na Ukrainie, to ostatecznie udowodni, że wszelkie umowy międzynarodowe są gówno warte i żaden kraj europejski (a szczególnie wschodnioeuropejski) nie może czuć się bezpieczny. Przypominam, że zachód dał w latach 90. gwarancje Ukrainie na nienaruszalność ich terytorium, w zamian za rezygnację z posiadania przez nią broni atomowej. Teoretycznie po jakimś grubszym ataku na Ukrainę, kraje NATO mogłyby nawet wypowiedzieć Rosji wojnę. Nie wiem jak wy, ale ja jakoś nie mam ochoty pchać się pod lufy rosyjskich kałaszów. Oczywiście zachód nawet nie chce pisnąć słowa o wojnie i wybierze politykę sankcji gospodarczych, co też nie jest ciekawą opcją, bo to oznacza nasilenie się zimnej wojny (tak naprawdę ona nigdy się nie skończyła) i możliwą odpowiedź Rosji w stylu odcięcia gazu.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Bruce »

Przede wszystkim widzę, że wszyscy zapomnieli o jednym. Ukraina była i jest naszym wrogiem, więc nie powinno im się współczuć. A teraz jak nagle potrzeba pomocy, to do kogo się zwracają na samym początku? USA i Polski. A co robią nasi "artyści polscy"? Żądają miliarda euro od rządu na pomoc ukrainie. Mi ich w ogóle nie jest szkoda.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
ODPOWIEDZ