Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Dziarsky »

1. Nie mogę znaleźć ogólnego tematu o DX
2. Wyszukiwarka chyba szwankuje.

Tak więc piszę tutaj :).

Ad.1.
Ruszam z DX z antologii. Zauważyłem, że nie mam dialogów w cutscenkach a dam sobie rękę uciąć, że były one obecne w jakiejś starszej lewej wersji ze spolszczeniem, w którą próbowałem grać jakiś czas temu.
Poradzicie coś jak dołączyć dialogi do scenek? Bardzo by mi się przydały.
Dzięki.
ps. Oczywiście pozostałe teksty w grze są w PL zgodnie z zawartością antologii.

Ad.2.
Tutaj prośba do adminów :). Nie wiem czy to dotyczy wszystkich ale u mnie w wyszukiwarce forum nie można wybrać wszystkich pozycji forum i wyniki są biedne. Przykładowo nie ma właśnie "Ogólne dyskusje" przez co szukanie tematów różnych gier jest niemożliwe. Bardzo to irytuje mnie ostatnio.
Dziękuję za przyglądnięcie się problemowi.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: BodomChild »

Wyszukiwarka działa chyba tylko w dziale aktualności, w innych daje wyniki z kosmosu (czyli "NA-PEWNO-NIE-TO-CO-CHCESZ-ZNALEŹĆ").

Trzeba z tym coś zrobić, bo jak zwracam uwagę nowym, żeby używali opcji "szukaj", to wychodzę na ciula :wst .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Abru »

Wklej w Google:

site:thief-forum.pl Deus ex

Przeszuka całe forum odnośnie "Deus Ex".

Poza tym:
http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=2&t=3986

;)
Tutaj prośba do adminów :). Nie wiem czy to dotyczy wszystkich ale u mnie w wyszukiwarce forum nie można wybrać wszystkich pozycji forum i wyniki są biedne. Przykładowo nie ma właśnie "Ogólne dyskusje" przez co szukanie tematów różnych gier jest niemożliwe. Bardzo to irytuje mnie ostatnio.
Dziękuję za przyglądnięcie się problemowi.
Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się tutaj:

http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 89&start=0
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Dziarsky »

Abru pisze:Wklej w Google:

site:thief-forum.pl Deus ex

Przeszuka całe forum odnośnie "Deus Ex".

Poza tym:
http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=2&t=3986

;)
Dzięki ale widzę, że nie było to poruszane na forum.

Dialogi w samej grze wyświetlane są na dole ekranu i te teksty są spolszczone natomiast w cutscenkach -np. tej zaczynające grę nie ma żadnych napisów choć je kiedyś tam widziałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Leming »

Dziarsky pisze:Ruszam z DX z antologii. Zauważyłem, że nie mam dialogów w cutscenkach a dam sobie rękę uciąć, że były one obecne w jakiejś starszej lewej wersji ze spolszczeniem, w którą próbowałem grać jakiś czas temu.
Poradzicie coś jak dołączyć dialogi do scenek? Bardzo by mi się przydały.
Dzięki.
A masz włączoną odpowiednią funkcję? W opcjach gry jest takie coś jak "Napisy". Zaznaczenie tej opcji powoduje wyświetlanie się napisów zarówno w cutscenkach, swobodnych dialogach jak i również podczas filmów. Rozmowy "telefoniczne" są wyświetlane nawet jeśli wyłączysz tą opcję. Także może to zwykłe niedopatrzenie z twojej strony (iż wydaje Ci się, że część rozmów jest, a część nie).

EDIT:
Jeszcze jedno. Bo ja pamiętam, że wyświetlanie napisów głupiało przy dużych rozdzielczościach. Np. w trakcie filmów napisy są pod filmem. Dlatego jeśli masz niestandardowy monitor (rozdzielczość 16:10?) to może po prostu je ucina?
Jaką masz wersję? Spolszczenie powinno działać prawidłowo na wersji 1.112
Abru pisze:Wklej w Google:

site:thief-forum.pl Deus ex

Przeszuka całe forum odnośnie "Deus Ex".
To chyba jedyna możliwość. Sam wielokrotnie wyszukiwałem starsze tematy z działu Ogólne Dyskusje właśnie przez Google. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Dziarsky »

