Przywracanie Windowsa z partycji recovery

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Przywracanie Windowsa z partycji recovery

Post autor: Dziarsky »

Witam.

Powiedźcie mi czy mieliście problemy z przywracaniem systemu z partycji recovery np. w laptopie czy jest to raczej proces, który nie wymaga ogarnięcia w temacie?

Mam w pamięci moją próbę przywracania takiego systemu na laptopie toshiby (przyszłej teściowej 8-) ) i niespodziewanie proces ten choć miał przywrócić system na partycję C postanowił wyczyścić cały dysk więc i dane z partycji D co jak się domyślacie było "końcem świata" dla wspomnianej kobiety :/.

Szykuję się do reinstalowania systemu przez wgranie kopii z mojej partycji recovery w samsungu i zastanawiam się czy komputer nie wykręci mi takiego samego numery jak poprzednio.

ps. Zastanawiałem się też nad wgraniem jakiejś czystej kopii pudełkowej windowsa i wykorzystać jedynie klucz dołączony do lapka (ponoć to możliwe - mieliśmy o tym kiedyś temat) ale spodziewając się problemów z zarządzaniem baterią itp. wróciłem do standardowej metody.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Przywracanie Windowsa z partycji recovery

Post autor: Mixthoor »

Siema,

1) możesz przywrócić system z obrazu, jaki zrobił soft Thosiby. Wkładasz do napędu systemowąpłytkę Thosiby, uruchaniasz kompa z tej płytki i lecisz wg wizzarda.

2) Inna opcja - jeśli w Windowsie miałeś zaznacozne punkty przywracania systemu (prawy przycisk myszy na mój komputer >> właściwości >> zaawansowane ustawienia systemu >> zakładka "ochrona systemu"), to możesz przywrócić stan systemu sprzed określonego dnia.

3) Jeszcze coś innego - stan systemu możesz zapisać w programach innych producentów (taki np. Norton Ghost) i w razie awarii korzystać z takiego softu.
------------

Moja propozycja:
Zainstaluj na nowo system. Ustaw manualnie punkt przywracania systemu i w razie awarii korzystaj z punktów przywracania, a nie partycji recovery Thosiby.
Alternatywa - poszukaj czego freeware na np. http://www.programosy.pl/kategoria,kopi ... a,1,1.html

----------------
ps. Zastanawiałem się też nad wgraniem jakiejś czystej kopii pudełkowej windowsa i wykorzystać jedynie klucz dołączony do lapka (ponoć to możliwe - mieliśmy o tym kiedyś temat) ale spodziewając się problemów z zarządzaniem baterią itp. wróciłem do standardowej metody.
Hę? Jeśli masz klucz, to nie ważne, jakie źródło OSa wykorzystujesz (bootowana płytka DVD, obraz na VHD, bootowany PenDrive z systemem, obraz ISO).
Zarządzanie baterią nie ma nic do tego.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Przywracanie Windowsa z partycji recovery

Post autor: Dziarsky »

Dzięki za info o kluczu i kopi systemu. Przyda się.

Co do przywracania to zależy mi tylko i wyłącznie na recovery (więc klasycznym formacie i wrzuceniu obrazu producenta).
Jakieś tam punkty przywracania itp. to rzeczy, których nie używam osobiście.
Raz na rok trzeba system wrzucić od nowa by wywalić zakopaną kolumbrynę, ot co :).

ps. Wysprzątałem wszystko z dysku i ruszam z recovery samsunga - zobaczę, może pójdzie zgrabnie :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Przywracanie Windowsa z partycji recovery

Post autor: Mixthoor »

To już lepiej zainteresuj się tym http://www.comodo.com/home/support-main ... lities.php

Freeware dla HomeUsers. Sam z tego korzystam.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Przywracanie Windowsa z partycji recovery

Post autor: Bandit »

Z doświadczenia wiem, że lepiej jest nie kasować systemu przez odpaleniem recovery, bo może nie pójść.

Najlepiej jest zrobić kopię całego dysku/wszystkich partycji (również tych ukrytych z instalką systemu) do obrazu (Acronis) od razu po zakupie lapka, bo wtedy można przywrócić oryginalny stan także po wymianie dysku.

Jeśli nie ma nigdzie nalepki z kluczem (nawet jeśli jest to może się zetrzeć) to należy odczytać klucz i sobie go gdzieś zapisać (AIDA64) przed formatem.

Przy W7 wykonanie punktu przywracania systemu to bardzo dobry pomysł chociażby ze względu na oszczędność czasu. Siódemka potrafi się zepsuć z byle powodu.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Przywracanie Windowsa z partycji recovery

Post autor: Dziarsky »

7-ka jeszcze nigdy mi się nie zepsuła. To najlepszy system.

Zrobiłem Samsungowe Recovery i bez problemu przywrócił obraz systemu nie usuwając zawartości innych partycji. Poszło na szczęście gładko.

Dzięki za wskazówki.
Obrazek
ODPOWIEDZ