Leming pisze: EDIT:
Jeszcze jedno. Bo ja pamiętam, że wyświetlanie napisów głupiało przy dużych rozdzielczościach. Np. w trakcie filmów napisy są pod filmem. Dlatego jeśli masz niestandardowy monitor (rozdzielczość 16:10?) to może po prostu je ucina?
Jaką masz wersję? Spolszczenie powinno działać prawidłowo na wersji 1.112
To jest właśnie ten problem.
W 16:10 obcina je do polowy a w 16:9 całkiem znikają (dlatego na lapku ich nie widziałem - rzuciłem obraz na monitor i pojawiły się ale obcięte w połowie).
Tutaj http://widescreengamingforum.com/dr/deus-ex jest to opisane, dokładnie tak:
To the best of my knowledge, the FOV setting affects every part of the gameplay that uses the 3D view. 2D gameplay elements, mainly the extensive screens used for things like managing inventory, augments, and logs, are scaled correctly.

However, in the cut-scenes, at some of the higher resolutions, parts of the subtitles can get cut off. Dialog is all spoken, so this shouldn't hurt playability.

The cut-scenes are rendered ingame. Unexpectedly, they are anamorphic, independent of your FOV setting.
Tekst ten jak widzę tylko identyfikuje problem ale go nie rozwiązuje. Damn it :(.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Leming »

Pozostaje Ci zmienić rozdzielczość na 1024x768.
W czasach pierwszego Deus Ex nikt nie przypuszczał, że będą potrzebne większe rozdzielczości, które w dodatku pójdą w panoramy. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Dziarsky »

Leming pisze:Pozostaje Ci zmienić rozdzielczość na 1024x768.
W czasach pierwszego Deus Ex nikt nie przypuszczał, że będą potrzebne większe rozdzielczości, które w dodatku pójdą w panoramy. ;)
To się mija z celem bo tutaj chodzi o proporcje a nie o rozmiar (jak wnioskuję), o który Ci chodzi.
Czy będę grał 1280x600, 1366x768 czy nawet 1920x1080 nie zmienia to faktu, że będę miał z głowy dialogi w cutscenkach.
O rozciąganiu obrazu do 4:3 nie ma po prostu mowy gdy gra całkiem dobrze się sprawuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Gregorius »

Zmień sobie rozdziałkę na 1024x768 na intro, obejrzyj a potem przełącz na panoramę. Kolejna taka cut-scenka z podpisami to... zakończenie gierki.
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Dziarsky »

Cenna uwaga! Dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Zaratul »

http://www.kentie.net/article/dxguide/index.htm

@Dziarsky
W tym linku masz launchera do Deus Exa dzięki któremu możesz ustawić rozdzielczość panoramiczną,FOV i co najważniejsze rozmiar huda i dialogów. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Dziarsky »

Dzięki ale żadne z ustawień programu nie wpływa na na proporcje i rozmiar filmu początkowego. Program fajny, przyda się tak czy owak. Dzięki.

ps. Znalazłem paczkę z lepszymi teksturami. Przetestuję i dam znać czy warto :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Regis »

Piszesz o http://www.moddb.com/mods/deus-ex-new-v ... 0-released ?
Bo powoli też przymierzam się do antologii i przed rozpoczęciem rozgrywki warto byłoby skorzystać z czyjegoś doświadczenia. :) Coś trzeba (warto) instalować coś dodatkowo, czy standardowa instalacja wystarcza?

Pisząc o antologii, masz na myśli tę z okładką:
Obrazek?
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Leming »

Kiedy skończysz grę w Deusa i będziesz miał ochotę na coś jeszcze, zainteresuj się The Nameless Mod. Ciekawa modyfikacja, właściwie całkowicie inna historia w innych klimatach z innymi założeniami na silniku Deus Exa.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Dziarsky »

Tak. Wrzucam zgodnie z instrukcją i nie widzę różnicy :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Regis »

Czyli jakość tekstur masz jak słabszą niż na przykładowych screenach na stronie modu?
Używasz "Kentie's DX10 renderer"?

Medevila napisał "Looks amazing, I know what I'm doing tomorrow." więc różnica powinna być zauważalna, jeżeli instalacja się powiodła.

Może spróbuj na świeżej instalacji zrobić dokładnie jak w tym filmiku: http://www.moddb.com/mods/deus-ex-new-vision/videos
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deus Ex (+ Wyszukiwarka)

Post autor: Dziarsky »

Regis pisze:Czyli jakość tekstur masz jak słabszą niż na przykładowych screenach na stronie modu?
Używasz "Kentie's DX10 renderer"?
Jak pisałem nic się nie zmienia wizualnie.
Używam klasycznego D3D. Na innych cudach gra mi klatkuje i się wiesza.
Obrazek
ODPOWIEDZ